Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά χαρακτηριστικά:

 

Οθόνη: Fluid AMOLED 6.43"

 

Δίκτυο σύνδεσης 5G

 

Μπαταρία 4500mAh

 

Μνήμη RAM 8GB

 

Οκταπύρηνος επεξεργαστής στα 3 GHz

 

Τριπλή κάμερα 50MP

 

4449ce521bbbb7d7deb5eeb9bebaa370.jpg

 

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Νέος στην συσκευή. Πολύ όμορφο και εμφανισιακά και στο χέρι. Το έχει κανείς στην κατοχή του να μας πει αν έχει ενεργοποιήσει το 5G σε Vodafone?

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα, κάτοχος από το καλοκαίρι, έχω γράψει εντύπωσης μόλις το πήρα στα χέρια μου. (λίγο πιο πάνω). 5G με cosmote κανονικά. Vodafone δεν ξέρω. Δύο πράγματα μετά από καιρό. Το colors os σίγουρα δεν είναι oxygen. Δεν ξέρω πως την παλέψουμε όση λατρέψαμε το oxygen!!! Και δεύτερον με την τελευταία ενημέρωση (A.14 )μου φαίνεται  λίγο ασταθή το κινητό, ειδικά με το wifi

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά για το ColorOS όσοι το δουλεύετε. Γιατί και εγώ με το 8Τ θα το πάρω λογικά, και είχα και παλιότερα OnePlus συσκευές οπότε θα ήθελα να έχω μια εικόνα τι διαφορές βλέπετε γενικά ανάμεσα στα 2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή στην στιγμή στο Nord 2 είναι μια  μίξη (70%oxygen -30% colors, ειδικά στην κάμερα) δεν ξέρω τι,  κάτι με χαλάει όμως στην εμπειρία χρήσης. Μου μοιάζει περισσότερο κινεζια ειδικά μετά δύο συσκευές oxygen .

Link to comment
Share on other sites

εδώ για το δίκτυο 5G σε όσους δεν είναι ενεργοποιημένο.
Εδώ τα βήματα : https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-nord-2-5g-not-compatible-on-eir-5g.1485089/

Εδώ η εφαρμογή :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sladjan.sava.petg

Πατώντας το επιλέγουμε
Method 1 > Set preferred network type to: NR/LTE/GSM/WCDMA then clicking on TRIGGER OPERATOR PROVISIONING

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

268674997_210573424604574_2802023816069441073_n.thumb.jpg.05d6623070ce53f3af148a1ce16fd2b9.jpg

5 ημέρες με την συσκευη αρκετά ευχαριστημένος για τα χρήματα της !!  Nα αναφέρω οτι είμαι ερχόμενος απο Iphone 12 , A52s 5G , s21 

Link to comment
Share on other sites

Eχω φαει σκαλωμα χοντρο.. Την αλλη βδομαδα παω για αγορα.. Αυτο η το 8Τ.. Νομιζω το 8Τ εχει καλυτερη οθονη σε χρωματα κ φωτεινοτητα κ το Νord 2 καλυτερη καμερα.. Κ τα δυο μου αρεσουν αλλα πιο να παρω δεν ξερω..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!! Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία!
Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω απλά θα σου αναφέρω την γνώμη μου μίας και έχω δουλέψει και το 1+8t αλλά και το Nord 2 που έχω στην κατοχή μου... Είναι μακράν καλύτερο σε όλα !! Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στο Nord 2 αλλά έχω εντυπωσιαστεί παρά πολύ από την συσκευή!! Πήρα και την γνήσια θήκη που έχει μια ανάγλυφη αίσθηση στην υφή. Πραγματικά ότι ποίο όμορφο και βολικό έχω δουλέψει.

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, adricla said:

Χρόνια πολλά!! Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία!
Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω απλά θα σου αναφέρω την γνώμη μου μίας και έχω δουλέψει και το 1+8t αλλά και το Nord 2 που έχω στην κατοχή μου... Είναι μακράν καλύτερο σε όλα !! Δεν ξέρω τι έχουν κάνει στο Nord 2 αλλά έχω εντυπωσιαστεί παρά πολύ από την συσκευή!! Πήρα και την γνήσια θήκη που έχει μια ανάγλυφη αίσθηση στην υφή. Πραγματικά ότι ποίο όμορφο και βολικό έχω δουλέψει.

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Χρονια πολλα κ απο μενα με υγεια.. Τοσο καλη δουλεια εκακαν; Γιατι το 8Τ ενταξει ειναι μια κατηγορια πιο πανω.. Περισσοτερο ειχα φαει το κολλημα για την οθονη του Nord 2.. Oτι δεν εχει τοσο καλη φωτεινοτητα κ ρυθμισεις ( νομιζω το 8Τ εχει περισσοτερες επιλογες για να την φερεις στα μετρα σου ) κ ασε που ηταν να παρω στο τσακ το xiaomi mi 11 lite 5G που κ αυτο εχει καποια πραγματα ισως καλυτερα απο το Nord 2.. Μιλαω παντα για την οθονη γιατι σαν συσκευες ξερω οτι το oneplus δεν συγκρινεται σε ολους τους τομεις..

Ευχαριστω παντος για την πληροφορια κ περιμενα πως κ πως την γνωμη σου.. Ειχες κ τα δυο σιγουρα οποτε μπορεις να δεις διαφορες κ με βοηθας πολυ να το ξερεις.. Παντος σε οθονη δεν σου φαινεται πιο πισω  ( μιλαω παντα για την απεικονιση χρωματα κ.τ.λ. οχι για τα hz ) το nord 2 απο το 8T ετσι; Eπισης κ σε ταχυτητα καταλαβες διαφορες; Το μονο που φοβαμαι ειναι το καλοκαιρι που βαζω πολλες φορες στο αμαξι λογο δουλειας το gps πως θα τα παει με τις θερμοκρασιες.. Δεν βαζω κλιματιστικο λογο τις δουλειας που κανω..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Και το mi 11 lite 5G φαντάσου το είχα . Θερμοκρασίες δεν έχω παρατηρήσει μιας και του φοράω μόνιμα θήκη αλλά δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα.. επίσης με την φωτεινότητα οθόνης μιας και είμαι αρκετές ώρες στον δρόμο δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα .

Δες εδώ: https://www.facebook.com/groups/johnxenakis/permalink/6649429911795460/

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, adricla said:

Και το mi 11 lite 5G φαντάσου το είχα . Θερμοκρασίες δεν έχω παρατηρήσει μιας και του φοράω μόνιμα θήκη αλλά δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα.. επίσης με την φωτεινότητα οθόνης μιας και είμαι αρκετές ώρες στον δρόμο δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα .

Δες εδώ: https://www.facebook.com/groups/johnxenakis/permalink/6649429911795460/

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ωραιος..  Η θηκη πως ειναι εχεις καμια φωτο; Απο βδομαδα τσιμπαω το εργαλείο.. Κ το θελω πολυ!!👍👍 Επισης εχει για τα χρήματα του μια απο τις καλύτερες καμερες ετσι; Κ σιγουρα καλύτερη απο το 8Τ.. Σκέφτομαι να παρω κ αυτη την θηκη..

https://www.skroutz.gr/s/31006687/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Matte-Black-OnePlus-Nord-2-5G.html

 

ΥΓ: Φαντάζομαι από το mi 11 lite 5G να ειναι σε ολα σχεδον πολυ καλύτερο..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Μακράν!! Και μάλιστα από διάφορες δοκιμές που έκανα σε εφαρμογές και παιχνίδια δούλευε ποίο ομαλά το 1+
aede222e4252e28e15d58540a8b06660.jpg5426e594589de5c2ee3d856e753682a6.jpgb39d9ae6e6cf86bc53e1198b47694231.jpg

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 10:10 ΠΜ, adricla said:

Το παρήγγειλα στα 338€ με απαλλαγή Φ.Π.Α

Λεω να παρω κ αυτη την θηκη σιλικόνης κ αυτο το τζαμακι.. Η αυθεντική που εχεις εχει καλη προστασία;

https://www.skroutz.gr/s/31574376/Spigen-Glass-FC-Tempered-Glass-Black-OnePlus-Nord-2-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/31006687/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Matte-Black-OnePlus-Nord-2-5G.html

 

Το Netflix το έφτιαξαν να παιζει με HDR;

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά προστατεύει η θήκη ! Από τζαμακι δεν έχω βάλει έχω κρατήσει την εργοστασιακή μεμβράνη. Ωστόσο το YouTube υποστηρίζει hdr το Netflix full hd ακόμηc876068b00c0934374324bb3c438fef6.jpg89b6b133974cdcb4306c105859c5e245.jpg

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καί χρόνια πολλά. Του έχει έρθει κανενός η αναβάθμιση A.15;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, adricla said:

Ναι μια χαρά προστατεύει η θήκη ! Από τζαμακι δεν έχω βάλει έχω κρατήσει την εργοστασιακή μεμβράνη. Ωστόσο το YouTube υποστηρίζει hdr το Netflix full hd ακόμηc876068b00c0934374324bb3c438fef6.jpg89b6b133974cdcb4306c105859c5e245.jpg

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο YouTube πέρα απο το HDR που εχει μέγιστη ανάλυση πρέπει να φτάνει μεχρι 1440p.. Το Netflix τόσους μήνες δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν..Ελπίζω να το φτιάξουν καποια στιγμή με το hdr..

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια φτάνει έως 2160p στο YouTube vanced caec44623b7ba4893e08cb4e358dd262.jpg

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, adricla said:

Για την ακρίβεια φτάνει έως 2160p στο YouTube vanced caec44623b7ba4893e08cb4e358dd262.jpg

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παντος απο 3rd party apps store οχι απο google store μπορεις να καταβασεις την εφαρμογη απο εκει του Netflix με hdr.. Ξερεις πια ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρονια πολλά! δεν μπήκα καν στην διαδικασια να ψάξω 3rd apks γιατί δεν βλέπω βίντεο απο το κινητο. Σήμερα περασα χειροκίνητα απο την εφαρμογή oxygen updater το τελευταίο update 11_A.15

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και χρονια πολλά! δεν μπήκα καν στην διαδικασια να ψάξω 3rd apks γιατί δεν βλέπω βίντεο απο το κινητο. Σήμερα περασα χειροκίνητα απο την εφαρμογή oxygen updater το τελευταίο update 11_A.15
Χρόνια πολλά!! Ρε συ πως ξυπνάς την οθόνη με διπλό tap για να πας μετά στο δαχτυλικο αποτύπωμα; Έχω on κ τα δυο αλλά δεν γίνεται.92dc7df3fb94dcfd0127c992b7c934e7.jpg970ac046e47978f1ad65409743544b45.jpg8f55f9e8dfec879f18273ddd14ad5a1c.jpg

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις στο βοηθητικά εργαλεία , χειρονομίες σε κλειστή οθόνη και ενεργοποίησε το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις στο βοηθητικά εργαλεία , χειρονομίες σε κλειστή οθόνη και ενεργοποίησε το πρώτο.
Ευχαριστώ (έπιασε με διπλό tap) όλα καλά αλλά εγώ θέλω να ανοίγει μόνο με δαχτυλικο.. Δηλαδη όταν μου βγάζει να το πατήσω κ δεν το κάνω, με μια κίνηση από κάτω προς τα πάνω στην οθόνη ξεκλειδώνει κ έτσι.. Σε κούρασα σορρι..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, adricla said:

Kαλημέρα και χρονια πολλά! δεν μπήκα καν στην διαδικασια να ψάξω 3rd apks γιατί δεν βλέπω βίντεο απο το κινητο. Σήμερα περασα χειροκίνητα απο την εφαρμογή oxygen updater το τελευταίο update 11_A.15

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, ήθελα να σε ρωτήσω πως πέρασες χειροκίνητα την A.15 ; Από την oxygen updater

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει συμβεί κ σε σας; Μου το κάνει σήμερα συνέχεια.. Βάζω YouTube βίντεο με HDR κ ενώ έχει φοβερη εικόνα κάνει ένα κουλο..Κάθε 10" η κ πιο λίγο το απενεργοποιεί κ το ενεργοποιεί με αποτέλεσμα να κάνει την εικόνα μια φωτεινή με έντονα χρώματα κ μια σκοτεινή.. Βγάζει κ βάζει το HDR σε ότι βίντεο βάλω με HDR σε όλη την διάρκεια του..Σε βίντεο χωρίς HDR το παίζει κανονικά χωρίς να πέφτει η φωτεινότητα εννοείτε.. Να ξεκαθαρίσω ότι την φωτεινότητα δεν την έχω στο αυτόματο.. Σε όποια ανάλυση κ να βάλω το βίντεο με HDR μου το κάνει.. Ενώ χθες έπαιζε μια χαρά.. Τώρα θέμα software είναι; Έχει τύχη σε κανέναν αυτό;

EDIT: Το βρήκα τι γίνεται.. Πρέπει να έχεις την φωτεινότητα από 50,60% κ απάνω για να έχει μόνιμο το HDR.. Θα μου πεις λογικό.. Αυτό έφταιγε.. Όταν έχεις την φωτεινότητα 80% τουλάχιστον σου δίνει αυτό που πρέπει να σου δώσει το HDR.. Υψηλό contrast φωτεινότητα κ χρώματα που νομίζεις ότι βγαίνουν από την οθόνη..





Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...