Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

22 minutes ago, ccypruss000 said:

Καλησπερα εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο επειδη προσεξα μια αποτωμη πτωση της μπαταριας στο κομματι οταν χρεισιμοποιας και της δυο καρτες sim μεσα στις υποδοχες του κινητου τηλεφωνου. Φουρανε πολυ την μπαταρια ρε παιδια οσο αφορα το Samsung Galaxy S21 ULTRA. Δεν ξερω τι ισχυ για το S22 ULTRA καθως δεν το παραλαβα ακομη στα χερια μου το αναμενω.

Μήπως η μία εκ των δύο SIM σου είναι της Wind? Το είχα παρατηρήσει σε όλες τις συσκευές μου, iPhone και Android ανεξαρτήτως. Η μόνη λύση, είναι να γυρίσεις την SIM της Wind σε 3G ή 2G και η διαφορά θα είναι θεαματική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

25 minutes ago, anergos13 said:

οπως διαβαζω το προβλημα με την οθονη το βγαζει με συγκεκριμενο συνδυασμο ρυθμισεων πχ Wqhd ανάλυση ,φυσικα χρώματα αλλά και δαχτυλικο αποτύπωμα για ξεκλείδωμα...

επισης με έντονα χρώματα και με δαχτυλικο κανένα θέμα όπως και με δαχτυλικο σε οποιαδήποτε άλλη ανάλυση ή συνδυασμό χρωματων...

για δοκιμαστε!

Εμένα μου το έκανε και σε συνδυασμό wqhd με vivid

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, anergos13 said:

οπως διαβαζω το προβλημα με την οθονη το βγαζει με συγκεκριμενο συνδυασμο ρυθμισεων πχ Wqhd ανάλυση ,φυσικα χρώματα αλλά και δαχτυλικο αποτύπωμα για ξεκλείδωμα...

επισης με έντονα χρώματα και με δαχτυλικο κανένα θέμα όπως και με δαχτυλικο σε οποιαδήποτε άλλη ανάλυση ή συνδυασμό χρωματων...

για δοκιμαστε!

Συγνώμη κιόλας αλλά όλα αυτά μου φαίνονται αστεία, δε κατηγορώ εσένα, αλλά όλα αυτά που γράφονται

Δοκιμάστε αν το κάνει και με κλειστή συσκευή άμα είναι 😛

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

Εμένα μου το έκανε και σε συνδυασμό wqhd με vivid

για απενεργοποιησε το εφε του δακτυλικου ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suspect21 said:

Συγνώμη κιόλας αλλά όλα αυτά μου φαίνονται αστεία, δε κατηγορώ εσένα, αλλά όλα αυτά που γράφονται

Δοκιμάστε αν το κάνει και με κλειστή συσκευή άμα είναι 😛

ειναι θεμα update προφανως που θα ερθει τις επομενες μερες ...αν με καποιο συνδυασμο αποφευγεται το bug προσωρινα..δεν ειναι κακο να δοκιμασει καποιος ...

στην τελικη ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο (ακομα και ακριβο) κινητο που χρειαζεται καποιο update....ειδικα εδω που ειναι αναμενομενο το 1ο τις επομενες λιγες μερες....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, anergos13 said:

για απενεργοποιησε το εφε του δακτυλικου ....

Πλέον δε μου το κανει καθόλου. Από το μεσημέρι που έκανα επαναφορά εργοστασιακων

2 minutes ago, anergos13 said:

ειναι θεμα update προφανως που θα ερθει τις επομενες μερες ...αν με καποιο συνδυασμο αποφευγεται το bug προσωρινα..δεν ειναι κακο να δοκιμασει καποιος ...

στην τελικη ουτε το πρωτο ουτε το τελευταιο (ακομα και ακριβο) κινητο που χρειαζεται καποιο update....ειδικα εδω που ειναι αναμενομενο το 1ο τις επομενες λιγες μερες....

Ισχύει. Ενοχλητικό φυσικά και κατακριτέο, αλλά ας θυμηθούμε και τα bendgate της apple και προσφάτως της oneplus

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dark_Lord said:

Πλέον δε μου το κανει καθόλου. Από το μεσημέρι που έκανα επαναφορά εργοστασιακων

Ισχύει. Ενοχλητικό φυσικά και κατακριτέο, αλλά ας θυμηθούμε και τα bendgate της apple και προσφάτως της oneplus

....Και το antenna gate της apple...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Πλέον δε μου το κανει καθόλου. Από το μεσημέρι που έκανα επαναφορά εργοστασιακων

Ισχύει. Ενοχλητικό φυσικά και κατακριτέο, αλλά ας θυμηθούμε και τα bendgate της apple και προσφάτως της oneplus

Και το Gluegate της Huawei!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε παιδιά να ακούω ευχάριστα πράγματα... Μου το έχουν ζητήσει 2 άτομα το s21u κ κάνω τον χαζό προς το παρόν περιμένω κ Κώστα κ Μίλτο να πούνε Εντυπώσεις. Διαβάζω το νήμα πως κ πώς...

Link to comment
Share on other sites

Για 5η μέρα λειτουργίας (ακόμα δεν έχει κάνει πλήρη εκμάθηση) ..και με την μεγαλύτερη ανάλυση / ρυθμό ανανέωσης ..εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.

Screenshot_20220222-233801_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, varaderum said:

Για 5η μέρα λειτουργίας (ακόμα δεν έχει κάνει πλήρη εκμάθηση) ..και με την μεγαλύτερη ανάλυση / ρυθμό ανανέωσης ..εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.

Screenshot_20220222-233801_Device care.jpg

Αρκετα καλα παει μπραβο !

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, varaderum said:

Για 5η μέρα λειτουργίας (ακόμα δεν έχει κάνει πλήρη εκμάθηση) ..και με την μεγαλύτερη ανάλυση / ρυθμό ανανέωσης ..εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.

Screenshot_20220222-233801_Device care.jpg

Τι κινητό είχες πριν;στην βγάζει την μέρα;εχεις ρολοι απ ότι βλέπω συνδεδεμένο αρα και Bluetooth όλη μέρα ανοιχτό

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απο θηκη και προστασια οθονης,τι κανατε?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vasilakis13 said:

Απο θηκη και προστασια οθονης,τι κανατε?

Θήκη παρήγγειλα spigen ultra hybrid

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε η Caviar σπεσιαλ εκδοση με τιμη 7.000ε σκεφτομαι να παραγγειλω ενα🤣

 

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Gm87 said:

Μήπως η μία εκ των δύο SIM σου είναι της Wind? Το είχα παρατηρήσει σε όλες τις συσκευές μου, iPhone και Android ανεξαρτήτως. Η μόνη λύση, είναι να γυρίσεις την SIM της Wind σε 3G ή 2G και η διαφορά θα είναι θεαματική.

Καλημερα στην Κυπρο ειμαι οποτε εχω Epic και cytamobile vodafone. Προσεξα η αληθεια ειναι πως καταναλωνη πολυ μπαταρια οταν ειμαι με την cytamobile vodafone επειδη εκανα εναλλαγη καρτων μεταξυ epic και cytamobile vodafone το ειχα μονοημερο την μια και μονοημερο την αλλη και τωρα εβαλα και τις δυο μεσα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω το κινητό (12/256) εδώ και δύο μέρες. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές (προέρχομαι από το S10+), χωρίς να αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Λειτουρργώ το κινητό σε πλήρη ανάλυση οθόνης και φυσική απεικόνιση χρωμάτων. Η μπαταρία του εμφανίζει σαφή βελτίωση από την πρώτη μέρα (έχω συνεχώς ανοικτό το wifi & Bluetooth καθότι το κινητό είναι συνεχώς συνδεδεμένο στο ρολόι και το PC μου). Με την χρήση που κάνω, (δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω πολλά video, αλλά το χρησιμοποιώ κυρίως για επαγγελματικές λειτουργίες και ενημέρωση), ήδη εχθές έβγαλε άνετα την ημέρα με 25% υπόλοιπο στην μπαταρία.
Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το 5G. Η περιοχή που μένω είναι σχετικά απομακρη (Αφίδνες) και το σήμα της cosmote σχετικά αδύνατο. Η SIM που έβαλα στο κινητό είναι η 3 ετών παλιά από το S10+ που δεν διέθετε 5G. Χρειάζεται να αλλάξω SIM ή είμαι ΟΚ με την υπάρχουσα για να έχω σήμα και ταχύτητες (στην κατάλληλη περιοχή φυσικά) 5G?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stsalkit said:

Καλημέρα σε όλους! Έχω το κινητό (12/256) εδώ και δύο μέρες. Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές (προέρχομαι από το S10+), χωρίς να αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Λειτουρργώ το κινητό σε πλήρη ανάλυση οθόνης και φυσική απεικόνιση χρωμάτων. Η μπαταρία του εμφανίζει σαφή βελτίωση από την πρώτη μέρα (έχω συνεχώς ανοικτό το wifi & Bluetooth καθότι το κινητό είναι συνεχώς συνδεδεμένο στο ρολόι και το PC μου). Με την χρήση που κάνω, (δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω πολλά video, αλλά το χρησιμοποιώ κυρίως για επαγγελματικές λειτουργίες και ενημέρωση), ήδη εχθές έβγαλε άνετα την ημέρα με 25% υπόλοιπο στην μπαταρία.
Η ερώτησή μου έχει να κάνει με το 5G. Η περιοχή που μένω είναι σχετικά απομακρη (Αφίδνες) και το σήμα της cosmote σχετικά αδύνατο. Η SIM που έβαλα στο κινητό είναι η 3 ετών παλιά από το S10+ που δεν διέθετε 5G. Χρειάζεται να αλλάξω SIM ή είμαι ΟΚ με την υπάρχουσα για να έχω σήμα και ταχύτητες (στην κατάλληλη περιοχή φυσικά) 5G?

Καλο ειναι αμα ειναι παλια η Σιμ να την αλλαξεις πηγαινε σε ενα καταστημα κοσμοτε πες οτι εχεις παρει μια καινουργια συσκευη 5G εβγαλες την σιμ να την βαλεις στην καινουργια συσκευη και την χαλασες.Επισης να τους πεις οτι μενεις Αθηνα κεντρο και για θεματα εργασιας θες απαραιτητα 5G  να ενεργοποιηθει αμεσα. Μη τους λες τιποτε αλλο και επεμενε σε οτι σου ειπα .Απο κει και περα κατα ποσο εχεις 5G  στην περιοχη σου αυτα τα ρωτας.Εσυ καλο ειναι να εισαι κομπλε σε ολα 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, s_wind said:

Καλο ειναι αμα ειναι παλια η Σιμ να την αλλαξεις πηγαινε σε ενα καταστημα κοσμοτε πες οτι εχεις παρει μια καινουργια συσκευη 5G εβγαλες την σιμ να την βαλεις στην καινουργια συσκευη και την χαλασες.Επισης να τους πεις οτι μενεις Αθηνα κεντρο και για θεματα εργασιας θες απαραιτητα 5G  να ενεργοποιηθει αμεσα. Μη τους λες τιποτε αλλο και επεμενε σε οτι σου ειπα .Απο κει και περα κατα ποσο εχεις 5G  στην περιοχη σου αυτα τα ρωτας.Εσυ καλο ειναι να εισαι κομπλε σε ολα 

Πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάποια υπηρεσία για το 5g μολις το πάρουμε;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Καλημερα στην Κυπρο ειμαι οποτε εχω Epic και cytamobile vodafone. Προσεξα η αληθεια ειναι πως καταναλωνη πολυ μπαταρια οταν ειμαι με την cytamobile vodafone επειδη εκανα εναλλαγη καρτων μεταξυ epic και cytamobile vodafone το ειχα μονοημερο την μια και μονοημερο την αλλη και τωρα εβαλα και τις δυο μεσα.

Αυτες ειναι πολυπαραγοντικες καταστασεις. 

Αλλη καταναλωση εχεις οταν βαλεις 2 σιμ οι οποιες η καθε μια εκπεμπει σε "διαφορετικη" κυψελη κινητης απο την αλλη .

Αλλη καταναλωση θα εχεις εαν βαλεις 2 σιμ της ιδιας εταιριας που θα κλειδωνουν στην "ιδια" κυψελη κινητης.

Αλλη καταναλωση θα εχεις εαν η μια σιμ εκπεμπει σε κυψελες που "δεν διεισδυουν" μεσα σε τοιχους και μολις μπανεις μεσα στο σπιτι ψαχνει να βρει σημα κτλ.

Αυτα τα κοιτας εσυ πως θα βολευτεις.

 

20 minutes ago, arxontas2323 said:

Πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάποια υπηρεσία για το 5g μολις το πάρουμε;

Θα ρωτησεις την εταιρια κινητης που ανηκεις οχι δεν νομιζω ισως σε καποιες εταιριες υπαρχει μια διαδικασια πιστοποησης λογο καινουργιας συσκευης για ενα πολυ συντομο διαστημα Μιλας με την εξυπηρετηση πελατων να ενεργοποιηθει αμεσα εαν δεν το ενεργοποιουν αυτοματα 

Οτι διαδικασια και να κανει καποιος πρεπει οταν την κανει να ειναι σε περιοχη που σιγουρα εκπεμπει 5G για να δει οτι ενεργοποιηθηκε 100% και δεν πρεπει να φυγει απο το σημειο εαν δεν δει επανω δεξια να δειχνει 5G.

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ήρθε και εδώ. Θηρίο, πολύ ωραία συσκευή. Δεν μου έχει κάνει κανένα από τα γνωστά προβλήματα ... τουλάχιστον ακόμα. Δυστυχώς δεν έχει μεμβράνη προεγκατεστημένη...  

Επιπλέον, θέλω να ρωτήσω, έκανε κανείς άλλος την ενέργεια που χρειάζεται για τα Buds Pro; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Θήκη παρήγγειλα spigen ultra hybrid

Εξαιρετική θήκη. Εχω μια στο Note 9 από το 2018 και μέχρι σήμερα με σκληρή χρήση και δεν έχει πάθει σχεδόν τίποτα. Παράγγειλα και πάλι την ίδια για το s22.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Δεν έχω κάνει δοκιμή. Απλώς θεωρώ ότι τα 12 gb είναι ήδη υπεραρκετά για κινητή συσκευή. Συνεπώς θα προτιμούσα διπλασιασμό χρονισμού των 12 gb παρα να πάρω 4 gb έξτρα. Ειδικά από τη στιγμή που υπάρχει και το ram plus πια 

καλημερα..επειδη ειμαι λιγι ανιδεος απο τεχνολογια...τι κανει το ram plus?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...