Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα,

 

έχει κανείς εμπειρία από WIND στο κέντρο Θεσσαλονίκης? (Άνω πόλη)

Kυρίως, στα online games, υπάρχει κάποιο πρόβλημα, διακοπές κτλ?

 

Ευχαριστώ

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο θα ηταν να ρωτήσεις κάποιον γείτονα σου να δεις με τι ταχύτητα παίζει αυτός. το gaming είναι λίγο ιδιαίτερo και θέλεις καλά pings. σίγουρα είναι και τύχη να πετύχεις καλή συνδεση.

το πρόβλημα που είχε η wind τελευταία ήταν με το youtube το οποίο δεν ξέρω αν έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σήμερα έγινε η ενεργοποίηση όπως μου είχαν στείλει sms στο κινητό από την αρχή.

Θα ενημερώσω αργότερα σήμερα με θέματα ταχύτητας και ποιότητας κλήσεων.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλησπέρα,

 

έχει κανείς εμπειρία από WIND στο κέντρο Θεσσαλονίκης? (Άνω πόλη)

Kυρίως, στα online games, υπάρχει κάποιο πρόβλημα, διακοπές κτλ?

 

Ευχαριστώ

 

η αδερφή μου έχε wind δεν παίζει online games αλλά 1-2 φορές που έπαιξα εγώ δεν είχα θέμα με το ping δεν κολλούσε και πιάνει στο downloading γύρω στα 800 kb/s και upload 90-100 kb/s

Link to comment
Share on other sites

η αδερφή μου έχε wind δεν παίζει online games αλλά 1-2 φορές που έπαιξα εγώ δεν είχα θέμα με το ping δεν κολλούσε και πιάνει στο downloading γύρω στα 800 kb/s και upload 90-100 kb/s

 

σ' ευχαριστώ πολύ :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο πρώτος λογαριασμός και υπήρχε χρέωση ενεργοποίησης τηλεφωνικής γραμμής που στο πακέτο αναφέρει στην περίπτωση φορητότητας είναι δωρεάν.

Πήρα τηλ. για να γίνουν πίστωση τα 36€.

Μειονέκτημα του ONE δεν μπορείς να βάλεις έξτρα στο κινητό όπως sms.

Επίσης πουστί@ της wind αντί να μου ενεργοποιήσουν το σταθερό – υπηρεσίες όταν γινόταν έκδοση νέου λογαριασμού στο νούμερο του κινητού μου το κάνανε στα μέσα ώστε να τσιμπήσουν παραπάνω.

Πάντως μπορώ να πω ότι το internet είναι ταχύτατο ακόμα καλύτερο από την ON και δεν έχω ακόμα κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που μένω Δράμα έχω παράπονα από το internet πληρώνω για 24αρα και το πολύ 5 να έχω δει επίσης ώρες ώρες το ping είναι ότι να είναι και τέλος το router είναι για τα πανηγύρια κολλάει μερικές φορές και δεν έχει δυνατό σήμα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλειδώνω στα 14ΜΒ αλλά κανονικά κατεβάζω με 1.1ΜΒ/sec ή 1.2ΜΒ/sec δηλαδή έχω 12ΜΒ όπως είχα και με την ON.

Έχω άλλο router και οχι της wind απάνω, αλλά λίγες φορές έχω δει οτι κρεμάει η γραμμή.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλειδώνω στα 14ΜΒ αλλά κανονικά κατεβάζω με 1.1ΜΒ/sec ή 1.2ΜΒ/sec δηλαδή έχω 12ΜΒ όπως είχα και με την ON.

Έχω άλλο router και οχι της wind απάνω, αλλά λίγες φορές έχω δει οτι κρεμάει η γραμμή.

 

Περίεργο.

Έχεις δοκιμάσει με Download manager και πάλι τερματίζει η γραμμή στο,1.2?

Δοκίμασε και να κατεβάσεις drivers από το site ΤΗΣ ΑΤΙ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ πάντως που μένω Δράμα έχω παράπονα από το internet πληρώνω για 24αρα και το πολύ 5 να έχω δει επίσης ώρες ώρες το ping είναι ότι να είναι και τέλος το router είναι για τα πανηγύρια κολλάει μερικές φορές και δεν έχει δυνατό σήμα

 

Η wind δεν φημίζεται γενικά για καλό ίντερνετ αλλά παίζει ρόλο και η απόσταση.

Link to comment
Share on other sites

Η wind δεν φημίζεται γενικά για καλό ίντερνετ αλλά παίζει ρόλο και η απόσταση.

 

Τι σημαίνει καλό ίντερνετ;;

Υπάρχουν καλές και κακές γραμμές.

Τα άλλα είναι προσωπικές απόψεις που δεν βοηθάνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει καλό ίντερνετ;;

Υπάρχουν καλές και κακές γραμμές.

Τα άλλα είναι προσωπικές απόψεις που δεν βοηθάνε.

 

Πολύ σωστό!!!;)

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι δεν μπορώ να πω πως έχω παράπονο από την wind. Το μοναδικό που συμβαίνει είναι ότι πολλές φορές, μάλλον τις περισσότερες, δεν μπορεί να με βρει κανείς γιατί το τηλέφωνο φαίνεται νεκρό. Γιαυτό όμως δεν μπορώ να κατηγορήσω την wind, γιατί αυτό το θέμα το είχα και με τον ΟΤΕ. Στην ουσία όμως δεν με πειράζει γιατί όποιος θέλει να με βρει με βρίσκει και οταν θέλω να πάρω παίρνω κανονικά.

Κατεβάζω με 1.1-1.2 Mb και κλειδώνει στα 11500.

Link to comment
Share on other sites

Εν είχες δεύτερο provider μετά τον ΟΤΕ λογικά θα έχεις τις ίδιες ταχύτητες στο internet και με την wind.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

απο περιστερι εχει κανεις εντυπωσεις?εγω ειμαι στον οτε και πιανω μεγιστο 8mbps!αλλα παιζω πολυ online παιχνιδια στο ps3 οποτε με ενδιαφερει παρα πολυ το κομματι του internet!και οι προσφορες που εχει βγαλει ειναι ακρως δελεαστικες!
Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι δεν μπορώ να πω πως έχω παράπονο από την wind. Το μοναδικό που συμβαίνει είναι ότι πολλές φορές, μάλλον τις περισσότερες, δεν μπορεί να με βρει κανείς γιατί το τηλέφωνο φαίνεται νεκρό. Γιαυτό όμως δεν μπορώ να κατηγορήσω την wind, γιατί αυτό το θέμα το είχα και με τον ΟΤΕ. Στην ουσία όμως δεν με πειράζει γιατί όποιος θέλει να με βρει με βρίσκει και οταν θέλω να πάρω παίρνω κανονικά.

Κατεβάζω με 1.1-1.2 Mb και κλειδώνει στα 11500.

 

λογικα καποιο προβλημα εχεις με τα καλωδια στο σπιτι σου,δηλωσε βλαβη στη wind κι αν διαπιστωθει οτι ευθυνεται ο οτε η wind θα ενημερωσει τον οτε ο οποιος ειναι αναγκασμενος να στειλει συνεργειο να το δει,δε νομιζω να επιβαρυνθεις για κατι τετοιο στο λογαριασμο σου.....

Link to comment
Share on other sites

απο περιστερι εχει κανεις εντυπωσεις?εγω ειμαι στον οτε και πιανω μεγιστο 8mbps!αλλα παιζω πολυ online παιχνιδια στο ps3 οποτε με ενδιαφερει παρα πολυ το κομματι του internet!και οι προσφορες που εχει βγαλει ειναι ακρως δελεαστικες!

 

Κοντά στο Alter η γραμμή με Wind κλειδώνει στα 14Mbps. Κανένα πρόβλημα, μηδέν επανεκκινήσεις, κολλήματα ή καθυστερήσεις σε online παιχνίδια. Εσύ που ακριβώς μένεις;

Link to comment
Share on other sites

από youtube πως πάει η wind στο περιστέρι γιατί τελευταία σερνόταν πάρα πολύ σε κάποιες άλλες περιοχές
Link to comment
Share on other sites

από youtube πως πάει η wind στο περιστέρι γιατί τελευταία σερνόταν πάρα πολύ σε κάποιες άλλες περιοχές

 

Όλα είναι σχετικά.

Από Dslam Αμπελόκηποι, 1080p βλέπω χωρίς πρόβλημα.

Εξαρτάται και από την πηγή βέβαια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

από youtube πως πάει η wind στο περιστέρι γιατί τελευταία σερνόταν πάρα πολύ σε κάποιες άλλες περιοχές

 

Όπως έγραψα και πριν στο Περιστέρι βλέπεις βίντεο στο YouTube απροβλημάτιστα. Η γραμμή "κλειδώνει" στα 14Mbps και ουδέποτε υπήρξε πρόβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το wind 24mbps και απεριόριστα σταθερά με 24 ευρώ,

όταν περάσει ο χρόνος του συμβολαίου τι τιμή θα μου κάνουν, ξέρει κάποιος?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

πάρε ενα τηλ. και μάθε στην wind με τα σημερινά δεδομένα

 

δεν έχει λήξη ακόμα το συμβόλαιο. :happy:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...