Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

17 minutes ago, kostas197 said:

ενας δοκιμαζει στο youtube και τους δυο με το ίδιο όμως καλώδιο 5A .7 λεπτά διαφορά στο 100% 54min με 1.01min...ψαχνουμε ψύλλοι στ άχυρα

 

το καλωδιο με το κινητο έιναι 3Α ενώ το καλώδιο στο φορτιστή   EP-T4510  είναι 5Α

Εμένα φορτίζει σε 1 ωρα και 5 λεπτά περίπου. Ακόμη και να ισχύει τα 54 λεπτά που λες είναι 11 λεπτά διαφορά. Για σένα δεν είναι τόσο σημαντικό αλλά για μενα ακόμη και 11 λεπτά είναι σημαντική διαφορά. Ειδικά όταν λόγω δουλειάς χρειάζομαι να φορτίζει οσο γινεται πιο γρηγορα. Ομως το θεμα ειναι ισχύει το 50% σε 20 λεπτά φόρτιση ?

8 minutes ago, kostas197 said:

Εχει 5Α καλωδια απο 2-3 ευρώ πάρε ένα να ηρεμίσεις....🤣🤣

Μπορει να σας φαινεται αστειο αλλα για μενα ειναι σημαντικο

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

58 minutes ago, gthebest said:

Και όμως αυτός φορτίζει σε 1 ώρα και 5 λεπτά περίπου. Ο άλλος (EP-T4510) υποθέτω από τις περιγραφές φορτίζει σε 20 λεπτά στο 50 % οπότε λογικά στο 100 % φτάνει σε 50 λεπτά 

Χρησιμοποιώ το καλώδιο που ήταν μέσα στο κουτι. Στον τίτλο στο skroutz τον αναγράφει "Samsung Φορτιστής Χωρίς Καλώδιο με Θύρα USB-C 45W Μαύρος (EP-TA845 Bulk)"

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html?from=index_recently_viewed

από την στιγμή που γράφει Bulk αυτό σημαίνει ,ότι έρχεται σε μορφή ανταλλακτικού και όχι με blister (συσκευασία).  έτσι έρχεται σαν ανταλλακτικό και στα επισημά Services της Samsung για αυτό είναι και ποιο φτηνός. στην ουσία δεν πληρώνεις την συσκευασία.

από την άλλη τα καλώδια παίζουν μεγάλη σημασία και είναι αυτά που χαλάνε ποιο εύκολα.  επίσης όσο ποιο μακρύ είναι αν δεν είναι κάποιο ποιοτικό δεν μεταφέρει σωστά το ρεύμα, για αυτό η samsung στα 1.8μ  έχει βγάλει 3Α και 5Α καλώδιο

καλό είναι να έχουμε ένα τέτοιο οργανάκι να μετράμε φορτιστή καλώδιο

1298655588_.thumb.jpg.22dae28930dcf064bdaae4ca8db89a92.jpg

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το WiFi calling σας δουλεύει καλά ? Στο σπίτι μου όταν το έχω ενεργό μου κάνει διακοπές, στο γραφείο που έχω άλλη σύνδεση όχι. Τι μπορεί να φταίει ? Εν τω μεταξύ σπίτι η γραμμή είναι 100αρα 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_Mpl said:

Παίδες το WiFi calling σας δουλεύει καλά ? Στο σπίτι μου όταν το έχω ενεργό μου κάνει διακοπές, στο γραφείο που έχω άλλη σύνδεση όχι. Τι μπορεί να φταίει ? Εν τω μεταξύ σπίτι η γραμμή είναι 100αρα 

Κάνε μια επανακκινη το ρούτερ για αρχή μην τυχών κ έχει γράψει αρκετά σφάλματα στην γραμμή κ δοκίμασε το πάλι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, challenge143 said:

Κάνε μια επανακκινη το ρούτερ για αρχή μην τυχών κ έχει γράψει αρκετά σφάλματα στην γραμμή κ δοκίμασε το πάλι.

Το έκανα αλλά δεν είδα βελτίωση. Και δε βγάζω άκρη τι φταίει γιατί όταν το κάνει αυτό δε δουλεύει καλά και ο αισθητήρας εγγυτητας, πατιεται το ηχείο κτλ. Περίεργα πράγματα 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο για τους φορτιστές οι απόψεις διίστανται. Λόγο ότι παρακολουθώ αρκετά θέματα στο φόρουμ, έχουν αναφερθεί αγορές μέσο Σκρουτζ ότι διαφέρουν από αυτά που αγοράζουμε από επίσημες μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων. Το ότι το δίνουν σε σακουλάκι δεν πάει να πει ότι είναι λόγο "κόστους" βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο κ το κατάστημα. Απλά θέλει προσοχή..

3 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Το έκανα αλλά δεν είδα βελτίωση. Και δε βγάζω άκρη τι φταίει γιατί όταν το κάνει αυτό δε δουλεύει καλά και ο αισθητήρας εγγυτητας, πατιεται το ηχείο κτλ. Περίεργα πράγματα 

Νίκο έχεις κάνει επανεκκίνηση την συσκευή να δεις αν με αυτό τον τρόπο διορθώνεται; Για να καταλάβεις τι από τα 2 φταίει;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nikos_Mpl said:

Παίδες το WiFi calling σας δουλεύει καλά ? Στο σπίτι μου όταν το έχω ενεργό μου κάνει διακοπές, στο γραφείο που έχω άλλη σύνδεση όχι. Τι μπορεί να φταίει ? Εν τω μεταξύ σπίτι η γραμμή είναι 100αρα 

Όχι και τόσο. Για αυτό άλλαξα συσκευή στην δουλειά με ένα realme gt2 pro και δεν είδα διακοπή ποτέ ξανά. 

Είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα στην δουλειά που έχει οριακό σήμα.  

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2022 at 2:19 ΜΜ, arxontas2323 said:

Για Csc είναι αυτό το βίντεο χωρίς credits, έτσι αλλάζουμε όλοι 

https://youtu.be/A9LRnRvuee4

Έκανα την διαδικασία απέτυχε να κάνει επανεκκίνηση και αγχώθηκα. Τελικά έκανα επανεκκίνηση χειροκίνητα και η διαδικασία ήταν επιτυχής.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelios_85_07 said:

Έκανα την διαδικασία απέτυχε να κάνει επανεκκίνηση και αγχώθηκα. Τελικά έκανα επανεκκίνηση χειροκίνητα και η διαδικασία ήταν επιτυχής.

Ποια χώρα έβαλες.; δουλεύει κανονικά η ηχογράφηση; έχει κάποια άλλη επίπτωση σε update κ.α ξαναγύρνα εύκολα; 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kostas197 said:

Ποια χώρα έβαλες.; δουλεύει κανονικά η ηχογράφηση; έχει κάποια άλλη επίπτωση σε update κ.α ξαναγύρνα εύκολα; 

Για να ξανα γυρίσεις,ιδια διαδικασία ειναι απλά βάζεις το παλιό csc!!η ηχογράφηση κλήσεων δεν δουλεύει μόνο αμα εχεις wifi calling , γι αυτό εγω έχω βάλει προτίμηση δίκτυα κινητής και μονο όταν χρειαστεί έχει το wifi calling μεσω wifi 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, galactob said:

καλό είναι να έχουμε ένα τέτοιο οργανάκι να μετράμε φορτιστή καλώδιο

1298655588_.thumb.jpg.22dae28930dcf064bdaae4ca8db89a92.jpg

Έχω κάτι αντίστοιχο, αλλά έχεις link για το συγκεκριμένο; (έχει όλες τις θύρες...)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thabull said:

Έχω κάτι αντίστοιχο, αλλά έχεις link για το συγκεκριμένο; (έχει όλες τις θύρες...)

Ναι εχει κ για type c και για usb . Οχι δεν εχω κάποιο  συγκεκριμένο link ,το ειχα παρει απο banggood μαζι με κατι αλλα.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ' ότι κατάλαβα για το μέγιστο αποτέλεσμα σε χρόνο φόρτισης χρειάζεται ο φορτιστής EP-T4510 με το καλώδιο το 5 A. Μπορεί κάποιος που έχει έναν τέτοιο φορτιστή να μας πει τους χρόνους φόρτισης ; Και αν ισχύει τελικά το 20 λεπτό για το 50 % της μπαταρίας ;

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο λαγκ από όταν πήρα την συσκευή, στο viber...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bardull said:

Πρώτο λαγκ από όταν πήρα την συσκευή, στο viber...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

μου έχει κάνει και μένα 2 φορες στο viber

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο λαγκ από όταν πήρα την συσκευή, στο viber...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κατι γινεται με το viber. 2 φορες μου εχει παγωσει η συσκευη για μερικα δευτερολεπτα. Το εσβησα και το ξαναπερασα. Για να δουμε....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέματα και εγώ με το viber, 2 φορές την προηγούμενη εβδομάδα. Freezαρε εντελώς το κινητό. Έκανε μόνο του reboot και έστρωσε.

Την τελευταία βδομάδα λειτουργεί απρόσκοπτα το wifi calling (cosmote). Φτου μη το ματιάσουμε.

Για το bug στο samsung keyboard, που κάνει μικρό το πρώτο γράμμα σε κάθε πρόταση και δεν έχει ακόμα διορθωθεί ξέρετε που μπορούμε να κάνουμε report;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kostas197 said:

Ποια χώρα έβαλες.; δουλεύει κανονικά η ηχογράφηση; έχει κάποια άλλη επίπτωση σε update κ.α ξαναγύρνα εύκολα; 

Την Ουκρανία.

Ναι δουλεύει η ηχογράφηση.

Δεν ξέρω αν έχει κάποια επίπτωση σε updates, νομίζω πως απλά πρέπει να περιμένεις πότε θα βγει το update στην χώρα που έχεις βάλει. Τα παιδιά μπορούν να μας το επιβεβαιώσουν. Το μονο που δεν δουλεύει σύμφωνα με τις οδηγίες του video είναι το samsung pay αλλά δεν το δοκίμασα καν.

Αλλάζει με τον ίδιο τρόπο υποθέτω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stelios_85_07 said:

Την Ουκρανία.

Ναι δουλεύει η ηχογράφηση.

Δεν ξέρω αν έχει κάποια επίπτωση σε updates, νομίζω πως απλά πρέπει να περιμένεις πότε θα βγει το update στην χώρα που έχεις βάλει. Τα παιδιά μπορούν να μας το επιβεβαιώσουν. Το μονο που δεν δουλεύει σύμφωνα με τις οδηγίες του video είναι το samsung pay αλλά δεν το δοκίμασα καν.

Αλλάζει με τον ίδιο τρόπο υποθέτω.

δεν εχεις spam calls protection ομως

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στα επίσημα service  και στο smart switch  εχουν βγαλει καινουργια αναβάθμιση απο εχθες. Λογικα καποια στιγμη θα μας ερθει ota

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα το τηλέφωνο με Smart switch και μου έβγαλε αναβάθμιση 8gb

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

δεν εχεις spam calls protection ομως

Κάλιω ηχογράφηση παρά σπαμ κολς. Είναι ανεκτίμητη η αξία της ορισμένες στιγμές. Δεν ξέρω βέβαια αν λύνεται κι αυτό με κάποια εφαρμογή.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, geotrvs said:

Μόλις σύνδεσα το τηλέφωνο με Smart switch και μου έβγαλε αναβάθμιση 8gbemoji41.pngemoji41.png

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ξέρουμε τι έχει η αναβάθμιση? Πολλά δεν τα 8GB?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

πήρατε χαμπάρι ότι στο υδατογραφημα μπορείς πλέον να έχεις ημερομηνία/ώρα στις φώτο;!!! επιτέλους! τώρα το διάβασα από άλλο νήμα!

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στη Samsung ξανά μετά το Huawei P20pro. Όλα καλά με το ultra (12 ram 256 gb) οθονάρα , κάμερα σούπερ, εντάξει η μπαταρία μπορούσε να κρατάει και καλύτερα, αλλά πρέπει να φάει το θηρίο για να είναι δυνατό. Και ενα κουφό... είχα  handsfree απο το s7 edge αλλα ειναι με καρφι 3,5 mm.  Ειχα ενα ανταπτορακι απο το Huawei και λεω μια χαρα, έλα ομως που δεν το αναγνωριζει, αλλα τα handsfree απο το Huawei που ειναι με usb τα αναγνωριζει μια χαρα και δουλευουν. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...