Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 13 όλα εντάξει στο nord 2? Είχαν τίποτα θέματα στην ενημέρωση αυτή? Δε την έχω κάνει ακόμα όπως ανέφερα παραπάνω

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ κανένα θέμα όλα σούπερ.. Εκτός κ αν δεν έχω πάρει χαμπάρι κάτι..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το Nord 3 το πιο βασικό τώρα είναι ότι πολλοί λένε ότι τους τρώει την μπαταρία σαν τρελό ακόμα και όταν μπαίνει σε deep sleep με κλειστά δεδομένα με αποτέλεσμα να πρέπει να το φορτίζεις κάθε μέρα ή και παραπάνω. Περνάνε update και λύση δε προκύπτει.

Η 13 είναι γενικά σε καλή κατάσταση για το 2. Έχει κάτι πολύ μικρά ζητήματα που δεν τα βλέπεις σαν καθημερινός χρήστης και δεν υπάρχει τίποτα που δεν γίνεται αλλιώς νομίζω. Εμένα ας πούμε δεν κάνει 5g hotspot πια, οκ κάνω 2.4, κάποιες φορές δε φορτίζει όσο γρήγορα μπορεί με τον μαμά φορτιστή και έχω και ένα μικρό πρόβλημα με το Bluetooth με μια εφαρμογή που μπορεί να φταίει και η εφαρμογή τελικά αλλά βαριέμαι να το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα παιδια. Στο Nord 2 CE lite  που εχω γρατσουνισα ασχημα το προστατευτικό καλυμμα της οθόνης που ειχε απο το εργαστασιο και επειδή μ' ενοχλεί να το βλέπω ετσι σκεφτομαι να το αλλάξω εφόσον γίνεται. Τι μου προτείνετε να βάλω ? Αν θελει κάποιος απο Θεσσαλονίκη να μου συστήσει και σε πιο μαγαζι να πάω τον ευχαριστω προκαταβολικά.

Σας ευχαριστω 

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κανείς καμιά πρόταση για power bank για το Nord 2T 5G? Φοβερή η γρήγορη φόρτιση, αλλά η μπαταρία για κλάματα ακόμα και μετά από πάρα πολύ παραμετροποίηση. Μέρα δε βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2024 at 9:33 ΜΜ, opethmmad said:

Έχει κανείς καμιά πρόταση για power bank για το Nord 2T 5G? Φοβερή η γρήγορη φόρτιση, αλλά η μπαταρία για κλάματα ακόμα και μετά από πάρα πολύ παραμετροποίηση. Μέρα δε βγάζει.

Εχω πάρει το power bank της BELKIN Power Bank 20K  model BPB012. Eχει 2 USB A  και μια USB C. Τεσσερα λαμπακια στο πλαι που δειχνουν την κατασταση του και ενα κουμπακι διπλα στα λαμπακια που το πατας για να ξεκινησει η φορτιση της συνδεδεμενης συσκευης απο μια απο τις τρεις USB. Το εχω περιπου 3 μηνες και δειχνει αξιοπιστο. Λογω του 20Κ ειναι λιγο βαρυ αν αυτο μετραει σαν μειονεκτημα. Νομιζω οτι ειναι μια καλη επιλογη για Power Bank αν προκειται να πας σε περιοχες που η ΔΕΗ κανει διακοπες ρευματος.

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 ώρες πριν, hal9000dp said:

Για αλλαγή στο εργοστασιακό τζαμακι κανείς δεν έχει άποψη ?? 😕

Εγώ έχω το spigen και είναι μια χαρά ... Τώρα τι να σου πω? Δεν έχω κάποιο θέμα με αυτό 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης θεμα με το Nord 2 12/256.

Οταν απαντησω την κλήση στα πρωτα 3-4 δευτερόλεπτα δεν με ακουει αυτος που με καλει.

Το εχει παθει κανεις σας?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, spiliot said:

Αν έχεις vowifi ενεργοποιημένο δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις και να δεις.

Εισαι κορυφη! Αυτο ηταν!

Σε ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, spiliot said:

Αυτό σημαίνει ότι έχεις πρόβλημα με το ρούτερ σου ή τον πάροχο, κατά πάσα πιθανότητα αυτό που ονομάζεται bufferbloat.

Ειναι πιθανο να συμβει και οταν ειμαι με δεδομενα με το vowifi ανοιχτο? Επειδη μου το εκανε και στον δρομο στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, spiliot said:

Αν έχεις vowifi ενεργοποιημένο δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις και να δεις.

Αυτό νομίζω ότι το παθαίνει και το δικό μου. Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ που βρίσκεται το vowifi στις ρυθμίσεις. Είναι το voLTE ? Δεν το βρίσκω στο δικό μου nord 2 ce lite

Μάλλον το είχα βάλει όταν το πήρα και τώρα το ξέχασα. 

Μετά τις αναβαθμίσεις δεν μπορώ να βρω και το voLTE.

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, enduras1 said:

Ειναι πιθανο να συμβει και οταν ειμαι με δεδομενα με το vowifi ανοιχτο? Επειδη μου το εκανε και στον δρομο στο αυτοκίνητο.

Νομίζω όχι, εκτός αν παίρνεις δεδομένα από δεύτερη sim και αυτό με επιφύλαξη.

Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει, μπορεί να κλειδώσει τη συσκευή σε 3/2G για λίγες μέρες να δει αν συμβαίνει και έτσι.

Αν ναι είναι άσχετο με volte...

Η ρύθμιση του vowifi λέγεται WI-Fi calling και βρίσκεται στο μενού sim info and settings (το έχω στα αγγλικά, υποθέτω πληροφορίες και ρυθμίσεις sim στα ελληνικά).

Αυτό που φαίνεται παραπάνω στην εικόνα είναι ο έλεγχος για το αν θα εμφανίζεται η ένδειξη ή όχι και εφόσον το επιτρέπει ο πάροχος.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα στο γνωστοποιησεις και γραμμή κατάστασης --- γραμμή κατάστασης

Το volte δεν το βγάζει ούτε η αναζήτηση στα settings αλλά εμφανίζεται στη γραμμή λειτουργιών πάνω δεξια

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

Edited by hal9000dp
hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας! Εχω το Oneplus Nord2 5g εδω και 2 χρόνια. Το τελευταίο διάστημα ομως σταμάτησα να δέχομαι ειδοποιήσεις απο συγκεκριμένες εφαρμογές οπως LiveScore, Stoiximangr, google calendar κτλ.. ενώ απο εφαρμογές οπως Viber, what's up, messenger, κλησεις και μηνύματα ερχονται κανονικά ειδοποιήσεις.. 

Μπορεις καποιος να με βοηθήσει;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Κάνατε την ενημέρωση που ήρθε τις τελευταίες μέρες τώρα? Έχετε παρατηρήσει κάτι? 

2 ώρες πριν, michalis14 said:

Καλησπέρα σας! Εχω το Oneplus Nord2 5g εδω και 2 χρόνια. Το τελευταίο διάστημα ομως σταμάτησα να δέχομαι ειδοποιήσεις απο συγκεκριμένες εφαρμογές οπως LiveScore, Stoiximangr, google calendar κτλ.. ενώ απο εφαρμογές οπως Viber, what's up, messenger, κλησεις και μηνύματα ερχονται κανονικά ειδοποιήσεις.. 

Μπορεις καποιος να με βοηθήσει;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δε ξέρω σίγουρα αλλά νομίζω έχει να κάνει με τις άδειες στις εφαρμογές... Αν πας πάνω στην εφαρμογή και κρατήσεις πατημένο στις επιλογές δε στο δείχνει? Για ειδοποιήσεις κλπ? 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kostasQuattro said:

Καλησπέρα... Κάνατε την ενημέρωση που ήρθε τις τελευταίες μέρες τώρα? Έχετε παρατηρήσει κάτι? 

Δε ξέρω σίγουρα αλλά νομίζω έχει να κάνει με τις άδειες στις εφαρμογές... Αν πας πάνω στην εφαρμογή και κρατήσεις πατημένο στις επιλογές δε στο δείχνει? Για ειδοποιήσεις κλπ? 

Εκανα την πιο πρόσφατη ενημέρωση, έλεγξα και στις συγκεκριμενες εφαρμογες αδειες - ειδοποιήσεις κλπ αλλα καμια αλλαγη...

Πιστευω πρεπει να ειναι μια πιο γενικη ρύθμιση που επιρεαζει τις ειδοποιησεις εκεινων των εφαρμογων..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...