Jump to content

TCL 20 5G


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε ρυθμίσεις, κάρτα sim και δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, ρυθμίσεις κάρτας sim, πάτησε πάνω στην κάρτα (στο όνομα, όχι στο γρανάζι δεξιά), και σε αυτό που θα σου ανοίξει πάτα τέρμα κάτω ονόματα Σημ. Προσβ. (APN). Εκεί μέσα πρέπει να σου έχει μια καταχώρηση με κάποιο όνομα π.χ. Vodafone internet ή mobile internet. Είναι τσεκαρισμένη δεξιά;

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντάξει είναι. Από ότι βλέπω δείχνει ένδειξη H+. Άρα είσαι σε 3G. Ή δεν έχει κάλυψη εκεί που είσαι ή κάποιο πρόβλημα. Άλλες φορές είχες 4G εκεί που είσαι; Γενικά mobile data;

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3gigabyte  τώρα λέει H+ οκ ευχαριστώ πολύ.απλα μου έκανε εντύπωση όταν ειμουν σε ένα καφέ και τα άνοιξα κ εκεί δεν είχε άρα δεν έχουμε καλό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ναι άλλες φορές είχα και 4g ανάλογα το σημείο.ολα καλά ευχαριστώ.κατι πάτησα μάλλον η με την αναβάθμιση σε android 11 άλλαξε μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία έχει εκτοξευθεί. Όσο πάει και καλύτερα. Επίσης μετά το update παίζει και η εφαρμογή cosmote TV που πριν απλά κολλούσε και έκλεινε.a5dbbdb39a8019aad980d5fed037aa5b.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει περίπτωση να έρθει και άλλο upgrade ?όχι πχ το 12 android.οτιδηποτε  άλλες ενημερώσεις.του χρόνου το ν Νοεμβρίο σταματάνε οι ενημερώσεις στο συγκεκριμένο μοντέλο.πιστευω να το γνωρίζετε.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω για την ημερομηνία. Για να έκανε τόσο καιρό να δώσει μια αναβάθμιση, δεν πιστεύω ότι θα δώσει σύντομα. Ένα καλό σενάριο θα ήταν να δίνει κάθε τρίμηνο ενημέρωση ασφαλείας. Αλλά και αυτό να μην γίνει, σε κανέναν χρόνο από τώρα κάτι μπορεί να πάρουμε. Δηλαδή μέχρι το τέλος της υποστήριξης είναι 1,5 χρόνος ακόμα. Αν όχι την 12, έστω και για την ασφάλεια κάτι θα έπρεπε να μας δώσει.

Το παρήγορο είναι πως πολλά bugs που έβλεπα με το αρχικό λογισμικό διορθώθηκαν.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Στο δίκτυο και στον αισθητήρα φωτός στο android 10 πήγαινε μόνο του μέχρι τέλος. Τώρα κάπως σε αυτά τα δύο σταματάει με το android 11.συμβαινει κ σε σένα,?

Screenshot_2022-03-31-10-01-33-824.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα κάνει ποτέ. Δεν έχει κάποιο θέμα ωστόσο. Για το δίκτυο στην αρχή μου απέτυχε, αλλά ήταν λογικό γιατί είχα flight mode. Το έβγαλα και ήταν με mobile data και πέρασε κανονικά.adc493d4860bcad205198ca9bc287b08.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν έκανες αυτό που σου λέει; Πρέπει να το γυρίσεις 90° δεξιά, 90° αριστερά και 180° (να το γυρίσεις ανάποδα δηλαδή) και τα τριγωνάκια θα πρασινίσουν, άρα περνάει τον έλεγχο. Το αποτυχία είναι κουμπί που το πατάς αν δεν αποκρίνεται ξέρω'γω.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2022 at 10:38 ΠΜ, Mark_K said:

Ε, δεν έκανες αυτό που σου λέει; Πρέπει να το γυρίσεις 90° δεξιά, 90° αριστερά και 180° (να το γυρίσεις ανάποδα δηλαδή) και τα τριγωνάκια θα πρασινίσουν, άρα περνάει τον έλεγχο. Το αποτυχία είναι κουμπί που το πατάς αν δεν αποκρίνεται ξέρω'γω.

Sent from my TCL 20 5G
 

Καλησπέρα στην παρέα!και εγώ πρώτη φορά tcl.Εδω και 2 εβδομάδες έχω το 20l+...115 ευρώ από Κωτσόβολο...το κινητό πετάει σε όλα του.ηθελα ένα φθηνό δεύτερο,έχω και το note 10 pro xiaomi...τελικά το έχω για πρώτο τωρα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pantelis pa said:

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή για να έχω στην αρχική οθόνη όπως δείχνει στη φωτό?

Screenshot_2022-04-01-17-42-32-315.jpg

Καλησπέρα....στις χειρονομίες θα βρείτε ενεργοποίηση οθόνης με διπλό πάτημα.Εχει αλλά είναι χωμένο βαθιά,για όσους ψάχνουν!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπάρχει στο δικό του, αλλά όχι στο δικό μας. Ο φίλος είπε πως έχει το 20L+. Ίσως δεν έχει καταλάβει ότι το θέμα του 20 5G, στο οποίο γράφει, είναι διαφορετικό τηλέφωνο.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όντως δεν το πήρα χαμπάρι, αλλά κουφό μου φαίνεται να το έχει το ένα τηλέφωνο και όχι στο άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μπλόκαρα το δίκτυο της κινητής τηλεφωνίας.κατεβασα vpn άλλο και την πάτησα.δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο πουθενά .πως μπορώ να βρω το ελληνικό δίκτυο ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το μπλόκαρες για να σου πω ακριβώς. Εγώ θα απεγκαθιστούσα την εφαρμογή που το χάλασε (το vpn που λες), και αν δεν έφτιαχνε θα προχωρούσα σε επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου (κάνε αναζήτηση με τη λέξη επαναφορά στις ρυθμίσεις και στο βγάζει δεύτερο). Υπόψιν ότι σου σβήνει και ότι αποθηκευμένο WiFi έχεις. Αν δεν διορθωθεί ούτε με αυτό, backup στα δεδομένα και πλήρες reset.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το βρεις σε ρύθμιση γενική για όλες τις εφαρμογές. Το κάνεις για όποια θέλεις. Κρατάς πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής και πατάς πάνω δεξιά το "i" για να σε πάει στο "πληροφορίες εφαρμογής". Μέσα εκεί θα επιλέξεις την ενότητα μπαταρία, όπου εκεί θα βρεις τη σχετική επιλογή.f6a295c71efa6891b4f9bb2e9215b5b6.jpg

Υπόψιν πως θέλει προσοχή που θα το ρυθμίσεις. Αν το κάνεις σε εφαρμογές messaging (πχ Viber, messenger) μπορεί να χάνεις μηνύματα.

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τα δεδομένα οπότε πάω στη πιάτσα παταω τα δεδομένα κ δεν με δείχνουν ότι άνοιξαν και πρέπει να πάω να κάνω επαναφορά εκεί δεξιά στις 3 τελιτσες.συμβαινει και σε  σας?

Screenshot_2022-04-07-20-09-40-845.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...