Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον βλέπουν ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή, πως θεωρείς ότι έχεις ακόμα ΟΤΕ; Τουλάχιστον στο adsl η wind δεν χρειάζεται τα δικά της username και password για να συνδεθείς και να δουλέψει η σύνδεση. Μήπως ισχύει το ίδιο και στο vdsl;

Έβαλα what is my ip και μου δίνει ίντερνετ provider ote. Επίσης αν πάρει κάποιος από κινητό στο σταθερό του δίνει ότι χτυπάει ενώ οι συσκευές δε χτυπάνε. Από σταθερό στο σταθερό δουλεύει μια χαρά. Ίσως είναι πάνω στη μετάβαση, τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

εχω adsl hol, και ειμαι 400μ απο το ΑΚ, (2 τετραγωνα δηλαδη) τωρα πιανω 12-13-14mbps.

ειδα προσφορα στη wind για vdsl (50αρι) με 22€/μηνα.

ποσο λετε να μπορω να πιασω;

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Αύξησε τις τιμές η WIND σε όλα τα Triple Play πακέτα! Το πιο ακριβό πήγε από τα 50€, στα 60 και τα υπόλοιπα δύο πακέτα στα +5€!! Δε νομίζω πως αξίζουν και τόσο πια, ειδικά για όσους είναι "ψαγμένοι"... Με τις παλιές τιμές ήταν πολύ πιο value for money...

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/triple-play/wind-triple-play/

Link to comment
Share on other sites

εχω adsl hol, και ειμαι 400μ απο το ΑΚ, (2 τετραγωνα δηλαδη) τωρα πιανω 12-13-14mbps.

ειδα προσφορα στη wind για vdsl (50αρι) με 22€/μηνα.

ποσο λετε να μπορω να πιασω;

50!!!ΚΑΙ 10UP

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αύξησε τις τιμές η WIND σε όλα τα Triple Play πακέτα! Το πιο ακριβό πήγε από τα 50€, στα 60 και τα υπόλοιπα δύο πακέτα στα +5€!! Δε νομίζω πως αξίζουν και τόσο πια, ειδικά για όσους είναι "ψαγμένοι"... Με τις παλιές τιμές ήταν πολύ πιο value for money...

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/triple-play/wind-triple-play/

Γενικά υπάρχει μια τάση οι υπηρεσίες σταθερής να ανεβαίνουν τιμολογιακά προς τα πάνω τον τελευταίο καιρό. Δεν μπορώ να δώσω λογική εξήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχει μια τάση οι υπηρεσίες σταθερής να ανεβαίνουν τιμολογιακά προς τα πάνω τον τελευταίο καιρό. Δεν μπορώ να δώσω λογική εξήγηση.

 

Συμπτωματικά (;;; ) προχθές ανακοίνωσε η Forthnet αύξηση της τιμής μονάδος της κλήσης σε σταθερά, σε πάρα πολλά πακέτα της.

Link to comment
Share on other sites

εχω adsl hol, και ειμαι 400μ απο το ΑΚ, (2 τετραγωνα δηλαδη) τωρα πιανω 12-13-14mbps.

ειδα προσφορα στη wind για vdsl (50αρι) με 22€/μηνα.

ποσο λετε να μπορω να πιασω;

 

Εγώ έχω HOL VDSL από Αστικό Κέντρο, που απέχει κι εμένα 2 τετράγωνα από το σπίτι μου και με SNR 6, συγχρονίζω πάνω από 50000 και κατεβάζω με 44-45 Mbps... Αν κι εσύ έχεις καλή γραμμή και ζητήσεις SNR 6, ίσως και να έχεις παρόμοιες ταχύτητες με WIND... ;)

 

Αν και είναι πολύ πιθανό να σε πάρει η HOL για προσφορά, λίγες μέρες μετά τη φορητότητα! Εγώ είχα HOL ADSL το Καλοκαίρι και μετά από αίτηση για VDSL στη WIND, η HOL μου τα έδωσε όλα με 25,10€ (δίνω 24,10€ με e-bill) το μήνα! Έχω 50άρι VDSL, Απερ.Σταθερά + 300' κινητά + 2 αριθμούς Vodafone καρτοκινητή με 120' προς όλους κάθε μήνα τζάμπα... :rolleyes: Αν φυσικά έχει VDSL η HOL στην περιοχή σου... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω HOL VDSL από Αστικό Κέντρο, που απέχει κι εμένα 2 τετράγωνα από το σπίτι μου και με SNR 6, συγχρονίζω πάνω από 50000 και κατεβάζω με 44-45 Mbps... Αν κι εσύ έχεις καλή γραμμή και ζητήσεις SNR 6, ίσως και να έχεις παρόμοιες ταχύτητες με WIND... ;)

 

Αν και είναι πολύ πιθανό να σε πάρει η HOL για προσφορά, λίγες μέρες μετά τη φορητότητα! Εγώ είχα HOL ADSL το Καλοκαίρι και μετά από αίτηση για VDSL στη WIND, η HOL μου τα έδωσε όλα με 25,10€ (δίνω 24,10€ με e-bill) το μήνα! Έχω 50άρι VDSL, Απερ.Σταθερά + 300' κινητά + 2 αριθμούς Vodafone καρτοκινητή με 120' προς όλους κάθε μήνα τζάμπα... :rolleyes: Αν φυσικά έχει VDSL η HOL στην περιοχή σου... :p

 

βρε εχει, αλλα ποιο ειναι το αστειο... πηρα στην εξυπηρετηση της βοντα και της λεω εχω λαβει προσφορα απο wind και θα παω σημερα να κανω φορητοτητα, και την ρωταω συγκεκριμενα, αν εχει κατι καλυτερο να μου προτεινει... της ειπα πως ειμαι φοιτητης, και τι μου ειπε;;;;; λεει ε να να σας βαλουμε vdsl και θα παει 33 το μηνα.... λεω ενταξει αφηστε εφυγα για wind! πηγα σημερα και προχωρα η αιτηση. Τηλεφωνο δε με πηραν ακομα. κριμα, και περιμενα τσαμπα :Ρ

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

βρε εχει, αλλα ποιο ειναι το αστειο... πηρα στην εξυπηρετηση της βοντα και της λεω εχω λαβει προσφορα απο wind και θα παω σημερα να κανω φορητοτητα, και την ρωταω συγκεκριμενα, αν εχει κατι καλυτερο να μου προτεινει... της ειπα πως ειμαι φοιτητης, και τι μου ειπε;;;;; λεει ε να να σας βαλουμε vdsl και θα παει 33 το μηνα.... λεω ενταξει αφηστε εφυγα για wind! πηγα σημερα και προχωρα η αιτηση. Τηλεφωνο δε με πηραν ακομα. κριμα, και περιμενα τσαμπα :Ρ

 

Πήγες σε κατάστημα κι έκανες την αίτηση? Δεν ξέρω αν μπορείς τώρα να στείλεις Υπαναχώρηση σε περίπτωση προσφοράς της HOL... :( Αυτή ισχύει για φορητότητες εξ αποστάσεως... Πήρες κάποια ειδική προσφορά από τη WIND ή κανονική τιμή υπέγραψες?

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Πήγες σε κατάστημα κι έκανες την αίτηση? Δεν ξέρω αν μπορείς τώρα να στείλεις Υπαναχώρηση σε περίπτωση προσφοράς της HOL... :( Αυτή ισχύει για φορητότητες εξ αποστάσεως... Πήρες κάποια ειδική προσφορά από τη WIND ή κανονική τιμή υπέγραψες?

 

δεν υπεγραψα τιποτα, με επαιρναν σημερα ολη μερα, αλλα δε μπορουσα να το σηκωσω γιατι ημουν στη σχολη. οπως εγραψα και στο σχετικο νημα της βοντα, μιλουσα κανα μισαωρο με εναν εκπροσωπο, και μου ειπε πως το καλυτερο που μπορει να κανει για vdsl ειναι τα 29.99....

 

μετα μ ειπε για 13.5 ευρω για 2play 24αρα και 300... και του ειπα για TV και καναμε πακετο 18.5 το μηνα με την τν μαζι! ενταξει μια χαρα :Ρ

 

ειχα στο μυαλο μου το ποστ του φιλου πιο πανω, αλλα δε μπορεσα να βρω ακρη για να πεσει τοσο χαμηλα... αλλα δε πειραζει γλυτωνω 5 ευρω και θα χω περισσοτερα....

 

 

Ναι πηγα σημερα στα public παλι στη κοπελα που εκανα την αιτηση, και καναμε ακυρωση μαζι, δε χρειαστηκε να στειλω φαξ η τιποτα αλλο....

ενα κλικ εγινε, εκτυπωσε κατι, μου δωσε αντιγραφο της ακυρωσης και αυτο.... ολα καλα :)

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

δεν υπεγραψα τιποτα, με επαιρναν σημερα ολη μερα, αλλα δε μπορουσα να το σηκωσω γιατι ημουν στη σχολη. οπως εγραψα και στο σχετικο νημα της βοντα, μιλουσα κανα μισαωρο με εναν εκπροσωπο, και μου ειπε πως το καλυτερο που μπορει να κανει για vdsl ειναι τα 29.99....

 

μετα μ ειπε για 13.5 ευρω για 2play 24αρα και 300... και του ειπα για TV και καναμε πακετο 18.5 το μηνα με την τν μαζι! ενταξει μια χαρα :Ρ

 

ειχα στο μυαλο μου το ποστ του φιλου πιο πανω, αλλα δε μπορεσα να βρω ακρη για να πεσει τοσο χαμηλα... αλλα δε πειραζει γλυτωνω 5 ευρω και θα χω περισσοτερα....

 

 

Ναι πηγα σημερα στα public παλι στη κοπελα που εκανα την αιτηση, και καναμε ακυρωση μαζι, δε χρειαστηκε να στειλω φαξ η τιποτα αλλο....

ενα κλικ εγινε, εκτυπωσε κατι, μου δωσε αντιγραφο της ακυρωσης και αυτο.... ολα καλα :)

Σε αυτό αναφέρεσαι, έτσι;:

Σίγουρα θα σου κάνει αντιπροσφορά ο ΟΤΕ και καλή μάλιστα, δε θα σε χάσει τόσο "εύκολα"... Έτσι παίρνεις τις καλές προσφορές, με φορητότητα!

 

Εγώ κάνοντας αίτηση το Καλοκαίρι από HOL ADSL σε WIND VDSL, κατάφερα να παραμείνω στη HOL με 24€ σταθερά για 2 χρόνια, έχοντας 50άρι VDSL από Α/Κ (45 Mbps πιάνω), Απεριόριστα Σταθερά + 300' κινητά + 120' δωρεάν προς όλους κάθε μήνα από 2 Vodafone καρτοκινητά και δωρεάν το νέο ρούτερ... Φυσικά ακύρωσα τη WIND κι έμεινα στη HOL. :p Το περίεργο είναι ότι η WIND, ενώ είδε το ακυρωτικό, δε με πήρε για αντιπροσφορά... Μάλλον το "ξεφτίλισα" με τα 24€ και δεν ήθελαν να το ρίξουν κι άλλο... :lol:

 

Εγώ έχω HOL VDSL από Αστικό Κέντρο, που απέχει κι εμένα 2 τετράγωνα από το σπίτι μου και με SNR 6, συγχρονίζω πάνω από 50000 και κατεβάζω με 44-45 Mbps... Αν κι εσύ έχεις καλή γραμμή και ζητήσεις SNR 6, ίσως και να έχεις παρόμοιες ταχύτητες με WIND...

 

Αν και είναι πολύ πιθανό να σε πάρει η HOL για προσφορά, λίγες μέρες μετά τη φορητότητα! Εγώ είχα HOL ADSL το Καλοκαίρι και μετά από αίτηση για VDSL στη WIND, η HOL μου τα έδωσε όλα με 25,10€ (δίνω 24,10€ με e-bill) το μήνα! Έχω 50άρι VDSL, Απερ.Σταθερά + 300' κινητά + 2 αριθμούς Vodafone καρτοκινητή με 120' προς όλους κάθε μήνα τζάμπα... Αν φυσικά έχει VDSL η HOL στην περιοχή σου...

 

 

Φαντάζομαι, μόνο με "εκφοβισμό" φορητότητας πετυχαίνονται αυτά τα πάγια!!!

 

Για φοιτητές έχει αυτό για νέα σύνδεση:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/double-play-cu-xclusive/

Στα 15€/μήνα (με e-bill) και Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης (μόνο που στην αίτηση το χρεώνει για νέα γραμμή!!)

 

Παρακάτω από 12-13€/μήνα δεν πέφτει, εεεε;

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου στην WIND σύμφωνα με την ημερομηνία που αναγράφει έληξε χθες 16/12. Πότε να περιμένω επικοινωνία από την WIND για ανανέωση; Μήπως πρέπει να τους καλέσω εγώ ή να ψαχτώ κατευθείαν για φορητότητα;
Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου στην WIND σύμφωνα με την ημερομηνία που αναγράφει έληξε χθες 16/12. Πότε να περιμένω επικοινωνία από την WIND για ανανέωση; Μήπως πρέπει να τους καλέσω εγώ ή να ψαχτώ κατευθείαν για φορητότητα;

Δε νομίζω να σσε πάρουν.Πάρε τους και αν δε σου δόσουν κάτι καλό κάνε φορητότητα

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Για φοιτητές έχει αυτό για νέα σύνδεση:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/gia-foitites/double-play-cu-xclusive/

Στα 15€/μήνα (με e-bill) και Δωρεάν τέλος ενεργοποίησης (μόνο που στην αίτηση το χρεώνει για νέα γραμμή!!)

 

Παρακάτω από 12-13€/μήνα δεν πέφτει, εεεε;

 

το φοιτητικο δεν το ειχα προλαβει περισυ... κ επισης το φοιτητικο εχει απλο 2play χωρις λεπτα, κανονικη χρεωση.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου στην WIND σύμφωνα με την ημερομηνία που αναγράφει έληξε χθες 16/12. Πότε να περιμένω επικοινωνία από την WIND για ανανέωση; Μήπως πρέπει να τους καλέσω εγώ ή να ψαχτώ κατευθείαν για φορητότητα;

 

Χθες να περινενεις. Τουλαχιστον αυτο εγινε σε μενα. Καλλεσε το 13800 σημερα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες να περινενεις. Τουλαχιστον αυτο εγινε σε μενα. Καλλεσε το 13800 σημερα

 

Συμπλήρωσα την φόρμα και περιμένω να με καλέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσα την φόρμα και περιμένω να με καλέσουν.

 

Δε παίρνεις εσύ καλύτερα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και το ιστορικό μου στην φόρμα επικοινωνίας για να είναι και προετοιμασμένοι. Για μια μέρα δε νομίζω να χάθηκε ο κόσμος, Εξάλλου έχουνε εκδόσει και νέο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνοντας αίτηση το Καλοκαίρι από HOL ADSL σε WIND VDSL, κατάφερα να παραμείνω στη HOL με 24€ σταθερά για 2 χρόνια, έχοντας 50άρι VDSL από Α/Κ (45 Mbps πιάνω), Απεριόριστα Σταθερά + 300' κινητά + 120' δωρεάν προς όλους κάθε μήνα από 2 Vodafone καρτοκινητά και δωρεάν το νέο ρούτερ... Φυσικά ακύρωσα τη WIND κι έμεινα στη HOL. :p Το περίεργο είναι ότι η WIND, ενώ είδε το ακυρωτικό, δε με πήρε για αντιπροσφορά... Μάλλον το "ξεφτίλισα" με τα 24€ και δεν ήθελαν να το ρίξουν κι άλλο... :lol:

H αντιπροσφορα υπαρχει, ειναι στα 20 ευρω και ειναι τα ιδια εκτος απο το οτι αφορα ενα καρτοκινητο συν φυσικα το 1gb ιντερνετ. Το γιατι δεν σε πηραν ειναι αλλη ιστορια εκτος και αν εχουν κατοχυρωμενο αλλο τηλεφωνο επικοινωνιας

Link to comment
Share on other sites

Τώρα Πειραιά σεεεερνεται;

Καλά μιλάμε είναι τραγικοί! ! ! τόση ώρα δεν ανοίγουν οι σελίδες.Μια ώρα κάνουν ΕΆΝ ανοίξουν! οι 500.000 συνδρομητές τους μαραναν!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Τώρα Πειραιά σεεεερνεται;

Καλά μιλάμε είναι τραγικοί! ! ! τόση ώρα δεν ανοίγουν οι σελίδες.Μια ώρα κάνουν ΕΆΝ ανοίξουν! οι 500.000 συνδρομητές τους μαραναν!

επιτέλους έφτιαξε.μα πόσο άχρηστοι.περίμενα στην εξυπηρέτηση μισή ώρα και το έκλεισα

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο διαφορα προβληματα που ειχα με hol,αποφασισα να κανω αιτηση φορητοτητας στην wind.

Πηρα τηλεφωνο στην hol και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω πεναλντι 70 ευρω περιπου για την προωρη ληξη του συμβολαιου.

Ενημερωνοντας τους οτι η ανακοινωση στις 2.12.2015 στο σαιτ της vodafone,αναφερει οτι οι συνδρομητες εχουν το δικαιωμα να καταγγειλουν το συμβολαιο,μου ειπανε οτι εχω χασει αυτο το δικαιωμα λογω του οτι ο τελευταιος λογαριασμος στις 16.11.2015 αναφερει την ανακοινωσει στην πισω σελιδα.

Φανταζομαι οτι ειναι τεχνασμα την vodafone να κρατησει πελατες.

Τεσπα τους απαντησα οτι θα προχωρησω σε φορητοτητα και οτι δεν προκειται να πληρωσω το πεναλντι.

Τωρα,την Τριτη μου ειπανε απ την wind οτι θα ερθει ο κουριερ να υπογραψω τα σχετικα.

Θα πρεπει να περιμενω αντιπροσφορα απο την hol?

Δεν μου εχει γινει ακομη?Θα μου γινει αφου υπογραψω?

Αν ναι και μου γινει καποια καλυτερη μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα αφου εχω υπογραψει?

Τοπεναλντι θα πρεπει να το πληρωσω?

Να ειστε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο διαφορα προβληματα που ειχα με hol,αποφασισα να κανω αιτηση φορητοτητας στην wind.

Πηρα τηλεφωνο στην hol και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω πεναλντι 70 ευρω περιπου για την προωρη ληξη του συμβολαιου.

Ενημερωνοντας τους οτι η ανακοινωση στις 2.12.2015 στο σαιτ της vodafone,αναφερει οτι οι συνδρομητες εχουν το δικαιωμα να καταγγειλουν το συμβολαιο,μου ειπανε οτι εχω χασει αυτο το δικαιωμα λογω του οτι ο τελευταιος λογαριασμος στις 16.11.2015 αναφερει την ανακοινωσει στην πισω σελιδα.

Φανταζομαι οτι ειναι τεχνασμα την vodafone να κρατησει πελατες.

Τεσπα τους απαντησα οτι θα προχωρησω σε φορητοτητα και οτι δεν προκειται να πληρωσω το πεναλντι.

Τωρα,την Τριτη μου ειπανε απ την wind οτι θα ερθει ο κουριερ να υπογραψω τα σχετικα.

Θα πρεπει να περιμενω αντιπροσφορα απο την hol?

Δεν μου εχει γινει ακομη?Θα μου γινει αφου υπογραψω?

Αν ναι και μου γινει καποια καλυτερη μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα αφου εχω υπογραψει?

Τοπεναλντι θα πρεπει να το πληρωσω?

Να ειστε καλα!

 

Η αντιπροσφορα θα σου γινει οταν η Wind τους ζητησει τη γραμμη σου.

Εχεις 15 ημερες δικαιωμα υπαναχωρησης απο την ημερα υπογραφης του συμβολαιου με την Wind.

Το πεναλτι αν δεν το πληρωσεις, σε μελλοντικη αιτηση επιστροφη σου στη HOL θα ειναι εκει και θα σε περιμενει, τοκιζομενο:dash:.

Να σου επιστησω την προσοχη, σε περιπτωση που καταθεσεις αιτηση υπασαχωρησης να παρεις αντιγραφο με την ημερομηνια ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ :luck:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το πλήρωμα το πρόστιμο των 70 ευρώ διότι υπάρχει ανακοίνωση στις 2/12 η οποία λέει σαφώς "ντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση."

Το ότι υπάρχει ίσως και μία προηγούμενη ανακοίνωση με προγενέστερη ημερομηνία δεν μου λέει τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...