Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι δεν το έχετε πάρει δοκιμάστε με κάποιο vpn . Εγώ έτσι πήρα την αναβάθμιση στο 8 pro . Με το super vpn και αλλάξτε τις χώρες σύνδεσης μέχρι να σας το βγάλει

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι βγαίνει πρώτη η Realme ή το GT Neo 2? 

Πολύ μικρή φωτογραφία, δεν βλέπω χριστό. 😛

Link to comment
Share on other sites

Νέο update rmx3370_11_A.09 λογικά επόμενο το ui 3.0 android 12 θέλω να πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αφού αναγράφει το 11 πάνω στο αρχείο δύσκολο, λογικα μέσα στον Απρίλιο θα έρθει το 12

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στο security patch και στο ότι τώρα ανοίγει το vowifi όπως άνοιγε με android 11, με την c01 σπάνια το έβλεπα το εικονίδιο.

 

6 minutes ago, stefanidis said:

Εντάξει ήρθε η δεύτερη αναβάθμιση σε c. 02 αλλά αυτά τα χρώματα τί είναι ; da937c65a3629ec6c3e7acb472c4b01d.jpg

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα χρώματα δεν βλέπω διαφορά με πριν σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στο security patch και στο ότι τώρα ανοίγει το vowifi όπως άνοιγε με android 11, με την c01 σπάνια το έβλεπα το εικονίδιο.
 
Στα χρώματα δεν βλέπω διαφορά με πριν σε μένα.
Πάντως εμένα έγιναν ροδομπορντοκοκκινο , και δεν αλλάζουν ούτε σε φωτεινό θέμα .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stefanidis said:

Πάντως εμένα έγιναν ροδομπορντοκοκκινο emoji1787.png , και δεν αλλάζουν ούτε σε φωτεινό θέμα .

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πήγαινε settings --> personalizations --> colors και μετά επέλεξε default

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings --> personalizations --> colors και μετά επέλεξε default
Το έχω κάνει δεν άλλαξε τίποτα, απλώς κάτι έχω φτιάξει καθώς πήγα στο play store και απεγκατεστησα τις ενημερώσεις , και έφτιαξε κατά 80%.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να εχουμε ειδοποιηση led οπως τα αλλα κινητα το στρογγυλο πρασινο π.χ εκτος απο αυτο που κραταει 3 sec και ειναι γυρω απο την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής ...

Είμαι κάτοχος του Huawei Nova 5t και σκέφτομαι να αλλάξω με το GT neo 2 .

Η κάμερα του πως είναι σε σχέση με το Nova 5t ?? 

Αν to Nova είναι καλύτερο , είναι αισθητή η διαφορά ??

Στα υπόλοιπα ??

Καλό σας μεσημέρι και ευχαριστώ προκαταβολικά !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε έδωσα Xiaomi mi 10 T pro τούμπανο συσκευή και πήγα σε realme GT neo 2 και είμαι ευχαριστημένος.πολυ δυνατή συσκευή πάει σφαίρα σ όλα, ελαφρύ λογισμικό χωρίς περιττές εφαρμογές και διαφημίσεις.απλα καλές κάμερες για απλή χρήση.αν ψάχνεις κάτι καλύτερο δίνεις λίγα λεφτά παραπάνω και περνεις κάτι καλύτερο σε θέμα καμερών.Γενικα πολύ δυνατό σαν σύνολο!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kris88 said:

Εγώ φίλε έδωσα Xiaomi mi 10 T pro τούμπανο συσκευή και πήγα σε realme GT neo 2 και είμαι ευχαριστημένος.πολυ δυνατή συσκευή πάει σφαίρα σ όλα, ελαφρύ λογισμικό χωρίς περιττές εφαρμογές και διαφημίσεις.απλα καλές κάμερες για απλή χρήση.αν ψάχνεις κάτι καλύτερο δίνεις λίγα λεφτά παραπάνω και περνεις κάτι καλύτερο σε θέμα καμερών.Γενικα πολύ δυνατό σαν σύνολο!!

Ευχαριστώ για την απάντηση . 

Δεν ξέρω αν έχει κάποιος άποψη συγκριτικά με το nova 5t ( το οποίο έχει καλή κάμερα ) 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, polhs said:

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής ...

Είμαι κάτοχος του Huawei Nova 5t και σκέφτομαι να αλλάξω με το GT neo 2 .

Η κάμερα του πως είναι σε σχέση με το Nova 5t ?? 

Αν to Nova είναι καλύτερο , είναι αισθητή η διαφορά ??

Στα υπόλοιπα ??

Καλό σας μεσημέρι και ευχαριστώ προκαταβολικά !!

Φίλε μου ήμουν ακριβώς στην ίδια θέση. Nova 5t είναι ένα καταπληκτικό κινητό, ποιοτικό με τρομερή κάμερα και καθόλου lag. 

Στην κάμερα το nova 5t για μένα είναι λίγο πιο πάνω από το gt neo2. Μπορεί να είναι κ θέμα συνήθειας αλλά έτσι το βλέπω εγώ. Βέβαια μην νομίζεις ότι έχει καμία χαλιά κάμερα το gtneo2. Είναι ικανοποιητική έως καλή. Είναι ανάλογα και τι θελεις να κάνεις με το τηλ. 

Σε όλα τα άλλα είναι πάνω το gt neo2, πραγματικά δύναμη πυρός στα χέρια σου.(έχω την έκδοση 12/256).

Επειδή τα έχω και τα 2 κινητά άμα θέλεις μπορώ να σου τραβηξω μερικές φωτογραφίες να κρίνεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!

Μολις πηρα το GT NEO 2 και εχω περασει χθες ολη την μερα προσπαθωντας να απενεργοποιησω την Lock Screen αλλα τιποτα! Μηπως υπαρχει καποια ιδεα;

Επισης θελω να απενεργοποιησω το Google News Feed στην κεντρικη οθονη και παλι τιποτα αλλα εδω τουλαχιστον υπαρχει η λυση να αλλαξω launcher.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, PanosXar said:

Φίλε μου ήμουν ακριβώς στην ίδια θέση. Nova 5t είναι ένα καταπληκτικό κινητό, ποιοτικό με τρομερή κάμερα και καθόλου lag. 

Στην κάμερα το nova 5t για μένα είναι λίγο πιο πάνω από το gt neo2. Μπορεί να είναι κ θέμα συνήθειας αλλά έτσι το βλέπω εγώ. Βέβαια μην νομίζεις ότι έχει καμία χαλιά κάμερα το gtneo2. Είναι ικανοποιητική έως καλή. Είναι ανάλογα και τι θελεις να κάνεις με το τηλ. 

Σε όλα τα άλλα είναι πάνω το gt neo2, πραγματικά δύναμη πυρός στα χέρια σου.(έχω την έκδοση 12/256).

Επειδή τα έχω και τα 2 κινητά άμα θέλεις μπορώ να σου τραβηξω μερικές φωτογραφίες να κρίνεις μόνος σου.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . 

Σε νυχτερινές κυρίως βλέπεις διαφορές ??? 

Καλημέρα !!! 

Link to comment
Share on other sites

Security update Μαρτίου μου εμφανίστηκε σήμερα, 500κατι ΜΒ.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . 
Σε νυχτερινές κυρίως βλέπεις διαφορές ??? 
Καλημέρα !!! 
Δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο το τελευταίο update που έκανα σήμερα ή είχα λάθος ρυθμίσεις στη κάμερα αλλά από ότι θα δεις στις φωτό , ναι μπορώ να πω το neo τράβηξε πολύ καλυτερες.
Είναι και τα δύο κινητά σε αυτόματες ρυθμίσεις και επιλογή ΝΥΧΤΑ.

Έχω πολλές άμα θες να σου στείλω που δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές αλλά να μη σπαμαρουμε εδώ άμα θες να ανεβάσω σε κάποιο cloud να δεις. IMG_20220331_214321.jpgIMG20220331214025.jpg

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, PanosXar said:

Δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρόλο το τελευταίο update που έκανα σήμερα ή είχα λάθος ρυθμίσεις στη κάμερα αλλά από ότι θα δεις στις φωτό , ναι μπορώ να πω το neo τράβηξε πολύ καλυτερες.
Είναι και τα δύο κινητά σε αυτόματες ρυθμίσεις και επιλογή ΝΥΧΤΑ.

Έχω πολλές άμα θες να σου στείλω που δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές αλλά να μη σπαμαρουμε εδώ άμα θες να ανεβάσω σε κάποιο cloud να δεις. IMG_20220331_214321.jpgIMG20220331214025.jpg

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την απάντηση...... 

Όντως φαίνεται η διαφορά , πολύ καλύτερη του realme .

Δεν χρειάζεται να μπεις σε κόπο μιας και το realme είναι αξιοπρεπές στις φωτογραφίες....... σαν σύνολο βέβαια πρέπει να είναι καλύτερο το realme 

Καλό βράδυ !!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους!
Μολις πηρα το GT NEO 2 και εχω περασει χθες ολη την μερα προσπαθωντας να απενεργοποιησω την Lock Screen αλλα τιποτα! Μηπως υπαρχει καποια ιδεα;
Επισης θελω να απενεργοποιησω το Google News Feed στην κεντρικη οθονη και παλι τιποτα αλλα εδω τουλαχιστον υπαρχει η λυση να αλλαξω launcher.
Ευχαριστω!
Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς για το lock screen αλλα δοκίμασε αυτό και απενεργοποίησε και το AOD .

Ρυθμίσεις / κωδικός πρόσβασης και βιομετρία / κωδικός πρόσβασης οθόνης / απενεργοποίηση

Τώρα για το feed δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις αλλά μπορείς να κλείσεις τις ενημερώσεις αν θες :
πας στο feed αριστερά πατάς στο εικονίδιο του λογαριασμού σου πάνω δεξιά / ρυθμίσεις/ Γενικές/ και κλείσε το discover.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στο δικο μου στο

Ρυθμίσεις / κωδικός πρόσβασης και βιομετρία / ορισμος κωδικου πρόσβασης οθόνης κλειδωματος    δεν υπαρχει επιλογη  "απενεργοποίηση" αλλα μονο "Μοτιβο" και κωδικοι 4 η 4-16 ψηφιων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...