Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω το wind 24mbps και απεριόριστα σταθερά με 24 ευρώ,

όταν περάσει ο χρόνος του συμβολαίου τι τιμή θα μου κάνουν, ξέρει κάποιος?

 

34€ είναι η επίσημη τιμή του καταλόγου. Σου έχουν βάλει κάποια έκπτωση για 12 μήνες

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το wind 24mbps και απεριόριστα σταθερά με 24 ευρώ,

όταν περάσει ο χρόνος του συμβολαίου τι τιμή θα μου κάνουν, ξέρει κάποιος?

 

αν τους παρεις τηλεφωνο και τους πεις οτι φευγεις ή κανεις αιτηση φορητοτητας θα σου κανουν καλυτερη τιμη σιγουρα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τώρα με την ανακοίνωση του VDSL από τον ΟΤΕ, τι θα κάνει η Wind.

Πάντως, αν δεν δώσει καλές τιμές έγκαιρα, θα χάσει πολλούς πελάτες που θα πάνε για τα 30 και 50 mbps.

Αν και μένα πιο πολύ με καίει το upload, και εκεί είναι τραγικά τα πράγματα.

Μόνο 2.5 mbps στο μικρό και 5 στο μεγάλο πακέτο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

wind και vdsl, τον φοβαμαι τον συνδυασμό αυτό τουλάχιστον που είναι στην αρχή. θα μπλέξεις με την τεχνική υποστήριξη
Link to comment
Share on other sites

Για την ακριτική πλατεία Δεγλερη ξέρουμε σε τι ταχύτητα παίζει η Wind? Συγκεκριμμένα η οδός είναι η Γεροστάθη. Μόλις μετακομίσαμε και έκανα αίτηση συνδρομής στην Wind.

Αν κλειδώνει η γραμμή στα 5-6 θα είμαι υπερευχαριστημένος δεδομένου της απόστασης.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ταχύτητα πρόσβασης (download/upload)

Μηνιαία συνδρομή

 

384Kbps/128Kbps

34,00 €

 

512Kbps/128Kbps

52,00 €

 

1024Kbps/256Kbps

99,00 €

Ετσι να πεφτουν οι τιμες για το καλο μας!!!!!!!Καπου 25-30% πιο φτηνος ISP για ADSL.... Και πανελληνια καλυψη και 1 ωρα δωρεαν υπεραστικα το διμηνο.

 

http://www.tellas.gr

Flashback έτος 2003 τιμή 1Mbps 100 ευρώ. Πως αλλάξαν έτσι οι εποχές!

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

wind και vdsl, τον φοβαμαι τον συνδυασμό αυτό τουλάχιστον που είναι στην αρχή. θα μπλέξεις με την τεχνική υποστήριξη

 

Τα πάντα είναι σχετικά. Βασικά επειδή θα είναι νέα υπηρεσία από τον ΟΤΕ και επειδή θα θέλει να "κλέψει" το μεγαλύτερο μερίδιο νέων πελατών, ίσως κάνει τα πράγματα δύσκολα για τους εναλλακτικούς, ακριβώς όπως είχε γίνει κάποτε και με το ADSL. Στο τέλος της ημέρας πάντως, πιστεύω ότι η Wind θα προσφέρει το ίδιο καλές υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό έχεις δίκιο. ο οτε όπως παντα θα παίξει με την υπομονή σου

 

επίσης με τα νεύρα σου και τη τσέπη σου με τις τιμές που έχει

Link to comment
Share on other sites

επίσης με τα νεύρα σου και τη τσέπη σου με τις τιμές που έχει

 

:lol: Για αυτό και δεν αλλάζω με τίποτα τη Wind. Οι τιμές είναι πολύ καλές, ενώ προσωπικά τουλάχιστον δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Όσο για το VDSL, μπορώ να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γενικά δεν έχω παράπονο μιας και πριν είχα forthnet και κλείδωνε ακριβώς το ίδιο... Βέβαια το ZTE router που στέλνει αυτή τη στιγμή είναι τραγικό κατά την άποψη μου...
Power is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γενικά δεν έχω παράπονο μιας και πριν είχα forthnet και κλείδωνε ακριβώς το ίδιο... Βέβαια το ZTE router που στέλνει αυτή τη στιγμή είναι τραγικό κατά την άποψη μου...

 

Για σοβαρή χρήση, ειδικά όσον αφορά το ασύρματο, είναι το χειρότερο ρουτερ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να αναφέρω ένα πρόβλημα που αφορά την Εξυπηρέτησης Πελατών της Wind.

 

Εδώ και πολύ καιρό (τουλάχιστον 2 μήνες) μία φίλη η οποία από χρόνια είναι συνδρομήτρια σταθερής τηλεφωνίας & DSL στην Wind, έχει επικοινωνήσει 2 φορές με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών προκειμένου να ζητήσει την αντικατάσταση του παλαιού (ενσύρματου) router που διαθέτει (το οποίο δεν έχει κάποιο πρόβλημα αλλά δεν μπορεί να εξυπηρετηθεί συνδέοντας ασύρματες συσκευές στο δίκτυο) με νέο ασύρματο.

Και τις 2 φορές (σε διάστημα 1 μηνός μεταξύ τους) της ζητούν συγγνώμη και την διαβεβαιώνουν ότι "την επόμενη εβδομάδα" θα παραλάβει το νέο router. Επίσης, ότι "υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αποθήκη" και άλλες τέτοιες δικαιολογίες...:down::rtfm:

Κατά την διάρκεια της 2ης τηλεφωνικής επικοινωνίας, τους απείλησε ότι θα φύγει από την εταιρία και πάλι την διαβεβαίωσαν ότι "την επόμενη εβδομάδα θα παραλάβει" το νέο router αλλά ακόμα τίποτα...:whistle::dizzy::offtopic:

 

Ποιά λύση θα μπορύσε να βρει?

Να σημειώσω ότι ο σύζυγος της (στο όνομα του οποίου είναι το συμβόλαιο) δεν θέλει να αλλάξουν εταιρία μιας και είναι ευχαριστημένος όλα αυτά τα χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν χρειαστηκα αλλαγή του ρουτερ λόγω προβλημάτων , μου φέρανε άλλο και μάλιστα στην δουλειά μου, πολύ σύντομα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν χρειαστηκα αλλαγή του ρουτερ λόγω προβλημάτων , μου φέρανε άλλο και μάλιστα στην δουλειά μου, πολύ σύντομα.

 

Και εμένα με courier την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να αναφέρω ένα πρόβλημα που αφορά την Εξυπηρέτησης Πελατών της Wind.

 

Εδώ και πολύ καιρό (τουλάχιστον 2 μήνες) μία φίλη η οποία από χρόνια είναι συνδρομήτρια σταθερής τηλεφωνίας & DSL στην Wind, έχει επικοινωνήσει 2 φορές με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών προκειμένου να ζητήσει την αντικατάσταση του παλαιού (ενσύρματου) router που διαθέτει (το οποίο δεν έχει κάποιο πρόβλημα αλλά δεν μπορεί να εξυπηρετηθεί συνδέοντας ασύρματες συσκευές στο δίκτυο) με νέο ασύρματο.

Και τις 2 φορές (σε διάστημα 1 μηνός μεταξύ τους) της ζητούν συγγνώμη και την διαβεβαιώνουν ότι "την επόμενη εβδομάδα" θα παραλάβει το νέο router. Επίσης, ότι "υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αποθήκη" και άλλες τέτοιες δικαιολογίες...:down::rtfm:

Κατά την διάρκεια της 2ης τηλεφωνικής επικοινωνίας, τους απείλησε ότι θα φύγει από την εταιρία και πάλι την διαβεβαίωσαν ότι "την επόμενη εβδομάδα θα παραλάβει" το νέο router αλλά ακόμα τίποτα...:whistle::dizzy::offtopic:

 

Ποιά λύση θα μπορύσε να βρει?

Να σημειώσω ότι ο σύζυγος της (στο όνομα του οποίου είναι το συμβόλαιο) δεν θέλει να αλλάξουν εταιρία μιας και είναι ευχαριστημένος όλα αυτά τα χρόνια...

Εμένα μου έχουν αλλάξει δυο απλά επειδή τους είπα ότι δεν είμαι ευχαριστημένος! Σε δυο μέρες σπιτι μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν χρειαστηκα αλλαγή του ρουτερ λόγω προβλημάτων , μου φέρανε άλλο και μάλιστα στην δουλειά μου, πολύ σύντομα.

 

Και εμένα με courier την επόμενη μέρα.

 

Εμένα μου έχουν αλλάξει δυο απλά επειδή τους είπα ότι δεν είμαι ευχαριστημένος! Σε δυο μέρες σπιτι μου!

 

Τί να πω, να είναι τόσο άτυχοι οι συγκεκριμένοι συνδρομητές???:blink:

Τελικά, τί προτείνετε να κάνουν?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω, να είναι τόσο άτυχοι οι συγκεκριμένοι συνδρομητές???:blink:

Τελικά, τί προτείνετε να κάνουν?:cry:

 

Να στείλουν email στο crm@wind.com.gr και να αναφέρουν το ιστορικό τους. Μια φορά χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους και μου έλυσαν το πρόβλημα άμεσα. Πιθανόν να φταίει ο συγκεκριμένος υπάλληλος που προσπαθεί να εξυπηρετήσει τους φίλους σου. Ενημέρωσε μας αν θέλεις για την εξέλιξη :)

Link to comment
Share on other sites

Να στείλουν email στο crm@wind.com.gr και να αναφέρουν το ιστορικό τους. Μια φορά χρειάστηκε να επικοινωνήσω μαζί τους και μου έλυσαν το πρόβλημα άμεσα. Πιθανόν να φταίει ο συγκεκριμένος υπάλληλος που προσπαθεί να εξυπηρετήσει τους φίλους σου. Ενημέρωσε μας αν θέλεις για την εξέλιξη :)

 

Τελικά έλαβαν εχθές το νέο router χωρίς να χρειαστεί εκ νέου επικοινωνία με την WIND!:happy::D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έλαβαν εχθές το νέο router χωρίς να χρειαστεί εκ νέου επικοινωνία με την WIND!:happy::D

 

τελος καλο ολα καλα δηλαδη... χαιρομαι. :):happy:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριτική πλατεία Δεγλερη ξέρουμε σε τι ταχύτητα παίζει η Wind? Συγκεκριμμένα η οδός είναι η Γεροστάθη. Μόλις μετακομίσαμε και έκανα αίτηση συνδρομής στην Wind.

Αν κλειδώνει η γραμμή στα 5-6 θα είμαι υπερευχαριστημένος δεδομένου της απόστασης.

 

Φίλε μου δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πάνω από 3 δε πιστεύω να πιάνεις...Μένω 300-400 μέτρα πριν τη Δέγλερη κ με το ζόρι έπιανα 3,5 :wacko::wacko:..Βέβαια είχα Ον κ όχι WIND. Ελπίζω πάντως να είναι καλύτερα τα πράγματα για σένα..

Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές δεν παίζει ρόλο ο φορέας στον οποίο είσαι για την ποιοτιτα ή την ταχύτητα αλλα οι γραμμές που είναι σε χάλια κατάσταση και αυτό, ειναι ΟΤΕ.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πάνω από 3 δε πιστεύω να πιάνεις...Μένω 300-400 μέτρα πριν τη Δέγλερη κ με το ζόρι έπιανα 3,5 :wacko::wacko:..Βέβαια είχα Ον κ όχι WIND. Ελπίζω πάντως να είναι καλύτερα τα πράγματα για σένα..

 

Στα 3861 κλειδώνω με το router της Wind. Θα δοκιμάσω και με ενα Speedtouch 585 V6 που έχω στο πατρικό μου καθώς πάλι σε Wind σύνδεση κλειδώνει 2 Mbit παραπάνω σε σχέση με το Zte. Βέβαια εκεί παίζω στα 20 Mbits αλλά ελπίζω κάτι ελάχιστα να πάρω παραπάνω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Στα 3861 κλειδώνω με το router της Wind. Θα δοκιμάσω και με ενα Speedtouch 585 V6 που έχω στο πατρικό μου καθώς πάλι σε Wind σύνδεση κλειδώνει 2 Mbit παραπάνω σε σχέση με το Zte. Βέβαια εκεί παίζω στα 20 Mbits αλλά ελπίζω κάτι ελάχιστα να πάρω παραπάνω.

 

Σίγουρα ειναι καλύτερο ρούτερ από το ζτε...Κ 0,5 πάνω να σου δώσει κέρδος είναι σε αυτές τις ταχύτητες. Αν επιτρέπεται τι attenuation έχεις??

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...