Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, kostasQuattro said:

Επίσης κάτι άλλο χαζό στα μηνύματα παρατήρησες το χρώμα στο φόντο? Θυμάμαι ήταν μπλε πχ ενώ τώρα είναι σαν ξεθωριασμενο...

Αυτό είναι το material U της Google και ήρθε με το Android 12. Αλλάζει χρώματα ανάλογα με το φόντο της ταπετσαρίας. Εφαρμόζεται μόνο στις εφαρμογές της Google και σε κάποιες τρίτες εφαρμογές που το υποστηρίζουν. Απ' όσο γνωρίζω δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αυτό είναι το material U της Google και ήρθε με το Android 12. Αλλάζει χρώματα ανάλογα με το φόντο της ταπετσαρίας. Εφαρμόζεται μόνο στις εφαρμογές της Google και σε κάποιες τρίτες εφαρμογές που το υποστηρίζουν. Απ' όσο γνωρίζω δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις. 
Τα άλλα τα χαζά που ανέφερα?τι φάση; υπάρχει περίπτωση να μην περάστηκε σωστά η ενημέρωση για κάποιο λόγο; όπως ήρθε την έβαλα ούτε μπετα ούτε τίποτα

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kostasQuattro said:

Τα άλλα τα χαζά που ανέφερα?τι φάση; υπάρχει περίπτωση να μην περάστηκε σωστά η ενημέρωση για κάποιο λόγο; όπως ήρθε την έβαλα ούτε μπετα ούτε τίποτα

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που αφήνει το ένα παράθυρο ανοιχτό, πρέπει να βγεις στην αρχική οθόνη, μετά να πας πάλι στα παράθυρα και θα στα καθαρίσει όλα. Σου κρατάει ανοιχτή την τελευταία, όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή και πατάς το κουμπί για τα παράθυρα. Σε κάποιες ρομ γίνεται από επιλογή, σε κάποιες όχι. Είναι επιλογή των devs, όχι κάποιο σφάλμα δηλαδή. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αφήνει το ένα παράθυρο ανοιχτό, πρέπει να βγεις στην αρχική οθόνη, μετά να πας πάλι στα παράθυρα και θα στα καθαρίσει όλα. Σου κρατάει ανοιχτή την τελευταία, όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή και πατάς το κουμπί για τα παράθυρα. Σε κάποιες ρομ γίνεται από επιλογή, σε κάποιες όχι. Είναι επιλογή των devs, όχι κάποιο σφάλμα δηλαδή. 

Δε τα σβήνει πάντα ούτε έτσι όπως λες το δοκίμασα.... Άλλες φορές μπορεί να έχω 5 παράθυρα και να κρατάει 2 ανοιχτά πχ, ένα θέμα είναι αυτό που μου την σπάει και το δεύτερο είναι με τα δεδομένα που όταν κλείσω και ανοίξω το κινητό ξανά δεν τα ανοίγει. Πρέπει να μπω να αλλάξω σε 4g και ξανά σε 5g και μπαίνει μετά συνέχεια... Με την 11 ποτέ δεν είχα θέματα τέτοια ούτε με τα παράθυρα ούτε με τα δεδομένα. Δε μπορώ να καταλάβω αν υπάρχει κάποιο θέμα

Edit : αυτό με τα παράθυρα είχες δίκιο πλέον πρέπει να βγαίνεις στην αρχική για να τα σβήσει όλα, απλά ήταν κάποιες εφαρμογές κλειδωμένες και δε τις έσβηνε,επρεπε να μπω να ξετικαρω και άλλαξε...το άλλο με τα δεδομένα δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται
Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το άνοιξε κλείσε δεδομένων δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε σε 4 ούτε σε 5. Παλιότερα είχα αυτό το πρόβλημα κάποιες φορές σε άλλη συσκευή και έφταιγε το δίκτυο (τότε wind) και έφτιαχνε όντως με αλλαγή "G".

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το άνοιξε κλείσε δεδομένων δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε σε 4 ούτε σε 5. Παλιότερα είχα αυτό το πρόβλημα κάποιες φορές σε άλλη συσκευή και έφταιγε το δίκτυο (τότε wind) και έφτιαχνε όντως με αλλαγή "G".
Δε ξέρω τι φάση σε μένα αυτό το χαζό...

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή για επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύων κάπου, διάβασε τι ακριβώς κάνει (μην χάσεις πχ τα αποθηκευμένα wifi και με βρίζεις μετά αν δεν έχεις backup) και δοκίμασε μήπως σου δώσει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επιλογή για επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύων κάπου, διάβασε τι ακριβώς κάνει (μην χάσεις πχ τα αποθηκευμένα wifi και με βρίζεις μετά αν δεν έχεις backup) και δοκίμασε μήπως σου δώσει λύση.
Αυτό που λες μπήκα στο μενού του στη σιμ 1 και στα ονόματα σημείων πρόσβασης και κάπου λέει "επαναφορά σημείων πρόσβασης"

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι το reset network settings στο backup and restore. Το έχω στα αγγλικά το τηλ οπότε δεν είμαι σίγουρος πως το έχει στα ελληνικά αλλά υποψιάζομαι επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Δεν αφορά μόνο το apn (φαντάζομαι αυτό είναι το "σημείο πρόσβασης").

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι το reset network settings στο backup and restore. Το έχω στα αγγλικά το τηλ οπότε δεν είμαι σίγουρος πως το έχει στα ελληνικά αλλά υποψιάζομαι επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Δεν αφορά μόνο το apn (φαντάζομαι αυτό είναι το "σημείο πρόσβασης").
Τι έκανα αλλά τίποτα... Απογοήτευση αυτό το πράγμα... Και δε ξέρω τι άλλη λύση υπάρχει

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα δίνουν πρώτα Ινδία, οπότε υπομονή καμιά βδομάδα αν δεν στραβώσει τίποτα.
Σε μια βδομάδα θα έρθει διόρθωση Ευρώπη; (για oneplus μιλάω πάντα όχι μπετα)

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Με ρωτάς σαν να είμαι εκπρόσωπος τους.

Χοντρικά μέσα σε μια με δύο εβδομάδες τα update έρχονται σε όλους σε φυσιολογικές συνθήκες, τις οποίες θεωρώ πως περνώντας στην 12 έχουμε και ξεπεράσαμε τα προβλήματα για την ώρα.

Η C11 φαίνεται να ξεκλειδώνει το 5G στην Ινδία. Αν είναι κυρίως για χρήση στην Ινδία τότε μπορεί να μην την δούμε έτσι αλλού και να βγει άλλη για Ευρώπη με το security update Οκτωβρίου μόνο.

Όπως και να έχει δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα οπότε δεν ξέρουμε τι θα γίνει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Με ρωτάς σαν να είμαι εκπρόσωπος τους.
Χοντρικά μέσα σε μια με δύο εβδομάδες τα update έρχονται σε όλους σε φυσιολογικές συνθήκες, τις οποίες θεωρώ πως περνώντας στην 12 έχουμε και ξεπεράσαμε τα προβλήματα για την ώρα.
Η C11 φαίνεται να ξεκλειδώνει το 5G στην Ινδία. Αν είναι κυρίως για χρήση στην Ινδία τότε μπορεί να μην την δούμε έτσι αλλού και να βγει άλλη για Ευρώπη με το security update Οκτωβρίου μόνο.
Όπως και να έχει δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα οπότε δεν ξέρουμε τι θα γίνει.
Εννοείται πως δε σε ρωτάω έτσι, απλά νόμιζα ότι κάπου το διάβασες και είπες το χρονικό διάστημα αυτό... Γιατί το update είχε καιρό σε Ινδία πχ... Απλά ρώτησα μήπως ξέρεις για να δω αν περιμένω να έρθει η διόρθωση ή να κάνω ένα φορματ μπας και στρώσει...

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2022 at 3:06 ΜΜ, WIRELESSMAN said:

Καλησπέρα σε όλους ... αν μπορει καποιος να μου πει... μετά την αναβαθμιση εξακολουθεί να ιφισταται το ultra dark στο night mode της καμερας???

Ναι υπάρχει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!

Στο κινητό της συζύγου δεν μπαίνει στα δεδομένα με τίποτα.

Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!
Στο κινητό της συζύγου δεν μπαίνει στα δεδομένα με τίποτα.
Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει?
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Nord 2? Μετά από την αναβάθμιση να φανταστώ;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά το Android 12 που πήρε άρχισε να το κάνει.
Κλασσικά.... 1)Προσπάθησε να κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου
2) ενεργοποιείς - απενεργοποιεις λειτουργία πτήσης
3) μπαίνεις στις ρυθμίσεις δικτύου και το βάζεις από 5g σε 3g ή 4g βγες και μετά ξανά μπες και βάλτο σε 5g... Πολλές φορές καντο αυτό μέχρι να πιάσει....
Είναι bug της 12 σε αρκετούς αυτό... Μετα πας για φορματ


Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το δοκιμάζω και θα επανέλθω.

Έκανα τα βήματα, συνδέθηκε τελικά στα δεδομένα.

Κάποια από αυτά τα βήματα, τα περισσότερα τα έκανα χτες βράδυ και έπιασε.

Μετά απο λίγο όμως δεν έμπαινε πάλι στα δεδομένα.

Οπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Να δούμε μήπως γλυτώσουμε το format.

Καλό βράδυ εύχομαι και αν είναι ξαναμιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το δοκιμάζω και θα επανέλθω.
Έκανα τα βήματα, συνδέθηκε τελικά στα δεδομένα.
Κάποια από αυτά τα βήματα, τα περισσότερα τα έκανα χτες βράδυ και έπιασε.
Μετά απο λίγο όμως δεν έμπαινε πάλι στα δεδομένα.
Οπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Να δούμε μήπως γλυτώσουμε το format.
Καλό βράδυ εύχομαι και αν είναι ξαναμιλάμε.
Άμα μπει μια φορά λογικά μπαίνει συνέχεια μέχρι να σβήσεις το κινητό.... Όταν ανοίξεις το κινητό λογικά δε θα μπαίνει και πρέπει να κάνεις όλο αυτό πάλι

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...