Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, bruno1977 said:

Καλημέρα , να ρωτήσω κάτι χρειάζεται να τσεκάρω εγώ η  ήρθε μόνη της

Σε μένα ήρθε μόνη της.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ntrikas said:

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμα, γιατί?

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκιμασε να αλλάξεις region να βάλεις πχ Ινδία αλλιώς..Υπομονή και θα έρθει.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει έρθει η νέα ενημέρωση, έκανα και αλλαγή χώρας αλλά ακόμα τίποτα

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει έρθει η νέα ενημέρωση, έκανα και αλλαγή χώρας αλλά ακόμα τίποτα

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σήμερα ήρθε και σε εμένα η Α.06,όλα καλά

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα και εγκατέστησα το theme store της realme, αλλά δεν έχει πολλά bug και δεν δέχεται λόγ/σμο της εταιρείας

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ntrikas said:

https://www.xda-developers.com/realme-gt-neo-2-bootloader-unlock/


Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και πάλι στο telegram λένε ότι είναι πολύ μπελαλίδικο

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απροβλημάτιστη συσκευή. Έχω περάσει και gcam , αλλά χρωματικά νομίζω η στοκ είναι καλύτερη της google camera για πείτε απόψεις 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, bruno1977 said:

Πραγματικά απροβλημάτιστη συσκευή. Έχω περάσει και gcam , αλλά χρωματικά νομίζω η στοκ είναι καλύτερη της google camera για πείτε απόψεις 

γενικα πως ειναι απο φωτογραφια? ειμαι αναμεσα σε αυτο και το honor 50

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mike3550 said:

γενικα πως ειναι απο φωτογραφια? ειμαι αναμεσα σε αυτο και το honor 50

Δεν ξέρω τι κάνει το honor 50 φωτογραφικα. Πάντως το GT neo 2   την ημέρα βγάζει καλές φωτό αλλά η gcam του καλύτερες με πιο έντονα χρώματα αλλά όχι τόσο φυσικά όσο της στοκ. Το βράδυ έχει aggressive night mode που μειώνει τον θόρυβο αλλά  έχει συνέπεια να χάνεται κ η λεπτομέρεια. Παρόλαυτα προτιμώ την στοκ το βράδυ σε σχέση με την gcam .

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα βδομάδα, 3 θεματακια έχω, την αυτόματη φωτεινότητα που θα τη ήθελα πιο φωτεινή σε σκοτεινά μέρη, το μέγεθος των στοιχείων του ui και η γραμματοσειρά μου φαίνονται κάπως και δεν μπόρεσα να την φέρω εκεί που είχα συνηθίσει με το προηγούμενο κινητό μου (mi9t), κατέληξα να βάλω την γραμματοσειρά στο μικρό και το ui στην μέση. Τέλος τα ηχεία θα τα ήθελα λιγο πιο δυνατά, να ηταν στο επίπεδο έντασης της προηγούμενης συσκευής όχι κάτι τρελό.

Κατά τα άλλα δεν έχω παράπονο.

Smooth ui, γρήγορο.

Μου έκανε εντύπωση που έχει wps επιλογή για να συνδεθείς σε wifi όπως είχαν παλιότερα σχεδόν όλα αλλά αφαιρέθηκε πλέον.

Μπαταρία φαίνεται να βγάζει την μέρα άνετα αν και δεν έχει τύχει να το βάλω για πλοήγηση με gps ακόμα. Φόρτιση πολύ γρήγορη.

Κάμερα είναι οκ, τα χρώματα την μαμά φαίνονται πιο σωστά από την gcam οπότε για τώρα χρησιμοποιώ αυτήν.

Το έχω με f2g και what's up sims.

4g + volte wind δουλεύει, 4g + volte + vowifi cosmote μια χαρά. Και αναγνώριση βγάζει που είδα ότι κάποιοι είχαν θέμα αλλά μάλλον έφτιαξε με το Α06

5g wind δεν δοκίμασα γιατί τελείωσαν τα δεδομένα μου για τον μήνα.

5g cosmote κέντρο και πανόραμα στην Θεσσαλονίκη που δοκίμασα, γιατί ήξερα ότι θα έχει δίκτυο (το έχω απενεργοποιημενο γενικά), δούλεψε μια χαρά με 350-650mbit σε server της cosmote.

Screenshot_2022-01-29-11-50-26-96_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643~2.jpg

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα το κινητό την Δευτέρα  και οταν το εχω στο 5g /4g  οταν με καλούν βγάζει άγνωστος αριθμός ενω όταν γυρνάω στο 3g δουλεύει κανονικά ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Ξεχασα να αναφέρω οτι η καρτα ειναι Vodafone

Edited by Giannhs77
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Giannhs77 said:

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα το κινητό την Δευτέρα  και οταν το εχω στο 5g /4g  οταν με καλούν βγάζει άγνωστος αριθμός ενω όταν γυρνάω στο 3g δουλεύει κανονικά ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Ξεχασα να αναφέρω οτι η καρτα ειναι Vodafone

Ζήτα από Vodafone να σου κλείσει το wifi calling

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 2:51 ΠΜ, Mike_Z said:

Τι γίνεται με την συσκευή και τα ελληνικά 5g δίκτυα?

Πέρα από Cosmote που υποστηρίζει επίσημα τα κινητό, πρόσφατα που ήμουν Αθήνα κέντρο είδα ότι έπιανε 5G με Vodafone.

Δεν τσέκαρα ταχύτητα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2022 at 10:36 ΜΜ, stefanidis said:

Όσο αφορά την οθόνη θα ψάξεις στις ρυθμίσεις , και για την κάμερα μέρα είναι μια χαρά , βράδυ όπως όλες έχει κόκκο. Βάζεις μια gcam για βράδυ και έχεις λίγο καλύτερες φωτό , αν θες τέλειες παίρνεις μια mirroles η dslr και κάνεις δουλειά.

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πηρα το κινητο και εγω σημερα, εψαξα για το rainbow effect της οθονης το οποιο κανει και εμενα οταν με το λευκο UI γυρνας το κινητο δεξια αριστερα λιγο η πανω κατω, πραγμα που δεν εχω δει σε αλλη συσκευη. Οταν το γυρισεις στο μαυρο UI δεν υπαρχει καποιο προβλημα, οπως επισης δεν φαινεται και σε βιντεο στο youtube ας πουμε οπου το ασπρο χρωμα ειναι εντονο. Εχει αναφερθει και απο αλλους αλλα δεν ξερω τελικα κατα ποσο ειναι προβλημα η οχι και απλα ετσι ειναι η οθονη. Θα αφαιρεσω και το screen protector της realme να δω μηπως αυτο μεγενθυνει το προβλημα αλλα περιμενω να παραλαβω καποια αλλα που εχω παραγγηλει πρωτα για να το δοκιμασω.

 

βαζω και ενα κειμενο απο ποστ στο reddit αν δεν ειναι  οκ με τους κανονες μπορειτε να το σβησετε, οπως επισης αναφερουν οτι το εχουν αυτο το θεμα τα samsung E4 oled monitor που λενε οτι φορανε τα περισσοτερα κινητα αυτης της κατηγοριας

This is an issue with all AMOLED screens I believe (or at least a very big part of them). Because of the way the pixels are arranged they turn into a rainbow when viewed from the side.

My Moto X Force had this, my OnePlus 7t had this, my ROG Phone 3 had this and now my GT Neo 2 also has this.

This problem might be exaggerated if they used a somewhat cheap OLED screen (which, considering the price of the R8P, I think they did). There's nothing you can do about it unfortunately. And it's completely in spec for this pane, most likely, so they won't repair it.

Edited by markgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! 

Το έχω το κινητό καμία βδομάδα τώρα και μόνο θετικές εντυπώσεις προς το παρόν! Θα παρακολουθώ την συζήτηση και θα επανέλθω για σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Markgr ,δεν θα δεις διαφορά αν βγάλεις τη μεμβράνη.Μην τη βγάλεις.Σε λίγες μέρες θα συνηθίσεις το απαράδεκτο κατά τα αλλα rainbow effect.

Edited by paris2018
Link to comment
Share on other sites

γυρισα το UI σε dark mode αν και δεν θα ελεγα οτι με αρεσει ιδιαιτερα αλλα ξεχασα το rainbow και μου φαινεται σχεδον τελειο το κινητο τωρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...