Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

47 minutes ago, challenge143 said:

Κ πως το έλυσες το πρόβλημα; 

Έκανα clear cache στην εφαρμογή του Samsung Keyboard και διαγραφή δεδομένων και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Αυτά που έκανα, αμέσως μετά την ενημέρωση ήταν wipe cache partition & optimize apps μέσω galaxy app booster.

Τα ξαναέκανα + repair apps μέσω recovery menu, αλλά δε βλέπω κάποια διαφορά...Λίγο το κακό απλά έτσι για το γαμώτο.

Καλά τα έκανες, αλλά γιατί? Εγώ είδα αξιοσημείωτη διαφορά με την 6.0, ιδίως μετά από μερικές ώρες χρήσης. 

 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζει να ενεργοποιει την οθόνη όλο και πιο συχνά. Αλλαξα στο πληκτρολόγιο της Μicrosoft και βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, GMF80 said:

Συνεχιζει να ενεργοποιει την οθόνη όλο και πιο συχνά. Αλλαξα στο πληκτρολόγιο της Μicrosoft και βλέπουμε. 

Αυτό δημιουργήθηκε με την ενημέρωση την 6αρα ; 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, προυπηρχε. Γινονταν σε φαση 1-2 φορες τη βδομαδα. Την τελευταία βδομαδα πιο συχνο και χθες το ξεσκισε. Με το που αλλαξα keyboard σταμάτησε. Το κακο οτι για μενα ηταν το πιο βολικό της Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο κάνει το Samsung keyboard; 😬

Εγώ μόνιμα αυτό δουλεύω και δεν είχα ποτέ μου κάτι ανάλογο. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι από τις ρυθμίσεις του;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, konakis said:

Δηλαδή στο κάνει το Samsung keyboard; 😬

Εγώ μόνιμα αυτό δουλεύω και δεν είχα ποτέ μου κάτι ανάλογο. Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάτι από τις ρυθμίσεις του;

Ναι. Αυτό ψάχνω καθώς τα άλλα πληκτρολόγια δεν με βολεύουν...

Δεν έχω πειράξει κάτι αλλά έκανα την αρχή με την τελευταία ρύθμιση. Μάλλον ενεργοποιηθηκε από εφαρμογή του Samsung labs.

Screenshot_20240104_155703_Samsung Keyboard.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει μεγάλη περιέργεια το πληκτρολόγιο να ενεργοποιει την οθόνη γι αυτό θέλω να μάθω αν λύθηκε το πρόβλημα. Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα σε ένα παλιό HTC που είχα κάνει κ hard reset αλλά αυτό πάλι συνέχιζε να ανάβει (μετά απο καιρό). Μακάρι να λυθεί το θέμα . Πάντως αν επιμείνει κ δεν βαριέσαι εγώ θα πρότεινα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. 

Link to comment
Share on other sites

Οσο εχω αλλο πληκτρολογιο ενεργοποιημενο δεν συμβαινει....

Hard reset δεν θα μπω στον κοπο να κανω εκτος πια και αν το προβλημα γινει ανυποφορο...

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2024 at 11:34 ΜΜ, ddr2 said:

Καλά τα έκανες, αλλά γιατί? Εγώ είδα αξιοσημείωτη διαφορά με την 6.0, ιδίως μετά από μερικές ώρες χρήσης. 

 

Μόνο μετά από μια μεγάλη αναβάθμιση κάνω τα παραπάνω. Όσο για τη διαφορά που λες, δεν ξέρω εάν αναφέρεσαι και σε κάτι άλλο εκτός από αυτό με τις εναλλαγές των εφαρμογών. Εγω πάντως παρατηρώ το lagαρισμα ακόμη. Κάποιοι μπορεί να μην το πιάνουν η να μην το αντιλαμβανονται, αλλά εγώ κληρονόμησα το level 100 σε όραση και ακοή. 😝

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν εξαφανιστεί οι μεμβράνες προστασίας της Samsung για το κινητό μας; Είχα αγοράσει 2 με 10 ευρώ πέρισυ, ενώ φέτος έχουν μείνει σε λίγα καταστήματα με διπλάσια τιμή.

Κάποια ιδέα για αντίστοιχης ποιότητας μεμβράνη;

Επίσης, έχει ιδέα κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οσο παλιωνει τοσο μειωνεται η διαθεσιμοτητα. Εγω σε irepair εχω βαλει τη δικη τους που βαζουν με μηχανημα και την εχω ενα χρονο τωρα. Εχει τις φθορες της πλεον αλλα ακομα ειναι αξιοπρεπης. Εκει θα ξαναβαλω οταν χρειαστει.

 

Εντος εγγυησης καπου 30 ευρω κοστιζει η αλλαγη εκτος και αν αλλαξε και αυτο στη χωρα της κλεψιας. Ουπς sorry χωρα των ανατιμησεων ηθελα να πω 🫣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Προφανως οσο παλιωνει τοσο μειωνεται η διαθεσιμοτητα. Εγω σε irepair εχω βαλει τη δικη τους που βαζουν με μηχανημα και την εχω ενα χρονο τωρα. Εχει τις φθορες της πλεον αλλα ακομα ειναι αξιοπρεπης. Εκει θα ξαναβαλω οταν χρειαστει.

 

Εντος εγγυησης καπου 30 ευρω κοστιζει η αλλαγη εκτος και αν αλλαξε και αυτο στη χωρα της κλεψιας. Ουπς sorry χωρα των ανατιμησεων ηθελα να πω 🫣

Καλά το είπες στην χώρα της κλεψιας . Θα έπρεπε  να ντρέπονται αυτοί που κλέβουν όχι εσύ που το λες.

 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, riki_ said:

Γιατί έχουν εξαφανιστεί οι μεμβράνες προστασίας της Samsung για το κινητό μας; Είχα αγοράσει 2 με 10 ευρώ πέρισυ, ενώ φέτος έχουν μείνει σε λίγα καταστήματα με διπλάσια τιμή.

Κάποια ιδέα για αντίστοιχης ποιότητας μεμβράνη;

Επίσης, έχει ιδέα κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης;

Εγώ σε Α52s λίγο πρίν την λήξη της 2ετους εγγύησης πλήρωσα 26 ευρώ στην smartec.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Το AccuBattery από ποτέ αρχίζει να εμφανίζει την υγεία της μπαταρίας?

Έχω κάνει 2 πλήρεις φορτίσεις κι ακόμα δεν εμφανίζει ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

3-4 λογικα αλλα μην περιμενεις να μαθεις κατι σοβαρο απο αυτο. Βαση χρησης φαινεται η υγιεια της μπαταριας. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GMF80 said:

3-4 λογικα αλλα μην περιμενεις να μαθεις κατι σοβαρο απο αυτο. Βαση χρησης φαινεται η υγιεια της μπαταριας. 

Καλά ναι, δεν θα το πάρω σοβαρά...απλά σαν ενημέρωση. Ούτως ή αλλιώς θα πάω για αλλαγή μπαταρίας γιατί θέλω να το δώσω σε λίγους μήνες. Λήγει και η εγγύηση τέλος Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τιιιιι λέτε? Θα "συμφέρει" η αλλαγή σε s24u ή το ΑΙ θα το "πάρουμε" και εμείς με τις αναβαθμίσεις άρα να περιμένουμε για το s25u???? (προσωπικά προς αυτή την σκέψη κλείνω - please πειστε με για το αντίθετο) 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τιιιιι λέτε? Θα "συμφέρει" η αλλαγή σε s24u ή το ΑΙ θα το "πάρουμε" και εμείς με τις αναβαθμίσεις άρα να περιμένουμε για το s25u???? (προσωπικά προς αυτή την σκέψη κλείνω - please πειστε με για το αντίθετο) 
Το ΑΙ εννοείται είναι software, το οποίο φυσικά θέλει και καλό επεξεργαστή. Δεν νομίζω ότι ο επεξεργαστής μας υστερεί σε κάτι.
Αλλά όλα είναι θέμα marketing και προώθησης νέων προϊόντων , οπότε όλα να τα περιμένεις! Ο χρόνος θα δείξει!
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, pank said:

Το ΑΙ εννοείται είναι software, το οποίο φυσικά θέλει και καλό επεξεργαστή. Δεν νομίζω ότι ο επεξεργαστής μας υστερεί σε κάτι.
Αλλά όλα είναι θέμα marketing και προώθησης νέων προϊόντων , οπότε όλα να τα περιμένεις! Ο χρόνος θα δείξει!

Έτσι είναι. Ουσιαστικά όμως, το marketing αυτό μας λέει ήδη. Ότι δηλαδή ο νέος επεξεργαστής σηκώνει το ΑΙ που έρχεται.... (Βέβαια δε μας λένε κάτι για τον παλιό.... χαχαχαχαχα)

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Αν να αλλαζεις κινητα ειναι χομπυ τοτε αξιζει να αλλαξεις ειδικα σε βαθος διετιας.

Παλια το εκανα, πλεον ο μονος λογος ειναι να μην τρεχει ικανοποιητικα αυτα που χρησιμοποιω η να εχει καποιο προβλημα. Οσο ειναι μια χαρα ας κανουν οτι marketing θελουν, δεν με αγγιζει πλεον.

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, pank said:

Το ΑΙ εννοείται είναι software, το οποίο φυσικά θέλει και καλό επεξεργαστή. Δεν νομίζω ότι ο επεξεργαστής μας υστερεί σε κάτι.
Αλλά όλα είναι θέμα marketing και προώθησης νέων προϊόντων , οπότε όλα να τα περιμένεις! Ο χρόνος θα δείξει!

Επίσης πρέπει να δούμε τι είναι το ΑΙ που υπόσχονται. Γιατί AI έχουμε ήδη (πχ το copilot) στον Edge αλλά όποτε δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω δεν με βοήθησε καθόλου (ή δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ, αφού πρέπει να μάθω τι μπορώ να ρωτήσω και πως πρέπει να το κάνω) και καταλήγω μόνο να εκνευρίζομαι.
Συγνώμη αλλά δεν θα μάθω νέα γλώσσα για να μπορώ να επικοινωνώ με τα μηχανήματα. Να μάθουν αυτά τη δική μου, αλλιώς μου είναι άχρηστα.
Και τέλος κάτι σημαντικό. Η ασφάλεια. Αν το ΑΙ είναι τόσο "έξυπνο", ποιος μου λέει ότι δεν κάνει πράγματα (καλά ή κακά) χωρίς να το πάρω καν χαμπάρι; Αν μπορούν πχ με μια φωτογραφία ή ένα cookie να "χακάρουν" το κινητό μας, αλίμονο τι μπορούν να κάνουν αν έχουν ολόκληρο "εγκάφαλο" διαθέσιμο.
Η 17 Ιανουαρίου είναι κοντά. Είδωμεν...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ασχοληθεί με το Theme Park, δοκιμάσατε να κάνετε apply κάποιο χρώμα της αρεσκείας σας και το δέχτηκε???

Εγώ όσες φορές προσπάθησα να βάλω αυτό που θέλω, αυτό κάνει apply το δικό του! Bug η ΑΙ μάλλον... 🤣🤣🤣

Screenshot_20240110_171633_Theme Park.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...