Jump to content

TCL 20 5G


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν έχω κάνει κάτι ακόμη. Θα ενημερώσω.
Πριν καιρό είχα στείλει στην εξυπηρέτηση μέσω κάποιας εφαρμογής που έχει το τηλέφωνο και μου απάντησαν αμέσως, όχι τόσο ικανοποιητικά ωστόσο.
b9950b5c8f2c7038d781c8af01ffb14b.jpg

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, CaptainChris said:

Τελικα εγραψες στην TCL και τι σου απαντησαν; Αν δεν το εκανες ακομη, ενημερωσε αν και οταν το κανεις να ξερουμε κι εμεις.

Δεν έχω γράψει ακόμα .θα περιμένω μήπως κ έρθει το Φεβρουάριο το android 11.επειδη η τελευταία ενημέρωση γράφει Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

.δεν έγραψα . επειδή η τελευταία ενημέρωση ασφαλείας λέει αρχές Φεβρουαρίου και σκέφτομαι.μηπως τελικά έρθει αυτό το μήνα το android 11.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όχι, τίποτα ακόμη. Οι εφαρμογές ενημερώνονται γιατί κυκλοφορούν ενημερώσεις αυτοί που τις αναπτύσσουν, και μέσω Google play τις λαμβάνουμε. Αυτό έλειπε, να μην είχαμε και αυτό.
Αντίστοιχα,ο κατασκευαστής φαίνεται πως δεν ασχολείται καθόλου. Ούτε για να βγάλει την νέα (που πλέον δεν είναι και τόσο νέα) έκδοση του λειτουργικού, ούτε για να ενσωματώσει έστω τις διορθώσεις που διαθέτει η Google για τα θέματα ασφάλειας κάθε μήνα. Ας ήταν να το δίνει και κάθε τρίμηνο, δεν θα είχα παράπονο. Αλλά να είναι πίσω ένα χρόνο σε ασφάλεια είναι υπερβολικό, για συσκευή τέτοιας ηλικίας. Ποτέ ξανά tcl, σε κινητό τουλάχιστον. Δεν είναι σοβαροί.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εάν μέχρι το χειμώνα τον επόμενο δεν έρθει το android 11.θα το αφήσω το κινητό και θα πάρω realme .εγώ απλά επειδή το πήρα την ημέρα των τηλεπικοινωνιών το αγόρασα σε προσφορα 199ευρω.μιλαμε πέρσυ το μαιο.ειδα εβγαζε καλές φωτογραφίες σε αυτή την κατηγορία.και λεω μια χαρά.εδω το παλιό μου το huawei πήρε μια αναβάθμιση και αυτό κοντεύει χρόνο και τίποτα ακόμα.αλλα πολλές φορές σκέφτομαι όποιο κινητό παίρνει στη μεσαία κατηγορία αναβάθμιση πιάνει πάτο.δηλαδη κρασαρει άσχημα.τι να πω δεν ξέρω .

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέτε , δεν ξέρω τι γίνεται με την σειρά 20 αλλά δεν φαίνεται να έχουν σε προτεραιότητα τις ενημερώσεις ασφαλείας τουλάχιστον. 

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτην προεπιλογή .tcl το κλασικό.γιατι όταν το πατάω το κουμπί δεξιά ενώ έχω ανοικτό το τηλέφωνο δεν με πετάει το πάνω μέρος την ώρα? Γνωρίζει κανείς,?για  ξεκλείδωμα με πετούσε και εμφανιζε την ώρα τώρα δεν το κάνει.εχω κάνει κάτι λάθος?

Screenshot_2022-02-15-15-50-42-523.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ένας ακόμα εγραψε στο GSM arena για το android 11 .κάτω από το κινητό αυτό στα σχολια..ελπιζω κάποιοι να το προσέξουν από την tcl 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως δεν θα κάνουν τίποτα. Μου δίνουν την εντύπωση πως το παράτησαν, και απλά επικεντρώθηκαν στα άλλα μοντέλα. Και θα μείνει όπως ήρθε από το κουτί.
Μακάρι να βγω πολύ λάθος, αλλά αυτό το προαίσθημα έχω.

Τώρα που το σκέφτομαι, και μια TCL TV που είχα πάρει πριν 15 μήνες, δεν έχει πάρει επίσης αναβάθμιση. Αλλά είναι με Android 9 και οκ, εκεί δεν με ενοχλεί για τη χρήση που τη θέλω. Το κινητό όμως μεγάλο φάουλ. Ποτέ ξανά για κανένα λόγο.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

TCL.Mobile.Care@tcl.com γράψτε σ αυτό το email το παράπονο σάς και θα σας απαντήσουν οπως και στο Facebook/Messenger TCL Mobile Greece.

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Εγώ πιστεύω πως δεν θα κάνουν τίποτα. Μου δίνουν την εντύπωση πως το παράτησαν, και απλά επικεντρώθηκαν στα άλλα μοντέλα. Και θα μείνει όπως ήρθε από το κουτί.
Μακάρι να βγω πολύ λάθος, αλλά αυτό το προαίσθημα έχω.

Τώρα που το σκέφτομαι, και μια TCL TV που είχα πάρει πριν 15 μήνες, δεν έχει πάρει επίσης αναβάθμιση. Αλλά είναι με Android 9 και οκ, εκεί δεν με ενοχλεί για τη χρήση που τη θέλω. Το κινητό όμως μεγάλο φάουλ. Ποτέ ξανά για κανένα λόγο.

Sent from my Galaxy S10e
 

Κι εγώ εχω TCL τηλεόραση που δεν έχει πάρει καμία ενημέρωση, ενω έχουν ανακοινώσει ότι θα πάρουν Android TV 11 τα μοντέλα του 2020, περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, CaptainChris said:

TCL.Mobile.Care@tcl.com γράψτε σ αυτό το email το παράπονο σάς και θα σας απαντήσουν οπως και στο Facebook/Messenger TCL Mobile Greece.

Κι εγώ εχω TCL τηλεόραση που δεν έχει πάρει καμία ενημέρωση, ενω έχουν ανακοινώσει ότι θα πάρουν Android TV 11 τα μοντέλα του 2020, περιμένουμε.

Θα στείλω φίλε.ναεισαι καλά.ειμαι περίεργο ς να δω τι θα με πουν.δεν μπορεί το realme 6pro.να έχει πάρει κ εμείς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pantelis pa said:

Θα στείλω φίλε.ναεισαι καλά.ειμαι περίεργο ς να δω τι θα με πουν.δεν μπορεί το realme 6pro.να έχει πάρει κ εμείς τίποτα.

Τους έστειλα μύνημα μέσω email.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πουν τα γνωστά. Ότι θα βγει όπου να'ναι, και πως είναι και θέμα παρόχου κινητής...

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Με απάντησαν στο Facebook.μου είπαν μπορείτε να πάρετε τηλ και μου έδωσαν ένα νουμερο .για να σας εξυπηρετήσουν σε αυτό το τεχνικό θέμα. Δεν το τραβάω άλλο.αν είναι να γίνει θα περιμένω .

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, CaptainChris said:

TCL.Mobile.Care@tcl.com γράψτε σ αυτό το email το παράπονο σάς και θα σας απαντήσουν οπως και στο Facebook/Messenger TCL Mobile Greece.

Κι εγώ εχω TCL τηλεόραση που δεν έχει πάρει καμία ενημέρωση, ενω έχουν ανακοινώσει ότι θα πάρουν Android TV 11 τα μοντέλα του 2020, περιμένουμε.

Κανονικά με αυτή την διεύθυνση που μου έδωσες μπήκα στο gmail μου και τους έστειλα μύνημα.μεχρι στιγμής απάντηση δεν πήρα .

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, CaptainChris said:

TCL.Mobile.Care@tcl.com γράψτε σ αυτό το email το παράπονο σάς και θα σας απαντήσουν οπως και στο Facebook/Messenger TCL Mobile Greece.

Κι εγώ εχω TCL τηλεόραση που δεν έχει πάρει καμία ενημέρωση, ενω έχουν ανακοινώσει ότι θα πάρουν Android TV 11 τα μοντέλα του 2020, περιμένουμε.

Έστειλα μέσω του gmail μου.για να δούμε .μέχρι στιγμής κανείς δεν απάντησε.στο φινάλε θα το αφήσω με το android 10.αλλωστε πάλι πετάει .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρα απάντηση από την tcl .για την αναβάθμιση.ειναι ήδη προετοιμασμένο μου είπαν.το μόνο που λείπει είναι το approval δηλαδή η έγκριση .για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε. Σήμερα είναι 5 Μαρτίου 2022 και η ενημέρωση ασφαλείας έχει ημερομηνία 5 Φεβρουαρίου 2021. 13 μήνες. Τραγικό....

Και βέβαια προκύπτουν και άλλα θέματα. Από τη στιγμή που δεν δίνει καθόλου τακτικά updates και βγάζει ένα μόνο μετά από 1,5 χρόνο, ποιος μου λέει ότι δεν θα είναι τίγκα στα bugs.

Πραγματικά άθλια αντιμετώπιση. Ποτέ ξανά TCL για κινητό.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .και μένα το ίδιο λέει 5 Φεβρουαρίου του 2021.μονο οι εφαρμογές ενημερώνονται.αν έρθει το 11 και έχει πολλά προβλήματα την λύση την ξέρουμε.πηγαινουμε σε άλλη μάρκα.παντος στις εφαρμογές πάει σφαίρα .μη ξεχνάς το αγοράσαμε και 200 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου δεν έχει καθόλου bugs.σφαιρα πάει παντού.δεν κολλάει πουθενά.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, spy14 said:

Πάντως το δικό μου δεν έχει καθόλου bugs.σφαιρα πάει παντού.δεν κολλάει πουθενά.

Δεν κατάλαβες τι είπα. Για το update όταν και ΑΝ έρθει όχι το λειτουργικό όπως είναι τώρα. Δεδομένης της αδιαφορίας που δείχνει η εταιρεία για το συγκεκριμένο μοντέλο, δεν μπορώ να είμαι βέβαιος ούτε να ελπίζω ότι έχει δώσει τόση προσοχή όση απαιτείται για να βγει ένα σωστό update. Έχει τύχει να βγουν updates με bug οπουδήποτε, αλλά να διορθώνονται σε μετεγενέστερη αναβάθμιση. Εδώ έτσι και δώσει κάτι δεν το βλέπω να παίρνει άλλο μετά. Χώρια που κρατάω μικρό καλάθι για την ενημέρωση ασφαλείας. Δηλαδή και να κυκλοφορήσει τώρα κάτι δεν είναι αυτονόητο ότι θα έχει ενημέρωση Μαρτίου 2022. Μπορεί να σου είναι από το προηγούμενο έτος. Γενικά πολύ χάλια σε αυτό το κομμάτι. Α, και το αν έχει bugs δεν έχει σχέση με την ταχύτητα εκτέλεσης των εφαρμογών. Σε αυτό ρόλο παίζει το SoC κυρίως. Αν δεν φορούσε τον συγκεκριμένο Snapdragon αλλά κάποιον Mediatek, δεν νομίζω ότι θα το αγόραζα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...