Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχω κγω λίγες μέρες το κινητό αρκετά ευχαριστημένος value4money!! 

Ένα θεματακι μόνο Έχω παρατηρήσει μερικές φορές κάποια frame drop στα amimation η stutter..Δεν ξέρω αν συμβαίνει κ σε σας.. 

Λογικά με κάποιο update θα διορθωθεί 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στην προς αναβάθμιση λίστα και το δικό μου κιινητό, το Realme 8 5g.

Eν τω μεταξυ, ακόμη στο 11 είμαστε. Πότε θα πάρουμε το 12άρι ώστε να έρθει μετά και το 13;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξερει κανεις να μου πει γιατί σταμάτησαν να έρχονται οι ειδοποιήσεις από το gmail;Στο προηγούμενο xiaomi που είχα δεν ήρθαν ποτέ σωστά.Σε αυτό εδώ ξεκίνησαν τέλεια αλλά εδώ και δέκα μέρες δεν έρχονται,πρέπει να μπω στο mail και μετά έρχονται μαζεμένες.Εννοειται πως είδα τις ρυθμίσεις εφαρμογής περί ειδοποιήσεων κλπ και είναι όλες όπως ήταν τσεκαρισμενες και ενεργές.

Edited by paris2018
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paris2018 said:

Καλησπέρα.Ξερει κανεις να μου πει γιατί σταμάτησαν να έρχονται οι ειδοποιήσεις από το gmail;Στο προηγούμενο xiaomi που είχα δεν ήρθαν ποτέ σωστά.Σε αυτό εδώ ξεκίνησαν τέλεια αλλά εδώ και δέκα μέρες δεν έρχονται,πρέπει να μπω στο mail και μετά έρχονται μαζεμένες.Εννοειται πως είδα τις ρυθμίσεις εφαρμογής περί ειδοποιήσεων κλπ και είναι όλες όπως ήταν τσεκαρισμενες και ενεργές.

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το battery saver;

Edited by icebreath
Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2022 at 3:39 ΜΜ, p_k said:

Βλέπω στην προς αναβάθμιση λίστα και το δικό μου κιινητό, το Realme 8 5g.

Eν τω μεταξυ, ακόμη στο 11 είμαστε. Πότε θα πάρουμε το 12άρι ώστε να έρθει μετά και το 13;

αν φανταστεις οτι πρωτα το 12 θα το παρουμε εμεις με το GT με sd888 και ακομα δεν εχει ερθει επισημα στην ευρωπη που ηταν να το παρουμε απο το ιανουαριο φαντασου αναμονη που θα εχουν υπολοιπες συσκευες

εγω προσωπικα το περασα χειροκινητα και ηταν φουλ στα bugs και ηταν και stable

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tr3LaRaS said:

αν φανταστεις οτι πρωτα το 12 θα το παρουμε εμεις με το GT με sd888 και ακομα δεν εχει ερθει επισημα στην ευρωπη που ηταν να το παρουμε απο το ιανουαριο φαντασου αναμονη που θα εχουν υπολοιπες συσκευες

εγω προσωπικα το περασα χειροκινητα και ηταν φουλ στα bugs και ηταν και stable

Τόσο χάλια? Σκεφτόμουν την αγορά Realme (ελέω συγγένειας με OnePlus) σαν εναλλακτική στη Samsung (S21 ή S22).

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, terry39 said:

Στο θέμα φωτογραφίας η μετάβαση από Ρ40 pro θα μου κακοφανεί ;;

Ε τώρα τι συγκρινεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, terry39 said:

Στο θέμα φωτογραφίας η μετάβαση από Ρ40 pro θα μου κακοφανεί ;;

Στην φωτογραφία ναι είναι πολύ καλύτερο το p40 pro , Στο video όμως είναι καλύτερο το gt neo 2

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, suspect21 said:

Ε τώρα τι συγκρινεις

Είδα μετά το dx 82ο το παρόν & 12ο το Ρ40pro 

2 ώρες πριν, bruno1977 said:

Στην φωτογραφία ναι είναι πολύ καλύτερο το p40 pro , Στο video όμως είναι καλύτερο το gt neo 2

Βασικά λόγω out of the box google services το σκεφτόμουν και χωρίς τόκους μήνα/μήνα του Πλαισίου , μέχρι σήμερα , αν είχε και ασύρματη φόρτιση θα το σκεφτόμουν πιο ζεστά

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bruno1977 said:

Στην φωτογραφία ναι είναι πολύ καλύτερο το p40 pro , Στο video όμως είναι καλύτερο το gt neo 2

Ακόμη και στο video αμφιβάλω πάρα πολύ αλλά αν έχεις προσωπική εμπειρία πάω πάσο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2022 at 3:04 ΜΜ, suspect21 said:

Ακόμη και στο video αμφιβάλω πάρα πολύ αλλά αν έχεις προσωπική εμπειρία πάω πάσο

Ε μην αμφιβάλλεις είχε τραγικό βίντεο το p40 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bruno1977 said:

Ε μην αμφιβάλλεις είχε τραγικό βίντεο το p40 pro

τραγικό το p40 και το gt neo καλύτερο, οκ...

θα ξανά ρωτήσω, τα έχεις στη κατοχή σου και τα 2;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, suspect21 said:

τραγικό το p40 και το gt neo καλύτερο, οκ...

θα ξανά ρωτήσω, τα έχεις στη κατοχή σου και τα 2;

Για το βίντεο μιλάω μόνο , οχι για τις φωτογραφίες που είναι ξεκάθαρα καλύτερο το pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bruno1977 said:

Ήρθε σε κανέναν  το δωδεκάρι ;;

Σε μενα εσκασε μυτη πριν απο λιγο...UI 3.0 Android 12 και ειναι 4.29GB 2022.03.02 ...Με τρωει το λειρι μου να την περασω αφου κανω backup τα παντα πρωτα βεβαιως βεβαιως.😂

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CRISPAF77 said:

Σε μενα εσκασε μυτη πριν απο λιγο...UI 3.0 Android 12 και ειναι 4.29GB 2022.03.02 ...Με τρωει το λειρι μου να την περασω αφου κανω backup τα παντα πρωτα βεβαιως βεβαιως.😂

αν και στο GT μας εβαλαν την ψυχη μεχρι να δωσουν δευτερη εκδοση και να μην εχει τοσσα bugs στο neo 2 λενε οτι δουλευει καλα

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο κινητό μου (redmi note 7) είχε led για τις ειδοποιήσεις και έμενε ανοικτό μέχρι να τις δω. Εδώ η ειδοποίηση ανάβει 2-3 φορές και τέλος. Ξέρετε καμμία εφαρμογή για αυτή τη δουλειά που δεν θα αδειάζει την μπαταρία;

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2022 at 7:52 ΠΜ, skydiver said:

Στο προηγούμενο κινητό μου (redmi note 7) είχε led για τις ειδοποιήσεις και έμενε ανοικτό μέχρι να τις δω. Εδώ η ειδοποίηση ανάβει 2-3 φορές και τέλος. Ξέρετε καμμία εφαρμογή για αυτή τη δουλειά που δεν θα αδειάζει την μπαταρία;

γιατι δεν ανοιγεις την AOD ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω περάσει το update από την Πέμπτη.Δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά.Εχω και δύο προβλήματα.Το τηλέφωνο "έχασε" τα ονόματα των συνδεδεμένων Bluetooth συσκευών και αντί να λέει πχ plantronics ,honoe smartwatch κλπ ,γράφει σε όλα Bluetooth και δεν ξέρεις ποιο ειναι ποιο.Το άλλο πρόβλημα ότι έχασα τις ειδοποιήσεις του viber.Μου έρχονται μόνο στο ρολόι και πουθενά αλλού.Πρεπει να μπω μέσα στο βαιμπερ για να δω ότι κάποιος μου έχει στείλει.Κατι τελευταίο,άσχετο με το update,το τηλέφωνο έχει χάσει αρκετό κομμάτι της δύναμης της μπαταρίας μέσα σε δύο μήνες πράγμα απογοητευτικο.Υπολογιζω ένα 10 με 15 τοις εκατό ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...