Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεραστια διαφορα το myphonexplorer 1.2.12 με το προηγουμενο!!!!!

-εκανα update (εβαλα και ελληνικα) και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΕΚΤΗΣΑ τις χαμενες επαφες.

-επιπλεον ,στα γρηγορα που το ειδα, σου δινει τωρα να καταλαβεις σε ποια com εισαι συνδεμενος.

-αυξηθηκε φοβερα η ταχυτητα συγχρονισμου

-κανει γενικο backup!!!

 

**συνεχιζει ομως να μη βλέπει τη MSTICK(ξερει καποιος καμμια ρυθμιση???)

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν κάνω εγκατάσταση το Disc2Phone δεν μου εμφανίζει τα γράμματα σωστά, βγάζει τετραγωνάκια. Γιατί το κάνει αυτό και πως βλέπω την έκδοση του;

 

(Νομίζω ότι κάπου το είχα ξαναδεί παλιότερα αυτό το πρόβλημα από άλλο χρήστη αλλά δεν το βρήκα τώρα.)

 

Επίσης το cd του w800 γράφει πάνω Sweden/Suede, εσάς τι χώρα γράφει;

 

Μια τελευταία ερώτηση που έχω είναι αν μπορώ να βγάζω το memory stick με ανοικτό το τηλέφωνο ή αν πρέπει να το βγάζω με κλειστό τηλέφωνο ;

 

Ευχαριστώ

Άν υποθέσω ότι το cd έχει ελληνική εγκατάσταση, πρίν τρέξεις τον οδηγό εγκατάστασης πρέπει να πας στο Control panel->language and regional settings και να βάλεις παντού Greece, Greek μετά Apply και ΟΚ

 

κάνεις restart και πρέπει να βλέπεις ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα ελέγχου είναι επιλεγμένα όλα ελληνικά.

 

Το cd του κινητού δεν έχει ελληνικά. Υπάρχει και ελληνική έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Στον πίνακα ελέγχου είναι επιλεγμένα όλα ελληνικά.

 

Το cd του κινητού δεν έχει ελληνικά. Υπάρχει και ελληνική έκδοση;

 

Δεν υπάρχει στα Ελληνικά, και εμένα σε μερικά με τετραγωνάκια μου τα δείχνει (και σχεδόν όλη την εγκατάσταση!!!!) :(

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ούτε καν αγγλικά;

 

μήπως έχει τύχει απο συγκεκριμένες εισαγωγές;

ούτε στο site υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena problima...

otan "fortono" to kinito me to kalodio tis usb kai ftanei sta 50mb eleuthera arxizei kai mou sbinei arxeia... eno me to b.l. oxi... giati?

kaneis kamia idea?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ούτε καν αγγλικά;

 

μήπως έχει τύχει απο συγκεκριμένες εισαγωγές;

ούτε στο site υπάρχει;

 

Και του site το ίδιο είναι :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θυμάμαι παλιότερα, στο T630, όταν ερχόταν η αναφορά παράδοσης μηνύματος, έσβηνε αμέσως από την οθόνη και δεν υπήρχε ένδειξη πάνω σε αυτήν. Έπρεπε μετά να πας στα σταλθέντα για να δεις αν παραδόθηκε το μήνυμα σου. Ισχύει και στο w800 αυτό ή το διόρθωσαν;;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Πηρα χθες το w800 αφου πουλησα το k750. Αυτο που ομως με προβληματιζει ειναι οτι ο ηχος που ακουγεται οταν με καλουν εχει την μιση ενταση απο οτι ειχε στο k750!!Ακομα και οταν ακουω mp3 με τα ακουστικα η με το ενσωματωμενο μεγαφωνο ακουγονται χαμηλα! ενω ΑΝΤΙΘΕΤΑ οταν ακουω ραδιοφωνο (απο ακουστικα ή μεγαφωνο) ακουγεται πολυ δυνατα!!

Γιατι?

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Πηρα χθες το w800 αφου πουλησα το k750. Αυτο που ομως με προβληματιζει ειναι οτι ο ηχος που ακουγεται οταν με καλουν εχει την μιση ενταση απο οτι ειχε στο k750!!Ακομα και οταν ακουω mp3 με τα ακουστικα η με το ενσωματωμενο μεγαφωνο ακουγονται χαμηλα! ενω ΑΝΤΙΘΕΤΑ οταν ακουω ραδιοφωνο (απο ακουστικα ή μεγαφωνο) ακουγεται πολυ δυνατα!!

Γιατι?

 

Δοκίμασες να αυξήσεις την ένταση από τα πλαϊνά πλήκτρα κατά την διάρκεια της ακρόασης? :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχει αγορασει κανεις απο Vodafone το κινητο?? Γιατι πηγα σημερα να το παρω και μου ειπαν οτι τελος του μηνα και βλεπουμε....θα ειναι διαθεσημο το κινητο...

 

Η ΤΙΜ το εχει διαθεσημο??

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ακούμε και ραδιόφωνο όπως και το WALKMAN (δηλ. σε "flight mode" ) ως εξής :

Συνδέουμε το handsfree καλώδιο στο τηλέφωνο .Πατάμε το κουμπί για να ανοίξει το τηλέφωνο και έχουμε την οθόνη επιλογής "Πλήρηςλειτουργία-Music Mode".Μπαίνουμε κατ' ευθείαν στο "κρυφό μενού" όπως ξέρουμε ( δηλ. >*<<*<* ) και επιλέγουμε "Δοκιμ. συσκευής" και πάμε και επιλέγουμε "Ραδιόφωνο FM" και ακούμε από τα ακουστικά το ραδιόφωνο να λειτουργεί στη συχνότητα 87.5 .Για να ακούσουμε κάποιο σταθμό γράφουμε τη συχνότητα του ολόκληρη στην οθόνη ,π.χ. 93.2 (η τελεία μπαίνει μόνη της) και ΔΕΝ πατάμε ΟΚ γιατί τότε κλείνει το ραδιόφωνο.Για να αυξομειώσουμε την ένταση του ήχου πατάμε το κουμπί " Play/Pause " ,ανοίγει το Walkman και ρυθμίζουμε την ένταση με το πλαϊνό δεξιό κουμπί ,κλείνουμε το Walkman με το κουμπί Play/Pause και επιλέγουμε το ραδιόφωνο πάλι και γράφουμε τη συχνότητα που θέλουμε.Βέβαια δεν έχουμε μνήμες,RDS,ήχο από το εξωτερικό ηχείο , αλλά μπορούμε να ακούμε ραδιόφωνο χωρίς να λειτουργεί το τηλέφωνο, κάτι που σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί να είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειστε κ οι πρωτοι, κατεβασα την αναβαθμηση π προτεινετε σε προηγουμενο post κ εχω μεινει αφωνος η ποιοτητα του βιντεο ειναι παρα πολυ καλυτερη απο την προηγουμε εκδοση... αν κ νεος στο my phone θα ηθελα σας ρωτησω για το WALKMAN γιατι οταν μπαινω στα κομματια αργει παρα πολυ να τα φορτωσει ολα κ ψιλοκολλαει ?(υποψην εχω γυρω στα 100 κομματια μεσα σε 96 bitrate) κ κατι αλλο π αφορα το ms γιατι οταν συνδεω το τηλ στο pc κ πηγαινω στον υπολογιστη μ - ιδιοτητες του ms μ δειχνει συνολικη μνημη 468 mb τα υπολοιπα τι εγιναν ??? τελος μηπως γνωριζεται κανα προγραμματακι για ηχογραφηση σε μορφη wav ?? γιατι ακομα κ τα siemens mc60 μας γ....... σε ηχογραφηση!! :X

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

η χωρητικότητα κάθε μέσου δεν είναι όση αναγράφετε πχ ένα memory stick 512, δεν είναι πραγματικά 512 αλλα αρκετά μικρότερη πχ 480ΜΒ, αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο που αποθηκεύονται τα δεδομένα σε μαγνητικά ή μή μέσα
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ανασυγκρότηση σε memory stick, αλλα όπως και στο σκληρό δίσκο δεν νομίζω να δείς διαφορά (ίσως μια ελάχιστη)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θυμάμαι παλιότερα, στο T630, όταν ερχόταν η αναφορά παράδοσης μηνύματος, έσβηνε αμέσως από την οθόνη και δεν υπήρχε ένδειξη πάνω σε αυτήν. Έπρεπε μετά να πας στα σταλθέντα για να δεις αν παραδόθηκε το μήνυμα σου. Ισχύει και στο w800 αυτό ή το διόρθωσαν;;;

Δεν ξερω για τα παλιοτερα τηλεφωνα SE γιατι ειχα Νοκια. Παντως οταν ερθει στο W800 η αναφορα δεν σβηνει αμα δεν πατησεις ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες του κινητού.

Μια απορία που δεν την έχω βρει την απάντηση πουθενά.

Το memory stick adaptor σε τι χρησιμεύει?

Επίσης,θέλω να αναφέρω ότι το manual είναι ελλιπές.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιείς σαν αντάπτορα σε "memory stick reader". Πρακτικά "κουμπώνεις" το mem stick στον adaptor και μετά τα συνδέεις πακέτο στον mem-reader...
...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

...Επίσης,θέλω να αναφέρω ότι το manual είναι ελλιπές.

 

δλδ?!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Κάτοχος εδώ και 2 μέρες του κινητού.

Μια απορία που δεν την έχω βρει την απάντηση πουθενά.

Το memory stick adaptor σε τι χρησιμεύει?

Επίσης,θέλω να αναφέρω ότι το manual είναι ελλιπές.

 

Πράγματι το manual αυτό είναι μια περίληψη.Το πλήρες manual θα το κατεβάσεις

από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ένα χαίρε σε όλους! ...και μια ερώτηση επίσης. Ποια είναι η μέγιστη χρονική διάρκεια της φωνητικής εγγραφής και της εγγραφής video;;;
Link to comment
Share on other sites

Ένα χαίρε σε όλους! ...και μια ερώτηση επίσης. Ποια είναι η μέγιστη χρονική διάρκεια της φωνητικής εγγραφής και της εγγραφής video;;;

Δεν υπάρχει μέγιστη χρονική διάρκεια. Όσο έχεις ελεύθερη μνήμη μπορείς να κάνεις εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...