Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, jonkyr said:

Χαχαχα οχι μωρε, τι να με ενοχλησες. Απλως μου εκανε εντυπωση 😄

Όλα καλα τότε φίλε μου. Μήπως αν ρύθμιζες από την αρχή τους ήχους;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις και τις δύο συσκευές; Σκέφτομαι το 11 αλλά και το 10προ και φοράει είναι φτηνότερο αλλά και γιατί έχει καλύτερο ζουμ. Από μια σύγκριση που είδα, ο κύριος φακός έχει μικρές διαφορές αλλά στο φακό ζουμ υπήρχε μεγάλη φορά όχι στο 2Χ και 3, 3Χ αντίστοιχα αλλά από κει και πάνω στο ψηφιακό ζουμ φαινόταν πιο καθαρά μου φαίνεται από το 10προ. 
Τι γνώμη έχεις πάνω σε αυτό ή κάποιος άλλος που έχει και τις δύο συσκευές;
Οχι δεν τις έχω αν κι έχουν περάσει από τα χέρια μου δοκιμαστικά.
Εννοείται πως συμφέρει καλύτερα η αγορά του 10pro.
Τώρα για το zoom.να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καθώς δεν βγάζω φεγγάρια η πολύ μακρινές φωτογραφίες.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Οχι δεν τις έχω αν κι έχουν περάσει από τα χέρια μου δοκιμαστικά.
Εννοείται πως συμφέρει καλύτερα η αγορά του 10pro.
Τώρα για το zoom.να πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει καθώς δεν βγάζω φεγγάρια η πολύ μακρινές φωτογραφίες.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επειδή με ενδιαφέρουν κάποιες μακρινές φωτογραφίες μάλλον το βλέπω να πηγαίνω στο s23 το ultra. Όπως και να χει Σε ευχαριστώ πολύ και θα το ξανασκεφτώ. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Όλα καλα τότε φίλε μου. Μήπως αν ρύθμιζες από την αρχή τους ήχους;

Ε, ειναι η λογικη σκεψη. Ομως ρωτησα εδω για να δω μηπως πραγματι ειναι θεμα του κινητου ή απλως ετυχε σε εμενα. Το σωστο θα ηταν ενα ρισετ, αλλα μολις το εχω σεταρει. Και δεν ειναι λογικο να κανω ρισετ για κατι τετοιο, οχι τουλαχιστον στο δικο μου μυαλο. Ενιγουει, θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

OXYZEN UPDATER

NE2213_13.1.0.581(EX01)

2023-08-04

This update improves system security.

System
  • Integrates the July 2023 Android security patch to enhance system security.

116 MB.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2023 at 6:18 ΜΜ, terkos2 said:

OXYZEN UPDATER

NE2213_13.1.0.581(EX01)

2023-08-04

This update improves system security.

System
  • Integrates the July 2023 Android security patch to enhance system security.

116 MB.

Τοσο καιρο για να μην διορθωσουν τιποτα....τι να πεις

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

OXYXEN UPDATER

NE2213_13.1.0.591(EX01)

2023-08-26

System
  • Integrates the August 2023 Android security patch to enhance system security.
  • Fixes an issue where the dial pad might not be accessible during phone calls.

762 MB

 

Το τελευταίο θέμα νομίζω έχει αναφερθεί σε ένα μοντέλο (το ΟΡ8) από κάποιο συμφορουμίτη, να λοιπόν που θα επιλυθει με αντίστοιχη ενημέρωση.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε καποιος να μου εξηγησει που στις ρυθμισεις της καμερας μπορω να μειωσω την ποιοτητα των φωτογραφιων ωστε να μπορουν να χρησιμοποιηθουν στο ιντερνετ;

Προσπαθω να τις "ανεβασω" ή να τις στειλω και παντα εχω προβλημα λογω μεγεθους του αρχειου!

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2023 at 6:10 ΜΜ, terkos2 said:

OXYXEN UPDATER

NE2213_13.1.0.591(EX01)

2023-08-26

System
  • Integrates the August 2023 Android security patch to enhance system security.
  • Fixes an issue where the dial pad might not be accessible during phone calls.

762 MB

 

Το τελευταίο θέμα νομίζω έχει αναφερθεί σε ένα μοντέλο (το ΟΡ8) από κάποιο συμφορουμίτη, να λοιπόν που θα επιλυθει με αντίστοιχη ενημέρωση.

Ναι εγώ το είχα αναφέρει και κατέληξα με google dialer προσωρινά.

Ελπίζω να βγάλουν την αναβάθμιση αυτή και για το 8 γιατί βρήκα την αναφορά για το update που θα κυκλοφορήσει και το αναφέρει μόνο ως security update.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερωτηση ρε γκαιζ. Στα notifications, οταν κανουμε swipe αριστερα ή δεξια, δεν επρεπε να εμφανιζεται το γραναζι των settings και επιλογες; Π.χ. snooze; Εγω απλως κανω swipe και φευγει το notif απο την οθονη. Ειναι λογικο; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Είχα αγοράσει kit για την προστασία της οθόνης (Dome Glass Tempered Glass), το οποίο τοποθέτησα από την πρώτη ημέρα χρήσης του τηλεφώνου.

Γενικά έμεινα ευχαριτημένος, ωστόσο ήρθε η ώρα να την αντικαταστήσω λόγω μικρής φθοράς στη γωνία της.

Δυστυχώς τα οικονομικά δεν με πήγαν στο να αγοράσω ξανά την ίδια, κι έτσι κατέληξα σε αυτή εδώ.

Αν και εφαρμόζει τέλεια σε συνάρτηση με την original θήκη που φοράει το κινητό, το responsive είναι άθλιο πραγματικά.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο διαφορετικό τζάμι προστασίας που να εφαρμόζει μαζί με την original θήκη και να είναι αξιόπιστο στο responsive; Τουλάχιστον όχι την Dome 🙃

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Από Oxyxen Updater

System
  • Integrates the October 2023 Android security patch to enhance system security

NE2213_13.1.0.597(EX01)|137,39 MB

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Με ενδιαφέρει πολύ το κινητό, τώρα που φαίνεται πως έχει αρχίσει να πέφτει.

Θέλω μόνο 2 πληροφορίες από τους χρήστες που έχουν Cosmote

1) Δουλεύει το WiFi Calling? Στο σπίτι έχω άθλιο ως καθόλου σήμα τηλεφωνίας και είναι ανάγκη το επόμενο κινητό μου να έχει οπωσδήποτε WiFi Calling
2) Διάβασα για προβλήματα και πατέντες που πρέπει να γίνουν για να δουλέψει σωστά το 5G της cosmote. Ισχύει;

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Υπάρχει case μέσα στο κουτί όπως βλέπω στα video ή αυτό "παίζει" από χώρα σε χώρα;

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

1) Δουλεύει κανονικά, αρκεί ΠΡΙΝ να έχεις ενεργοποιήσει στην γραμμή σου το wifi calling μέσω μηνύματος, από συμβατή συσκευή (πχ iphone)

2) Μια χαρά δούλευε όσο το είχα.

Το κουτί μέσα έχει την κλασική διάφανη TPU της Oneplus.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Το κουτί μέσα έχει την κλασική διάφανη TPU της Oneplus.

Μια διόρθωση: η θήκη είναι μαυρη ή πράσινη, αναλόγως του χρώματος του κινητού

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά...δικό μου λάθος....είχα το μαύρο και η θήκη ήταν μαύρη...το είχα ξεχάσει γιατί δεν την χρησιμοποίησα ποτέ, μιας και από την αγορά είχα πάρει την black Karbon

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ OnePlus 10 pro που το έχω βρει σε προσφορά 11.11 στα 430€ και στο Poco f5 pro στα 400€ και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, tiger30 said:

Παιδιά είμαι μεταξύ OnePlus 10 pro που το έχω βρει σε προσφορά 11.11 στα 430€ και στο Poco f5 pro στα 400€ και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω γνώμες?

Δεν νομίζω οτι είναι συγκρίσιμα!
ΟΡ10 με χίλια!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι είναι συγκρίσιμα!
ΟΡ10 με χίλια!
Το μόνο πού με προβληματίζει είναι ο επεξεργαστής και η αντοχή από αυτά τα λίγα πού έχω διαβάσει, από υποστήριξη σε ενημερώσεις σε βάθος χρόνου?
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, asot said:

Δεν νομίζω οτι είναι συγκρίσιμα!
ΟΡ10 με χίλια!

Απορία. Γιατί λες ότι δεν είναι συγκρίσιμα όταν
1) Το Poco έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή
2) Το Poco έχει περισσότερη μνήμη 12/256 έναντι 8/128 στην ίδια κατηγορία χρημάτων μιλώντας;
3) Έχει και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία

Το OP10 καταλαβαίνω έχει καλύτερες κάμερες και περισσότερα χρόνια υποστήριξης σε εκδόσεις αλλά επειδή είναι και 1 χρόνο παλαιότερο νομίζω ότι και τα δύο τηλέφωνα θα καταλήξουν στο τέλος της ζωής τους με την ίδια έκδοση Android.

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ καλή τιμή στο Ιταλικό Amazon στα 405€ (χωρίς τα μεταφορικά)
https://www.amazon.it/gp/product/B09SGMR7P8/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A11IL2PNWYJU7H&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κάποιος/α άποψη για την σύγκριση μεταξύ oneplus 10 pro και του find x5 pro της μαμάς OPPO?

Edited by mikedas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το 5G σε cosmote, στελνω το sms και παίρνω το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή.

 

Βάζω την sim στο P40 pro της συζύγου, που ΗΔΗ δουλεύει με 5G σε cosmote, στέλνω το sms και παίρνω και σε εκείνο το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή!!

 

Τι διάολο γίνεται στην cosmote?

Υπάρχει κάτι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπει σε συσκευή που υποστηρίζει η cosmote για να ενεργοποιηθεί, πάρε τηλέφωνο να στο ενεργοποιήσουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...