Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η τελας σημερα ειναι απογοητευση σκετη

 

δεν ανοιγει σελιδες,με βαζει μονο στο μσν,δεν απαντανε στα τηλεφωνα καθως λογω αναβαθμισης εχουν λεει πολλη δουλεια...

 

 

το μαυρο τους το χαλι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η τελας σημερα ειναι απογοητευση σκετη

 

δεν ανοιγει σελιδες,με βαζει μονο στο μσν,δεν απαντανε στα τηλεφωνα καθως λογω αναβαθμισης εχουν λεει πολλη δουλεια...

 

 

το μαυρο τους το χαλι.

το δικο μου προβλημα λυθηκε αλλα εγινε το εξης.

ιντερνετ δεν ειχε ουτε ο πατερας μου στην δουλεια του,τους πηρε τηλεφωνο και του ειπαν το κορυφαιο "ο ιντερνετ εξπλορερ φταιει,απεγκαταστηστε τον και βαλτε τον μοζιλα"

 

μα καλα δε τους κοβει οτι οταν λεμε δεν εχω ιντερνετ σημαινει πως δεν ανοιγουν ουτε ιστοσελιδες,ουτε icq,msn,mirc κτλ?και για αυτο ο εξπλορερ φταιει?(κατα το "φταιει ο οτε")

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η τελας σημερα ειναι απογοητευση σκετη

 

δεν ανοιγει σελιδες,με βαζει μονο στο μσν,δεν απαντανε στα τηλεφωνα καθως λογω αναβαθμισης εχουν λεει πολλη δουλεια...

 

 

το μαυρο τους το χαλι.

Εμένα, κάτω Τούμπα, πάει σφαίρα στο κατέβασμα. Και κανένα πρόβλημα στο άνοιγμα σελίδων. Από χθες το απόγευμα που το έχω ανοιχτό δεν έκανε ούτε μια διακοπή και κατεβάζω συνεχώς.

Φυσικά το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά.

Κάτω Τούμπα δεν είσαι και εσύ;

Link to comment
Share on other sites

κατω τουμπα κι εγω...(γειτονες ειμαστε?)

τωρα ειναι jet,πριν ηταν σαν καρο του ΄40

χαριλαου στον μπαμπα μου ακομα εχει προβλημα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κατω τουμπα κι εγω...(γειτονες ειμαστε?)

τωρα ειναι jet,πριν ηταν σαν καρο του ΄40

χαριλαου στον μπαμπα μου ακομα εχει προβλημα...

Yup. :p

Πριν κανα μισάωρο ξύπνησα και έκατσα στο pc. Νωρίτερα δεν ξέρω αν σερνόταν. Πάντως το είχα αφήσει να κατεβάζει και έτσι το βρήκα. Χωρίς disconnects... Τέσπα. Αφού διορθώθηκε, πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

η τελας σημερα ειναι απογοητευση σκετη

 

δεν ανοιγει σελιδες,με βαζει μονο στο μσν,δεν απαντανε στα τηλεφωνα καθως λογω αναβαθμισης εχουν λεει πολλη δουλεια...

 

 

το μαυρο τους το χαλι.

τελεια ειναι με αριστη ταχυτητα

 

το πρωϊ υπηρχε προβλημα πανελλαδικο με τους servers των providers.

 

τα τηλεφωνα πραγματι εχουν μια καθυστερηση περισσοτερη ωρα στην αναμονη

 

εξακολουθω να πιστευω 4 μηνες που ειμαι στη Tellas οτι ειναι πολυ καλυτερη σε ολα

απο forthnet-vivodi και hol που τις δοκιμασα και απογοητευτηκα πληρως ...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελεια ειναι με αριστη ταχυτητα

 

το πρωϊ υπηρχε προβλημα πανελλαδικο με τους servers των providers.

 

τα τηλεφωνα πραγματι εχουν μια καθυστερηση περισσοτερη ωρα στην αναμονη

 

εξακολουθω να πιστευω 4 μηνες που ειμαι στη Tellas οτι ειναι πολυ καλυτερη σε ολα

απο forthnet-vivodi και hol που τις δοκιμασα και απογοητευτηκα πληρως ...

δεν αντιλεγω οτι ειναι καλη σαν εταιρεια..αλλα με το που ακουσα το "ο ιντερνετ εξπλορερ φταιει" ,τι να πω....πως δεν ειπε "φταιει ο οτε":lol:

 

προβλημα δεν ξαναειχα εκτος απο το απογευμα που λογω της βροχης(?) ή των διακοπως ρευματος στην περιοχη(?) τα εφτυσε για κανα πενταλεπτο..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δοκιμάσει κ γω όλα, με την τελάς είμαι πιο ικανοποιημένος.

αλλα για θεσσαλονικη δεν ξέρω τι παίζει...πάντως τώρα πια και λογω wind έχουν κάποια καλυτερη εξυπηρέτηση. για HOL δε ξερω τι παιζει

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Αποφασισα και εγω να διακοψω απο ΟΤΕ και να γινω συνδρομιτης της Τελλας.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μεινω χωρις ιντερνετ οσο το δυνατον λιγοτερο.

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω, ποτε ειναι το αργοτερο που μπορω να ζητησω

διακοπη συμβολαιου για το connex?Επισης, για την τηλεφωνικη γραμμη υποθετω

οτι δεν χρειαζεται να κανω διακοπη εγω καο οτι γινεται αυτοματα, σωστα?

 

Ευχαριστω

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Αποφασισα και εγω να διακοψω απο ΟΤΕ και να γινω συνδρομιτης της Τελλας.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μεινω χωρις ιντερνετ οσο το δυνατον λιγοτερο.

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω, ποτε ειναι το αργοτερο που μπορω να ζητησω

διακοπη συμβολαιου για το connex?Επισης, για την τηλεφωνικη γραμμη υποθετω

οτι δεν χρειαζεται να κανω διακοπη εγω καο οτι γινεται αυτοματα, σωστα?

 

Ευχαριστω

Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου με τον ΟΤΕ. Εφόσον έχεις κλείσει 6 μήνες στο connex μπορεί να γίνει κανονικά η διακοπή και θα την κάνει η Tellas και για το τηλέφωνο τα ίδια. Χωρίς internet θα μείνεις το πολύ μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποσο Atten εχετε? εμενα μου κανει αλλα χαζα τωρα... συγχρονιζει μονο στο 4000-352 και πουθενα αλλου... οτι ναναι.... απειρες ωρες χωρις νετ και παλι.... 2μηνες και 8 μερες.... και συνεχιζω:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδες ποσο Atten εχετε? εμενα μου κανει αλλα χαζα τωρα... συγχρονιζει μονο στο 4000-352 και πουθενα αλλου... οτι ναναι.... απειρες ωρες χωρις νετ και παλι.... 2μηνες και 8 μερες.... και συνεχιζω:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

60db........

Link to comment
Share on other sites

εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στον υπαλληλο της τελλας που απαντησε στο 1212 και καταλαβε την βλαβη!!! μετα απο τοσο καιρο που τυρρανιομουν αυτος το καταλαβε αμεσως και το προβλημα μου λυθηκε 2 μερες μετα.. 2 μηνες για κατι τοσο απλο... ελπιζω και ευχομαι να μην ξαναχαλασει τωρα:p τελικα μεσα στους απειρους ασχετους υπαρχει και καποιος που ξερει... τωρα αν καποιος εχει παρομοιο προβλημα ας στειλει pm να του πω τι να τους πει:p:)
Link to comment
Share on other sites

κανα ασυρματο τηλεφωνο εφταιγε?

γιατι στον μπαμπα μου(που του λεγανε "ο ι.ε φταει") αυτο εκανε τη ζημεια

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν και panasonic? ασε αυτες τις π@π@ρ@ες τις ακουσα με το τσουβαλι... απο τα κεντρικα τους ηταν το προβλημα..;)
Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν και panasonic? ασε αυτες τις π@π@ρ@ες τις ακουσα με το τσουβαλι... απο τα κεντρικα τους ηταν το προβλημα..;)

ΝΑΙ...ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ??:lol::lol::lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ...ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ??:lol::lol::lol:

 

ασε και εμενα panasonic ηταν... λες και το ηξεραν! :lol: οτι ναναι!!! κατι αλλο θα ηταν και θα ειπαν τα γνωστα τους... φιλτρακια-συναγερμος-panasonic:lol: ξεχασα να τους ρωτησω αν επιρρεαζει και ο συναγερμος του αυτοκινητου μου να το παρκαρω πιο μακρυα αν ειναι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμμια 15ρια μερες εκανα το λαθος να φυγω απο τον Οτε και την Οτενετ και να μπω στο προγραμμα Tellas double play unlimited αφου ειδα οτι με συνεφερε οικονομικα. Πριν μεταφερθω με διαβεβαιωσανε οτι θα μεινω το πολυ 1 μερα χωρις ιντερνετ και μερικες ωρες χωρις τηλεφωνο. Πραγματι το τηλεφωνο συνδεθηκε αμεσως αλλα εδω και 10 ημερες δεν μου εχουνε ενεργοποιησει το ιντερνετ.

 

Εχω βαρεθει να μιλαω με οτι υπευθυνο υπαρχει, και το μονο που εχουνε να μου πουνε ειναι να κανω υπομονη και οτι εχω δικιο. Καθε μερα ακουω το ιδιο τροπαριο λες και εχουνε βαλει κασσετα.

Μου λενε οτι κανουν μια αναβαθμιση στα συστηματα τους και οτι θα τελειωσει απο μερα σε μερα. Αυτο απ οτι μου ειπε ο υπευθυνος στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση διαρκει εδω και 3 βδομαδες και κανεις στην εταιρια δεν εχει την παραμικρη ιδεα ποτε θα τελειωσει. Μιλαμε η ανευθυνοτητα σε ολο της το μεγαλειο.

 

Ειμαι 10 μερες χωρις ιντερνετ (τωρα γραφω απο dial up χαχαχαχ) επηδη δεν μπορουνε να μου ενεργοποιησουνε ενα activation id που χρειαζεται η τελλας για να κανω το αρχικο setup.

Διευκρινιζω οτι δεν φταιει ο οτε η καποιος αλλος. Η γραμμη μου δειχνει οτι εχει dsl εδω και 10 μερες.

Απλα ειναι τοσο αχρηστοι που δεν μπορουν να μου την ενεργοποιησουνε.

 

Επισης τα εχω παρει τοσο πολυ μαζι τους που πραγματικα θα τους τρελανω στην καταγγελια. Εχω ηδη γραωει το κειμενο και θα το στειλω στην ΕΕΕΤ και στο ΙΝΚΑ.

 

Ειλικρινα το βρισκω απαραδεκτο να μου κοβουν την γραμμη που ειχα και δουλεβε μια χαρα την ωρα που κανουν αναβαθμιση στα συστηματα τους (η οτι αλλο κανουν και μου λενε ψεματα) και ξερουν οτι δεν μπορουνε να με συνδεσουνε.

 

Υπαρχουν και αλλοι με το ιδιο προβλημα? Τι αλλο μπορω να κανω?

Δεν αντεχω αλλο με το dialup. Ανοιγω το Facebook και κανει περιπου 5 λεπτα να κατεβασει την πρωτη σελιδα. Οχι αλλο καρβουνο. Οχι αλλη Τελλας

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμμια 15ρια μερες εκανα το λαθος να φυγω απο τον Οτε και την Οτενετ και να μπω στο προγραμμα Tellas double play unlimited αφου ειδα οτι με συνεφερε οικονομικα. Πριν μεταφερθω με διαβεβαιωσανε οτι θα μεινω το πολυ 1 μερα χωρις ιντερνετ και μερικες ωρες χωρις τηλεφωνο. Πραγματι το τηλεφωνο συνδεθηκε αμεσως αλλα εδω και 10 ημερες δεν μου εχουνε ενεργοποιησει το ιντερνετ.

 

Εχω βαρεθει να μιλαω με οτι υπευθυνο υπαρχει, και το μονο που εχουνε να μου πουνε ειναι να κανω υπομονη και οτι εχω δικιο. Καθε μερα ακουω το ιδιο τροπαριο λες και εχουνε βαλει κασσετα.

Μου λενε οτι κανουν μια αναβαθμιση στα συστηματα τους και οτι θα τελειωσει απο μερα σε μερα. Αυτο απ οτι μου ειπε ο υπευθυνος στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση διαρκει εδω και 3 βδομαδες και κανεις στην εταιρια δεν εχει την παραμικρη ιδεα ποτε θα τελειωσει. Μιλαμε η ανευθυνοτητα σε ολο της το μεγαλειο.

 

Ειμαι 10 μερες χωρις ιντερνετ (τωρα γραφω απο dial up χαχαχαχ) επηδη δεν μπορουνε να μου ενεργοποιησουνε ενα activation id που χρειαζεται η τελλας για να κανω το αρχικο setup.

Διευκρινιζω οτι δεν φταιει ο οτε η καποιος αλλος. Η γραμμη μου δειχνει οτι εχει dsl εδω και 10 μερες.

Απλα ειναι τοσο αχρηστοι που δεν μπορουν να μου την ενεργοποιησουνε.

 

Επισης τα εχω παρει τοσο πολυ μαζι τους που πραγματικα θα τους τρελανω στην καταγγελια. Εχω ηδη γραωει το κειμενο και θα το στειλω στην ΕΕΕΤ και στο ΙΝΚΑ.

 

Ειλικρινα το βρισκω απαραδεκτο να μου κοβουν την γραμμη που ειχα και δουλεβε μια χαρα την ωρα που κανουν αναβαθμιση στα συστηματα τους (η οτι αλλο κανουν και μου λενε ψεματα) και ξερουν οτι δεν μπορουνε να με συνδεσουνε.

 

Υπαρχουν και αλλοι με το ιδιο προβλημα? Τι αλλο μπορω να κανω?

Δεν αντεχω αλλο με το dialup. Ανοιγω το Facebook και κανει περιπου 5 λεπτα να κατεβασει την πρωτη σελιδα. Οχι αλλο καρβουνο. Οχι αλλη Τελλας

 

:lol:

 

Συναδελφος εδω φίλε μου....το δικο μου activation id ενεργοποιηθηκε στις 15 μερες...οποτε υπομονη κοντα εισαι....:p:p

Καλα αυτο το παραμυθι με την αναβαθμιση το λενε ακομα?:lol::lol::lol:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

ω ναι!!! υπάρχουν κι άλλοι.... εγώ έκανα αίτηση για αριθμοδότηση στις 17 Μαίου και ως τις 17 Ιουλίου ήταν στον ΟΤΕ - τσεκαρισμένο γιατί φυσικά το έψαχνα μόνη μου το θέμα και αν μπορείτε να το φανταστείτε - με πολύ κόπο είναι αλήθεια και κάμποσο βρίσιμο - κατάφερα να βρω μέσα στον ΟΤΕ (χωρίς γνωριμίες κτλ ) άνθρωπο να με ενημέρωσει για το πότε τελείωσε η δική τους φάση. Έκτοτε απλά περιμένω να 'ρθουν να με συνδέσουν και όπως είχε την τιμιότητα να με ενημερώσει ένας τεχνικός χθες πάει για δυο βδομάδες αργότερα, δλδ καλές 20 Αυγούστου... Αλλά επειδή και να μη θες σε σκάνε, έχω κάνει ήδη 2 καταγγελίες και κάθε βδομάδα θα τους πετάω από μία και άκομα κι αν δεν αποζημιωθώ κάπως - που το κυνηγάω πλέον - πολύ θα χαρώ το πρόστιμο που θα φάνε. Πάντως όντως κάνανε αναβάθμιση αλλά τι σκ*** αναβάθμιση είναι αυτή που δεν τελειώνει αφενός και αφετέρου διαλύει το σύστημα...βρε ουστ.... έχε χάρη που δεν έιχα ήδη αριθμό σπίτι μου και ήταν η μόνη τότε που έδινε εκτός απ' τον ΟΤΕ...αλλά θα 'ρθει το πλήρωμα του χρόνου...
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Συναδελφος εδω φίλε μου....το δικο μου activation id ενεργοποιηθηκε στις 15 μερες...οποτε υπομονη κοντα εισαι....:p:p

Καλα αυτο το παραμυθι με την αναβαθμιση το λενε ακομα?:lol::lol::lol:

Τελικα με συνδεσανε. Επρεπε πρωτα να παω απο τα γραφεια τους και να τους πω οτι αν δεν με συνδεσουνε απλα δεν φευγω.

Με λιγη πιεση να δεις πως φτιαξανε και την αναβαθμιση στο συστημα και πως μου ενεργοποιησανε την γραμμη μετα απο μια μερα.

Πραγματικα ολα αυτα με την αναβαθμιση που λενε ειναι για γελια

Απλα με τοση διαφημιση που ριξανε και με τοσο καλες προσφορες τρεξαμε ολοι σαν τα προβατα να αγορασουμε.

Το αποτελεσμα........ τεραστιες καθυστερησεις

 

Α και για να ξερετε οταν τηλεφωνητε στο 13800 δεν μιλατε με την Τελλας αλλα με μια εταιρια που εχει αναλαβει την τηλεφωνικη υποστιριξη. Το ενα τμημα δεν εχει σχεση με το αλλο. Οταν σας λενε σε ελαχιστες μερες, υπομονη κτλ απλα δεν ξερουν τι λενε. Μονο σας ηρεμουνε.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...