Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mουφα η σύνδεση . πήρα την κάρτα SIM απο το cosmote neo και ειμαι με EDGE συνδεση, τη στιγμή που σε συμβόλαιο  πιανω 5G

Είμαι με neo και έχω 5g κανονικότατα ,κάποιο άλλο είναι το πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στείλε 5G στο 1333.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το συγκεκριμένο πακέτο δηλαδή σου δίνει με 20€/μήνα 

400 προς όλους/ μήνα 

και 5 gb + 100/12 = 13gb / μήνα 

Σωστά?

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα στην ίδια η σε άλλη εταιρεία που να προσφέρει τα παραπάνω με αυτά τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τρώει πρώτα τα giga του μήνα που τρέχει ή το δώρο των 100 Giga;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, simosthe said:

Καλησπέρα, τρώει πρώτα τα giga του μήνα που τρέχει ή το δώρο των 100 Giga;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ό,τι τελειώνει νωρίτερα τρώει

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τρώει πρώτα τα giga του μήνα που τρέχει ή το δώρο των 100 Giga;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Καταναλώνει πρώτα τα giga του μήνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2021 at 12:16 ΜΜ, zerokill said:


Κάτι άλλο φταίει ψάξου λίγο


Sent from my iPhone using Tapatalk

καλεσε για ενεργοποιηση του ιντερνετ. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Κάποιος που το έχει ενεργό, μπορεί να μας πει αν το υπόλοιπο των δεδομένων περνάει από μήνα σε μήνα ή χάνεται μετά από ένα μήνα όπως λέει στους όρους; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ανακοινώνεται ότι από 17 Φεβρουαρίου 2022, το COSMOTΕ Νeo, το πρώτο digital πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας, εμπλουτίζεται με διπλάσια GB και ακόμα περισσότερα λεπτά ομιλίας. Επίσης από την ίδια ημερομηνία θα ισχύουν νέες μειωμένες τιμές για όλους τους συνδυασμούς λεπτών ομιλίας, GB και SMS σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα: 

image.png.ea16241e63974a7bc8e598638c0c4fd2.png

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 8:28 ΜΜ, seranata said:

Στείλε 5G στο 1333.

Τελικά τι γίνεται με την Cosmote, αν δεν έχεις πάρει κινητό από αυτούς δε μπορείς να έχεις 5G?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν στην ιστοσελίδα τους τη λίστα με τις συμβατές συσκευές. Αν δεν υπάρχει η δική σου, βρίσκεις μία κάποιου γνωστού σου για παράδειγμα, βάζεις εκεί τη sim σου, στέλνεις το μήνυμα 5G στο 1333 και θα λειτουργήσει μετά και στο δικό σου τηλέφωνο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το neo από εκεί που ήταν ασύμφορο έγινε καλή επιλογή ή είναι ιδέα μου;

Το 20GB και 500 λεπτά μου το βγάζει 21.81 (έχω απαλλαγή φόρου κινητής) και δεδομένου ότι έχει rollover στα λεπτά και στα MB μια χαρά είναι και χωρίς δεσμεύσεις.

Περιμένω και αλλαγές στο whats up.

Μπράβο στη wind που τους pushαρε προς αυτή την κατεύθυνση.

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, user2163 said:

Το neo από εκεί που ήταν ασύμφορο έγινε καλή επιλογή ή είναι ιδέα μου;

Το 20GB και 500 λεπτά μου το βγάζει 21.81 (έχω απαλλαγή φόρου κινητής) και δεδομένου ότι έχει rollover στα λεπτά και στα MB μια χαρά είναι και χωρίς δεσμεύσεις.

Περιμένω και αλλαγές στο whats up.

Μπράβο στη wind που τους pushαρε προς αυτή την κατεύθυνση.

Για ένα μήνα είναι το rollover η κάνω λάθος .....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, smetcfu said:

Για ένα μήνα είναι το rollover η κάνω λάθος .....

Ναι τώρα το είδα, boomers στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, smetcfu said:

Για ένα μήνα είναι το rollover η κάνω λάθος .....

Δεν έχει επιβεβαιώσει κάποιος.. Από αυτό που γράφει κ εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλά από τη στιγμή που το υπόλοιπο ενώνεται, παρατείνεται η διάρκεια του συνόλου κατά ένα μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, paanos said:

Δεν έχει επιβεβαιώσει κάποιος.. Από αυτό που γράφει κ εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλά από τη στιγμή που το υπόλοιπο ενώνεται, παρατείνεται η διάρκεια του συνόλου κατά ένα μήνα. 

Το λέει πεντακάθαρα δυστυχώς όυτε εγώ το ήξερα.

Σε περίπτωση που τα λεπτά ομιλίας, GΒ ή SMS δεν καταναλωθούν μέχρι την επόμενη προγραμματισμένη επιτυχημένη πληρωμή και το πρόγραμμα παραμείνει ενεργό, τότε η διάρκειά τους παρατείνεται μόνο μία φορά για ακόμα 31 ημέρες.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=6ad31a2a-0119-4d34-870f-29c281cfe0fc

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει αλλά οι όροι τους γενικά δεν είναι πολύ αξιόπιστοι, πολλές φορές έχουμε δει άλλα μα λέει και άλλα να γίνονται στη πράξη. 

Κόψανε και τα 100GB δώρο για 12 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

Α δεν ξέρω, αν έχει κάποιος και μπορεί να μας πει θα ήταν καλοδεχούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Η πληροφορία αυτή άλλαξε, πλέον στο FAQ αντί για αυτό 

On 18/2/2022 at 11:38 ΠΜ, user2163 said:

Σε περίπτωση που τα λεπτά ομιλίας, GΒ ή SMS δεν καταναλωθούν μέχρι την επόμενη προγραμματισμένη επιτυχημένη πληρωμή και το πρόγραμμα παραμείνει ενεργό, τότε η διάρκειά τους παρατείνεται μόνο μία φορά για ακόμα 31 ημέρες.

Αναγράφει αυτό

Όχι, στο COSMOTE Neo τίποτα δεν πάει χαμένο! Εφόσον ολοκληρωθεί επιτυχώς η μηνιαία πληρωμή, τα δεδομένα σου, τα λεπτά ομιλίας και τα SMS σου, μεταφέρονται για 1 μήνα ακόμη, αν δεν τα έχεις καταναλώσει!

Μην ξεχνάς πως στη ενότητα «Διαχείριση» της σύνδεσής σου, μπορείς να αλλάζεις το πλάνο σου, όποτε θέλεις!

Κάτι πάνε να κάνουν αυτοί.. για να δούμε 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Η πληροφορία αυτή άλλαξε, πλέον στο FAQ αντί για αυτό 

Αναγράφει αυτό

Όχι, στο COSMOTE Neo τίποτα δεν πάει χαμένο! Εφόσον ολοκληρωθεί επιτυχώς η μηνιαία πληρωμή, τα δεδομένα σου, τα λεπτά ομιλίας και τα SMS σου, μεταφέρονται για 1 μήνα ακόμη, αν δεν τα έχεις καταναλώσει!

Μην ξεχνάς πως στη ενότητα «Διαχείριση» της σύνδεσής σου, μπορείς να αλλάζεις το πλάνο σου, όποτε θέλεις!

Κάτι πάνε να κάνουν αυτοί.. για να δούμε 🙂

Το ίδιο δεν λέει ? Η κάνω λάθος ....για ένα μήνα ακόμα ....δεν αναφέρει ξεκάθαρα ότι μεταφερονται μετά από καθε  ανανέωση ..επίσης δεν λέει αν τον επόμενο μήνα διαλέξεις άλλο πακέτο με περισσότερα η λιγότερα λεπτά/ mb τι γίνεται....πρέπει να είναι ίδιο το πακέτο ( μάλλον όχι θεωρώ ) αλλά δεν είναι ξεκάθαρο....

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σχετικά με την μεταφορά λεπτών και mb , στο 13888 και μου είπε ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ...ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟ ΜΗΝΑ μεταφέρονται....μπορεί να μην έχουν ενημερωθεί ακόμα (αν όντως έχει αλλάξει κάτι ) ....μόνο μια δοκιμή θα μας δείξει ....η αν το έχει κάποιος ας αναφέρει τι γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά μόνο εγώ έχω το neo; Επιβεβαιώνω λοιπόν ότι τα λεπτά , τα δεδομένα , και τα μηνύματα ανανεώνονται για ένα μήνα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη η εμπειρία μου σήμερα με την cosmote ενώ είμαι πελάτης με 3 συνδέσεις κινητης και 2 σταθερής. Σήμερα προσπαθούσα να κάνω ανανέωση του neo μου για να μην χαθούν τα αχρησιμοποιητα λεπτά και δεδομένα αλλά πολύ περισσότερο το δώρο των 100 gb. Έκανα 3 προσπάθειες με 2 διαφορετικές κάρτες και μου έκανε αντίστοιχα 3 φορές ακύρωση χρέωσης. Μετά τις 11 δυστυχώς χάθηκαν τα αχρησιμοποιητα και για μένα το βασικότερο τα 100 gb που ήταν ο λόγος που το έκανα. Κάνοντας καταγραφή και χωρίς να θέλω να υποννοησω κάτι με το που γίνεται αυτό όλως τυχαίως με την πρώτη προσπάθεια που κάνω γίνεται η ανανέωση του neo μου μετά από 1-2 λεπτά αφού έχει πλέον περάσει το περιθώριο και έχω χάσει τα πλεονεκτήματα. Τα συμπεράσματα δικά σας.....

Παίρνω τηλέφωνο στη εξυπηρέτηση και εξηγώ την κατάσταση θέλοντας να στείλω και αποδεικτικά ότι προσπαθούσα σε διάστημα 30 λεπτών να κάνω την ανανέωση και μου έγιναν αντίστοιχα 3 ακυρώσεις αλλά τίποτα... πελάτης πολλά χρόνια και ενώ προσπαθούσα επίμονα να τους εξηγήσω ότι δεν ήταν λάθος δικό μου αρνουνταν να κάνουν κάτι για αυτό λέγοντας ότι τα 100 gb δεν υπάρχουν καν σαν προσφορά.

Θεωρώ κάκιστη την εξυπηρέτηση και ότι στη συγκεκριμένη ειδικά περίπτωση έπρεπε να υπήρχε πολλή διαφορετική αντιμετώπιση. Μου έκανε πολλή κακή και περίεργη εντύπωση ότι προσπαθούσα να το κάνω για αρκετή ώρα και όταν ξαφνικά τα έχασα έγινε απευθείας.. σύμπτωση;;; μπορεί.. πάντως στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει να υπάρξει ένας τρόπος να ακούγεται ο πελάτης και όχι απλά να λένε δε γίνεται... τι θα πει δε γίνεται όταν ειδικά το πρόβλημα ξεκινάει από την εταιρία;;;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...