Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά καταφερα και έκανα την αναβάθμηση!Για την ωρα δεν έχω βρει καμία αλλαγη και δεν καταλαβαινω προς τι ο ντόρος!Κατι ψυλολογια ειναι οτι η μηχανη έγινε 4.5 πο 4.4.Δεν βλέπω καποια αλλη διαφορά!

Αν κάποιος έχει παρατηρησει κάτι ας μας ενημερωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά καταφερα και έκανα την αναβάθμηση!Για την ωρα δεν έχω βρει καμία αλλαγη και δεν καταλαβαινω προς τι ο ντόρος!Κατι ψυλολογια ειναι οτι η μηχανη έγινε 4.5 πο 4.4.Δεν βλέπω καποια αλλη διαφορά!

Αν κάποιος έχει παρατηρησει κάτι ας μας ενημερωσει!!!

Έχει δημιουργηθεί θέμα ειδικά για την αναβάθμιση, θα το βρεις στη διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1069291

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Exo to w800i.mou exoun steilei tis rithmiseis gia to wap apo ti vodafone 5 fores.kai tis 5 fores tis apothikeusa,ekleisa kai anoiksa to kinito mou.kai tis 5 fores grafei pos oi rithmiseis den einai egkires.PARAKALO PARA POLI opoios kserei as me voithisei.euxaristo!
michael
Link to comment
Share on other sites

Exo to w800i.mou exoun steilei tis rithmiseis gia to wap apo ti vodafone 5 fores.kai tis 5 fores tis apothikeusa,ekleisa kai anoiksa to kinito mou.kai tis 5 fores grafei pos oi rithmiseis den einai egkires.PARAKALO PARA POLI opoios kserei as me voithisei.euxaristo!

 

 

Katarxas, svise tis rithmiseis pou exeis idi lavei apo ta menou:

 

Rithmiseis - Sindesimotita - Epikinonia Dedomenon - Logariamoi Dedomenon

 

kai

 

Rithmiseis - Sindesimotita - Rithmiseis Internet - Profil Internet

 

En sinexia ksanakalese thn Voda kai zita na soustiloun rithmiseis gia T610 h S700 ;)

Link to comment
Share on other sites

8a mou pei kanenas kana programa pou trexei me to w800i gia tis epafes?????

 

 

MyPhone Explorer 1.2.01

 

To link iparxei ligo pio pano :)

 

Kai to FMA ( floAt's Mobile Agent ) pou tha vreis edo ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia to myphoneexplorer den anagnwrizei to w800 otan kanw sundesh

3erei kaneis tipota???

Μετα απο ghost στο PC ξανακανα εγκατασταση τους drivers του w800 απο το πορτοκαλι cd

Ενω πριν ο my phonexplorer εβλεπε κανονικα και τη μνημη του τηλ. και τη Mstick πατωντας"Files" τωρα βλεπει μονο τη μνημη.

Επισης ενω φορτωνω backup της sim απο το pc στο w800 , δε μπορω να φορτωσω τις επαφες απο backup απο το pc στο phone και το "restore backup " κολλαει.

ΕΤΣΙ ΧΑΝΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ κινητο-σπιτι-εργασια κλπ

Δοκιμασα ολες τις COM, εκανα format στη Mstick και ολικη επαναφορα ρυθμισεων στο κινητο.

 

Καπου μου βγαζει οτι το ΟΒΕΧ inderface εχει προβλημα, ομως η Διαχειριση συσκευων δειχνει ολους τους drivers οτι ειναι ΟΚ.

Αυτα συμβαίνουν και με USB και με BT

αν ξερετε κατι πειτε

 

SOοοS γιατι εχω χασει τις επαφες και ειναι δυσκολο να τις ξαναβρω

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 6230 και θέλω να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο στο w800. Σε ποια μορφή πρέπει να τον σώσω για να τον αναγνωρίσει το software του w800;;; Αύριο μεθαύριο θα έχω το νέο κινητό στα χέρια μου και θέλω να ξέρω τι πρέπει να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 6230 και θέλω να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο στο w800. Σε ποια μορφή πρέπει να τον σώσω για να τον αναγνωρίσει το software του w800;;; Αύριο μεθαύριο θα έχω το νέο κινητό στα χέρια μου και θέλω να ξέρω τι πρέπει να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι,

- Τις στέλνεις κατευθείαν μέσω μπλε δοντιού από το 6230 στο W800.

- Αν δεν έχεις μέχρι τότε το 6230 τις στέλνεις στο pc όπου αποθηκεύονται σ'ένα αρχείο .vcf κι αυτό το αποστέλεις στο W800.

- Τις περνάς στο Outlook και τις μεταφέρεις από εκεί.

Διαλέγεις και πέρνεις. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις εαν το κινητο εχει τη δυνατοτητα να αποθηκευει μουσικη στη καρτα μνημης απο το ραδιοφωνο FM?
Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις εαν το κινητο εχει τη δυνατοτητα να αποθηκευει μουσικη στη καρτα μνημης απο το ραδιοφωνο FM?

 

Όχι, δεν έχει αυτήν την δυνατότητα :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί τρόποι,

- Τις στέλνεις κατευθείαν μέσω μπλε δοντιού από το 6230 στο W800.

- Αν δεν έχεις μέχρι τότε το 6230 τις στέλνεις στο pc όπου αποθηκεύονται σ'ένα αρχείο .vcf κι αυτό το αποστέλεις στο W800.

- Τις περνάς στο Outlook και τις μεταφέρεις από εκεί.

Διαλέγεις και πέρνεις. :)

Αγαπητέ bill_viper το αρχείο με κατάληξη .vcf, που μου λες με ποιο πρόγραμμα το δημιουργώ; Βασικά δεν ξέρω πολλά πράγματα από Sony Ericsson. Μέσω bluetooth δεν γίνεται απ'ευθείας αποστολή ολόκληρου του καταλόγου. Προφανώς θέλω κάποιο software συμαβατό και με τις δύο εταιρείες. Συνήθως χρησιμοποιούσα το mobiMB, το Oxygen και PCSuite για να μεταφέρω υλικό στο pc. Μέσω outlook το φοβάμαι γιατί παλιότερα μου είχε αλοιώσει τα ονόματα με διάφορα σύμβολα. Μάλλον κάτι λάθος θα είχα κάνει. Αν λοιπόν ξέρεις κάτι παραπάνω, με σώζεις. :w00t: Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ bill_viper το αρχείο με κατάληξη .vcf, που μου λες με ποιο πρόγραμμα το δημιουργώ; Βασικά δεν ξέρω πολλά πράγματα από Sony Ericsson. Μέσω bluetooth δεν γίνεται απ'ευθείας αποστολή ολόκληρου του καταλόγου. Προφανώς θέλω κάποιο software συμαβατό και με τις δύο εταιρείες. Συνήθως χρησιμοποιούσα το mobiMB, το Oxygen και PCSuite για να μεταφέρω υλικό στο pc. Μέσω outlook το φοβάμαι γιατί παλιότερα μου είχε αλοιώσει τα ονόματα με διάφορα σύμβολα. Μάλλον κάτι λάθος θα είχα κάνει. Αν λοιπόν ξέρεις κάτι παραπάνω, με σώζεις. :w00t: Ευχαριστώ πολύ.

μα γιατι δεν κανεις ενα συγχρονισμο με το outlook και να ξεμπερδεψεις???τι πιο ευκολο??το μονο μειονεκτημα ειναι οτι θα αλλαξουν οι προεπιλογες τηλ.επισης υπαρχει στο μενου το 800 λειτουργια για αποστολη ολοκληρου του τηλ.καταλογου με ΙR δεν υπαρχει και στο 6230??αν ναι το στελνεις απευθειας απο κινητο σε κινητο και δεν μπλεκεις και με υπολογιστες... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις εαν το κινητο εχει τη δυνατοτητα να αποθηκευει μουσικη στη καρτα μνημης απο το ραδιοφωνο FM?

ρε γμτ οταν πρωτοακουσα για το 800 περιμενα οτι αυτη η λειτουργια θα ηταν απο τα στανταρ της συσκευης και το περιμενα πως και πως...θα μου ηταν απιστευτα χρησιμο να μπορουσα να γραψω πχ.τον μπραουδακη κτλ στην καρτα μνημης και να τον ακουσω αργοτερα.θεωρω μεγαλη μαμακια της ΣΕ οτι δεν εβαλε μια τοσο απλη λειτουργια σε ενα τετοιων δυνατοτητων κινητο...κριμα!! :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ bill_viper το αρχείο με κατάληξη .vcf, που μου λες με ποιο πρόγραμμα το δημιουργώ; Βασικά δεν ξέρω πολλά πράγματα από Sony Ericsson. Μέσω bluetooth δεν γίνεται απ'ευθείας αποστολή ολόκληρου του καταλόγου. Προφανώς θέλω κάποιο software συμαβατό και με τις δύο εταιρείες. Συνήθως χρησιμοποιούσα το mobiMB, το Oxygen και PCSuite για να μεταφέρω υλικό στο pc. Μέσω outlook το φοβάμαι γιατί παλιότερα μου είχε αλοιώσει τα ονόματα με διάφορα σύμβολα. Μάλλον κάτι λάθος θα είχα κάνει. Αν λοιπόν ξέρεις κάτι παραπάνω, με σώζεις. :w00t: Ευχαριστώ πολύ.

Για να δημιουργηθεί αρχείο καταλήξεως .vcf εσύ δεν έχεις να κάνεις τίποτα από το να στείλεις μαζικά όλες τις επαφές σου στο pc μέσω bluetooth.

Περίεργο πάντως αυτό που αναφέρεις,κρίνοντας απ'όλα τα υπόλοιπα κινητά που έχουν αποστολή ολόκληρου του τηλεφωνικού καταλόγου.

Δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνεις συγχρονισμό με το Outlook.Το φαινόμενο των κουτακίων έχει εκλείψει.

Προγράμματα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις (εκτός του Pc Suite) είναι τα MobilEdit,ΜyPhoneExplorer.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Το δοκίμασα με το outlook και από ότι είδα μεταφέρθηκαν καλώς στο pc. Τώρα βέβαια αρκεί να πάρω το νέο κινητό και να τα στείλω. Πάντως όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Είχες δίκιο. Παρεπιπτόντως το 6230 δεν δίνει την δυνατότητα αποστολής ολόκληρου του τηλεφωνικού καταλόγου. Εκτός και αν είναι κάπου κρυμμένο τόσοκαλά και δεν το έχω δει εδώ και έναν χρόνο... :alien:
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά. Το δοκίμασα με το outlook και από ότι είδα μεταφέρθηκαν καλώς στο pc. Τώρα βέβαια αρκεί να πάρω το νέο κινητό και να τα στείλω. Πάντως όντως δεν υπάρχει πρόβλημα. Είχες δίκιο. Παρεπιπτόντως το 6230 δεν δίνει την δυνατότητα αποστολής ολόκληρου του τηλεφωνικού καταλόγου. Εκτός και αν είναι κάπου κρυμμένο τόσοκαλά και δεν το έχω δει εδώ και έναν χρόνο... :alien:

κλασσικη ΝΟΚΙΑ..Μια τοσο απλη και χρησιμη λειτουργια δεν την εχει καν στα κινητα της ουτε και στα symbian.ελεος....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξείς προβληματάκι!Στις αρχές όταν πηρα το κινητό, όταν μου έσκαγε μυνημα, μου εμφανιζόταν το "μυνημα αναγνωση ναι η όχι" μπροστά στην οθόνη.Μετά την αναβάθμησυ ή ισως μετα απο διαφορες δοκιμές που έκανα με τα themes και παρόλο που άφησα το ΄κλασικό τελικά, βλέπω οτι τα μυνηματα μου εμφανίζοντε ως ένα απλό φακελάκι.Αδυνατώ να το διαβ΄'ασω κατευθείαν απο την κεντρική οθόνη και πρέπει να ανατ΄ρεξω στα εισερχόμενα!Μηπως είναι κάποιο bag???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα..Το disc2phone δεν μου ανοιγει ενω εγω εγκαταστησει και το αυτα της micro$oft που μου ζητουσε..

Οταν παω να το ανοιξω μου γραφει:

 

--------------------------------------------------------------

D2P.exe - Common Language Runtime Debugging Services

 

Application has generated an exception that could not be handled.

 

Process id=0xe34 (3636), Thread id=0xe14 (3604).

 

Click OK to terminate the application.

Click CANCEL to debug the application.

--------------------------------------------------------------

 

Το κατεβασα και απο το site της Ericsson και παλι τα ιδια..

Καμια ιδεα;

 

ΥΓ. Οταν βαζω τα mp3s με copy/paste δεν μπορω να ανοιξω τα mp3s απο τον φακελο Καλλιτεχνες του walkman..Μονο χυμα μπορω να τα παιξω και ειναι τραγικο..

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξείς προβληματάκι!Στις αρχές όταν πηρα το κινητό, όταν μου έσκαγε μυνημα, μου εμφανιζόταν το "μυνημα αναγνωση ναι η όχι" μπροστά στην οθόνη.Μετά την αναβάθμησυ ή ισως μετα απο διαφορες δοκιμές που έκανα με τα themes και παρόλο που άφησα το ΄κλασικό τελικά, βλέπω οτι τα μυνηματα μου εμφανίζοντε ως ένα απλό φακελάκι.Αδυνατώ να το διαβ΄'ασω κατευθείαν απο την κεντρική οθόνη και πρέπει να ανατ΄ρεξω στα εισερχόμενα!Μηπως είναι κάποιο bag???

για κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και ερθει στα συγκαλα του το κινητο αλλιως μαλλον ειναι bug!! :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξείς προβληματάκι!Στις αρχές όταν πηρα το κινητό, όταν μου έσκαγε μυνημα, μου εμφανιζόταν το "μυνημα αναγνωση ναι η όχι" μπροστά στην οθόνη.Μετά την αναβάθμησυ ή ισως μετα απο διαφορες δοκιμές που έκανα με τα themes και παρόλο που άφησα το ΄κλασικό τελικά, βλέπω οτι τα μυνηματα μου εμφανίζοντε ως ένα απλό φακελάκι.Αδυνατώ να το διαβ΄'ασω κατευθείαν απο την κεντρική οθόνη και πρέπει να ανατ΄ρεξω στα εισερχόμενα!Μηπως είναι κάποιο bag???

 

Τα themes δεν νομίζω να έχουν σχέση!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξείς προβληματάκι!Στις αρχές όταν πηρα το κινητό, όταν μου έσκαγε μυνημα, μου εμφανιζόταν το "μυνημα αναγνωση ναι η όχι" μπροστά στην οθόνη.Μετά την αναβάθμησυ ή ισως μετα απο διαφορες δοκιμές που έκανα με τα themes και παρόλο που άφησα το ΄κλασικό τελικά, βλέπω οτι τα μυνηματα μου εμφανίζοντε ως ένα απλό φακελάκι.Αδυνατώ να το διαβ΄'ασω κατευθείαν απο την κεντρική οθόνη και πρέπει να ανατ΄ρεξω στα εισερχόμενα!Μηπως είναι κάποιο bag???

 

Δεν είναι Bug, έχει αναφερθεί στη συζήτηση που γίνεται για το K750, μόλις κάνεις την αναβάθμιση, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις και να ξαναβάλεις η ειδοποίηση του μηνύματος να γινεται με τον παλιό τρόπο που είχες.

Δεν προλαβαίνω να γραψω περισσότερα. Αν δεν βρεις απο που γίνεται η ρύθμιση κοίτα στη συζήτηση για το K750

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα mp4 τραγουδια στην μνημη του w800 στο φάκελο Mp3.

Τα βλέπω στο φάκελο ήχοι, χύμα μέσα. Ολα καλα μέχρι τώρα!!!

Ανοίγω το walkman πάω κομμάτια βλέπω τα τραγούδια όλα καλά

πατάω play (προσωρινά μη διαθέσιμο) μου γράφει?????

Βρήκα την εξής λύση πάω λίστα αναπαρ. και δημιουργησα Play list

και πέρασα όλα τα τραγουδια και μου τα παίζει.

Ξέρει κανεις γιατι δεν παίζει τα τραγούδια από την επιλογή κομμάτια?

sorazal!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση το Disc2Phone δεν μου εμφανίζει τα γράμματα σωστά, βγάζει τετραγωνάκια. Γιατί το κάνει αυτό και πως βλέπω την έκδοση του;

 

(Νομίζω ότι κάπου το είχα ξαναδεί παλιότερα αυτό το πρόβλημα από άλλο χρήστη αλλά δεν το βρήκα τώρα.)

 

Επίσης το cd του w800 γράφει πάνω Sweden/Suede, εσάς τι χώρα γράφει;

 

Μια τελευταία ερώτηση που έχω είναι αν μπορώ να βγάζω το memory stick με ανοικτό το τηλέφωνο ή αν πρέπει να το βγάζω με κλειστό τηλέφωνο ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...