Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν παίρνεις vdsl από KV, η ποιότητα του σήματος είναι πολύ καλή, χωρίς προβλήματα και ο λόγος είναι ότι απέχεις μόλις λίγες δεκάδες ή ακόμη και 1-2 εκατοντάδες μ. από αυτό και το παλιό χάλκινο δίκτυο που σε συνδέει με το KV δεν έχει σοβαρές απώλειες.

 

Έχω 2 χρόνια vdsl από την Wind (το KV είναι στα 80μ.) και δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

Φίλος κάτοχος Cyta, τον πήραν σήμερα από Wind με 20€ / μήνα, απεριόριστα σταθερά, κινητά 300 λεπτά, F2G νούμερο με 2 ώρες δωρεάν και 1GB ίντερνετ και δώρο ταμπλετάκι, έφυγε κιόλας! Πολύ καλό φαίνεται το πακέτο, το έχει κάνει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Να προσέξει ο φίλος σου γιατί συνήθως υπάρχει διετής δέσμευση με αύξηση του παγίου τον δεύτερο χρόνο στα 26€.
Link to comment
Share on other sites

Φίλος κάτοχος Cyta, τον πήραν σήμερα από Wind με 20€ / μήνα, απεριόριστα σταθερά, κινητά 300 λεπτά, F2G νούμερο με 2 ώρες δωρεάν και 1GB ίντερνετ και δώρο ταμπλετάκι, έφυγε κιόλας! Πολύ καλό φαίνεται το πακέτο, το έχει κάνει κανείς άλλος;

Με ενδιαφέρει. Αν μπορείς στείλε μου με μηνυμα το νουμερο που τον καλούν.

Για τέλη ενεργοποίησης τι ειπαν;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρέχουσα προσφορά που υπάρχει και στο επίσημο site της wind, με μόνη διαφορά οτι το πάγιο είναι 20,99 (για τον πρώτο χρόνο και 25,99 για τον δεύτερο).
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει. Αν μπορείς στείλε μου με μηνυμα το νουμερο που τον καλούν.

Για τέλη ενεργοποίησης τι ειπαν;

 

Τον πήραν από το 2111093500 λογικά είναι το Double Play αυτό, καλό πακέτο φαίνεται https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Link to comment
Share on other sites

Όταν σε παίρνουν είναι εταιρείες προώθησης που μεσολαβούν της Wind. Εγώ έχω 2 γραμμές Wind, μια μέσω εταιρείας προώθησης και μια από το site που τότε έδινε σκληρό δίσκο.

 

Οι έξτρα χρεώσεις γενικά αφορούν το δεύτερο χρόνο που ανεβαίνει λίγο το πάγιο, καθώς και τέλη φορητότητας, ενεργοποίησης κλπ. Αν τα υπολογίσεις όλα μέσα βγάζεις ένα μηνιαίο μέσο όρο. Προσέξτε μόνο αν κάποια προσφορά σας δίνει δωρεάν vdsl router ή αν το χρεώνεστε 20€.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά από wind. Το ίντερνετ στο σπίτι πως είναι;

Έχει κανεις θέματα; (έχω forthnet)

Ευχαριστώ!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά από wind. Το ίντερνετ στο σπίτι πως είναι;

Έχει κανεις θέματα; (έχω forthnet)

Ευχαριστώ!

 

Αυτό είναι ανάλογα με τη γραμμή σου λίγο ανεξάρτητο από το παροχέα που έχεις πιστεύω.

 

Ρώτησε και vodafone για μεταφορά από forhtnet και ζήτα τιμές αλλά να έχεις τις ανάγκες σου συγκεκριμένες αποτυπωμένες σε χαρτί όχι ότι σου προσφέρει να το παίρνεις γιατί αν παράδειγμα δεν θέλεις απεριόριστα τι να τα κάνεις αν στα δώσει, να προτιμήσεις χαμηλότερο πάγιο και γιατί μπορεί να έχει τέλος απενεργοποίησης μετά πχ. τηλεόραση που να ανεβάζει αισθητά το πραγματικό μηνιαίο κόστος του πακέτου σου

Επίσης και cyta αν δεν κάνω λάθος δεν έχει εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης.

Να ζητάς χαμηλότερη τιμή από το στάνταρ απεριόριστα σε σταθερά μετά για να ακούσεις τι μπορεί να σου προσφέρει η κάθε εταιρεία μετά αποφασίζεις όχι άμεσα σκέψου το πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά από wind. Το ίντερνετ στο σπίτι πως είναι;

Έχει κανεις θέματα; (έχω forthnet)

Ευχαριστώ!

 

Αν με την Forthnet είσαι οκ, καλά θα εισαι και με την Wind μην φοβάσαι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά από wind. Το ίντερνετ στο σπίτι πως είναι;

Έχει κανεις θέματα; (έχω forthnet)

Ευχαριστώ!

 

Οχι είναι μια χαρά και χωρίς διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν μια πολύ καλή προσφορά από wind. Το ίντερνετ στο σπίτι πως είναι;

Έχει κανεις θέματα; (έχω forthnet)

Ευχαριστώ!

 

Τι προσφορά σου έκαναν μαν, αυτή με το τάμπλετ και το F2G; Είναι πολύ καλό πακέτο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στη wind υπάρχει κάποιο τηλέφωνο του στυλ 210... (οπως σε hol, forthnet κτλ) για την εξυπηρέτηση πελατων, ώστε να μην χρεώνεται ο χρήστης κάθε κλήση προς αυτήν;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Στη wind υπάρχει κάποιο τηλέφωνο του στυλ 210... (οπως σε hol, forthnet κτλ) για την εξυπηρέτηση πελατων, ώστε να μην χρεώνεται ο χρήστης κάθε κλήση προς αυτήν;

2106158000

2105100000

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε και το 8005000200 που έχει σώσει κοσμάκη από περιττές χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

2106158000

2105100000

Θενξ φίλε :D

 

 

Ας μην ξεχνάμε και το 8005000200 που έχει σώσει κοσμάκη από περιττές χρεώσεις.

 

Ευχαριστώ και σένα. Αυτό το ξέρω ηδη απο την κινητή κι εχεις δίκιο, στο ηχογραφημένο θυμάμαι τωρα οτι λέει γενικά.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.

Εχω Wind σταθερη και internet. Απο τοτε που το εβαλα χρησιμοποιουσα το router που ειχα απο την Hol χωρις κανενα προβλημα, μεχρι που το router αρχισε να εχει προβλημα και το αλλαξα με αυτο που μου ειχε δωσει η wind.

Το προβλημα που εχω με το router της wind ειναι οτι το κινητο μου χανει συνεχεια το wi fi κατι που δεν συνεβαινε με το προηγουμενο router.

Πλεον καθημερινα πρεπει να συγχρονισω το wi fi του κινητου με το WPS του router, ενω καποιες φορες ουτε αυτο δουλευει και χρειαζεται να κανω επενεκινηση στο router.

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω στο router? Γιατι προφανως αυτο φταιει. Ειναι σπαστικο να κανω αυτη τη διαδικασια 4-5 φορες καθε μερα για να συνδεετε το κινητο στο wi fi.

Link to comment
Share on other sites

μπες στο ρυθμιστικό και πήγαινε interface setup-->Wireless και στην επιλογή wireless mode επέλεξε 802.11b+g.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπες στο ρυθμιστικό και πήγαινε interface setup-->Wireless και στην επιλογή wireless mode επέλεξε 802.11b+g.

 

Μπηκα εκει που λες . Το wireless mode ειναι 802.11b+g+n

Δεν ειναι κατάλληλο αυτο?

Να το αλλαξω σε αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εκει που λες . Το wireless mode ειναι 802.11b+g+n

Δεν ειναι κατάλληλο αυτο?

Να το αλλαξω σε αυτο που λες?

 

αυτό μου το είχαν πει από την Wind γιατί είχα το ίδιο θέμα.

το router δε τα πάει καλά με το n.Άλλαξε το σε αυτό που έγραψα και δοκίμασε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτό μου το είχαν πει από την Wind γιατί είχα το ίδιο θέμα.

το router δε τα πάει καλά με το n.Άλλαξε το σε αυτό που έγραψα και δοκίμασε.

 

Ok φιλε. Σ ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.

Εχω Wind σταθερη και internet. Απο τοτε που το εβαλα χρησιμοποιουσα το router που ειχα απο την Hol χωρις κανενα προβλημα, μεχρι που το router αρχισε να εχει προβλημα και το αλλαξα με αυτο που μου ειχε δωσει η wind.

Το προβλημα που εχω με το router της wind ειναι οτι το κινητο μου χανει συνεχεια το wi fi κατι που δεν συνεβαινε με το προηγουμενο router.

Πλεον καθημερινα πρεπει να συγχρονισω το wi fi του κινητου με το WPS του router, ενω καποιες φορες ουτε αυτο δουλευει και χρειαζεται να κανω επενεκινηση στο router.

 

Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω στο router? Γιατι προφανως αυτο φταιει. Ειναι σπαστικο να κανω αυτη τη διαδικασια 4-5 φορες καθε μερα για να συνδεετε το κινητο στο wi fi.

 

Και εγώ είχα παρόμοιο θέμα και μάλιστα μου έκλεινε τελείως το wi-fi. Δοκίμασα και ξαναπέρασα το firmware από πάνω (την ίδια έκδοση γιατί είχα ήδη την τελευταία) και έκτοτε δεν έχω πρόβλημα, μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Η ρύθμισή μου είναι στο b+g+n.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εκει που λες . Το wireless mode ειναι 802.11b+g+n

Δεν ειναι κατάλληλο αυτο?

Να το αλλαξω σε αυτο που λες?

 

Το ιδιο προβλημα και σε μενα σε καινουριο ρουτερ. Τους καλεσα στο 1226 και μου ειπαν βημα βημα τι να αλλαξω. Λυθηκε 100%

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...