Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Γνωριζει ανεις καποιο app που να ενεργοποιειε το φλασ και την δονηση σε χαμενες κλησεις και sms? Να δουλευει παιδια εχω δοκιμασει πολλα αλλα μου βγηκαν μουφα...
Εγώ είχα κατεβάσει κάποια στιγμή το notify buddy, τίμιο μπορώ να πω αρκετά βολικό και καλό αλλά έτρωγε αρκετή μπαταρία... Το έκανα και γω για να έχω το led ειδοποίησεων αλλά όταν είδα ότι τρώει αρκετή μπαταρία το έσβησα και απλά μαθαίνεις να ζεις έτσι χαχα... Αν θες δοκίμασε το αν δε το έχεις δει αυτό το app... Για δόνηση και φλασ δεν έχω κάτι να σου προτείνω

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, WIRELESSMAN said:

Καλησπερα σε ολους. Γνωριζει ανεις καποιο app που να ενεργοποιειε το φλασ και την δονηση σε χαμενες κλησεις και sms? Να δουλευει παιδια εχω δοκιμασει πολλα αλλα μου βγηκαν μουφα...

Για δες Prof Reminder.

Εγώ αυτή έχω και δεν την αλλάζω με τίποτα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για την θήκη αυτό το πορτακι που έχει εγώ φοβάμαι ότι μετά από λίγα άνοιξε κλείσε θα τα παίξει... Άσε που δε ξέρω πόσο κοντά είναι με την κάμερα... Εγώ μια φορά spigen πήρα όπως κάνω σε όλα μου τα κινητά εδώ και χρόνια... Πολύ ποιοτική και προστατεύει παντού...
Αυτή έχω σε όλα τα κινητά...
https://pc-xperts.gr/index.php?route=product/product&path=576_577&product_id=440892&skr_prm=WyJiNDI0ZDNhNi1lYzI4LTRmOGUtYWIxMC0yN2JiZjA5MTFiYjEiLDE2NjA0MTI4NzAzNjMseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Αλλά τώρα επειδή έχω το pacman edition και ήθελα να φαίνεται από πίσω το μοτίβο του pacman για να μην το χάσω αυτό πήρα αυτή εξίσου άψογη σε όλα

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=35709&skr_prm=WyJiNDI0ZDNhNi1lYzI4LTRmOGUtYWIxMC0yN2JiZjA5MTFiYjEiLDE2NjA0MTI5MTc4OTYseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0
Και στις δύο θήκες εξέχει το λάστιχο από τις κάμερες για να μην υπάρχει κίνδυνος να ακουμπήσουν πουθενά

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ωραίες θήκες.. Έχω για δεύτερη (δεν την έχω βάλει ακόμα) της Spigen που έχεις κ συ.. Η βασική μου θήκη είναι η μαύρη η αυθεντική της OnePlus.. Πάρα πολυ ποιοτική κ είναι πιο σκληρή δεν έχει καουτσούκ όπως της Spigen η αυτής που είχε ( διάφανη ) μέσα το κινητό..

Της OnePlus η θήκη αυτό που μου αρέσει είναι ότι είναι σφικτή παντού γύρω γύρω κ δεν περνάει σκόνη καθόλου.. Όταν την έβγαλα το διαπίστωσα κ γω ο ίδιος.. Είναι σαν καινούργιο χωρίς την παραμικρή σκόνη.. Κ εδώ εξέχει πλαστικό στις κάμερες για προστασία..

Κ τζαμακι (το αυθεντικό της OnePlus πολύ ακριβό λογικά θα είναι το καλύτερο ) Nillkin.. Είχα Spigen αλλά δεν.. Αυτό αγκαλιάζει πολύ καλύτερα την συσκευή λιγότερα μαύρα πλαίσια κ βλέπεις αρκετά παραπάνω οθόνη.. Nillkin κ είσαι Τζάμι!!

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ωραίες θήκες.. Έχω για δεύτερη (δεν την έχω βάλει ακόμα) της Spigen που έχεις κ συ.. Η βασική μου θήκη είναι η μαύρη η αυθεντική της OnePlus.. Πάρα πολυ ποιοτική κ είναι πιο σκληρή δεν έχει καουτσούκ όπως της Spigen η αυτής που είχε ( διάφανη ) μέσα το κινητό..

Της OnePlus η θήκη αυτό που μου αρέσει είναι ότι είναι σφικτή παντού γύρω γύρω κ δεν περνάει σκόνη καθόλου.. Όταν την έβγαλα το διαπίστωσα κ γω ο ίδιος.. Είναι σαν καινούργιο χωρίς την παραμικρή σκόνη.. Κ εδώ εξέχει πλαστικό στις κάμερες για προστασία..

Κ τζαμακι (το αυθεντικό της OnePlus πολύ ακριβό λογικά θα είναι το καλύτερο ) Nillkin.. Είχα Spigen αλλά δεν.. Αυτό αγκαλιάζει πολύ καλύτερα την συσκευή λιγότερα μαύρα πλαίσια κ βλέπεις αρκετά παραπάνω οθόνη.. Nillkin κ είσαι Τζάμι!!

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η αλήθεια είναι ότι το κινητό είχε μέσα την θήκη pacman edition η οποία είναι πανέμορφη και δε την έχω συνέχεια γιατί δε θέλω να χαλάει και είναι θήκη που δε την βρίσκεις έξω... Όσο για το τζαμακι τώρα έχω ένα spigen και επειδή όλως λες έχει μαύρα αρκετά πήρα της senso μετά που δεν έχει μαύρα.... Δε ξέρω πόσο ποιοτικά είναι βέβαια αλλά οκ... Nillkin στο σκρουτζ πχ δε βρήκα

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν κάνω καλά που δημοσιεύω σε αυτό το thread, αλλά επειδή είχα αποφασίσει  για το Nord 2, επέλεξα εδώ αντί του thread της Xiaomi.

κάτοχος του Pocο x3Pro εδώ και ένα χρόνο και με κούρασε το βάρος του και το μέγεθος του.(Δεν παίζω παιχνίδια και δεν ξέρω καν γιατί το επέλεξα εξ αρχής)

Μια εβδομάδα ψήνομαι για το Nord 2, και σήμερα που αποφάσισα να το παραγγείλω στα 300, μου ήρθε προσφορά Γερμανός για το Xiaomi 11 Lite 5g NE στα 270.

Με ενδιαφέρει το μέγεθος (μικροτερο καλύτερο), το βάρος και η ποιότητα κατασκευής, ποια συσκευή θα με συμβουλεύατε να αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

για μένα καλύτερο το nord, τώρα αν θες πιο ελαφρύ, sd card, υπέρυθρες (για μένα απαραίτητα), τότε xiaomi.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Δεν ξέρω αν κάνω καλά που δημοσιεύω σε αυτό το thread, αλλά επειδή είχα αποφασίσει  για το Nord 2, επέλεξα εδώ αντί του thread της Xiaomi.
κάτοχος του Pocο x3Pro εδώ και ένα χρόνο και με κούρασε το βάρος του και το μέγεθος του.(Δεν παίζω παιχνίδια και δεν ξέρω καν γιατί το επέλεξα εξ αρχής)
Μια εβδομάδα ψήνομαι για το Nord 2, και σήμερα που αποφάσισα να το παραγγείλω στα 300, μου ήρθε προσφορά Γερμανός για το Xiaomi 11 Lite 5g NE στα 270.
Με ενδιαφέρει το μέγεθος (μικροτερο καλύτερο), το βάρος και η ποιότητα κατασκευής, ποια συσκευή θα με συμβουλεύατε να αγοράσω?
Μέχρι τι λεφτά διαθέτεις? Για μένα νομίζω ότι δεν υπάρχει σύγκριση στο ένα με το άλλο, πας για nord 2 ξεκάθαρα.... Δε θα σκεφτόμουν για το xiaomi ενώ μπορώ να πάρω το nord 2 πχ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostasQuattro said:

Μέχρι τι λεφτά διαθέτεις? Για μένα νομίζω ότι δεν υπάρχει σύγκριση στο ένα με το άλλο, πας για nord 2 ξεκάθαρα.... Δε θα σκεφτόμουν για το xiaomi ενώ μπορώ να πάρω το nord 2 πχ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μεχρι 330 max. 

Τελικα το έκανα παραγγελεία 299. 4-7 ημερες παράδοση. Αναμονή.

Ευχαριστώ πολύ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bend said:

Μεχρι 330 max. 

Τελικα το έκανα παραγγελεία 299. 4-7 ημερες παράδοση. Αναμονή.

Ευχαριστώ πολύ παιδια.

Με το καλό να παραλάβεις.

Καμια ενημέρωση θα λάβουμε παιδιά?

Android 11 έχουμε.

Επίσης κολλάει και σε εσάς η περιστροφή οθόνης?

Μολονότι είναι ενεργή δεν γυρνάει στο πλάι όταν γυρνάω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις.
Καμια ενημέρωση θα λάβουμε παιδιά?
Android 11 έχουμε.
Επίσης κολλάει και σε εσάς η περιστροφή οθόνης?
Μολονότι είναι ενεργή δεν γυρνάει στο πλάι όταν γυρνάω το κινητό.
Δε το έχω συνήθως ενεργό αλλά δεν είχα θέμα όποτε το έκανα να σου πω την αλήθεια.... Ενημέρωση τώρα νταξει πες τίποτα άλλο καλύτερα μωρέ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεχρι 330 max. 
Τελικα το έκανα παραγγελεία 299. 4-7 ημερες παράδοση. Αναμονή.
Ευχαριστώ πολύ παιδια.
Άρα πήρες το 8/128 ε; θα σου έλεγα το 12/256 αλλά οκ μια χαρά θα είσαι.... Αντε με το καλό να παραλάβεις... Μια καλή θήκη και τζαμακι και είσαι κομπλέ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις.
Καμια ενημέρωση θα λάβουμε παιδιά?
Android 11 έχουμε.
Επίσης κολλάει και σε εσάς η περιστροφή οθόνης?
Μολονότι είναι ενεργή δεν γυρνάει στο πλάι όταν γυρνάω το κινητό.
Εγώ την πήρα κανονικά επίσημα κανά μήνα κ βάλε.. Την Android 12 OxygenOS 12.1.. Πάντος γενικά πάει βούτυρο το κινητό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fotis7_75 said:

Εγώ την πήρα κανονικά επίσημα κανά μήνα κ βάλε.. Την Android 12 OxygenOS 12.1.. Πάντος γενικά πάει βούτυρο το κινητό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



 

Φίλε Φώτη εμένα τπτ.

Καμία ενημέρωση από 1η Ιουνίου. 30/5 αγορά.

Nord 2 5g 12/256

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Φώτη εμένα τπτ.
Καμία ενημέρωση από 1η Ιουνίου. 30/5 αγορά.
Nord 2 5g 12/256
Κάνε υπομονή θα έρθει λογικά σύντομα.. Δεν ξέρω πως πάει.. Είμαι τυχερός; Εγώ το έχω από 30 Δεκεμβρίου 2021 το κινητό..

Nord 2 5G 8/128

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνουμε manually την ενημέρωση; Δεν γίνεται τα pixel να παίρνουν 13 και εμείς να είμαστε ακόμη με 11..

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2022 at 5:54 ΜΜ, Fotis7_75 said:

Εγώ την πήρα κανονικά επίσημα κανά μήνα κ βάλε.. Την Android 12 OxygenOS 12.1.. Πάντος γενικά πάει βούτυρο το κινητό..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



 

με oxygen updater την εβαλες μηπως; ή σου ήρθε έτσι απλά από το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει καποιος τροπο για να απενεργοποιησουμε τις προεγκατεστημενες εφαρμογες συστηματος;

Πολλη σαβουρα η google..

Link to comment
Share on other sites

με oxygen updater την εβαλες μηπως; ή σου ήρθε έτσι απλά από το σύστημα;
Από μόνο του στο σύστημα.. Δεν βάζω ποτέ μόνος μου.. Περιμένω να έρθει αυτόματα κανονικά επίσημα..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,κατεβαστε supervpn με περιοχη Γερμανια, Γαλλια, Ισπανια κλπ. μηπως και ερθει η 12.

Στο oppo ερχονταν οι ενημερωσεις με vpn. Τωρα στο realme gt2 ερχονται μονες τους αλλα εχω και το vpn.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, geokat1291 said:

Παιδια,κατεβαστε supervpn με περιοχη Γερμανια, Γαλλια, Ισπανια κλπ. μηπως και ερθει η 12.

Στο oppo ερχονταν οι ενημερωσεις με vpn. Τωρα στο realme gt2 ερχονται μονες τους αλλα εχω και το vpn.

Το εχεις παντα ανοιχτο δηλαδη; Και ποια χωρα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, greg10 said:

Το εχεις παντα ανοιχτο δηλαδη; Και ποια χωρα;

Κοιτας αν εχει ενημερωση και μετα κανεις αποσυνδεση.

Περιοχη συνηθως Γερμανια. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geokat1291 said:

Κοιτας αν εχει ενημερωση και μετα κανεις αποσυνδεση.

Περιοχη συνηθως Γερμανια. 

Ωραιος, αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας ή αν έχει διαβάσει τι διαφορές έχει η 12 από την 11? Πως και η oneplus μας ξέχασε έτσι;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kostasQuattro said:

Ξέρει κανένας ή αν έχει διαβάσει τι διαφορές έχει η 12 από την 11? Πως και η oneplus μας ξέχασε έτσι;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μόνο που είναι νέα έκδοση android και δεν την δίνουν ενώ την έχουν υποσχεθεί (2 μεγάλες αναβαθμίσεις λογισμικού, κανονικά μέχρι 13 πρέπει να πάρουμε) είναι τεράστιο φάουλ. Τρώνε τρελό κράξιμο στο community και δικαίως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...