Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νεκρα σημερα ολα..ιντερνετ,τηλεφωνα, τα παντα.

και στην περιοχη της τουμπας και στην χαριλαου και στο κεντρο.

δεν μπορουν δηλαδη να ισχυριστουν τοπικη βλαβη(οταν παρω τηλεφωνο-οταν με το καλο ερθει-)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο εβδομάδες τηλέφωνο και ίντερνετ νεκρά σε σπίτι φίλης μου. Περιοχή 40 Εκκλησιές, στο Καυτατζόγλειο...

 

Δεκάδες τηλέφωνα και καμία ανταπόκριση, δυστυχώς...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΜΑΚΡΙΑ Από Wind-Tellas!

 

Οτι και να πω, ειναι πραγματικα λίγα, μονο <<εταιρεια>> δεν τις λες..

 

2 μηνες περιμένω για νεα γραμμη Στην θεσσαλονίκη..

Υπηρεσία best price.

 

Οι δικαιολογιες της,γελοίες, παιδι δημοτικού καλυτερα επιχειρήματα έχει..

 

Επισης η απάτη με το στικάκι wind ADSM!!

 

Δεν υπαρχει χειροτερο!! Απορω αυτοι που το πληρώνουν κιολας κανονικα..

 

Ουτε facebook-google δεν ανοιγει..!

 

 

Και το καλυτερο?? Συμφωνα με οσα διαβαζω εδώ μέσα , τα Χειρότερα τωρα ερχονται..!!

 

Οταν με το καλο ενεργοποιηθει, φαντάζομαι θα εχω αντιστοιχα προβληματα με σας...

 

 

P.s Οι ανθρωποι στα καταστήματα wind, εξυπηρετικοι,πολυ ευγενικοι. Αλλα τι φταίνε και αυτοι? η εταιρεια τους ειναι .........

 

ΤΟ αποκορυφωμα στο 13800. Λεει μια υπάλληλος << και εγω τι φταίω? Εγω το λεω? η wind το λεει! τι φταιω τοτε, την εταιρεια ρωτήστε! >>

Link to comment
Share on other sites

ο πατερας μου παντως στην επιχειρηση του,δεν ειχε ιντερνετ απο την δευτερα.πηρε τηλεφωνο,ξαναπηρε,χτες τον καλεσαν στο κινητο και του ειπαν πως θα περασει τεχνικος σημερα το μεσημερι.

οντως ετσι εγινε.

ελεγξε τα παντα,απεκατεστησε την βλαβη,εκανε και μια αναβαθμηση και ολα λειτουργουν ρολοι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας για έναν router της tellas...H Tellas μου είχε στείλει ένα Speedstream Siemens 4200 και αγόρασα ένα modem-router Belkin F6D4630NT4A Wireless Router Annex A N (150 Mbps) και δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet...Πως μπορώ να το σετάρω σωστά...???Μου ζητάει κάτι VPI,VCI,Encapsulated αν είναι PPPoA και Connect on Demand................
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Βάλε VPI/VC: 8/35, και δοκίμασε και με τα δύο (PPPoA και PPPoE) και always connect.

Μπορεί να δουλέχει και με το PPPoA και με το PPPoE.

Αυτή είναι η γρήγορη μπακαλίστικη λύση.

Πιο επίσημα μπορείς να ψάξεις site της tellas ή τις ρυθμίσεις του παλιού modem και να τις αντιγράψεις.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ TELLAS

Εχω βαλει Tellas εδω και 10 μηνες.Εχουμε και λεμε:

-2 μηνες αναμονη για τη συνδεση

-Οταν εγινε η συνδεση εκαναν 1 μηνα να μου στειλουν το router.

-Ειχα παρει το ενσυρματο-δωρεαν router και μου το χρεωσαν στον πρωτο λογαριασμο σαν wireless.

-Μετα απο καποιον καιρο αλλαξα κατοικια και περιμενα αλλους 2 μηνες να μεταφερθει η γραμμη μου.

-Μετα την αλλαγη διευθυνσης δεν μου ξαναηρθε λογαριασμος και αναγκαστικα να πληρωσω χωρις χαρτι για να μην μου το κοψουν.Ο λογος ηταν οτι επρεπε να παρω 17!! φορες στην εξυπηρετηση πελατων για να καταφερουν να κανουν το αυτονοητο.Να αλλαξουν τη διευθυνση οπου θα μου στελνουν τους λογαριασμους,εκει δηλαδη που μου μετεφεραν τη γραμμη,και να μην τους στελνουν στην παλια.

-Ειμαι 50 μετρα απο το κεντρο που παιρνω internet και συγχρονιζει το router στα 10Mbps.

-Απογευμα δεν μπορεις να δεις τιποτα απο βιντεο ή να κατεβασεις κατι γιατι το internet απλα σερνεται.

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΕΛΟΙΟΙ.ΜΑΚΡΙΑ

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σουρσιμο το απογευμα το εχω παρατηρησει κι εγω...

το να δεις ενα 3 λεπτο βιντεο στο γιου τιουμπ π.χ ειναι μαρτυριο και αν δεν μπορεις αυτο το "βλεπω 3 δευτερα και μετα περιμενω αλλα 4 για να φορτωσει τα επομενα 3", το βαζεις,το δειχνει μια κουτσαινοντας και μετα το βλεπεις εσυ μονοκοπανια.

καποια δικαιολογια για το -αδικαιολογητο βεβαια- σουρσιμο υπαρχει?δοκιμασε κανεις να παρει να διαμαρτυρηθει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ TELLAS

Εχω βαλει Tellas εδω και 10 μηνες.Εχουμε και λεμε:

-2 μηνες αναμονη για τη συνδεση

-Οταν εγινε η συνδεση εκαναν 1 μηνα να μου στειλουν το router.

-Ειχα παρει το ενσυρματο-δωρεαν router και μου το χρεωσαν στον πρωτο λογαριασμο σαν wireless.

-Μετα απο καποιον καιρο αλλαξα κατοικια και περιμενα αλλους 2 μηνες να μεταφερθει η γραμμη μου.

-Μετα την αλλαγη διευθυνσης δεν μου ξαναηρθε λογαριασμος και αναγκαστικα να πληρωσω χωρις χαρτι για να μην μου το κοψουν.Ο λογος ηταν οτι επρεπε να παρω 17!! φορες στην εξυπηρετηση πελατων για να καταφερουν να κανουν το αυτονοητο.Να αλλαξουν τη διευθυνση οπου θα μου στελνουν τους λογαριασμους,εκει δηλαδη που μου μετεφεραν τη γραμμη,και να μην τους στελνουν στην παλια.

-Ειμαι 50 μετρα απο το κεντρο που παιρνω internet και συγχρονιζει το router στα 10Mbps.

-Απογευμα δεν μπορεις να δεις τιποτα απο βιντεο ή να κατεβασεις κατι γιατι το internet απλα σερνεται.

ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΕΛΟΙΟΙ.ΜΑΚΡΙΑ

 

Τυχερός είσαι που έχεις και τηλέφωνο. Σε μένα όταν την είχα σε Shared LLU με ΟΤΕ, είχα συνεχώς διακοπές στο τηλέφωνο. Και πάλι τυχερός είμαι γιατί έχοντας Shared LLU έπαιρνα τηλέφωνο από τον ΟΤΕ, ενώ άλλα παιδιά εδώ μέσα που την είχαν Full LLU, δεν είχα για μήνες ούτε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω στην καστελλα πειραια ειμαι υπερευχαριστημενος με τελλας.στην αρχη ημουν δυσπιστος αλλα τελικα ολα καλα.και η ταχυτητα και η εξυπηρετηση πελατων.
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι νεκρο, ή ακουω αλλες τηλεφωνικες συνομιλιες..

 

Το ιντερνετ ειναι οτι να ναι..

Μεχρι 24 Mps. Μεγιστο εχω πιασει 7 Mps και αυτο παροδικα..

 

Και πολλες φορες εχω φτάσει να πιανω 0,2 mbs..

 

Τωρα καταλαβα γιατι ειναι 23 ευρω το μηνα....

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι νεκρο, ή ακουω αλλες τηλεφωνικες συνομιλιες..

 

Το ιντερνετ ειναι οτι να ναι..

Μεχρι 24 Mps. Μεγιστο εχω πιασει 7 Mps και αυτο παροδικα..

 

Και πολλες φορες εχω φτάσει να πιανω 0,2 mbs..

 

Τωρα καταλαβα γιατι ειναι 23 ευρω το μηνα....

νομιζεις πως με τα 39.90 ειναι καλυτερα??:lol:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

νομιζεις πως με τα 39.90 ειναι καλυτερα??:lol:

τελεια........

 

περιμενω τεχνικο για δευτερη φορα.....

 

τι τελεια εταιρεια!! για να φυγω πρεπει να πληρωσω , σιγουρα τα 70 ευρω τελη ενεργοποιησης,αλλα 70 ευρω τελη διακοπης, +το πρωτο μηνα...

Μπορει και κατι αλλο να βρουνε να προσθεσουνε..

Link to comment
Share on other sites

Κ γω πολλες φορες εχω 0,2Mbps.Γιαυτο και εκανα αιτηση μεταφορας τη γραμμης μου στον ΟΤΕ:D

αλλα 70 ευρω τελη διακοπης

Νομιζεις!!70 ευρω ειναι στη forthnet.Στην TELLAS το ποσο παει αναλογα με το ποσο καιρο εχεις ακομα για να ληξει το συμβολαιο.Αφου εκανες τωρα τη συνδεση νομιζω οτι για να το κοψεις πρεπει να δωσεις πανω απο 150ευρω.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κ γω πολλες φορες εχω 0,2Mbps.Γιαυτο και εκανα αιτηση μεταφορας τη γραμμης μου στον ΟΤΕ:D

 

Νομιζεις!!70 ευρω ειναι στη forthnet.Στην TELLAS το ποσο παει αναλογα με το ποσο καιρο εχεις ακομα για να ληξει το συμβολαιο.Αφου εκανες τωρα τη συνδεση νομιζω οτι για να το κοψεις πρεπει να δωσεις πανω απο 150ευρω.:mad:

Οντως τοσο ειναι, 161 ευρω η ρητρα,+ 70 ευρω τα τελη ενεργοποιησης,+ το πρωτο μηνα + αν μου χρεωσουν την ανοησια wind adsm........

 

Πως εμπλεξα με αυτη την εταιρεια δεν ξέρω........

Link to comment
Share on other sites

Πως εμπλεξα με αυτη την εταιρεια δεν ξέρω........

Δεν εισαι ο μονος.Ολοι το ιδιο αναρωτιομαστε:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ Tellas...!!

 

Μονο οι κλησεις που εχω χρεωθει στο κινητο απο το 13800...

 

Εχω ταχυτητα.. 0,...!!! δεν υποφέρεται η κατάσταση!!

 

Πραγματικα δεν ειναι εταιρεία αυτη!! Και το τραγικο? δεν μπορουν να κάνουν τπτ!!!

 

Και για να φυγω? ειμαι ουτε 30 μερες ενεργοποιημενος υποτίθεται! και ζητανε 250 ευρω...

Για υπηρεσιες που δεν μου προσφέρανε....

 

Κοροιδευουν τον κοσμο στα καταστηματα wind, να εξηγουν στο πελάτη τι πραγματικα ισχυει!

 

Η ταχυτητα μου αυτη τη στιγμη θέλετε να δείτε? σχεδον παντα ετσι ειναι...!

 

ΠΕΤΑΕΙ Η ΤΕΛΛΑΣ!! ΔΕΙΤΕ!!

 

http://img37.imageshack.us/img37/5760/tellas.th.jpg

 

ΑΚομα εδω είστε?? τρεξτε για φορητοτητα στην tellas!! Τετοιες ταχυτητες να απολαμβανω μονο εγώ? Lol

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ Tellas...!!

 

Μονο οι κλησεις που εχω χρεωθει στο κινητο απο το 13800...

 

Εχω ταχυτητα.. 0,...!!! δεν υποφέρεται η κατάσταση!!

 

Πραγματικα δεν ειναι εταιρεία αυτη!! Και το τραγικο? δεν μπορουν να κάνουν τπτ!!!

 

Και για να φυγω? ειμαι ουτε 30 μερες ενεργοποιημενος υποτίθεται! και ζητανε 250 ευρω...

Για υπηρεσιες που δεν μου προσφέρανε....

 

Κοροιδευουν τον κοσμο στα καταστηματα wind, να εξηγουν στο πελάτη τι πραγματικα ισχυει!

 

Η ταχυτητα μου αυτη τη στιγμη θέλετε να δείτε? σχεδον παντα ετσι ειναι...!

 

ΠΕΤΑΕΙ Η ΤΕΛΛΑΣ!! ΔΕΙΤΕ!!

 

http://img37.imageshack.us/img37/5760/tellas.th.jpg

 

ΑΚομα εδω είστε?? τρεξτε για φορητοτητα στην tellas!! Τετοιες ταχυτητες να απολαμβανω μονο εγώ? Lol

 

Ορισμένοι δεν έχουν καν internet. Άλλοι δεν έχουν για πολλές μέρες τηλέφωνο... Άστα! "Τυχερός" είσαι! Στείλε καταγγελία για διακοπή στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στην WIND-Tellas, έτσι φαντάζομαι ότι θα σταματήσουν να σου ζητούν τα 250 ευρώ και θα πας όπου θες.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτους στην TELLAS δεν βγαζεις ακρη.Τους πηρα τηλεφωνο για την ταχυτητα καθως κατεβαζα το απογευμα με 20kb/sec.Και με ρωτανε τις ταχυτητες μεσα στο router.Εχω συγχρονισμο σε download 10500 και upload 995 και μου λενε μια χαρα ειναι η γραμμη,δεν υπαρχει καποιο προβλημα.Και λεω μα καλα 24αρα εχω και συγχρονιζω στα 10500.Και μου λενε φταιει η αποσταση απο το κεντρο.Βεβαια οταν τους ειπα οτι το κεντρο ειναι σε αποσταση το πολυ 50μ απο το σπιτι μου και οτι ο διπλανος με forthnet συγχρονιζει στα 23500 εχασαν τα λογια τους.Και δηλωσαν βλαβη η οποια εδω και μια βδομαδα ακομα να διορθωθει.Ελπιζω να γινει γρηγορα η φορητοτητα στον ΟΤΕ...:mad:
Link to comment
Share on other sites

23.5 MB η Forthnet;! Μαλλον πρέπει να ενημερώσω τους γονείς μου!:mad: δεν γίνεται να πληρώνουμε για λιγότερα!

ΑΝ λύσουν το πρόβλημα σου ενημέρωσέ με σε παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν τα πιανει ολα.Εχει συγχρονισμο 23500.Αλλα οταν εγω κατεβαζω ξημερωματα με 800kb αυτος κατεβαζει με 1,7-1,8mb ενω τις ωρες αιχμης εγω με 20-30 ενω αυτος με 800.Οι διαφορες ειναι τεραστιες.Το προβλημα μου παντως εχει σχεδον λυθει,εχω κανει αιτηση μεταφορας της γραμμης μου στον ΟΤΕ!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν τα πιανει ολα.Εχει συγχρονισμο 23500.Αλλα οταν εγω κατεβαζω ξημερωματα με 800kb αυτος κατεβαζει με 1,7-1,8mb ενω τις ωρες αιχμης εγω με 20-30 ενω αυτος με 800.Οι διαφορες ειναι τεραστιες.Το προβλημα μου παντως εχει σχεδον λυθει,εχω κανει αιτηση μεταφορας της γραμμης μου στον ΟΤΕ!!:lol:

:lol:

Ο ΟΤΕ δεν έχει χειρότερος;

Sorry για το :offtopic::O.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κανεις πλακα για τον οτε...

 

 

ΦΥΣΙΚΑ και ειναι καλυτερος απο ολους, αν ειναι δυνατον, δεν αξιζει για τον οτε να τον συγκρινεις με εταιρειες σαν την tellas...

Αυτη τη στιγμη που γραφω εχω ταχυτητα 0,38.......αθλια κατασταση........

 

Απλα ειναι πιο ακριβος ο οτε αρκετα, απο ολους...

 

Αλλα τελικα,οτι πληρωνεις,παιρνεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ δεν έχει χειρότερος;

Ειχα ΟΤΕ 8αρα και κατεβαζα ολες τις ωρες με 800.Και το ιδιο πακετο θα ξαναβαλω...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...