Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον ο fserv από τον οποίο κατεβάζεις είναι της πλάκας.

fserv ειναι π.χ to #mp3s??και τι να κανω για να κατεβαζω με ταχυτητητα dsl

Link to comment
Share on other sites

fserv einai px to {mp3-mitsouras} pou einai sto kanali pou les.

gia to 2o pou rwtas exeis 2 epiloges.

H mpaineis se ksena diktya poy oi fservs exoun kales opote tha piaseis kai megalyteres taxythtes, h koveis to irc kai asxoleisai me kapoio sovaro p2p programma/diktyo (bittorrent, dc++, emule)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο fserv από τον οποίο κατεβάζεις είναι της πλάκας.
αποδεδειγμένα πλέον λέω ότι το adsl της tellas έχει προβλήματα.

εγώ και πολλοί άλλοι όπως βλέπω δεν έχουμε ικανοποιητικές ταχύτητες.

μιλάμε εκεί που κατεβάζεις με 25 και 30 kbp/s σε ρίχνει στα 2!!!

ούτε οι servers φταίνε ούτε οι ώρες αιχμής ούτε τίποτα.

απλά οι άνθρωποι είναι ερασιτέχνες και όχι σοβαροί με το αντικείμενο.

 

πρώτα από όλα σου λένε δωρεάν εξοπλισμό αλλα δεν σου λένε τι εξοπλισμό!! πρώτη απατεωνιά.

γιατί αν θεωρούν το κόλο cryptακι τους εξοπλισμό τότε τι να πουν και οι άλλοι που δίνουν modem και router δωρεάν!!!!

 

δεύτερον επικοινωνείς μαζί τους αλλα άκρη ποτε δεν βγάζεις όσο συνεννοήσιμος και να είσαι!!!!

 

 

αυτή την στιγμή που σας μιλάω έχω ταχύτητες υπό το μηδέν ...μιλάμε χειρότερα και από 56αρι modem ...αίσχος .

αν το κλείσω και το ξαναανοιξω θα πάει καλά μέχρι τα πρώτα 10-15 λεπτά.

μετά πάλι τα ίδια ...κουράστηκα

 

σκέφτομαι να πάω να αγοράσω ενώ σωστό modem αλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα λυθεί το πρόβλημα ...δεν ξέρω εσείς τι προτείνετε ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

αποδεδειγμένα πλέον λέω ότι το adsl της tellas έχει προβλήματα.

εγώ και πολλοί άλλοι όπως βλέπω δεν έχουμε ικανοποιητικές ταχύτητες.

μιλάμε εκεί που κατεβάζεις με 25 και 30 kbp/s σε ρίχνει στα 2!!!

ούτε οι servers φταίνε ούτε οι ώρες αιχμής ούτε τίποτα.

απλά οι άνθρωποι είναι ερασιτέχνες και όχι σοβαροί με το αντικείμενο.

 

πρώτα από όλα σου λένε δωρεάν εξοπλισμό αλλα δεν σου λένε τι εξοπλισμό!! πρώτη απατεωνιά.

γιατί αν θεωρούν το κόλο cryptακι τους εξοπλισμό τότε τι να πουν και οι άλλοι που δίνουν modem και router δωρεάν!!!!

 

δεύτερον επικοινωνείς μαζί τους αλλα άκρη ποτε δεν βγάζεις όσο συνεννοήσιμος και να είσαι!!!!

 

 

αυτή την στιγμή που σας μιλάω έχω ταχύτητες υπό το μηδέν ...μιλάμε χειρότερα και από 56αρι modem ...αίσχος .

αν το κλείσω και το ξαναανοιξω θα πάει καλά μέχρι τα πρώτα 10-15 λεπτά.

μετά πάλι τα ίδια ...κουράστηκα

 

σκέφτομαι να πάω να αγοράσω ενώ σωστό modem αλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα λυθεί το πρόβλημα ...δεν ξέρω εσείς τι προτείνετε ρε παιδιά?

απο που κατεβαζεις με τοσο ταχυτητα??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ξαφνικα δεν μπορω να μπω μεσα εδω και 10 μερες ,μετα απο πολλες μα παρα πολλες τηλ επiκoινωνιες με τον provider αλλα και με το σχετικο τμημα του οτε για βλαβες adsl δεν υπαρχει προβλημα μου λενε ειναι καθαρη η γραμμη σου .ενω η γραμμη συγχρονιζετε κανονικα εγω δεν μπορω να μπω δοκιμασα με αλλο Modem τιποτα με format στο pc τιποτα με αλλο pc τιποτα και ακομα τιποτα τωρα μπαινω με ενα απλο Modem στα 56κ και περιμενω απλα την αντικατασταση του modem απο το provider αν και λεω οτι δεν ειναι το modem που φταιει, μου βγαζει μυνημα λαθους 721 .διαβασα πιο πανω οτι και αλλος ειχε αυτο το προβλημα τελικα τι φταιει ????

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένο το Firewall στις ιδιότητες σύνδεσης;

 

http://img131.imageshack.us/img131/3323/hhh2ua.th.png

δεν θα έπρεπε?

τι σχέση έχει τώρα αυτό με το ότι στα καλά καθούμενα κολλάει?

το firwall προβλέπεται να το έχεις!!!!!!!!!!!!

 

παιδιά δεν ξέρω τι λένε σε οτε και τελλας εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι το crypto είναι άχρηστο μηχανηματάκι!!!

καταρχάς και μονο που κανεις usb σύνδεση είναι καθαρά ερασιτεχνική σκέψη !! είναι ελεεινοί

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν τελικά στις ιδιότητες της σύνδεσης

και συγκεκριμένα στο Firewall.

 

Ιδιότητες σύνδεσης-

καρτέλα ''Για προχωρημένους-

Ιδιότητες-

Tσεκάρετε το Firewall-

OK!

 

φιλε τλεικα λυθηκε το προβλημα σου?

εχθες ενεργοποιησα την συνδρομη μου και μου κανει ακριβως το ιδιο

Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

δεν θα έπρεπε?

τι σχέση έχει τώρα αυτό με το ότι στα καλά καθούμενα κολλάει?

το firwall προβλέπεται να το έχεις!!!!!!!!!!!!

 

παιδιά δεν ξέρω τι λένε σε οτε και τελλας εγώ αυτό που πιστεύω είναι ότι το crypto είναι άχρηστο μηχανηματάκι!!!

καταρχάς και μονο που κανεις usb σύνδεση είναι καθαρά ερασιτεχνική σκέψη !! είναι ελεεινοί

 

Στο λέω αυτό γιατί κι εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Πήρα δεκάδες τηλέφωνα σε ΟΤΕ - Τελλάς....

και ο ένας με έστελνε στον άλλο! :(

 

Τελικά μετά από τρεις μέρες...ανακάλυψα ότι το Firewall στις ιδιότητες σύνδεσης του "AccessRunner DSL" ήταν απενεργοποιημένο. :blink:

Το έκανα ενεργοποίηση και τώρα δουλεύει κανονικά, χωρίς να κολλάει. ;)

Tο έχεις σίγουρα "ΟΝ";

Link to comment
Share on other sites

αποδεδειγμένα πλέον λέω ότι το adsl της tellas έχει προβλήματα.

εγώ και πολλοί άλλοι όπως βλέπω δεν έχουμε ικανοποιητικές ταχύτητες.

μιλάμε εκεί που κατεβάζεις με 25 και 30 kbp/s σε ρίχνει στα 2!!!

ούτε οι servers φταίνε ούτε οι ώρες αιχμής ούτε τίποτα.

απλά οι άνθρωποι είναι ερασιτέχνες και όχι σοβαροί με το αντικείμενο.

 

πρώτα από όλα σου λένε δωρεάν εξοπλισμό αλλα δεν σου λένε τι εξοπλισμό!! πρώτη απατεωνιά.

γιατί αν θεωρούν το κόλο cryptακι τους εξοπλισμό τότε τι να πουν και οι άλλοι που δίνουν modem και router δωρεάν!!!!

 

δεύτερον επικοινωνείς μαζί τους αλλα άκρη ποτε δεν βγάζεις όσο συνεννοήσιμος και να είσαι!!!!

 

 

αυτή την στιγμή που σας μιλάω έχω ταχύτητες υπό το μηδέν ...μιλάμε χειρότερα και από 56αρι modem ...αίσχος .

αν το κλείσω και το ξαναανοιξω θα πάει καλά μέχρι τα πρώτα 10-15 λεπτά.

μετά πάλι τα ίδια ...κουράστηκα

 

σκέφτομαι να πάω να αγοράσω ενώ σωστό modem αλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα λυθεί το πρόβλημα ...δεν ξέρω εσείς τι προτείνετε ρε παιδιά?

 

Δοκίμασα Tellas πριν καμιά ώρα.

Ταχύτητες κολλημένες στα 40. Ping λίγο μεγαλύτερα από FORTHnet kai ALTEC το ομολογώ.

Το CC τους όντως ειναι της πλάκας, όπως και το modemaki που δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο λέω αυτό γιατί κι εγώ είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Πήρα δεκάδες τηλέφωνα σε ΟΤΕ - Τελλάς....

και ο ένας με έστελνε στον άλλο! :(

 

Τελικά μετά από τρεις μέρες...ανακάλυψα ότι το Firewall στις ιδιότητες σύνδεσης του "AccessRunner DSL" ήταν απενεργοποιημένο. :blink:

Το έκανα ενεργοποίηση και τώρα δουλεύει κανονικά, χωρίς να κολλάει. ;)

Tο έχεις σίγουρα "ΟΝ";

στο ON είναι .πάντα ήταν .

έχουμε πρόβλημα στην θεσσαλονίκη αυτό δείχνει ,έτσι μου λένε και μένα.

άντε να δούμε τώρα ποτε θα στρώσει η κατάσταση. μπορεί να κολλήσει για αρκετή ώρα ίσος και ώρες και να έχεις ταχύτητες <56k με βασανιστικό σερφάρισμα που αναγκάζεσαι να το κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

παιδιά έχω adsl tellas 384 firewall ξέρεται τίποτα γιατί εγω κάτι τέτοιο δε βλέπω ρυθμίσεις splitter? έχω win 98 se

adsl over pstn

 

Downstream 194 Kbps (24.3 KB/sec) 209 Kbps (inc. overheads)

Upstream 100 Kbps (12.5 KB/sec) 108 Kbps (inc. overheads)

 

αυτά έδειξε το test είναι ok πιστεύω χάνω αρκετά

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ξαφνικα δεν μπορω να μπω μεσα εδω και 10 μερες ,μετα απο πολλες μα παρα πολλες τηλ επiκoινωνιες με τον provider αλλα και με το σχετικο τμημα του οτε για βλαβες adsl δεν υπαρχει προβλημα μου λενε ειναι καθαρη η γραμμη σου .ενω η γραμμη συγχρονιζετε κανονικα εγω δεν μπορω να μπω δοκιμασα με αλλο Modem τιποτα με format στο pc τιποτα με αλλο pc τιποτα και ακομα τιποτα τωρα μπαινω με ενα απλο Modem στα 56κ και περιμενω απλα την αντικατασταση του modem απο το provider αν και λεω οτι δεν ειναι το modem που φταιει, μου βγαζει μυνημα λαθους 721 .διαβασα πιο πανω οτι και αλλος ειχε αυτο το προβλημα τελικα τι φταιει ????

 

 

 

εαν δεν λυθηκε το 0προβλημα παρε τηλ στον οτε και ζητα να σου αλλαξουν πυλη εμενα μονο τοτε μου διορθωθηκε η βλαβη μεχρι τοτε και τι δεν ειχα κανει

Link to comment
Share on other sites

Psaxno na bro to fax tis tellas gia na steilo aitisi diakopis alla den mboro na to bro pouthena (ennoeitai oti den pira 13800 logo tis xreosis pou exei...). To mono pou thimamai einai oti arxizei apo 211...!
Link to comment
Share on other sites

210 8113452 λεει ενα φαξ στο site αλλα θα σου συνηστουσα να παρεις να ρωτησεις και μετα να ξαναπαρεις να δεις αν ειναι ολα οκ. Σιγουρα θα σου βγει λιγοτερο απο καποιο μηνα επιπλεον συνδρομης.
Link to comment
Share on other sites

euxaristo gia tin boitheia! telika to sosto fax gia diakopes einai 211-1200021. einai aparadekto pantos na min exei simberilavei sto site tis i tellas ena tetoio xrisimo arithmo, pou oloi oi pelates tis, kapoia stigmi tha xreiastoun...
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει τα μέτρα της ώστε να μην χρειαστεί...:lol: :lol: :p

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Bittorrent. Παρολο που κατεβαζω torrents που εχουν πολλους seeders η ταχυτητες που πιανω ειναι της πλακας ( 6Κbs!!!). Kοιταξα τις ρυθμισεις και τιποτα δεν αλλαξε. Εχω και otenet 384.Tα ιδια σκ@#$!!!

Αυτο το εχω παρατηρησει τις τελευταιες 2 βδομαδες. Εσας ειναι ολα ΟΚ? Αναρωτιεμαι μηπως οι φιλοι ΙSP εχουν βαλει κοφτες στα p2p γενικα. Τωρα ειδικα με το χαμο των προσφορων που εγιναν.

Link to comment
Share on other sites

kalispera,neos sto forum,kai 8a sas po ti epa8a animera tou A.Valenbtinou

piga STIS 14/2 sto germano sto peristeri na kano mia sindesi ADSL 512/128

kai rotao enan ipeu8ino an prokeite i tellas na dosei modem usb h router (pernei tilefono stin tellas o ipalilos) kai me diaveveose 2 fores oti deinei router.Perno tilefono meta pou gireisa stin tellas kai lene nai router dioti einai i teleutaia evdomada mallon tis prosforas me to usb modem perno pali stis 15/2 stin tellas kai mou lene pos gia tin prosfora dinoun to f200 ego tous leo pos o germanos kai to tmima e3ipiretisei pelaton mou eipe router alla tipota.E tous eipa giauto eimaste xeirotera apo xora tritou kosmou kai to klisa gia na min to vriso.Auto sas to leo gia na deite oti o ios dimosio exei kolisei apo ton ose kai stis ipolipes deko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τα τρία χρόνια της, η TELLAS σβήνει ...τα κεράκια στην τούρτα της ,παρέχωντας σε παλιούς και νέους συνδρομητές της μεγαλα δώρα!

- 3 μήνες δωρεάν ADSL για καθε χρόνο σε 12μηνη συνδρομή

- δωρέαν αναβαθμίσεις στις ταχύτητες στους υπάρχοντες συνδρομητές της

 

ΥΓ1. Τυχερός είμαι,είχα πάρει τον προηγουμενο μήνα ADSL στα 384 τώρα θα με αναβαθμίσουν στο 512! χα!

 

ΥΓ2. Εχει ενα εθιστικό παιχνιδάκι flash όταν μπαίνεις από free internet της TELLAS που κάθε ημέρα ο πρώτος στην βαθμολογία κερδίζει 300 ευρώπουλα, ο δεύτερος 30 και ο τρίτος τα... τρία (χμ...ευρωπουλα).Εχω κερδίσει την μία ημέρα 300 ,δύο άλλες 3 και μία 30.-Με πήραν τηλ. για να μου τα στείλουν και χαλάρωσα γιατι δεν τα πολυπίστευα όλα αυτά

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ είσαι που έχεις πάρει τα φράγκα; Καλά, πόσες ώρες παίζεις; μιλάμε οτι εχεις γίνει εξπερ. εγω προσπαθω να σε φτασω αλλά δε γίνεται τίποτα...

 

Πολύ καλό πάντως!. 300 ευρά τη μέρα δεν ειναι αστειο!

--> Mostly Harmless <--
Link to comment
Share on other sites

ασε πάρα πολλές ώρες,ευτυχώς που κέρδισα γιατί αλλιώς θα πλήρωνα στον ΟΤΕ....

-Ποιο είναι το ψευδώνυμο σου,για να σε δω στον πίνακα τών score?

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...