Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

egw pali an kai to exw idi to kinito to petyxa apo to e-shop se timh 388e mazi me fpa! :tease: :tease: :tease: osoi pistoi prosel8ete deite edw

Το δικό μου W800 το αγόρασα από εκεί όταν το είχε στα 423€.Αυτό που θα συμβουλεύσω όσους προσανατολίζονται σε αγορά κινητών από e-shop είναι να ΖΗΤΑΤΕ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟ ΙΜΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ Η SE Hellas ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΙΜΕΙ!!!!ΕΚΑΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΜΕ ΤΟ ΙΜΕΙ ΠΑΝΩ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.Το e-shop επιμένει ότι και χωρίς ΙΜΕΙ δεν υπάρχει πρόβλημα.ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ.Η SE Hellas σε τηλεφώνημα που έκανα είπαν ότι αν δεν υπάρχει ΙΜΕΙ η εγγύηση δεν ισχύει.Επίσης, το δικό μου έχω την υποψία ότι είναι παραεισαγωγής γιατί είχε μόνο γερμανικά εγχειρίδια.Το e-shop δεν δεχεται κινητά για service.Αναλαμβάνετε να τα πάτε ΜΟΝΟΙ σας στην αντιπροσωπεία.Αυτά που τα είπαν τηλεφωνικώς!Για μένα αυτό είναι μεγάλο λάθος του e-shop και πλεόν δεν το εμπιστεύομαι για αγορές κινητών.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι το 9βολτο το ξερουμε... παιρνεις και συνηθως δεν το εχει διαθεσιμο και το περιμενεις να ερθει και οποτε ερθει...Γενικα στα μαγαζια δεν εχει πεσει...εδω δεν επεσε το κ750
Link to comment
Share on other sites

@marios1988:

Όχι, δεν έχει τέτοιο. Όμως το Hands free έχει έξοδο που μπορείς να βγάλεις τα ακουστικά (είναι κλασικά- με το μικρό καρφί) και να βάλεις ένα καλώδιο που συνδέεται στο στέρεο... (δεν κάνει πάνω από 1-2 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

@marios1988:

Όχι, δεν έχει τέτοιο. Όμως το Hands free έχει έξοδο που μπορείς να βγάλεις τα ακουστικά (είναι κλασικά- με το μικρό καρφί) και να βάλεις ένα καλώδιο που συνδέεται στο στέρεο... (δεν κάνει πάνω από 1-2 ευρώ)

Για να καταλαβω οποιοδηποτε καλωδιο που απλα να χωραει στο βισμα?δεν ειναι αναγκη να ειναι της ericsson???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω βάλει μία κάρτα 2σε1 στο κινητό και κάθε φορά που κάνω εναλλαγή από την μία κάρτα στην άλλη κάνει επανεκκίνηση και ζητάει ξανά ΡΙΝ. Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος αυτό; Στην ΚΟΤΕ που πήρα και ρώτησα μου είπαν ότι αυτή είναι η σωστή διαδικασία για να μεταφερθείς από τη μία γραμμή στην άλλη και η επανεκκίνηση δεν μπορεί να αποφευχθεί. Πάντως ένας φίλος που έχει ένα ΜΙΤΣΟΥΜΠΙΣΙ με την ίδια κάρτα άλλαζε τις γραμμές χωρίς επανεκκίνηση. Δεν ξέρω τελικά τί ισχύει; Τα φώτα σας..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Hands free βγάζει πρόβλημα.Το συνδέω, το αναγνωρίζει αλλά δεν ακούγεται τίποτα. Καμιά φορά φτιάχνει αλλά τις περισσότερες φορές δεν ακούγεται τίποτα. Το καλύπτει ή εγγύηση??Ένα καινούριο πόσο κάνει?
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΠΩς μπορω να βγαλω απο το κιν το sunshine to τραγουδι??? :mad: :wacko: :mad: :mad:

Επισης στο εικονιδιο entertainment εχει ενα remote control.

Αυτο που μπορω να το χρησιμοποιησω???

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω οποιοδηποτε καλωδιο που απλα να χωραει στο βισμα?δεν ειναι αναγκη να ειναι της ericsson???

 

 

Ναι! εγω βρηκα ακουστικα απο ενα παλιο radiaki φορητο και εβαλα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι! εγω βρηκα ακουστικα απο ενα παλιο radiaki φορητο και εβαλα..

to xanaeipame:

sto w800 HFree mpainei opoiodipote akoustiko pou exei vysma typou

"jack 3.5mm"

an thelete na syndesete to w800 me to stereofoniko sas parte ena adaptor

i kalodio apo jack se RCA(apo magazia electronikon, poly ftina)

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

to xanaeipame:

sto w800 HFree mpainei opoiodipote akoustiko pou exei vysma typou

"jack 3.5mm"

an thelete na syndesete to w800 me to stereofoniko sas parte ena adaptor

i kalodio apo jack se RCA(apo magazia electronikon, poly ftina)

ok!!!apla sas agapaw olous ta fortwnw ola kai kanw party!!!palia syndea ton ypologisti alla exei paliosei para poly einai kai laptop to kakomoiro kai kolaei opote sti mesi tou party pe8aine twra brika ti lysi!!!!

Link to comment
Share on other sites

Na fantastw oti den exei kanei kaneis akoma update sto w800?Toso kairo psaxnw alla tpt :(

 

Δεν είναι ακόμη διαθέσιμη η αναβάθμιση για το W800.

Μπορείς να το παρακολουθείς εδώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω δυο πραγματα.

1) Ποσο μεγεθος mms μπορουμε να στειλουμε και να λαβουμε? Δεν με αφηνει πανω απο 100kb και ενας φιλος μου εστειλε απο siemens και μου λεει αρχειο πολυ μεγαλο.

2) Οταν παιζει ενα mp3 απο το ηχειακι ακουγεται πολυ πιο σιγα αποταν το ορισουμε και χτυπαει σαν ηχος κλησης. Γιατι γινεται αυτο και δεν μπορουμε να εχουμε το ιδιο υψηλη ενταση σαν walkman, ξερει κανεις μηπως διορθωνεται?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω δυο πραγματα.

1) Ποσο μεγεθος mms μπορουμε να στειλουμε και να λαβουμε? Δεν με αφηνει πανω απο 100kb και ενας φιλος μου εστειλε απο siemens και μου λεει αρχειο πολυ μεγαλο.

2) Οταν παιζει ενα mp3 απο το ηχειακι ακουγεται πολυ πιο σιγα αποταν το ορισουμε και χτυπαει σαν ηχος κλησης. Γιατι γινεται αυτο και δεν μπορουμε να εχουμε το ιδιο υψηλη ενταση σαν walkman, ξερει κανεις μηπως διορθωνεται?

1) 100 είναι το όριο. (Στην πραγματικότητα είναι κάτι λιγότερο από 100) Αυτό δεν έχει σχέση με το κινητό αλλά με το δίκτυο.

2) Δυστυχώς δεν αλλάζει αυτό

Link to comment
Share on other sites

@marios1988:

Όχι, δεν έχει τέτοιο. Όμως το Hands free έχει έξοδο που μπορείς να βγάλεις τα ακουστικά (είναι κλασικά- με το μικρό καρφί) και να βάλεις ένα καλώδιο που συνδέεται στο στέρεο... (δεν κάνει πάνω από 1-2 ευρώ)

re ile kai auto pws to zhtaw???

Link to comment
Share on other sites

To ζητας καλωδιο που να εχει στη μια ακρη αρσενικο jack 3,5 (που μπαινει στο handsfree) και στην αλλη ακρη του καλωδιου δυο αρσενικα rca (που μπαινουν στο line in του στερεοφωνικου).
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ξεκαρφωτο παιδια?

κανενα πακμαν που να μην πηγαινει με ταχυτητα πορσε υπαρχει πουθενα?

ενα που εγκατεστησα δεν το προλαβαινω με τιποτα λεμε...

πολυ σφεντονα πηγαινει παναθεματο.. :mad:

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Hands free βγάζει πρόβλημα.Το συνδέω, το αναγνωρίζει αλλά δεν ακούγεται τίποτα. Καμιά φορά φτιάχνει αλλά τις περισσότερες φορές δεν ακούγεται τίποτα. Το καλύπτει ή εγγύηση??Ένα καινούριο πόσο κάνει?

Anybody????

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κάνει καλή επαφή;Το δοκίμασες να το κουνήσεις λίγο αριστερά-δεξιά;

Η εγγύηση το καλύπτει πάντως.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

To ζητας καλωδιο που να εχει στη μια ακρη αρσενικο jack 3,5 (που μπαινει στο handsfree) και στην αλλη ακρη του καλωδιου δυο αρσενικα rca (που μπαινουν στο line in του στερεοφωνικου).

kai dld pws sundeete me to kinhto?

Link to comment
Share on other sites

kai dld pws sundeete me to kinhto?

To hands free του W800 είναι διαφορετικό από του K750. Έχει σύνδεση fastport από την πλευρά σύνδεσης με το τηλεφωνο (όπως ακριβώς και το K750) και καταλήγει σε θυλυκό minijack, ενώ περιλαμβάνει και στερεοφωνικά ακουστικά SE τα οποία συνδέονται στο hands free με αρσενικό minijack.

Τώρα όποιος θέλει μπορεί να χρησιμοποιήσει τα δικά του στερεοφωνικά ακουστικά του ή να χρησιμοποιήσει τους μετατροπείς (αρσενικό minijack σε θηλυκά RCA) και απλό στερεοφωνικό (διπλό) RCA καλώδιο για σύνδεση με το στερεοφωνικό του ή την τηλεορασή του ή με οτιδήποτε έχει στεροφωνική είσοδο (θηλυκά RCA) ή ακόμη και να χρησιμοποιήσει και την κασσέτα μετατροπέα (αυτή με το αρσενικό minijack από την άλλη πλευρά του καλωδίου ) και να ακούσει ακόμη και από το Ρ/Κ του αυτοκινήτου του. Οι δυνατότητες σύνδεσης είναι πάρα πολλές και ανάλογες με τα γούστα του καθενός. Βέβαια καλο θα ήταν να κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα το fastport to minijack καλώδιο για να "χαρούμε" και εμείς οι κάτοχοι του Κ750. Αν όχι, ευτυχώς υπάρχουν και τα online shops !!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κάνει καλή επαφή;Το δοκίμασες να το κουνήσεις λίγο αριστερά-δεξιά;

Η εγγύηση το καλύπτει πάντως.

Ναι το δοκίμασα. Τωρα δουλεύει μόνο το ένα ακουστικό.

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Geia sas . Exei paratirisei kaneis px apo photo pou exoun perastei apo ton ypologisti , mia fora na tis anoigei na tis emfanizei kanonika , kai kapoia allh fora na mhn tis emfanizei kai na dixnei mauro ? . An to kleiseis kai to ksananoikseis meta tis dixnei kanonika ? Exei tyxei se kanenan ?

Episeis tha ithela na rotiso mexri pia analisei video mporei na paiksei ? enoo video oxi apo auta pou trabaei auto , alla apo kapoio allo px pou tha tou peraseis apo to pc

Thankssss

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...