Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Την έκανα και εγώ, προς το παρόν no problem όλα οκ, την AOD την πρόσεξα και εγώ, είμαι με nova, μου πρόσθεσε μια γραμμή κάτω κάτω για το circle and search

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Andreaszel said:

Δεν αλλάζει η φωτεινότητα πλέον στην aod. Πάει ανάλογα με την αυτόματη φωτεινότητα .τα ίδια κ στο s23 με την 6.1

Ναι ισχύει το ίδιο κ σε 24υ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Ναι ισχύει το ίδιο κ σε 24υ 

Και όμως υπάρχει πιστεύω "θεραπεία". Good lock->lockStar-> uncheck κατω κάτω 

Screenshot_20240510_192239_LockStar.jpg

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alex61 said:

Και όμως υπάρχει πιστεύω "θεραπεία". Good lock->lockStar-> uncheck κατω κάτω 

Screenshot_20240510_192239_LockStar.jpg

Thanks for the tip

Α Ψ Ο Γ Ο Σ 😍

Η επιλογή για την προστασία μπαταρίας την σταματάει στο 80% τη φόρτιση πλέον όχι στο 85 όπως πριν!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που ειχα και διορθωθηκε με το One UI 6.1. Σε wificalling με vodafone. Σε παραλληλη χρηση με λειτουργιας πτησης ηθελε επανεκκινηση το κινητο για να δουλεψει σε wifi 6. Τωρα δουλευει απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδή αυτή η γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης δεν μπορεί να φύγει τώρα; 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα μετά την ενημέρωση..δεν μου χτυπάει με ήχο καμια ειδοποίηση (email, viber, sms). Έχω μόνο δόνηση. Οι ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες κανονικά από τις ρυθμίσεις. Έκανα clear catche αλλά αρνείται...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ddr2 said:

Και δηλαδή αυτή η γραμμή στο κάτω μέρος της οθόνης δεν μπορεί να φύγει τώρα; 

https://www.sammobile.com/news/how-to-get-samsung-navigation-gestures-back-on-one-ui-6-1/

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Anlibafojo said:

Ευχαριστώ αλλά εγώ θέλω να μην υπάρχει τίποτα κάτω. Ούτε navigation bar ούτε η γραμμή στη μέση, όπως το είχα πριν την 6.1

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ddr2 said:

Ευχαριστώ αλλά εγώ θέλω να μην υπάρχει τίποτα κάτω. Ούτε navigation bar ούτε η γραμμή στη μέση, όπως το είχα πριν την 6.1

Στο τέλος του άρθρου σου δίνει τη λύση που θες. Διάβασέ το όλο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anlibafojo said:

Στο τέλος του άρθρου σου δίνει τη λύση που θες. Διάβασέ το όλο. 

Α, μαγικό!! 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι εχει και λιγο καλυτερη αυτονομια το One UI 6.1 (λαμβανοντας υποψη την κατασταση της υγιειας της μπαταριας του καθενως βεβαιως)

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς για S22 ultra Ελληνικό μαύρο από Κωτσόβολο το δίνω 480€ σε άριστη κάσταση με εγγύηση μερικές μέρες ακόμα!!

Μαζί θήκες φόρτιση κλπ

Δε με αφήνει να μπω στις αγγελίες..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, manan69t said:

Αν ενδιαφέρεται κανείς για S22 ultra Ελληνικό μαύρο από Κωτσόβολο το δίνω 480€ σε άριστη κάσταση με εγγύηση μερικές μέρες ακόμα!!

Μαζί θήκες φόρτιση κλπ

Δε με αφήνει να μπω στις αγγελίες..

Χωρητικότητα?

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2024 at 9:55 ΠΜ, GMF80 said:

Ενα προβλημα που ειχα και διορθωθηκε με το One UI 6.1. Σε wificalling με vodafone. Σε παραλληλη χρηση με λειτουργιας πτησης ηθελε επανεκκινηση το κινητο για να δουλεψει σε wifi 6. Τωρα δουλευει απευθειας.

Εγώ έκλεισα το Wifi calling επειδή πολύ συχνά ενώ μπορούσα να δεχτώ και να κάνω κλήσεις, όταν απαντούσα/το σήκωναν, δεν άκουγα ούτε με άκουγαν. Κλείνω wifi calling, όλα καλά, κι εγώ με Voda. Είχες κάτι παρόμοιο;

Δεν δοκίμασα ποτέ να κάνω κλήση παράλληλα με λειτουργία πτήσης αλλά γενικά το βάζω airplane mode το βράδυ, μήπως σχετίζονται κάπως.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, bilibina said:

Χωρητικότητα?

12/256 

Έχω ανεβάσει και σε διπλανό φόρουμ αγγελία γιατί εδώ δεν με άφηνε.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, manan69t said:

12/256 

Έχω ανεβάσει και σε διπλανό φόρουμ αγγελία γιατί εδώ δεν με άφηνε.

Παιδιά το κινητό δώθηκε.

Δε θα είμαι πλέον ενεργό μέλος αλλά θα σας παρακολουθώ γιατί έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το κινητό μας το οποίο είναι πολύ έντιμο και αξιοπρεπές ακόμα και τώρα. 

Άσε που σε εμφάνιση δεν διαφέρει σχεδόν καθόλου από το s23 ultra ίσως στο πίσω μέρος και από την 24 εν μέρη.

Ο λόγος που το έδωσα είναι ότι πάω για 24 ultra το πιο πιθανό το οποίο το είχα ξαναπάρει το Φλεβάρη αλλά δεν το κράτησα γιατί η γυναίκα μου είχε πει, έδωσες τόσα λεφτά διαφορά για σχεδόν ίδιο κινητό!!

Τέλος πάντων πάθη είναι αυτά. 

Αν είχε εγγύηση θα το κρατούσα κι άλλο αλλά φοβάμαι την περίπτωση κάποια στραβής.

Το επόμενο τόσο ακριβό κινητό που θα πάρω θα είναι οπωσδήποτε με επέκταση εγγύησης αν την προσφέρει ακόμη τότε η samsung για άλλα δύο χρόνια γιατί αξίζει να κρατάς τουλάχιστον 3ετία μη σου πω και τετραετία τέτοια κινητά καθώς οι διαφορές από τα καινούργια δεν είναι μεγάλες!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, dante897 said:

Εγώ έκλεισα το Wifi calling επειδή πολύ συχνά ενώ μπορούσα να δεχτώ και να κάνω κλήσεις, όταν απαντούσα/το σήκωναν, δεν άκουγα ούτε με άκουγαν. Κλείνω wifi calling, όλα καλά, κι εγώ με Voda. Είχες κάτι παρόμοιο;

Δεν δοκίμασα ποτέ να κάνω κλήση παράλληλα με λειτουργία πτήσης αλλά γενικά το βάζω airplane mode το βράδυ, μήπως σχετίζονται κάπως.

Στη δουλεια εχω τραγικο σημα οποτε το εχω παντα σε λειτουργια πτησης με wificalling. Εχει χασει κλησεις καποιες φορες αλλα τιποτα τρομερο.

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2024 at 11:29 ΠΜ, kiriakos_tjet said:

Εγώ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα μετά την ενημέρωση..δεν μου χτυπάει με ήχο καμια ειδοποίηση (email, viber, sms). Έχω μόνο δόνηση. Οι ειδοποιήσεις είναι ενεργοποιημένες κανονικά από τις ρυθμίσεις. Έκανα clear catche αλλά αρνείται...

εγω απενεργοποιησα τον συγχρονισμό δόνησης με τον ηχο κλησης . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρετε με την 6.1 πως γίνεται η εφαρμογή του Α.Ι στην επεξεργασία των φωτογραφιών?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, steliosk said:

Καλησπέρα! Ξέρετε με την 6.1 πως γίνεται η εφαρμογή του Α.Ι στην επεξεργασία των φωτογραφιών?

Πας όπως πάντα να πειράξεις μια φωτογραφία, κάτω αριστερά θα δεις ένα νέο κουμπί που μοίαζει με μαγεία.

Για τα generative wallpapers, πας να αλλάξεις wallpaper απο τις ρυθμίσεις και έχει μια νέα κατηγορία Creative.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, dante897 said:

Πας όπως πάντα να πειράξεις μια φωτογραφία, κάτω αριστερά θα δεις ένα νέο κουμπί που μοίαζει με μαγεία.

Για τα generative wallpapers, πας να αλλάξεις wallpaper απο τις ρυθμίσεις και έχει μια νέα κατηγορία Creative.

Σε ευχαριστώ πολύ,  αλλά δεν το βλέπω το κουμπί αυτό...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ενα προβλημα με το ξυπνητηρι μετα την αναβαθμηση δεν χτυπαει με τον ηχο που του εχω και κανει ενα συντομο πμι πμι δωστε λυση στο προβλημα μου .ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Είναι να αγοράσω ένα samsung s22 ultra με root στο λογισμικό. Το παιδί που το δίνει μου είπε ότι αν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων ίσως να κλειδώσει η κάρτα Sim και να μην πιάνει μετά δίκτυο κινητής.

Ερωτήσεις:

1) Τι προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω με ένα τέτοιο κινητό;

2) Είναι δύσκολο να το επαναφέρω στην αρχική του μορφή με stock λογισμικό;

3) Υπάρχει περίπτωση να brickάρω με κάποιον τρόπο τη συσκευή αν κάνω κάτι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dimixanovios said:

Χαιρετώ! Είναι να αγοράσω ένα samsung s22 ultra με root στο λογισμικό. Το παιδί που το δίνει μου είπε ότι αν κάνω επαναφορά ρυθμίσεων ίσως να κλειδώσει η κάρτα Sim και να μην πιάνει μετά δίκτυο κινητής.

Ερωτήσεις:

1) Τι προβλήματα μπορεί να αντιμετωπίσω με ένα τέτοιο κινητό;

2) Είναι δύσκολο να το επαναφέρω στην αρχική του μορφή με stock λογισμικό;

3) Υπάρχει περίπτωση να brickάρω με κάποιον τρόπο τη συσκευή αν κάνω κάτι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ

Μην το κοιτάς καθόλου, ψάξε για άλλο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...