Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι οι παραγωγοί δε διαθέτουν περισσότερα χρήματα μαλλον

Ή καλύτερα, δεν είναι διατεθειμένοι να δώσουν, γιατί από χρήματα μια χαρά πάνε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταπληκτικοί!

 

Τρομερές ατάκες και προφανώς θα έχει πολύ γέλιο και στην συνέχεια.

 

Άπαικτο το, 'δεν μπορώ να κλείσω ραντεβού στις 3 γιατί έχει Χουάνα η Παρθένα'.

 

 

δεν προλαβα να τα γράψω

 

Τί να πρωτοξεχωρίσεις από το επεισόδιο. Εκεί που κατουρήθηκα από τα γέλια ήταν:

 

1. Η Ζουμπουλία πάνω στο τρακτέρ με μουσική υπόκρουση τον Ιππότη της Ασφάλτου, να κόβει το ρεύμα στο χωριό. ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

 

2. Οι αντιδράσεις της Ζουμπουλίας στην κλειστοφοβία της Καρύδη

 

3. Η σκηνή με το κουκλοθέατρο (παιδικό πρόγραμμα του Τηλε Βοας) που ο "Λαζάρου" χάνει τα λόγια του και τσακώνεται με την ξαδέλφη του

 

4. Η φάση με την ανακοίνωση της έλευσης της Αγίας Αικατερίνης στη γειτονιά από τη γιαγιά του "Χοσε" καθώς και η φάση με το πεπόνι και τη γειτόνισσα με το αλτσχάιμερ.

 

5. Η σκηνή στο σκυλάδικο με τη λουλουδού που πήρε το μικρόφωνο

 

 

ξεχάσατε τη φάση που χτυπάει το ξυπνητήρι !

 

Έλα έχει Τατιάννα :lol:

 

πιστεύω ότι θα μονοπωλήσει το ενδιαφέρον μας από πλευράς κωμωδιών

 

ps τη φίλη της γιαγιάς του χοσε – Σπύρου ( καπουτζιδη ) πως τη λένε ?

πουλ(κάτι) ??

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

ps τη φίλη της γιαγιάς του χοσε – Σπύρου ( καπουτζιδη ) πως τη λένε ?

 

Πουλκερία νομίζω. Ή είναι αυτό ή είναι τελείως άσχετο.... :O

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

όντως Θεοπούλα τη λένε....

καλά κι εγώ θυμάμαι μερικά και γελάω ακόμα... ειδικά η αγία αικατερίνη με τσάκισε..... απίστευτο ύφος... αλλά και οι Σαββατογεννημένες που τυχαίνει να βλέπω καμιά φορά... όλα τα λεφτά.... νυχτεριδινό, μπαλανίκα και λαζάρου.... πεθαίνω!!!!

Πιστεύω κι εγώ πολύ σύντομα θα στρώσει 100%, πρώτο επεισόδιο ήταν.... και παρόλο που η Καρύδη μου τη σπάει λίγο έχει πλάκα ως Ντάλια.... τεράστιος ο Καπουτζίδης, να'ναι καλά το παιδί να γελάμε λίγο

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Καλά η ατάκα της Ζουμπουλίας απο το trailer για το επεισόδιο της Δευτέρας όλα τα λεφτά:

-Φοβούνται πως είναι νεκρός.

(Ζουμπουλία)- Και εγώ φοβάμαι μήπως παχύνω

Δώσε Ζουμπουλία δώσε αχαχαχα

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Την άκουσα και εγώ αυτήν την ατάκα χθες στο trailer!

Περιμένω το 2ο επεισόδιο με μεγάλη ανυπομονησία!

 

Μπράβο στον Καπουτζίδη!

Link to comment
Share on other sites

kataplhktiko :w00t:!!! kai autos pou to grafei (sampoutzidis, nomizw legete, den eimai sigouros) einai epishs kataplhkthkos!!! einai o idios pou eixe grapsei kai tis savatogenemenes (tromero gelio kai auto, mexri dakriwn :cry: )!!!
Link to comment
Share on other sites

kataplhktiko !!! kai autos pou to grafei (sampoutzidis, nomizw legete, den eimai sigouros) einai epishs kataplhkthkos!!! einai o idios pou eixe grapsei kai tis savatogenemenes (tromero gelio kai auto, mexri dakriwn )!!!

 

Καπουτζίδης λέγεται. Είναι αυτός που παίζει τον Χοσέ στις Σαββατογεννημένες και τον Σπύρο στο Παρα Πέντε.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά είναι όλα τα λεφτά.Ειδικά Ζουμπουλία και γιαγιάδες.Μου άρεσε τρομερά η Ζουμπουλία με την συμπεθέρα της και τα σχόλια για το άγαλμα του Βούδα("Ο Κούδας;;;Πως πάχεναι έτσι;;;")Και οι γιαγιάδες με το σταβό κουταλάκι στο μαγαζί.Ο άνθρωπος έχει ταλέντο.Τι να λέμε τώρα :D :D
Link to comment
Share on other sites

Σπύρος: "Και τι ώρα θα έρθει η Αγιά Αικατερίνη να μας ευλογήσει;"

Γιαγιά: "7:00 - 7:30"

Σπύρος: "Δεν θα έρθει για να μας ευλογήσει, να μας ΞΥΠΝΗΣΕΙ θα έρθει!!"

 

και επίσης φανταστικό το σκηνικό με τα κουταλάκια στον Χαρδαβέλλα!!

 

πάντως, εκτός από την ανάμενόμενη παρατήρηση ότι ο Καπουτζίδης γράφει σειρές με πολύ υψηλές προδιαγραφές γενικότερα, να σημειώσω ότι και πάλι τον καλύτερο ρόλο τον κράτησε για τον εαυτό του!!

Link to comment
Share on other sites

Πουλκερία νομίζω. Ή είναι αυτό ή είναι τελείως άσχετο....

 

:X Πώς μου ήρθε αυτό; Κάπου το άκουσα τώρα τελευταία.... Τέλος πάντων, το είδα κι εγώ το trailer! Απο τις λίγες φορές που ανυπομονώ να έρθει Δευτέρα. Σίγουρα έχει ταλέντο ο άνθρωπος! Και σαν σεναριογράφος και σαν ηθοποιός.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

απλα πολύ τέλεια!!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χθες εδέησα να δω στο video το πρώτο επεισόδιο. Ενα μεγάλο μπράβο ακόμα μια φορά στον Καπουτζίδη! :up:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Σπύρος: "Και τι ώρα θα έρθει η Αγιά Αικατερίνη να μας ευλογήσει;"

Γιαγιά: "7:00 - 7:30"

Σπύρος: "Δεν θα έρθει για να μας ευλογήσει, να μας ΞΥΠΝΗΣΕΙ θα έρθει!!"

 

και επίσης φανταστικό το σκηνικό με τα κουταλάκια στον Χαρδαβέλλα!!

 

πάντως, εκτός από την ανάμενόμενη παρατήρηση ότι ο Καπουτζίδης γράφει σειρές με πολύ υψηλές προδιαγραφές γενικότερα, να σημειώσω ότι και πάλι τον καλύτερο ρόλο τον κράτησε για τον εαυτό του!!

Παπακαλιάτης style... :X

Link to comment
Share on other sites

Παπακαλιάτης style... :X

 

Έλπιζω φίλε μου να ξέρεις ότι σ' αυτό το forum απαγορεύονται

οι κακές λέξεις από "Π" όπως Παπακαλιάτης.... :devil: χεχεχε!

Link to comment
Share on other sites

paidia to prwto epeisodio den to eixa dei olokliro! eixa dei mono to telos tou...alla kai to deftero liges oi stigmes pou gelasa pragmatika! se genikes grammes den sigkrinetai me tis savatogennimenes! oi svatogennimenes itan klasis anwteres!!!!

twra exei safe sex...afou i paizei i veronika desila..einai teleia! LOOOOL!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το δεύτερο επεισόδιο.Παιδιά πιστεύω τελικά οτι η Ντάλια θα κλέψει την παράσταση.Σε αυτό το επεισόδιο έγραψε.Αυτή που δεν είπε και πολλά σε αυτό το επεισόδιο ήταν η Αγγέλα.Είναι νωρίς να το συγκρίνουμε με τις Σαββατογεννημένες.Θα δείξει ο χρόνος. :rolleyes: :) :)
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο το σημερινό επεισόδιο...

 

Btw, δεν το κατάλαβα αυτό με τους ρόλους του Καπουτζίδη. Ο ρόλος του δηλαδή σε αυτή τη σειρά είναι ο καλύτερος ή μήπως ήταν ο καλύτερος στις Σαββατογεννημένες;

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να είναι και καλύτερο το σημερινό επεισόδιο...

 

Btw, δεν το κατάλαβα αυτό με τους ρόλους του Καπουτζίδη. Ο ρόλος του δηλαδή σε αυτή τη σειρά είναι ο καλύτερος ή μήπως ήταν ο καλύτερος στις Σαββατογεννημένες;

και καλά λένε οτι ο ρόλος του καπουτζίδη είναι ο καλύτερος στο παρα πέντε! και επίσης λένε οτι και στα 2 (Σαββατογεννημένες και Πάρα Πέντε) ο καπουτζίδης έχει τον καλύτερο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κατάλαβα τι λένε. Μου φαίνεται περίεργο, γιατί σε καμία από τις 2 σείρες δε μου φαίνεται πως είχε τον καλύτερο ρόλο. Στο Παρα 5, πάνω κάτω όλοι στο ίδιο επίπεδο είναι, ενώ στις Σαββατογεννημένες ο καλύτερος ρόλος λογικά θεωρούταν του Μπουλά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...