Jump to content

Αεροπορικές εταιρείες: Αγαπημένες, εμπειρίες, απορίες


lewton
 Κοινοποίηση

Ψηφίστε μια ή περισσότερες.  

836 members have voted

  1. 1. Ψηφίστε μια ή περισσότερες.

    • Ολυμπιακή (παλιά και νέα)
      159
    • Aegean
      170
    • Cyprus Airways
      23
    • Air France/KLM
      50
    • Lufthansa
      96
    • Easyjet
      51
    • British Airways
      123
    • Alitalia
      43
    • Singapore Airlines
      22
    • Άλλη
      99


Recommended Posts

Δεν ξερω,ισως τυχαινει στις δικες μου πτησεις... :p παντως ειναι δικο να κατηγορουμε την Ολυμπιακη ακομα & για μικροκαθυστερησεις 10-15 λεπτων,τη στιγμη που πολλες ιδιωτικες εταιριες σ'ολο τον κοσμο κανουν την ιδια ή μεγαλυτερη καθυστερηση...εχω βρεθει μπροστα σε ατομα που εβριζαν την Ολυμπιακη γι'αυτο το λογο & οταν οι ιδιοι ταξιδεψαν με την Aegean & ειχαν σχεδον 1 ωρα καθυστερηση,δεν εβγαλαν μιλια... :rolleyes:

 

Η Ολυμπιακη ειναι ο κανονας ομως. Ας μη μιλησουμε για εξυπηρετηση, ευγενια :lol:, ΤΙΜΕΣ :mad: κλπ. Μακαρι να κλεισει και η επομενη, προσωπικα δεν θα μου λειψει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Ολυμπιακη ειναι ο κανονας ομως. Ας μη μιλησουμε για εξυπηρετηση, ευγενια :lol:, ΤΙΜΕΣ :mad: κλπ. Μακαρι να κλεισει και η επομενη, προσωπικα δεν θα μου λειψει καθολου.

Δεν ενθουσιαζομαι με την ιδεα να υπερασπιζω εταιρια του δημοσιου :p αλλα θα το πω...οσες φορες ταξιδεψα με Ολυμπιακη(ειναι γυρω στις 50),εψαχνα να βρω τις...διασημες καθυστερησεις της αλλα τιποτα!Μια φορα μονο εκανε μισαωρη,τις υπολοιπες εφευγε το πολυ με 5-10 λεπτα καθυστερηση...ασε που 2-3 φορες εφυγε & 5 λεπτα πριν! :wacko: Το να την κατηγορουμε λοιπον συνεχεια γι'αυτο το θεμα ειναι υπερβολικο...βρες μου εσυ μια αεροπορικη εταιρια σ'ολο τον κοσμο που να φευγει συνεχως στην ωρα της & θα παραδεχτω οτι η Ολυμπιακη ειναι "καθυστερημενη"... ;) Οσο για εξυπηρετηση & ευγενεια,μου φαινονται κανονικοι,χωρις να ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...καλυτερα παντως απ'το μεσο ορο των δημοσιων υπαλληλων... :p απο τιμες δεν εχω παραπονο,αφου τις περισσοτερες φορες ηταν παντα πιο φτηνη,τουλαχιστον απ'την Aegean,που τη συγκρινω παντα... :!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενθουσιαζομαι με την ιδεα να υπερασπιζω εταιρια του δημοσιου :p αλλα θα το πω...οσες φορες ταξιδεψα με Ολυμπιακη(ειναι γυρω στις 50),εψαχνα να βρω τις...διασημες καθυστερησεις της αλλα τιποτα!Μια φορα μονο εκανε μισαωρη,τις υπολοιπες εφευγε το πολυ με 5-10 λεπτα καθυστερηση...ασε που 2-3 φορες εφυγε & 5 λεπτα πριν! :wacko: Το να την κατηγορουμε λοιπον συνεχεια γι'αυτο το θεμα ειναι υπερβολικο...βρες μου εσυ μια αεροπορικη εταιρια σ'ολο τον κοσμο που να φευγει συνεχως στην ωρα της & θα παραδεχτω οτι η Ολυμπιακη ειναι "καθυστερημενη"... ;) Οσο για εξυπηρετηση & ευγενεια,μου φαινονται κανονικοι,χωρις να ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...καλυτερα παντως απ'το μεσο ορο των δημοσιων υπαλληλων... :p απο τιμες δεν εχω παραπονο,αφου τις περισσοτερες φορες ηταν παντα πιο φτηνη,τουλαχιστον απ'την Aegean,που τη συγκρινω παντα... :!:

 

Τωρα αμα σου πω οτι για την Ολυμπιακη πιστευω-εχω ζησει τα ΑΚΡΙΒΩΣ αντιθετα, μα ΑΚΡΙΒΩΣ :worry:

 

Μια φορα πεταξα με Ολυμπιακη στο εσωτερικο (1η και τελευταια), Θεσ/νικη-Χανια πτηση τρομου :cry: Το αεροπλανο ηταν απο εκεινα με τους ελικες, δεν πηγε πανω απο 5 λεπτα ευθεια, ολο πανω-κατω δεξια-αριστερα. Να φανταστεις δεν μας σερβιρισαν. Καθυστερηση κανενα 15λεπτο αλλα ενταξει ειναι νορμαλ.

 

Τωρα για Θεσ/νικη-Λονδινο απο που να αρχισω? ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ καθυστερηση, τουλαχιστον 15 λεπτα (εχω κανει τη πτηση 10-15 φορες).

 

Στο αεροδρομειο της Θεσ/νικης 2 check in ανοιχτα ολα κι ολα για καμια 250 ατομα, ουρα ατελειωτη! Στο Λονδινο?? Απο 1 εως 2 check ins :w00t:

 

Εξυπηρετηση/ευγενια? Αστο καλυτερα, ντρεποσουν να ζητησεις ενα ποτηρακι νερο, σε κοιτουσαν με ενα υφος λες και σε πληρωναν αυτες!

 

Τιμες?? Αστο καλυτερα...παροτι κλεινω τα εισητηρια μου ΜΗΝΕΣ νωριτερα, σπανια εβρισκα κατω απο 300 Ευρω μετ'επιστροφης. Συνηθως πληρωνα 300-350 Ευρω, βεβαια εποχες οπως Χριστουγεννα ακουγες τιμες απο 1000 Ευρω (ναι σωστα ειναι τα μηδενικα) και πανω. Οταν οι ανταγωνιστες προσεφεραν πτηση μεσω αλλων χωρων στα 300 Ευρω μαξιμουμ, ε πως να μη κλεισετε μετα....

 

Ελα ομως που εχει ο καιρος γυρισματα...

 

Ερχεται ο περασμενος Μαρτιος και ανοιγει δρομολογιο η British Airways Θεσ/νικη- Λονδινο. Κλεινω εισητηριο να κατεβω Ελλαδα τον Ιουνιο και να γυρισω τον Οκτωμβριο, τιμη? 188 Ευρω. Τις ιδιες μερες η Ολυμπιακη πανω απο 300...

 

Τον Σεπτεμβριο ψαχνω για τα Χριστουγεννα εισητηριο, ba 185 Ευρω, ολυμπιακη 350+ Ευρω.

 

Κοιτουσα προχθες για να ανεβει ενας φιλος τον Φεβρουαριο, ρε παιδια αν το πιστευεται με επιστροφη ειχε 90 Ευρω (18 Ευρω το εισητηριο, τα υπολοιπα φοροι), και η Ολυμπιακη 300!! :w00t:

 

ΠΩΣ να μη κλεισετε? Πειτε μου πως?????

 

Και η ba 2 ανοιχτα check in στη Θεσ/νικη αλλα δεν στα επριζαν αν τυχον ειχες κανενα κιλακι παραπανω, ουτε ηταν κακομουτσουνες! Στο δε gatwick γυρω στα 20 check in desks, πραγματικα δεν εχω κανει πιο γρηγορο check in.

 

Για τις τιμες μιλησα πιο πανω... Για την ευγενια/εξυπηρετηση? Ε μονο.... δεν σου κανουν. Ισως βεβαια επειδη ειναι νεο δρομολογιο, μπορει αλλα δε με νοιαζει. Εμενα με νοιαζει οτι δινω τα μισα και περνω πολλα παραπανω.

 

Συγχυστικα βραδιατικα με τη παρτη τους :mad:

 

ps Για πτησεις εσωτερικου η aegean ειναι σημαντικα φθηνοτερη αμα κλεισεις με e-ticket ειδικα τωρα με τη προσφορα 19 Ευρω +φορους κλπ με 50 Ευρω πας οπου θες!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αμα σου πω οτι για την Ολυμπιακη πιστευω-εχω ζησει τα ΑΚΡΙΒΩΣ αντιθετα, μα ΑΚΡΙΒΩΣ :worry:

 

Μια φορα πεταξα με Ολυμπιακη στο εσωτερικο (1η και τελευταια), Θεσ/νικη-Χανια πτηση τρομου :cry: Το αεροπλανο ηταν απο εκεινα με τους ελικες, δεν πηγε πανω απο 5 λεπτα ευθεια, ολο πανω-κατω δεξια-αριστερα. Να φανταστεις δεν μας σερβιρισαν. Καθυστερηση κανενα 15λεπτο αλλα ενταξει ειναι νορμαλ.

 

Τωρα για Θεσ/νικη-Λονδινο απο που να αρχισω? ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ καθυστερηση, τουλαχιστον 15 λεπτα (εχω κανει τη πτηση 10-15 φορες).

 

Στο αεροδρομειο της Θεσ/νικης 2 check in ανοιχτα ολα κι ολα για καμια 250 ατομα, ουρα ατελειωτη! Στο Λονδινο?? Απο 1 εως 2 check ins :w00t:

 

Εξυπηρετηση/ευγενια? Αστο καλυτερα, ντρεποσουν να ζητησεις ενα ποτηρακι νερο, σε κοιτουσαν με ενα υφος λες και σε πληρωναν αυτες!

 

Τιμες?? Αστο καλυτερα...παροτι κλεινω τα εισητηρια μου ΜΗΝΕΣ νωριτερα, σπανια εβρισκα κατω απο 300 Ευρω μετ'επιστροφης. Συνηθως πληρωνα 300-350 Ευρω, βεβαια εποχες οπως Χριστουγεννα ακουγες τιμες απο 1000 Ευρω (ναι σωστα ειναι τα μηδενικα) και πανω. Οταν οι ανταγωνιστες προσεφεραν πτηση μεσω αλλων χωρων στα 300 Ευρω μαξιμουμ, ε πως να μη κλεισετε μετα....

 

Ελα ομως που εχει ο καιρος γυρισματα...

 

Ερχεται ο περασμενος Μαρτιος και ανοιγει δρομολογιο η British Airways Θεσ/νικη- Λονδινο. Κλεινω εισητηριο να κατεβω Ελλαδα τον Ιουνιο και να γυρισω τον Οκτωμβριο, τιμη? 188 Ευρω. Τις ιδιες μερες η Ολυμπιακη πανω απο 300...

 

Τον Σεπτεμβριο ψαχνω για τα Χριστουγεννα εισητηριο, ba 185 Ευρω, ολυμπιακη 350+ Ευρω.

 

Κοιτουσα προχθες για να ανεβει ενας φιλος τον Φεβρουαριο, ρε παιδια αν το πιστευεται με επιστροφη ειχε 90 Ευρω (18 Ευρω το εισητηριο, τα υπολοιπα φοροι), και η Ολυμπιακη 300!! :w00t:

 

ΠΩΣ να μη κλεισετε? Πειτε μου πως?????

 

Και η ba 2 ανοιχτα check in στη Θεσ/νικη αλλα δεν στα επριζαν αν τυχον ειχες κανενα κιλακι παραπανω, ουτε ηταν κακομουτσουνες! Στο δε gatwick γυρω στα 20 check in desks, πραγματικα δεν εχω κανει πιο γρηγορο check in.

 

Για τις τιμες μιλησα πιο πανω... Για την ευγενια/εξυπηρετηση? Ε μονο.... δεν σου κανουν. Ισως βεβαια επειδη ειναι νεο δρομολογιο, μπορει αλλα δε με νοιαζει. Εμενα με νοιαζει οτι δινω τα μισα και περνω πολλα παραπανω.

 

Συγχυστικα βραδιατικα με τη παρτη τους :mad:

 

ps Για πτησεις εσωτερικου η aegean ειναι σημαντικα φθηνοτερη αμα κλεισεις με e-ticket ειδικα τωρα με τη προσφορα 19 Ευρω +φορους κλπ με 50 Ευρω πας οπου θες!

απορώ πως δεν είχα δεί τις παραπάνω προσφορές που αναφέρεις για b.a.

κατά την γνώμη μου μιάς και εγώ έκανα αρκετές φορές τον χρόνο αθήνα-λονδίνο η b.a. είναι απο τις χειρότερες εταιρίες όσον αφορά το service και είναι και αγενέστατες οι αδερφούλες που έχουν για αεροσυνοδούς. άσε το άλλο ,που όποτε πετούσαμε υπήρχε το άγχος διάσπαρτο για τρομοκρατική ενέργεια και δεν κουνιόταν κανένας στο αεροπλάνο.

η ολυμπίακη απο ότι ακούω είναι ίσως η ασφαλέστερη εταιρία στην ευρώπη,με τα λιγότερα ατυχήματα και με το πιο αξιόπιστο service που γίνεται στα αεροπλάνα.μία φορά έχω ταξιδέψει με ολυμπιακή στο εσωτερικό και είχε καθυστέρηση 2 μέρες.ναί μέρες τότε που γινόταν ο χαμός με τις απεργίες των συνοδών.

alitalia τώρα. με αυτήν πήγα ισπανία.μπορώ να πώ οτι ήταν το πιο χαλαρό ταξιδάκι που έχω κάνει ποτέ.με το λιγότερο άγχος.δεν ξέρω γιατί ,αλλά ήταν απο τις ελάχιστες φορές που απόλαυσα το ταξιδάκι μιάς και διακατέχομαι απο τρελή φοβία για τα αεροπλάνα.δεν ξέρω γιατί αλλά δεν φοβήθηκα ούτε 1 δεύτερο.χωρίς κενά πουθενά.

άψογη απογείωση-προσγείωση.το εναέριο service ήταν ψιλοχάλια απο ότι θυμάμαι.

με singapore είχα πάει κούβα παλιά και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οι αεροσυνοδοί που ήταν όλες άπαιχτα μ..νακια.κοντές μεν αλλά τρελές γκομενίτσες.

γενικά πάντως επειδή έχω και συγγενή πιλότο στην ολυμπιακή μου λέει οτι οι ασφαλέστερες εταιρίες στην ευρώπη είναι-ήταν η ολυμπιακή (ξόδευαν τρελά ποσά για service αεροπλάνων,με πολλαπλούς ελέγχους) , lufthansa με τους καλύτερους και πιο ακριβοπληρωμένους πιλότους στον κόσμο , και η ισπανική iberia ή κάπως έτσι λέγεται καθώς ο στόλος τους ανανεώνεται σχεδόν κάθε χρόνο,ξένα κεφάλαια βλέπεις αρά λογικά θα υπάρχει και ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

απορώ πως δεν είχα δεί τις παραπάνω προσφορές που αναφέρεις για b.a.

κατά την γνώμη μου μιάς και εγώ έκανα αρκετές φορές τον χρόνο αθήνα-λονδίνο η b.a. είναι απο τις χειρότερες εταιρίες όσον αφορά το service και είναι και αγενέστατες οι αδερφούλες που έχουν για αεροσυνοδούς. άσε το άλλο ,που όποτε πετούσαμε υπήρχε το άγχος διάσπαρτο για τρομοκρατική ενέργεια και δεν κουνιόταν κανένας στο αεροπλάνο.

η ολυμπίακη απο ότι ακούω είναι ίσως η ασφαλέστερη εταιρία στην ευρώπη,με τα λιγότερα ατυχήματα και με το πιο αξιόπιστο service που γίνεται στα αεροπλάνα.μία φορά έχω ταξιδέψει με ολυμπιακή στο εσωτερικό και είχε καθυστέρηση 2 μέρες.ναί μέρες τότε που γινόταν ο χαμός με τις απεργίες των συνοδών.

alitalia τώρα. με αυτήν πήγα ισπανία.μπορώ να πώ οτι ήταν το πιο χαλαρό ταξιδάκι που έχω κάνει ποτέ.με το λιγότερο άγχος.δεν ξέρω γιατί ,αλλά ήταν απο τις ελάχιστες φορές που απόλαυσα το ταξιδάκι μιάς και διακατέχομαι απο τρελή φοβία για τα αεροπλάνα.δεν ξέρω γιατί αλλά δεν φοβήθηκα ούτε 1 δεύτερο.χωρίς κενά πουθενά.

άψογη απογείωση-προσγείωση.το εναέριο service ήταν ψιλοχάλια απο ότι θυμάμαι.

με singapore είχα πάει κούβα παλιά και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οι αεροσυνοδοί που ήταν όλες άπαιχτα μ..νακια.κοντές μεν αλλά τρελές γκομενίτσες.

γενικά πάντως επειδή έχω και συγγενή πιλότο στην ολυμπιακή μου λέει οτι οι ασφαλέστερες εταιρίες στην ευρώπη είναι-ήταν η ολυμπιακή (ξόδευαν τρελά ποσά για service αεροπλάνων,με πολλαπλούς ελέγχους) , lufthansa με τους καλύτερους και πιο ακριβοπληρωμένους πιλότους στον κόσμο , και η ισπανική iberia ή κάπως έτσι λέγεται καθώς ο στόλος τους ανανεώνεται σχεδόν κάθε χρόνο,ξένα κεφάλαια βλέπεις αρά λογικά θα υπάρχει και ποιότητα.

Oson afora tin alitalia, 3 atoma xerw pou irthan edw sti Nikaia me autin (me stasi sti Romi), oi 2 eihan kathysterisi!

O enas gyrw sto dioro sti defteri ptisi (romi-Nikaia), alla to koryfaio itan mia kopela pou eihe kathysterisi 3 ores sto Athina-Romi, me apotelesma na hasei tin defteri ptisi kai na fygei to epomeno proi. Se kalo tis vgike pantos, giati tin pigan se xenodoheio 3 asterwn kai glitose kai to xenodoheio pou tha plirone to proto vrady edw!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nrg,νομιζω πως μεγαλυτερο προβλημα εχει το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης(που ειναι ελεεινο) παρα η Ολυμπιακη.Για το θεμα των κιλων τα τελευταια 2 χρονια εχουν ηρεμησει... :p Στο θεμα των καθυστερησεων,10-15 λεπτα δε θεωρειται καθυστερηση,ειδικα αν εχεις πικρες εμπειριες απο ωριαιες(και βαλε) καθυστερησεις αλλων εταιριων(αλιταλια :X ).Τα ελικοφορα πρεπει να καταργηθουν,αλλα δεν ειναι κι ευκολο να τα αντικαταστησουν με καινουρια αεροπλανα για καθε νησακι που εξυπηρετει μονο η Ολυμπιακη...
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕGEAN ήταν άψογη στα πάντα και στα 2 ταξίδια. Υπήρξε βέβαια πρόβλημα στην επιστροφή μου. Καθυστέρηση 2 ωρών. Απο μόνοι τους μας έδωσαν κουπόνι γεύματος, μας ζήτησαν χίλιες συγγνώμες και εμπράκτως στο τέλος, έδωσαν σε όλους τους επιβάτες ενα έγγραφο έκπτωσης, που λέει οτι μπορούμε να ταξιδέψουμε για όποιον προορισμό πετάει η εταιρία, εντός ενός έτους πλύν Χριστουγέννων και Πάσχα και Άυγουστο, με 50 μόνο ευρό. Μπράβο τους.
Link to comment
Share on other sites

αυτες που εχουν τις ωραιοτερες αεροσυνοδους!!

 

Μηπως μπορει να μου πεις αν ξερεις τοκοστο στου εισητηριου για ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

και με ποια εταιρεα;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πεις αν ξερεις τοκοστο στου εισητηριου για ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

και με ποια εταιρεα;

Για Αυστραλία η singapore είναι μακράν η καλύτερη επιλογή! ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παιδια την κορυφαια την ξεχασατε!!!!!!!

που ειναι η emirates???

μακραν τα καλυτερα αεροπλανα και την καλυτερη εξυπηρετηση!

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω για τις εταιρίες του εξωτερικού γιατί έχω ταξιδέψει μόνο με 3 (KLM, Alitalia και United Airlines). Όσο για την Ελλάδα και τις πτήσεις του εσωτερικού θυμάμαι όλα μου τα ταξίδια και με την Ολυμπιακή αλλά και με την Aegean.

 

Aegean: Μακράν η καλύτερη αεροπορική εταιρία που έχει να επιδείξει η Ελλάδα, δεν απορώ που κάθε χρόνο βγαίνει μια απο τις 3 καλύτερες στην Ευρώπη. Μεγάλο Bonus τα εισιτήρια, που όσο πιο νωρίς κλείσεις τόσο πιο φθηνά είναι! Άψογη εξυπηρέτηση, πάντα on time και φυσικά, το μεγαλύτερο ατού της, το μπισκοτάκι!!!

 

Ολυμπιακή: Μια φορά πήγα απο Αθήνα Καβάλα και ένιωσα σαν να μπήκα σε λεωφορείο παρά σε Αεροπλάνο. Ο πιλότος ο'τι να'ναι, η αεροσυνοδός μετά βίας χωρούσε να περάσει ανάμεσα στα καθίσματα και φυσικά, δεν φύγαμε στην ώρα μας!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδη ειμαι εντελως ασχετη απο αεροπορικες εταιριες (δεν εχω πεταξει ποτε), ποια μου προτεινετε να επιλεξω για να παω Λονδινο;

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι εντελως ασχετη απο αεροπορικες εταιριες (δεν εχω πεταξει ποτε), ποια μου προτεινετε να επιλεξω για να παω Λονδινο;

Εasyjet! (κι αν αγοράσεις μέχρι τις 14/02 το βράδυ έχει όλα τα εισιτήρια σε προσφορά, και είναι ακόμα φθηνότερα)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι εντελως ασχετη απο αεροπορικες εταιριες (δεν εχω πεταξει ποτε), ποια μου προτεινετε να επιλεξω για να παω Λονδινο;

 

Απο που, ποτε μεχρι ποτε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την κορυφαια την ξεχασατε!!!!!!!

που ειναι η emirates???

μακραν τα καλυτερα αεροπλανα και την καλυτερη εξυπηρετηση!

Mias kai douleuei ekei h kopela mou,sou lew pws einai sta top 5 edw kai xronia san etairia kai arketes fore sphre prwtia!Ta aeroplana pane prwta s authn kai sthn Singapore;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι εντελως ασχετη απο αεροπορικες εταιριες (δεν εχω πεταξει ποτε), ποια μου προτεινετε να επιλεξω για να παω Λονδινο;

 

Με την easy μπορείς να βρείς πολυ φθηνά εισητιρια και να κάνεις κράτηση μέσω του website.

Μην πετάξεις με άδειο στομάχι γιατι η πτήση με easy δεν έχει φαγητο...

 

Επειδή που και που παίζουν μερικές προσφορές ρώτα τον πράκτορά σου μπορεί να βρείς καλά εισητίρια με OA η ΒΑ (British)

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψήφισα British Airways, πρέπει να αναφέρω τις εξαιρετικές προσφορές της Easyjet για Μιλάνο, νέο της προορισμό από αρχές Μαρτίου. Και για να πουλήσω λίγο μούρη να σας πω ότι ο Στέλιος ο Χατζηιωάννου είναι ανιψιός του νονού μου... [πουλμουρ mode off] :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

De tha tis elega ekseretikes.Alla ikanopoihtikes;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Απο που, ποτε μεχρι ποτε?

 

To Μάιο θα παω για 5 μερες. Απο Αθηνα θα φυγω.

Απλα επειδη στο αεροπλανο που επεσε στο Γραμματικο ηταν η αδερφη μιας φιλης μου, το εχω παρει λιγο απο φοβο εκτοτε και θελω να παω με μια αρκετα ασφαλη εταιρεια. Για την Easy Jet δεν κλεινεις εισιτηρια μονο με πιστωτικη;

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

To Μάιο θα παω για 5 μερες. Απο Αθηνα θα φυγω.

Απλα επειδη στο αεροπλανο που επεσε στο Γραμματικο ηταν η αδερφη μιας φιλης μου, το εχω παρει λιγο απο φοβο εκτοτε και θελω να παω με μια αρκετα ασφαλη εταιρεια. Για την Easy Jet δεν κλεινεις εισιτηρια μονο με πιστωτικη;

 

Νομίζω μπορείς και κανονικά μέσω ταξιδιωτικών γραφείων, αλλά μέσω ιντερνετ και με πιστωτική η τιμές είναι αρκετά χαμηλότερες.

 

De tha tis elega ekseretikes.Alla ikanopoihtikes;)

 

70 ευρώ με επιστροφή όλα μέσα δεν είναι εξαιρετικές τιμές; :confused: Για να πάω Αθήνα - Ρώμη, πλήρωσα 250 ευρώ με Aegean...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς και κανονικά μέσω ταξιδιωτικών γραφείων, αλλά μέσω ιντερνετ και με πιστωτική η τιμές είναι αρκετά χαμηλότερες.

 

 

 

70 ευρώ με επιστροφή όλα μέσα δεν είναι εξαιρετικές τιμές; :confused: Για να πάω Αθήνα - Ρώμη, πλήρωσα 250 ευρώ με Aegean...

 

Giati egw brhskw oso les esu epi 2:wacko:

Nomizw pws h mikroteth timh einai 60 eurw one way mono:wacko:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Η easy έχει ακριβύνει λιγάκι αλλα παραμένη φθηνή.

Αυτό που με στεναχωρεί είναι η απουσία της Ryanair απο την Ελλάδα :cry:

Εκλεισα Αγγλία-Λιθουανια με €95 (συμπ. φόρων, μετ επιστροφής)

Link to comment
Share on other sites

To Μάιο θα παω για 5 μερες. Απο Αθηνα θα φυγω.

Απλα επειδη στο αεροπλανο που επεσε στο Γραμματικο ηταν η αδερφη μιας φιλης μου, το εχω παρει λιγο απο φοβο εκτοτε και θελω να παω με μια αρκετα ασφαλη εταιρεια. Για την Easy Jet δεν κλεινεις εισιτηρια μονο με πιστωτικη;

 

 

Ναι εισητηρια της easyjet μπορεις να κλεισεις μονο μεσω ιντερνετ ή τηλεφωνικως ( με επιπλεον χρεωση) χρησιμοποιωντας πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα πχ visa electron.

 

Αν δεν θελεις να διαλεξεις την easyjet θα χρειαστει να δωσεις περιπου τα 2πλα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Giati egw brhskw oso les esu epi 2:wacko:

Nomizw pws h mikroteth timh einai 60 eurw one way mono:wacko:

 

Έβαλα για ένα τυχαίο ταξίδι, 15/3 με 21/3, συνολική τιμή 64.98 ευρώ. Αν διαλέξεις αναχώρηση 16/3 (Πέμπτη), πάει στα 80 περίπου ευρώ σύνολο και αν διαλέξεις 17/3 (Παρασκευή), ανεβαίνει στα 95 ευρω (περίπου). Αν έβαζα 15/3 με 22/3 η τιμή πέφτει στο εξαιρετικό 57.98:!: . Οι τιμές εξαρτώνται από τις μέρες αναχώρησης και επιστροφής, αλλά με λίγο ψάξιμο μπορείς να βρεις εξαιρετικές (όπως προανέφερα) τιμές.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Με την Aegean πετάω όταν είναι αυτό δυνατόν (δεν πετάει σε πολλούς προορισμούς στο εξωτερικό). Πιστέυω οτι είναι και εξυπηρέτηση καλύτερη και στην ώρα της ακριβής. Όμως γενικά δεν τα γουστάρω τα αεροπλάνα, αυτή η νέα πολιτική των εταιριών γενικά να βάλουν και άλλα καθίσματα και να μειώσουν τον χώρο στα άλλα ώστε να χωρέσουν τα νέα, είναι απαράδεκτη. Την Τρίτη γύρναγα απο Φρανκφούρτη και δυνοπάθησα, σαν σαρδέλες μας έχουν, που να φας, ούτε ο δίσκος δεν χωράει και τα πόδια μουδιάζουν :mad: Έτσι αναγκάζομαι αφού με φέρνουν σε αυτό το σημείο, βάζω τα παπούστια μου κόντρα στο μπροστινό κάθισμα, αν ήμαστε και παρέα και υπάρχει δικός μας μπροστά τότε τα πόδια μου πάνε στα μπράτσα του καθίσματος του μπροστινού :lol: Είμαι και λεπτός, φανταστήτε οι χοντροί τι θα πρέπει να κάνουν! Για να πας τουαλέτα πρέπει να κάνεις άλμα πάνω απο δυο άτομα για να βγείς, σε περίπτωση που κάθεσε στο παράθυρο. Και το άλλο απαράδεκτο είναι περιορισμός του βάρους στα 20 κιλά, παλιά ήταν 30 :mad: Φορτώνομαι σαν γαϊδαρος και πέρνω επάνω μου τα παραπάνω κιλά μέσα στην καμπίνα. Με όλα αυτά το ταξίδι γίνεται εφιάλτης :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...