Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα κ απο εμένα... ειμαι ενας τσατισμένος (αν οχι) δυσαρεστημενος κατοχος Wind Dsl. Πριν 5-6 μερες εγινε η συνδεση κ εως τωρα εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις Laptop-Router η ενδειξεις αναβουν κανονικα (internet k Dsl) αλλα καθε 30 λεπτα με πεταει εξω κ χρειαζεται να κανω disconnect και παλι connect στο router για να εχω internet.. ξερει κανεις τι παιζει??

 

υ.γ. Εχω Win7 και το καινουργιο router της Wind (αν δν κανω λαθος) ZTE ZXV10

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ απο εμένα... ειμαι ενας τσατισμένος (αν οχι) δυσαρεστημενος κατοχος Wind Dsl. Πριν 5-6 μερες εγινε η συνδεση κ εως τωρα εχω παρα πολλες αποσυνδεσεις Laptop-Router η ενδειξεις αναβουν κανονικα (internet k Dsl) αλλα καθε 30 λεπτα με πεταει εξω κ χρειαζεται να κανω disconnect και παλι connect στο router για να εχω internet.. ξερει κανεις τι παιζει??

 

υ.γ. Εχω Win7 και το καινουργιο router της Wind (αν δν κανω λαθος) ZTE ZXV10

 

παρε τηλεφωνο στο τμημα εξυπηρετησης... εγω εχω εδω και 3 χρονια και στους πρωτους δυο μηνες ειχα πολλα προβληματα και ημουν ετοιμος να φυγω αλλα απο τοτε δεν ειχα ουτε μια αποσυνδεση ! ουτε μια φορα να κολλα το ιντερνετ ! :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο στο τμημα εξυπηρετησης... εγω εχω εδω και 3 χρονια και στους πρωτους δυο μηνες ειχα πολλα προβληματα και ημουν ετοιμος να φυγω αλλα απο τοτε δεν ειχα ουτε μια αποσυνδεση ! ουτε μια φορα να κολλα το ιντερνετ ! :D

 

 

Πρεπει να ειναι προβλημα του router γιατι πο την στιγμη που πεφτει αν κανω restar τον προσαρμογεα wifi του laptop ξαναμπαινει κανονικα στο net. Θα δοκιμάσω α παρω κ βλεπουμε

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι προβλημα του router γιατι πο την στιγμη που πεφτει αν κανω restar τον προσαρμογεα wifi του laptop ξαναμπαινει κανονικα στο net. Θα δοκιμάσω α παρω κ βλεπουμε

 

αν μπορεις δοκιμασε και ενα αλλο ρουτερ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν συνεχίσει το πρόβλημα με το ρούτερ , τότε μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα ή απο το κατάστημα που έκανες την σύνδεση & να τους πεις ότι θέλω αλλαγή ρούτερ λόγω προβλήματος...κλπ & θα σου πουν .
Link to comment
Share on other sites

Εάν συνεχίσει το πρόβλημα με το ρούτερ , τότε μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα ή απο το κατάστημα που έκανες την σύνδεση & να τους πεις ότι θέλω αλλαγή ρούτερ λόγω προβλήματος...κλπ & θα σου πουν .

Δεν χρειάζεται καν να πάει σε κατάστημα.

Εγώ ζήτησα και μου στείλανε άλλο ρούτερ με γραπτό αίτημα μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site τους.

Με πήραν μετά και απλά ρώτησαν τον λόγο, τους εξήγησα και μετά από λίγες μέρες έστειλαν άλλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!μια ερώτηση

Στο thepiratebay.org μπορείτε να μπείτε; γιατί έχω την εντύπωση ότι πάλι δεν επιτρέπει η wind την πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

απορια

κατι αντιστοιχο με το μηνιαιο παγιο των 41,κατι που εχει απεριοριστες εθνικες και διεθνεις+1 ωρα προς κινητα+ιντερνετ υπαρχει απο αλλη εταιρεια?

ας μην εχει και διεθνεις κλησεις,δε μας χαλαει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Στο thepiratebay.org μπορείτε να μπείτε; γιατί έχω την εντύπωση ότι πάλι δεν επιτρέπει η wind την πρόσβαση.

 

Yes I can.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!μια ερώτηση

Στο thepiratebay.org μπορείτε να μπείτε; γιατί έχω την εντύπωση ότι πάλι δεν επιτρέπει η wind την πρόσβαση.

 

επειδη οι γραμμες της ερχονται απο ιταλια που υπαρχει απαγορευτικο, καμια φορα κολλαει το συστημα και δεν περνανε οι γραμμες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

απορια

κατι αντιστοιχο με το μηνιαιο παγιο των 41,κατι που εχει απεριοριστες εθνικες και διεθνεις+1 ωρα προς κινητα+ιντερνετ υπαρχει απο αλλη εταιρεια?

ας μην εχει και διεθνεις κλησεις,δε μας χαλαει.

Forthnet και HOL έχουν ακριβώς το ίδιο. H Cyta έχει το ίδιο πακέτο με 38 ευρώ και υπάρχει και η επιλογή της ON με 37,12 ευρώ, χωρίς όμως τις διεθνείς κλήσεις.

 

Για περισσότερα, συνέχισε εδώ: Τηλεφωνία εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!μια ερώτηση

Στο thepiratebay.org μπορείτε να μπείτε; γιατί έχω την εντύπωση ότι πάλι δεν επιτρέπει η wind την πρόσβαση.

Το παθαίνω και εγώ μερικές φορές.Άλλοτε φορτώνουν και άλλοτε όχι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

H wind έχει κανα οικονομικό πακετάκι για ίντερνετ 24άρι, απεριόριστα σταθερά και 1-2 ώρες προς κινητά? Το πακέτο με τα 60' προς κινητά έχει και απεριόριστες διεθνείς κλήσεις, οι οποίες μου είναι άχρηστες.

 

Στο double play M γράφει πως το πάγιο είναι 23 ευρώ για συνδρομητές wind. Δηλαδή ο κάτοχος πρέπει να είναι κάτοχος συμβολαίου υποχρεωτικά ή και καρτοκινητού?

 

Μια ακόμα πληροφορία. Οι 3 μήνες δώρο πως αφαιρούνται από το λογαριασμό? Ευχαριστώ πολύ

Edited by aspirin
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μακριά απο Wind! Εχω κάνει αίτηση διακοπής συμβολαίου εδώ και 2 μήνες και αυτοί ακόμα μου στέλνουν λογαριασμούς:mad::angry:!!
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

H wind έχει κανα οικονομικό πακετάκι για ίντερνετ 24άρι, απεριόριστα σταθερά και 1-2 ώρες προς κινητά? Το πακέτο με τα 60' προς κινητά έχει και απεριόριστες διεθνείς κλήσεις, οι οποίες μου είναι άχρηστες.

 

Στο double play M γράφει πως το πάγιο είναι 23 ευρώ για συνδρομητές wind. Δηλαδή ο κάτοχος πρέπει να είναι κάτοχος συμβολαίου υποχρεωτικά ή και καρτοκινητού?

 

Μια ακόμα πληροφορία. Οι 3 μήνες δώρο πως αφαιρούνται από το λογαριασμό? Ευχαριστώ πολύ

Για τους 3 μήνες, από τον 2ον λογαριασμό θα έρχεται μηδενικό πάγιο για 3 μήνες.

 

Παιδιά μακριά απο Wind! Εχω κάνει αίτηση διακοπής συμβολαίου εδώ και 2 μήνες και αυτοί ακόμα μου στέλνουν λογαριασμούς:mad::angry:!!

Απλά Lol. Επειδή σου έχει τύχει κάτι τέτοιο εσένα, λες σε όλο τον κόσμο να φύγει από την Wind?Φοβερό επιχείρημα.. :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

[quote=junglist;3615196

Απλά Lol. Επειδή σου έχει τύχει κάτι τέτοιο εσένα, λες σε όλο τον κόσμο να φύγει από την Wind?Φοβερό επιχείρημα.. :blink:

 

Δηλαδη τι αλλο πρεπει να μου κανει η Wind για να εχω δικαιωμα να πω μακριά απο την Wind;;; Άντε να σου πω άλλο ένα επί Tellas to internet σερνότανε, μετά την πήρε η Wind και λέω εντάξει θα δω βελτιώσει...όχι μόνο δεν είδα βελτίωση αλλά έγινε και χειρότερο...πήγα στην Hol και βρήκα την ησυχία μου...λοιπόν τη λες έχω τώρα το δικαίωμα να λέω ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND!!

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αίτηση και αύριο περιμένω τον κούριερ. Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει το ίντερνετ. Θα μου φανεί μεγάλη η διαφορά με το connx.

 

Βασικα θα έβαζα forthnet αλλά σε δύο φίλους μου η γραμμή έφτανε μετά βίας 1 mb /s και με χάλασε, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα γραμμής.

 

Sent from my Blade

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αίτηση και αύριο περιμένω τον κούριερ. Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει το ίντερνετ. Θα μου φανεί μεγάλη η διαφορά με το connx.

 

Βασικα θα έβαζα forthnet αλλά σε δύο φίλους μου η γραμμή έφτανε μετά βίας 1 mb /s και με χάλασε, χωρίς να υπάρχει πρόβλημα γραμμής.

 

Sent from my Blade

Όσοι πάνε από OTE σε WIND πάνε για την εξοικονόμηση χρημάτων, όχι για καλύτερη ταχύτητα.

Δεν γίνεται να κάνει κάτι ένας πάροχος και να δεις δραματικές διαφορές.Και με ΟΤΕ είχες μάλλον καλύτερα pings.

Στο λέω για να μην περιμένεις πράγματα που δεν υπάρχουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από τα 2mbps του οτε θεωρώ πως θα δω μεγάλη διαφορά.

 

Sent from my Blade

 

Απο θορυβο και εξασθενιση πως πηγαινες οσο ειχες ΟΤΕ? Ολα αυτα παιζουν ρολο μην νομιζεις οτι ολα αλλαζουν παντα με την μεταβαση σε αλλον παροχο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 19db line attenuatation και 29dm SN margin. Πιστεύω πως η γραμμή μου είναι πάρα πολύ καλή. Αυτά ισχύουν με τον πΟΤΕ. Φαντάζομαι πως δεν θα αλλάξει κάτι με τη wind και θα κλειδώσω ψηλα. Ο γείτονας μου με forthnet πάντως κλειδώνει 18000. Κάπου εκεί με βλέπω κ εγώ.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Έχω 19db line attenuatation και 29dm SN margin. Πιστεύω πως η γραμμή μου είναι πάρα πολύ καλή. Αυτά ισχύουν με τον πΟΤΕ. Φαντάζομαι πως δεν θα αλλάξει κάτι με τη wind και θα κλειδώσω ψηλα. Ο γείτονας μου με forthnet πάντως κλειδώνει 18000. Κάπου εκεί με βλέπω κ εγώ.

Με 24 Line attenuation downstream(db), κλειδώνω στα 13.400-14.000.

Πόσο λες να φτάσεις εσύ?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανένα γείτονα με wind έχεις να ρωτήσεις για να δεις αν είναι ευχαριστημένος. 2-3 συνδέσεις που έχω δει wind δεν τις βρήκα να είναι πάνω από 6MB (αν και δε ξέρω σε τι κατάσταση είναι οι γραμμές στα σπίτια αυτά).
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...