Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Νομίζω οτι πρέπει να περιμένουμε για τα πρώτα update και μετά να βγάλουμε καλύτερο πόρισμα και για κάμερα και για μπαταρία (αν και δεν πιστεύω ότι εμένα θα μου βγάζει την μέρα)...στο gps δεν κατάλαβα πως ακριβώς το μετράς,τρεχεις με το κινητό και το κινητό στο έβγαλε 150 μέτρα λιγότερα σε σχέση με το mate;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 minutes ago, theonike said:

Αρχίζω να έχω δεύτερες σκέψεις. 

Μαζί με το s21 ultra είχα και το p40 pro. Θεωρώ τη Huawei κορυφαία σαν εταιρία και εαν δεν την είχαν αποκλείσει οι Αμερικανοί ίσως ήταν τώρα νούμερο 1.

Αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεπερνούσε το s21 ultra  σε κάτι. Το s21 ultra είχε το φοβερό ζουμ και ίσως γενικά λίγο καλύτερες φώτο. Κατά τα άλλα ίδια κορυφαία και τα 2.

Κάνε λίγο υπομονή με το s22 ultra  θα έρθουν  updates. Έτσι ήταν και με το s21 ultra πέρσι τέτοιο καιρό. Μπείτε στο αντίστοιχο νήμα ειτε εδώ είτε  xda  για το s21 ultra και πηγαίνετε στην αρχή να δείτε τι θέματα υπήρχαν ειδικά με μπαταρία φώναζε ο κόσμος.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, miltos74 said:

Μαζί με το s21 ultra είχα και το p40 pro. Θεωρώ τη Huawei κορυφαία σαν εταιρία και εαν δεν την είχαν αποκλείσει οι Αμερικανοί ίσως ήταν τώρα νούμερο 1.

Αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεπερνούσε το s21 ultra  σε κάτι. Το s21 ultra είχε το φοβερό ζουμ και ίσως γενικά λίγο καλύτερες φώτο. Κατά τα άλλα ίδια κορυφαία και τα 2.

Κάνε λίγο υπομονή με το s22 ultra  θα έρθουν  updates. Έτσι ήταν και με το s21 ultra πέρσι τέτοιο καιρό. Μπείτε στο αντίστοιχο νήμα ειτε εδώ είτε  xda  για το s21 ultra και πηγαίνετε στην αρχή να δείτε τι θέματα υπήρχαν ειδικά με μπαταρία φώναζε ο κόσμος.

 

Απο που και ως που η huawei θα ηταν καλυτερη  απο τα Galaxy ουτε το One Ui θα μπορουσε να το φτασει καν , ουτε οθονες , ηχο κτλ.μην ειμαστε υπερβολικοι.Ειναι τοσα αλλα περα απο συγκρισεις καμερων μαλιστα η sammy τωρα που πηρε φορα και εμπλουτιζει το software  της καμερας -βιντεο αντε φταστην .Ασε που η ενωση συσκευης S-Note σε μια συσκευη με κορυφαια χαρακτηριστικα τελιωνει τον ανταγωνισμο ο οποιος εχει σοβαροτατο προβλημα και σε θεματα λειτουργικου αλλα και πολλα αλλα .

Η κατασταση στους ανταγωνιστες δεν "σωνεται" με τιποτα το Galaxy-Note S22 Ultra κατασκηνωσε στον θρονο ως η πληρεστερη συσκευη ολων των εποχων !

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δουλέψει τη σειρα mate? Μην μπούμε όμως σε vs κρίμα είναι να χαλαστει η ροή του νήματος. Ο καθένας έχει την άποψη του. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, miltos74 said:

Έχεις δουλέψει τη σειρα mate? Μην μπούμε όμως σε vs κρίμα είναι να χαλαστει η ροή του νήματος. Ο καθένας έχει την άποψη του. 

Φυσικα και εχω δοκιμασει μεχρι p30 και δεν ξανα ασχοληθηκα διοτι δεν φτανει την απλοτητα του oneui με τιποτα.Και μονο εκει κανεις στοπ και φευγεις.

Edit:

Σε προκαλω καλοπροαιρετα παντα να τρεξεις σε ολα τα νηματα εδω στο φορουμ να δεις τι νηπιακα προβληματα εχουν οι συσκευες αλλων εταιριων  λειτουργικα και μονο.

Η τελευταια που ειχα ηταν το pixel 6 pro  που το εστειλα σε 2 μερες απο τα bugs ασε το θεμα οτι δεν εχει 5G και volte αλλα αυτο ηταν γνωστο.

Ναναι καλα που βρεθηκε πορωμενος πιξελακιας αλλιως ακομα θα τοχα....

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, s_wind said:

Η κατασταση στους ανταγωνιστες δεν "σωνεται" με τιποτα το Galaxy-Note S22 Ultra κατασκηνωσε στον θρονο ως η πληρεστερη συσκευη ολων των εποχων !

Καλά ηρέμησε 😅

Οι τελευταίες σελίδες μιλάνε για σοβαρότατο θέμα bug (η hardware;) από πλευράς Samsung και όπως αναφέρεις το a52 το έχει εδώ και μήνες και update ακόμα γιοκ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Just now, suspect21 said:

Καλά ηρέμησε 😅

Οι τελευταίες σελίδες μιλάνε για σοβαρότατο θέμα bug (η hardware;) από πλευράς Samsung και όπως αναφέρεις το a52 το έχει εδώ και μήνες και update ακόμα γιοκ

Αυτα δεν εχουν καμια σχεση  με την αρμονια που προσφερουν οι συσκευες των κορεατων με τους ανταγωνιστες.Οτι μια στο τοσο σε χιλιαδες συσκευες που υπαρχουν και τοσα πολλα μοντελα που βγαζει παντελως απροβληματιστα δεν  ειναι τιποτα σοβαρο.

Ακομα και η μεσαια κατηγορια σε λιγο καιρο αν οχι και τωρα ειναι καλυτερη απο ναυαρχιδες αλλων εταιριων.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s_wind said:

Αυτα δεν εχουν καμια σχεση  με την αρμονια που προσφερουν οι συσκευες των κορεατων με τους ανταγωνιστες.Οτι μια στο τοσο σε χιλιαδες συσκευες που υπαρχουν και τοσα πολλα μοντελα που βγαζει παντελως απροβληματιστα δεν  ειναι τιποτα σοβαρο.

Ακομα και η μεσαια κατηγορια σε λιγο καιρο αν οχι και τωρα ειναι καλυτερη απο ναυαρχιδες αλλων εταιριων.

Εγώ μέχρι και το s20 που ακολουθουσα τη Samsung δεν είχα νιώσει κάποια αρμονία πάντως 😅

Βγάζει καλές συσκευές η Samsung, αλλά ας μην υπερβάλλουμε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 3:48 ΜΜ, ktar_i said:

Wind μου είχαν πει προχθές πάντως ότι τη λίστα των προπαραγγελιών θα τη δώσουν στη samsung στις 25/2! 

Ρε παιδιά με τρομάζετε τώρα. Εγώ που ήμουν τελευταία φορά σε Samsung S8+, μετά πήγα OnePlus 7 Pro και τώρα έρχομαι από OnePlus 9 Pro... Πώς θα είναι η εμπειρία μου; Θα συνηθίσω και θα γουστάρω Samsung ξανά ή θα σηχτιρίσω την ώρα που επέστρεψα;  Και από άποψη μπαταρίας και από άποψη fluidity σε σχέση με OnePlus...

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Just now, suspect21 said:

Εγώ μέχρι και το s20 που ακολουθουσα τη Samsung δεν είχα νιώσει κάποια αρμονία πάντως 😅

Βγάζει καλές συσκευές η Samsung, αλλά ας μην υπερβάλλουμε

Νταξει να συμφωνησω αλλα για πες με πια συσκευη εισαι τωρα που βρηκες δηλαδη το λιμανι σου...

2 minutes ago, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά γιατί με τρομάζετε τώρα. Εγώ που ήμουν τελευταία φορά σε Samsung S8+, μετά πήγα OnePlus 7 Pro και τώρα έρχομαι από OnePlus 9 Pro... Πώς θα είναι η εμπειρία μου; Θα συνηθίσω και θα γουστάρω Samsung ξανά ή θα σηχτιρίσω την ώρα που επέστρεψα;  Και από άποψη μπαταρίας και από άποψη fluidity σε σχέση με OnePlus...

Δεν ειναι καλο το one plus γιατι φευγεις και ερχεσαι σε σαμμυ ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_wind said:

Νταξει να συμφωνησω αλλα για πες με πια συσκευη εισαι τωρα που βρηκες δηλαδη το λιμανι σου...

Επειδή δεν έχω βρει λιμάνι δεν κάνω τέτοιες βαρυγδουπες δηλώσεις περί βασιλιάδων, θρόνων κτλ

Υπάρχουν πολύ καλές συσκευές Samsung υπάρχουν και αλλες όμως, ανάλογα τι θέλει ο κάθε ένας

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_wind said:

Νταξει να συμφωνησω αλλα για πες με πια συσκευη εισαι τωρα που βρηκες δηλαδη το λιμανι σου...

Δεν ειναι καλο το one plus γιατι φευγεις και ερχεσαι σε σαμμυ ?

Γιατί πραγματικά η μπαταρία του ήταν απογοητευτική. Από την πρώτη μέρα που το πήρα πριν ένα 6μηνο, ούτε μία μέρα χρήσης. Χρειάζεται φόρτιση τουλάχιστον μέσα στη μέρα με μέτρια χρήση... Τρελό standby battery drain. 

Επιπλέον, το όλο χάλι και η ανασφάλεια που έχει δημιουργήσει η OnePlus μετά την ενσωμάτωση με την OPPO, δεν μου δημιουργεί ασφάλεια για το μέλλον... Επίσης η υποστήριξη λογισμικού είναι εντελώς άθλια, ενώ θα έπρεπε να είναι από τις καλύτερες... Τέλος, το οικοσύστημα της Samsung είναι κλάσεις ανώτερο (Watch κατά βάση)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nasosvasedis said:

Γιατί πραγματικά η μπαταρία του ήταν απογοητευτική. Από την πρώτη μέρα που το πήρα πριν ένα 6μηνο, ούτε μία μέρα χρήσης. Χρειάζεται φόρτιση τουλάχιστον μέσα στη μέρα με μέτρια χρήση... Τρελό standby battery drain. 

Επιπλέον, το όλο χάλι και η ανασφάλεια που έχει δημιουργήσει η OnePlus μετά την ενσωμάτωση με την OPPO, δεν μου δημιουργεί ασφάλεια για το μέλλον... Επίσης η υποστήριξη λογισμικού είναι εντελώς άθλια, ενώ θα έπρεπε να είναι από τις καλύτερες... Τέλος, το οικοσύστημα της Samsung είναι κλάσεις ανώτερο (Watch κατά βάση)

Δεν προκειτσι να βρεις σταθεροτατο λειτουργικο με υποστηριξη οσο το OneUi ειναι λογικο μετα απο περασματα σε αλλες εταιριες λογο ισως και μικροβιου αλλαγης να καταληγεις παλι εδω μια και η σαμμυ εχει ξεφυγει πλεον θεαματικα .Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s22_series_45w_charging_is_a_lie-news-53223.php

No fast charging party

Όσοι δεν έχετε 45w φορτιστή απλά δεν χρειάζεται να πάρετε και ένας "απλός" 25αρης θα κάνει την ίδια δουλειά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_wind said:

Δεν προκειτσι να βρεις σταθεροτατο λειτουργικο με υποστηριξη οσο το OneUi ειναι λογικο μετα απο περασματα σε αλλες εταιριες λογο ισως και μικροβιου αλλαγης να καταληγεις παλι εδω μια και η σαμμυ εχει ξεφυγει πλεον θεαματικα .Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Αυτό , ενώ όταν είχα το OnePlus 7 Pro γέλαγα με το πόσο "πίσω" φαινόταν να έχει μείνει η Samsung, πλέον πραγματικά φαίνεται η καλύτερη στον χώρο των Android, με μόνο μείον το ότι έχει μείνει πίσω στην ταχύτητα φόρτισης. Το 9 Pro σε 30 λεπτά ήταν φουλ, θα με "τσούξει" στην αρχή λίγο που το S22 Ultra θα κάνει μία ώρα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Νομίζω οτι πρέπει να περιμένουμε για τα πρώτα update και μετά να βγάλουμε καλύτερο πόρισμα και για κάμερα και για μπαταρία (αν και δεν πιστεύω ότι εμένα θα μου βγάζει την μέρα)...στο gps δεν κατάλαβα πως ακριβώς το μετράς,τρεχεις με το κινητό και το κινητό στο έβγαλε 150 μέτρα λιγότερα σε σχέση με το mate;

Οχι μονο με το Mate , εχω και ενα Iphone 8 Plus που βγαζει το ιδιο , αλλιως δεν θα ελεγα τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kostassk said:

Οχι μονο με το Mate , εχω και ενα Iphone 8 Plus που βγαζει το ιδιο , αλλιως δεν θα ελεγα τιποτα. 

Προσπαθώ να καταλάβω τι κάνεις,βαζεις στο google maps κάποια απόσταση και στη βγάζει λιγότερη ή μέσω κάποιου heath app σου καταγράφει λιγότερη απόσταση;σε ρωτάω γιατί τρέξιμο μόνο μέσω ρολογιού έχω καταγράψει και ποτέ μέσω κινητού (Samsung health)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Beta testers... Καλό κουράγιο σε όλους σας. Είναι τραγικό τόσο ακριβή συσκευή με τόσα προβλήματα... Γιατί τόσο βιασύνη ρε παιδιά... Ας κυλίσει λίγο η συσκευή και μετά αγοράστε την...

Sent from Poco F3 8/256


 

Και το ρολόι Garmin Fenix 7x που πήρα πάλι ειχε κάποια θέματα τις πρώτες μέρες (οπως και ολα τα ρολόγια fenix)...ολες οι συσκευές έχουν κάποια θέματα τις πρώτες μέρες...ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση και με διαφορετικούς συνδιασμούς... όλοι το παίρνουμε τώρα γιατί έχουμε το μικρόβιο και γιατί το παίρνουμε πιο φθηνά και δώρο τα ακουστικά...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Προσπαθώ να καταλάβω τι κάνεις,βαζεις στο google maps κάποια απόσταση και στη βγάζει λιγότερη ή μέσω κάποιου heath app σου καταγράφει λιγότερη απόσταση;σε ρωτάω γιατί τρέξιμο μόνο μέσω ρολογιού έχω καταγράψει και ποτέ μέσω κινητού (Samsung health)

Δυο τροποι για την καταγραφη , ο ενας μεσω του ίδιου το ρολογιου και ο δευτερος μεσω του huawei health , παντα χρησιμοποιω το huawei health και στο iphone και στο mate και δεν ειχα ποτε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, arxontas2323 said:

Και το ρολόι Garmin Fenix 7x που πήρα πάλι ειχε κάποια θέματα τις πρώτες μέρες (οπως και ολα τα ρολόγια fenix)...ολες οι συσκευές έχουν κάποια θέματα τις πρώτες μέρες...ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση και με διαφορετικούς συνδιασμούς... όλοι το παίρνουμε τώρα γιατί έχουμε το μικρόβιο και γιατί το παίρνουμε πιο φθηνά και δώρο τα ακουστικά...

ακριβώς αυτό. κουπόνι και δώρο δεν είναι αμελητέα διαφορά. το θέμα είναι βέβαια να λύνονται τα προβλήματα γιατί αν δε λύνονται δεν είναι παιδικές ασθένειες αλλά πρόβλημα hardware

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που αποδεδειγμένα να δίνει το περιβόητο κουπόνι? 

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites



όλοι το παίρνουμε τώρα γιατί έχουμε το μικρόβιο και γιατί το παίρνουμε πιο φθηνά και δώρο τα ακουστικά...

Εδώ δεν μιλάμε για απλό μικρόβιο, οι περισσότεροι είναι με Έμπολα!!
Ο άλλος έχει Galaxy Z Fold 3 (ονείρωξη για πάρα πολλούς) και σκέφτεται να το δώσει για να πάει σε μια από τα ίδια πάλι..


Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε κατάστημα Γερμανός, ΟΛΑ τα φυσικά καταστήματα έχουν την έκπτωση των 100 €. Διάβασε παραπάνω δικά μου ποστ και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που αποδεδειγμένα να δίνει το περιβόητο κουπόνι? 
Θεωρω απιθανο να πας σε καποιο κεντρικο καταστημα και να μην το γνωριζουν...εχω κανει προπαραγγελια με το κουπονι σε Γερμανο επαρχιας εδω και μερες....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα από Κωτσόβολο. Σερί. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι.... Εκεί που χάρηκα με το πρώτο, σκάει καπάκι το δεύτερο.

Edit: Μίλησα μόλις στο τηλ, μου είπαν να το αγνοήσω και ότι θα προετοιμαστεί σύντομα γιατί είμαι από τους πολύ πρώτους που παρήγγειλα, απλά υπάρχει πληθώρα παραγγελιών και γίνεται χαμός. Ευτυχώς.

Screenshot_2022-02-21-10-14-12-67_7ce04c763914e01b61700c480fb34db2.jpg

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...