Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, simosthe01 said:

Νέα πλάνα στο neo
Απεριόριστα με 33 ευρω

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

όντως! το οποίο αλλάζει τα δεδομένα ακόμα και για τα συμβόλαια της Cosmote! Επίσης 7GB με απεριόριστη ομίλια και 2000 sms στα 16 ευρώ και αν πληρώσεις μέσω payzy σου διπλασιάζει τα GB στα 14! Ελπίζω να μην είναι μόνο για την black friday και να μείνουν.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

Μου το άλλαξαν στο νέο πακέτο. Ήρθα στο neo ξεκάθαρα για τον δωρεάν μήνα ωστε με πιο εύκολη διαδικασία να το κάνω καρτοκινητο (πολύ γρήγορη και εύκολη διαδικασία). Είχα 500 λεπτά 60 σμς και 10gb και τώρα έχω αυτα. Σκέφτομαι να το κρατήσω. Αφού δεν έχει δέσμευση 

* Στην ανακοίνωση δεν αναφέρει το πλάνο των 16 ευρώ, στην εφαρμογή υπάρχει πάντως.

**Έχω τελικά 500 λεπτά, 60 σμς και 10gb, είδα αυτό και νόμιζα ότι μου τα αύξησαν αυτόματα.

Screenshot_20231121_172830_COSMOTE.jpg

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε αυτό το 1€ που δεν μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις πουθενά. Πολύ ενδιαφέρον το νέο πακέτο των απεριόριστων. Έχει καταλάβει κανείς πόσα gb θα ισχύουν στο εξωτερικό αν κάποιος επιλέξει τα απεριόριστα?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πακέτο των 16 ευρώ είναι προσωρινό. Θα έμενα γι'αυτό το πακέτο αλλά τώρα δεν λέει, μια μετάβαση από 13 σε 19 είναι μεγάλη.

Screenshot_20231123_082202_Chrome.jpg

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενεργοποιηθεί multisim στο cosmote neo;

 

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, user_one said:

Μπορεί να ενεργοποιηθεί multisim στο cosmote neo;

 

Όχι, θεωρείται καρτοκινητή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lyricmyth19 said:

Δυστυχώς το πακέτο των 16 ευρώ είναι προσωρινό. Θα έμενα γι'αυτό το πακέτο αλλά τώρα δεν λέει, μια μετάβαση από 13 σε 19 είναι μεγάλη.

Screenshot_20231123_082202_Chrome.jpg

Μέχρι 29/2 είναι ο διπλασιασμός των gb 

IMG_1115.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα 7GB είναι επιλογή μόνο για όσους έρχονται από καρτοκινητή Cosmote και ισχύει μέχρι 29/2. Ίσως να πάρει παράταση βέβαια όπως κάνουν και τα bonus payzy

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό που λείπει από το Neo, είναι η δυνατότητα χρήσης του ως οικογενειακού πακέτου.

Θα βόλευε πολύ η δυνατότητα διαμοιρασμού των παροχών του με άλλους 4 αριθμούς cosmote (5 στο σύνολο)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Έχω ένα Whats up student καρτοσυμβόλαιο του γιού μου που έληξε και όπως είναι φυσικό ανέβηκε το πάγιο, αφού δεν υπάρχουν εκπτώσεις.

Σκέφτηκα λοιπόν να το κάνω Neo, όμως όσο κι αν έψαξα δεν βρίσκω κάποια επιλογή που να βολεύει.

Οι επιλογές που υπάρχουν είναι: 1) αίτηση για νέο νούμερο, 2) αίτηση με φορητότητα από άλλη εταιρία και 3) διατήρηση του αριθμού μου από καρτοκινητό cosmote, όμως δεν μου δίνει την δυνατότητα να εισάγω τον αριθμό, ίσως επειδή δεν είναι αμιγώς καρτοκινητό;

Τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να γίνει καρτοκινητό. Για να μην πληρώσεις τέλος μετατροπής, καλύτερα φορητότητα σε άλλη εταιρία και καπάκι επιστροφή σε NEO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Πρώτα πρέπει να γίνει καρτοκινητό. Για να μην πληρώσεις τέλος μετατροπής, καλύτερα φορητότητα σε άλλη εταιρία και καπάκι επιστροφή σε NEO

Χρεώνουν τέλος μετατροπής ακόμη κι όταν ένας αριθμός είναι εκτός δέσμευσης;

Από τον Οκτώβριο έχει λήξει το 18μηνο που μας δέσμευε...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

On 19/12/2023 at 9:36 ΠΜ, paanos said:

Πρώτα πρέπει να γίνει καρτοκινητό. Για να μην πληρώσεις τέλος μετατροπής, καλύτερα φορητότητα σε άλλη εταιρία και καπάκι επιστροφή σε NEO

Καλημέρα, όντως "paano", μιλώντας μέσω chat με την εξυπηρέτηση μου είπαν όπως κι εσύ πως θα με καλέσει εκπρόσωπος εντός 3 ημερών για μετατροπή αρχικά σε καρτοκινητό και έπειτα μπορώ να το κάνω NEO, εφόσον επιθυμώ.

Μένει να διευκρινιστεί αν όντως θα μου κάνουν λόγο για χρέωση τέλους μετατροπής και πόσο θα είναι αυτό, για να αποφασίσω την επόμενή μου κίνηση. 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να ενημερώσω πως μου είπαν ότι η μετατροπή σε καρτοκινητό χρειάζεται 2 εργάσιμες ημέρες και ότι στην δική μου περίπτωση συγκεκριμένα δεν υπάρχει τέλος μετατροπής σε καρτοκινητό λόγω μη δέσμευσης με κάποιο συμβόλαιο.

Επομένως αφού μου το μετατρέψουν σε καρτοκινητό, μπορώ μετά μέσα από το App να το κάνω Neo.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση θυμάμαι ότι ήταν ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα τριών μηνών από την μετατροπή σε καρτοκινητό, όπως στην ίδια εταιρία δεν μπορούσες να κάνεις κάτι. Πλεον το έχουν καταργήσει αυτό για το neo, θεωρείται καρτοκινητή 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, paanos said:

Σε κάποια φάση θυμάμαι ότι ήταν ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα τριών μηνών από την μετατροπή σε καρτοκινητό, όπως στην ίδια εταιρία δεν μπορούσες να κάνεις κάτι. Πλεον το έχουν καταργήσει αυτό για το neo, θεωρείται καρτοκινητή 

Δεν μου είπε κάτι τέτοιο στην συνομιλία μας, ελπίζω να μην παρέλειψε να μου το αναφέρει και να έχω θέμα όταν πάω να το κάνω Neo... 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς να το κάνεις neo. Αν ισχύει το 3μηνο διάστημα είναι για τη μετατροπή πάλι σε συμβόλαιο,, το οποίο μάλλον δεν σε αφορά και δεν ξέρω αν εφαρμόζεται στην περίπτωσή σου. Προχώρα κανονικά. Πιστεύω θα το βολευτείς.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

4 ερωτήσεις για μετατροπή whatsup σε neo, αν γνωρίζετε...

1) Το υπόλοιπο που ειχες πριν τη μετατροπη απο το καρτοκινητο χάνεται?

2) Στο neo μπορείς να λάβεις χρήματα από Mobile transfer?

3) Η μηνιαία ανανεωση/χρεωση γίνεται αποκλειστικά μέσω χρεωστικης/πιστωτικης κάρτας ή μπορείς να κάνεις και από το διαθέσιμο υπόλοιπο που είχες από πριν στο καρτοκινητο η μέσω χρημάτων που θα σου στείλουν από Mobile transfer?

4)Μπορείς τον 1ο μηνα που είναι δωρεάν να βαλεις το απεριόριστα πχ και τον 2ο να επιλέξεις άλλο πιο οικονομικό πρόγραμμα?

Edited by cv19985
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cv19985 said:

Καλησπέρα,

4 ερωτήσεις για μετατροπή whatsup σε neo, αν γνωρίζετε...

1) Το υπόλοιπο που ειχες πριν τη μετατροπη απο το καρτοκινητο χάνεται?

2) Στο neo μπορείς να λάβεις χρήματα από Mobile transfer?

3) Η μηνιαία ανανεωση/χρεωση γίνεται αποκλειστικά μέσω χρεωστικης/πιστωτικης κάρτας ή μπορείς να κάνεις και από το διαθέσιμο υπόλοιπο που είχες από πριν στο καρτοκινητο η μέσω χρημάτων που θα σου στείλουν από Mobile transfer?

4)Μπορείς τον 1ο μηνα που είναι δωρεάν να βαλεις το απεριόριστα πχ και τον 2ο να επιλέξεις άλλο πιο οικονομικό πρόγραμμα?

Απαντάω στο 4 μόνο, που το διευκρινίζει, ναι μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
4 ερωτήσεις για μετατροπή whatsup σε neo, αν γνωρίζετε...
1) Το υπόλοιπο που ειχες πριν τη μετατροπη απο το καρτοκινητο χάνεται?
2) Στο neo μπορείς να λάβεις χρήματα από Mobile transfer?
3) Η μηνιαία ανανεωση/χρεωση γίνεται αποκλειστικά μέσω χρεωστικης/πιστωτικης κάρτας ή μπορείς να κάνεις και από το διαθέσιμο υπόλοιπο που είχες από πριν στο καρτοκινητο η μέσω χρημάτων που θα σου στείλουν από Mobile transfer?
4)Μπορείς τον 1ο μηνα που είναι δωρεάν να βαλεις το απεριόριστα πχ και τον 2ο να επιλέξεις άλλο πιο οικονομικό πρόγραμμα?

Τό χρηματικό υπόλοιπο μένει αλλά για αγορές μόνο. Πχ για κωδικούς deals for you. Πληρωμή ανανέωσης μόνο με κάρτα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Roaming εκτός ΕΕ με Cosmote Neo πως λειτουργεί; 
Που μπορώ να δω τα πακέτα που υπάρχουν και πως ενεργοποιούνται; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα δεδομένων είναι εδώ και ομιλίας εδώ. Στην ίδια σελίδα μπορείς να δεις και τις απλές χρεώσεις χωρίς πακέτα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...