Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, Mark_K said:

Καλά μην μιλάς για όλη την Αττική, γιατί αν έρθεις εδώ που μένω θα παρακαλείς να σε ρίξει σε H την ώρα της κλήσης, γιατί πολλές φορές το ρίχνει και σε edge (ναι, φέτος το 2022).
Ακόμα και να συμπεριφέρεται καλύτερα το συμβόλαιο (που είναι πολύ λάθος τακτική εκ μέρους της wind, άντε να σε πείσει να γίνεις συνδρομητής όταν βλέπεις τέτοιο δίκτυο με το καρτοκινητό) δεν έχουμε ανάγκη. Έχουμε καρτοκινητο cosmote που δεν έχει τέτοια θέματα. Μας έχει δώσει volte από το 17 και δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με ομιλία. Τόσο που δεν έχει ανάγκη το 3G που πλέον δεν υπάρχει.

Sent from my Galaxy S10e
 

Δεν θυμάμαι αν το είχα αναφέρει σε αυτό το νήμα , η δικιά μου εμπειρία λόγο ότι η δουλειά μου είναι να ταξιδεύω σε όλη την Ελλάδα μέχρι (κορφοβουνια )η εταιρεία μου με έχει περάσει από όλους τους παρόχους με μακράν καλύτερη κάλυψη κ ταχύτητες την cosmote , κ τον τελευταίο καιρό με γυρίσανε πάλι με vodafon κ παιδιά πιστέψτε με τα πράγματα είναι τραγικά. Αναγκάζομαι να το γυρνάω στο 2g για να πιάσω σήμα. Αλλά η κάθε vodafon k wind ξέρει τι κάνει για να κερδίζει πελάτες τα δίνει τα πράγμαματα τσάμπα με τα πάντα όλα απεριόριστα σε τιμές χώμα. Από την cosmote προσωπικά έχω μόνο θετικά κ δεν θυμάμαι να με έχει προδώσει πουθενά εκτός σε ένα μέρος που ούτε ο θεός δεν έπιανε σήμα φαντάσου οι άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν θυμάμαι αν το είχα αναφέρει σε αυτό το νήμα , η δικιά μου εμπειρία λόγο ότι η δουλειά μου είναι να ταξιδεύω σε όλη την Ελλάδα μέχρι (κορφοβουνια )η εταιρεία μου με έχει περάσει από όλους τους παρόχους με μακράν καλύτερη κάλυψη κ ταχύτητες την cosmote , κ τον τελευταίο καιρό με γυρίσανε πάλι με vodafon κ παιδιά πιστέψτε με τα πράγματα είναι τραγικά. Αναγκάζομαι να το γυρνάω στο 2g για να πιάσω σήμα. Αλλά η κάθε vodafon k wind ξέρει τι κάνει για να κερδίζει πελάτες τα δίνει τα πράγμαματα τσάμπα με τα πάντα όλα απεριόριστα σε τιμές χώμα. Από την cosmote προσωπικά έχω μόνο θετικά κ δεν θυμάμαι να με έχει προδώσει πουθενά εκτός σε ένα μέρος που ούτε ο θεός δεν έπιανε σήμα φαντάσου οι άλλες εταιρείες.
Αν και βγαίνουμε off topic, ότι και να λέμε μερικά πράγματα είναι αντικειμενικά και μετρήσιμα. Όπως πόσους συνδρομητές εξυπηρετεί ο κάθε πάροχος και τι υποδομή έχει στο δίκτυο. Όταν έχεις πολύ περισσότερους πρέπει να έχεις δίκτυο για να τους αντέξει, και βλέπω ότι στο 4G ενώ χρόνια τώρα έχει φοβερή υποδομή αλλά τελευταία το έχει πάει σε άλλο επίπεδο (4 μπάντες ταυτόχρονα και ταχύτητες κοντά στο μισό gbps) προφανώς για να υποστηρίξει και το 5G, δεν μπορείς να έχεις παράπονο. Για την cosmote μιλάω.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Sofianna said:

Καλησπέρα! Σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα πως έχει κακή μπαταρία. Την ημέρα την βγάζει ακόμα και με έντονη χρήση στα 120Hz, χωρίς περιορισμούς. Εννοείται εξαρτάται και από την χρήση που κάνει ο καθένας και από το στήσιμο που θα κάνεις όπως θα διαβάσεις εδώ (πόσο συχνά θα γίνεται συγχρονισμός δεδομένων κλπ.)

 

15 ώρες πριν, deninho said:

Μπαταρία είναι πολύ καλή, συνήθως μου βγάζει 2ήμερο (οριακά διήμερο, αλλά οκ). Τουλάχιστον για εμένα που δεν παίζω παιχνίδια. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα κοιτάξω να το ξανασετάρω από την αρχή, όπως περιγράφει ο s_wind, να δω μήπως κερδίσω λίγο παραπάνω σε μπαταρία

 

14 ώρες πριν, sotosok said:

Μπαταρία σε καμία περίπτωση δεύτερη μέρα εκτός αν το κοιτάς όλη μέρα και παιχνίδια να μην παίζεις

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρησιμοποιεί κάποιος φορτιστή των 25w της samsung, αξίζει η αγορά του,είναι αρκετά πιο γρήγορος από αυτόν της συσκευασίας;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vag74 said:

Καλημέρα χρησιμοποιεί κάποιος φορτιστή των 25w της samsung, αξίζει η αγορά του,είναι αρκετά πιο γρήγορος από αυτόν της συσκευασίας;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τον πήρα εγώ για το γραφείο, κάνει περίπου 1.30 ώρα

Δεν έχει μεγάλες διαφορές από αυτόν στη συσκευασία

Αν δεν χρειάζεσαι δεύτερο φορτιστή μην τον πάρεις

Είναι και γκουμούτσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω για δώρο. ( έχω το S20FE) Μήπως το έχει αγοράσει κανείς από το netmobile ( bestprice) να μας πει αν είναι όντως το ευρωπαϊκό μοντέλο γιατί στο website δεν έχει τον ακριβή αριθμό μοντέλου. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω για δώρο. ( έχω το S20FE) Μήπως το έχει αγοράσει κανείς από το netmobile ( bestprice) να μας πει αν είναι όντως το ευρωπαϊκό μοντέλο γιατί στο website δεν έχει τον ακριβή αριθμό μοντέλου. Σας ευχαριστώ.

Είναι ευρωπαϊκό, αλλά κάλεσε τους για επιβεβαίωση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρα εγώ για το γραφείο, κάνει περίπου 1.30 ώρα
Δεν έχει μεγάλες διαφορές από αυτόν στη συσκευασία
Αν δεν χρειάζεσαι δεύτερο φορτιστή μην τον πάρεις
Είναι και γκουμούτσα
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, fotisbasm said:

Μήπως έχεις cosmote; έχει ανακοινώσει κατάργηση του 3G αυτό το διάστημα

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για τα δεδομένα λες. Στις κλήσεις που λέει ο φίλος δεν έχει καταργηθεί.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jim_Pal said:

Είναι ευρωπαϊκό, αλλά κάλεσε τους για επιβεβαίωση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πήρα τηλέφωνο μου το επιβεβαίωσαν . Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


 

7 ώρες πριν, Antretng said:
Για τα δεδομένα λες. Στις κλήσεις που λέει ο φίλος δεν έχει καταργηθεί.

 

 

 


Εγώ βλέπω πως αν το βάλω σε 3G μόνο, παρά του ότι στην αναμονή αν κοιτάξεις την κατάσταση SIM σου λέει δίκτυο UMTS αν πάω να καλέσω βγάζει πως δεν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο.

Sent from my Galaxy S10e


 

 

 

 

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρησιμοποιεί κάποιος φορτιστή των 25w της samsung, αξίζει η αγορά του,είναι αρκετά πιο γρήγορος από αυτόν της συσκευασίας;
 
Το S10lite και το Α71 που έχω ήρθαν με 25W.
Και στα δύο, με την ταχεία φόρτιση ενεργή, κάθε 15λεπτο η μπαταρία παίρνει 25% (δοκιμασμένο σε 25%-75%).
Δηλαδή, στην δύσκολη φάση, σε μισή ωρίτσα χώνεις 50% και έφυγες.
Να πώ επίσης ότι όταν το έβαλα πρίζα με 25% που έβγαλε υπόλοιπο χρόνο για πλήρη φόρτιση 52λεπτά (το οποίο δεν είναι πάντα τόσο αξιόπιστο).

Προσωπικά την ταχεία την χρησιμοποιώ σε σπάνιες περιπτώσεις γιατί συνήθως έχω μπόλικο χρόνο για φόρτιση. Αλλά στην ανάγκη, κακά τα ψέματα η ταχεία βοηθάει.

Υ.Γ Δεν έχω 15άρι για να συγκρίνω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω περίπου 2 βδομάδες. Εξαιρετικό. Σήμερα κατα τη διάρκεια βιντεοκλήσης στο messenger στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης άναβε ένα πράσινο λεντάκι. Νομίζω ότι εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση σε 12. Ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, linosmas said:

Καλησπέρα παιδιά. Το έχω περίπου 2 βδομάδες. Εξαιρετικό. Σήμερα κατα τη διάρκεια βιντεοκλήσης στο messenger στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης άναβε ένα πράσινο λεντάκι. Νομίζω ότι εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση σε 12. Ξέρει κανείς τίποτα?

Ανοίγει όταν χρησιμοποιείται η κάμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απορια αδαους.

Εχω φορτιστη 65w απο το προηγουμενο μου κινητο (realme 7pro).θα φορτισει πιο γρηγορα ή χρειαζεται ακριβως τα 25w κ αντιστοιχο καλωδιο που ζηταει για ταχεια φορτιση?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dubio said:

Παιδια, απορια αδαους.

Εχω φορτιστη 65w απο το προηγουμενο μου κινητο (realme 7pro).θα φορτισει πιο γρηγορα ή χρειαζεται ακριβως τα 25w κ αντιστοιχο καλωδιο που ζηταει για ταχεια φορτιση?

Μόνο με φορτιστή samsung θα πιάσει τα 25W

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται τζαμάκι ??
Spigen full face πολύ καλή εφαρμογή και ποιότητα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντός από θήκες, τρομερή η ringke onyx σε χρώμα γκρι, τα σπάει, και ποιο εξτριμ την ringke x fusion camo.

Στάλθηκε από το AGS2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μήπως έχεις και την spigen thin fit για να κάνεις μια σύγκριση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thanpapanik said:

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο συγκεκριμένο ποστ και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν έχει αναφερθει. Είμαι κάτοχος του A52s εδώ και ένα μήνα κοντά. Έχω παρατηρήσει πολλές φορές τόσο τώρα όσο και πριν την αναβάθμιση του τελευταίου αντροιντ ότι η οθόνη κάνει νερά. Θεωρώ ότι είναι θέμα λογισμικού. Αλλά αρχίζει και βγάζει χιόνια στην οθονη. Σαν παράσιτα. Σαν να κάνει κάτι παρεμβολές. Στο κάτω μέρος της οθόνης μέχρι τη μέση περίπου. Για απειροελάχιστο χρόνο. Μιλισεκοντ. Αλλά είναι εκνευριστικο. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;;;. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν δεν σταμάτησε να το κάνει και με την αναβάθμιση δεν είναι θέμα λογισμικού, καλό θα ήταν να κάνεις ένα hard reset στο τηλέφωνο σου και αν δεν στρώσει στο service, στο δικό μου κανένα θέμα με την οθόνη 

Edited by sotosok
Λογογράφος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μετά από 3μιση χρόνια με το καταπληκτικό Huawei p20 έκανα την μετάβαση στο Α52, πρώτη φορά πήρα Samsung κινητό στην ζωή μου ελπίζω να το συνηθίσω.
Μετά από 3 μέρες έχω να πω ότι είναι καταπληκτικό σε όλα του εκτός από το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα σε σχέση με το προηγούμενο κινητό είναι τραγικό, αργεί πολύ και πολλες φορές δεν πιάνει με τη πρώτη.
Τζαμακι δεν του έβαλα ούτε πρόκειται να του βάλω όπως έκανα άλλωστε με όλα τα κινητά μου.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikoseggo said:

Καλησπέρα σας, μετά από 3μιση χρόνια με το καταπληκτικό Huawei p20 έκανα την μετάβαση στο Α52, πρώτη φορά πήρα Samsung κινητό στην ζωή μου ελπίζω να το συνηθίσω.
Μετά από 3 μέρες έχω να πω ότι είναι καταπληκτικό σε όλα του εκτός από το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό αποτύπωμα σε σχέση με το προηγούμενο κινητό είναι τραγικό, αργεί πολύ και πολλες φορές δεν πιάνει με τη πρώτη.
Τζαμακι δεν του έβαλα ούτε πρόκειται να του βάλω όπως έκανα άλλωστε με όλα τα κινητά μου.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι αρκετά αργό το δαχτυλικο είναι η αλήθεια. Ειδικά αν βάλεις τζαμακι ζοριζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...