Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

9 ώρες πριν, fotisbasm_ said:

Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό; δώσε έχτρα λεπτομέρειες σε παρακαλω

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-experience-home-touchwiz-home/samsung-experience-home-touchwiz-home-15-1-01-3-release/samsung-one-ui-home-15-1-01-3-android-apk-download/

Πέρνα το από εδώ αν βιάζεσαι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 ώρες πριν, chios said:

Από μπαταρία πως πάει;  επειδή είπες σπιρτάδα, μήπως ρουφάει κ μπαταρία; 

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιι γίνεται ρε παίδες, συνήθως 15 του μηνός την είχαμε την αναβάθμιση. Τώρα???? Ήρθε σε κανέναν? 

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια μια χαρα ειναι, δεν αλλαξε κατι.

Η αναβαθμιση (update ασφαλειας δλδ) οσο παλιωνει μια συσκευη τοσο αργοτερα θα ερχεται. Παλιοτερα και οι καινουργιες συσκευες επαιρναν μετα τις 18-20 του μηνα. Συσκευη διετιας τωρα το λογικο ειναι να ερχεται 15-20 αν τα καινουργια παρουν το πρωτο 10ημερο.

Αδιαφορο τελειως για μενα αν ερθει στις 5 του μηνα η στις 25. Οσο ερχεται αυτο μετραει.  

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μετά την αναβάθμιση σε Android 14 UI 6 έχω πρόβλημα με την μαμά εφαρμογή της Samsung email. Δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση, όπως γινόταν στο Android 13 UI 5.1, αλλά μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή. Έχω δοκιμάσει ο,τι έχω βρει στο internet, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να γίνει ή ίσως να ελπίζω στο UI 6.1 ; Σας ευχαριστώ ( Έχω το SM908B από PUBLIC)

Edited by cp789
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, cp789 said:

Γειά σας. Μετά την αναβάθμιση σε Android 14 UI 6 έχω πρόβλημα με την μαμά εφαρμογή της Samsung email. Δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση, όπως γινόταν στο Android 13 UI 5.1, αλλά μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή. Έχω δοκιμάσει ο,τι έχω βρει στο internet, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να γίνει ή ίσως να ελπίζω στο UI 6.1 ; Σας ευχαριστώ ( Έχω το SM908B από PUBLIC)

Δοκίμασες την μπαταρία να την βάλεις στο unrestricted; 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. 

Ναι το έχω δοκιμάσει. Είναι χωρίς περιορισμούς. Έχω βγάλει και την προσαρμόσιμη μπαταρία. Κατέβασα την εφαρμογή από το Galaxy Store και από το Play Store, διαγράφοντας της δεδομένα της εφαρμογής κάθε φορά, κάνοντας καθαρή εγκατάσταση. Έχω κάνει και εργοστασιακή επαναφορά τρεις φορές, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δουλεύει για μισή με μια ώρα και μετά τα ίδια. Σε ένα άλλο Samsung (A71 4G) με Android 13 UI 5.1 δουλεύει άψογα. Από ότι είδα στο internet το ίδιο πρόβλημα το έχουν αρκετοί χωρίς λύση!! Άλλοι πάλι δεν έχουν πρόβλημα!! Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Σαν κάτι μετά από λίγη ώρα να την βάζει την εφαρμογή σε βαθύ ύπνο. 

Σε αντίθεση βέβαια με άλλες εφαρμογές, εργοστασιακές ή μη, που οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά: πχ Ημερολόγιο Samsung , Viber,και άλλες. 

Edited by cp789
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, cp789 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. 

Ναι το έχω δοκιμάσει. Είναι χωρίς περιορισμούς. Έχω βγάλει και την προσαρμόσιμη μπαταρία. Κατέβασα την εφαρμογή από το Galaxy Store και από το Play Store, διαγράφοντας της δεδομένα της εφαρμογής κάθε φορά, κάνοντας καθαρή εγκατάσταση. Έχω κάνει και εργοστασιακή επαναφορά τρεις φορές, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δουλεύει για μισή με μια ώρα και μετά τα ίδια. Σε ένα άλλο Samsung (A71 4G) με Android 13 UI 5.1 δουλεύει άψογα. Από ότι είδα στο internet το ίδιο πρόβλημα το έχουν αρκετοί χωρίς λύση!! Άλλοι πάλι δεν έχουν πρόβλημα!! Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Σαν κάτι μετά από λίγη ώρα να την βάζει την εφαρμογή σε βαθύ ύπνο. 

Σε αντίθεση βέβαια με άλλες εφαρμογές, εργοστασιακές ή μη, που οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά: πχ Ημερολόγιο Samsung , Viber,και άλλες. 

Από περιέργεια... έλεγξες τα notifications; 

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2024 at 9:21 ΠΜ, cp789 said:

Γειά σας. Μετά την αναβάθμιση σε Android 14 UI 6 έχω πρόβλημα με την μαμά εφαρμογή της Samsung email. Δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση, όπως γινόταν στο Android 13 UI 5.1, αλλά μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή. Έχω δοκιμάσει ο,τι έχω βρει στο internet, χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να γίνει ή ίσως να ελπίζω στο UI 6.1 ; Σας ευχαριστώ ( Έχω το SM908B από PUBLIC)

Πηγαινε μπες μεσα  στην  εφαρμογη samsung mail  στις ρυθμισεις συγχρονισμου απο μη αυτοματα αλλαξετο σε "Αυτοματα κατα τη ληψη" .

Επισης ελεγχε πιο κατω και την περιοδο συγχρονισμου mail  μπες και βαλτο ολες τις ωρες.

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας (stsalkit, s_nova).

Πράγματι τα έχω δοκιμάσει αυτά που αναφέρετε. 

Διαβάζοντας περισσότερα στο internet, φαίνεται, πως το ίδιο πρόβλημα το έχουν πάρα πολλοί κάτοχοι S22 Ultra,S21 fe και άλλων συσκευών. Δεν το έχουν ομως όλοι οι κάτοχοι . Έχουν θέσει ερωτήματα από 07-11-2023 και μετά, στην Samsung, η οποία τους απαντάει ότι, εργάζονται πάνω στο πρόβλημα.

Άρα θα περιμένω και εγώ, μαζί με όλους τους άλλους, στην ενημέρωση για το UI 6.1, ελπίζοντας στη λύση.

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2024 at 9:23 ΜΜ, xrhstos1974 said:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα μία πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα στις 5/2. Παρατήρησα όμως ότι εδώ και λίγες μέρες έχει πέσει η ένταση του ακουστικού όταν μιλάω στο τηλέφωνο. Δηλαδή τον συνομιλητή μου τον ακούω αρκετά "μακριά" σε σχέση με πριν. Πριν, μιλάγαμε και ανέβαζα την ένταση του ακουστικού και ήταν λες και είχα ανοιχτή ακρόαση. Αρκετά δυνατά δηλαδή ενώ τώρα η ένταση έχει πέσει σχεδόν στη μέση και μάλιστα έχει χαλάσει και η ποιότητα του ήχου. Δεν ξέρω τι έχει γίνει δυστυχώς.

Εχει κάποιος φίλος το ίδιο πρόβλημα

Καλησπερα. Δεν ξέρω αν βρήκες λύση και το εύχομαι αλλά αν δεν έχεις βρει ίσως η αιτια είναι αυτή.

Πήγαινε ρυθμίσεις - ηχοι και δόνηση - ενταση - πανω δεξιά στις τρεις βούλες - οριο έντασης πολυμέσων - και ενεργοποίησε την επιλογή που έχει και ανέβασε την μπαρα μέχρι το τέρμα.

 

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πως βλέπετε τη μπαταρία τον τελευταίο καιρό? Νομίζω ότι έχει μειωθεί η αυτονομία. 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οσο περναει ο καιρος καλυτερη δεν γινεται η μπαταρια ενος κινητου, αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Φθορα απο φορτισεις+ εφαρμογες που ρουφανε περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο πρόγραμμα για στατιστικά μπαταρίας; Έτσι όπως τα έχουν κάνει δεν βγάζεις άκρη στις ώρες οθόνης, 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.  μετά τον οδηγό που είχε ανεβάσει κάποιος για την μπαταρία. Πρώτη φορά πιάνω τέτοιους χρόνους 🙂

πάντως η μπαταρία όλο και βελτιώνεται 

Screenshot_20240321_184824_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Οσο περναει ο καιρος καλυτερη δεν γινεται η μπαταρια ενος κινητου, αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Φθορα απο φορτισεις+ εφαρμογες που ρουφανε περισσοτερο...

Ρωτώ γιατί δε μπορώ να καταλάβω αν οφείλεται σε φθορά της μπαταρίας ή σε κάτι αλλο. Εσείς τι βλέπετε? Μετά την αναβάθμιση σε ui 6 νομίζω είχε πτώση. το ίδια λένε και για το s23u. 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το patch Μαρτίου. Για κάποιο λόγο μου πρότεινε να αλλάξω θέμα και το έκανα.

Τα εικονίδια είναι κλεισμένα σε ένα άσπρο πλαίσιο όλα, το οποίο δεν μου αρέσει. Θυμάται κάποιος που είναι το setting για να φαίνονται κανονικά, χωρίς να περικλείονται από κάτι;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, riki_ said:

Πέρασα το patch Μαρτίου. Για κάποιο λόγο μου πρότεινε να αλλάξω θέμα και το έκανα.

Τα εικονίδια είναι κλεισμένα σε ένα άσπρο πλαίσιο όλα, το οποίο δεν μου αρέσει. Θυμάται κάποιος που είναι το setting για να φαίνονται κανονικά, χωρίς να περικλείονται από κάτι;

Βάλε μας μια φώτο μπορείς?

Να δουμε πως είναι η αλλαγή πριν κάνουμε την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, riki_ said:

Screenshot_20240323_123511_One UI Home.jpg

Screenshot_20240323_123505_One UI Home.jpg

Μήπως είναι κάποιο άλλο πακέτο με εικονίδια; αυτά δεν είναι τα μαμά samsung. Παρατεταμένα πάτημα στην οθόνη, επιλέγεις themes, my stuff Και default 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ddr2 said:

Ρωτώ γιατί δε μπορώ να καταλάβω αν οφείλεται σε φθορά της μπαταρίας ή σε κάτι αλλο. Εσείς τι βλέπετε? Μετά την αναβάθμιση σε ui 6 νομίζω είχε πτώση. το ίδια λένε και για το s23u. 

Σιγουρα εχω δει μια μειωση (κοντευει 2 χρονια η συσκευη) αλλα τη θεωρω νορμαλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...