Jump to content

TCL 20 5G


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε χρειάζεται φλας σε νυχτερινή φωτογραφία μόνο ζημιά κάνει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic


Παντός αν το λιώσεις το τηλέφωνο πχ αν είσαι συνέχεια μέσα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης πάνω από 14 ώρες δεν κρατάει η μπαταρία.εγω το είχα φορτίσει το είχα λιώσει ειμουν συνέχεια στο Τουίτερ στο φεισμπουκ και στο ινσταγκραμ και είδα ότι πήγε η μπαταρία 30% .δηλαδή συνολικά κράτησε κάπου 13 με 14 ώρες. Τώρα με το android 11 δεν το έχω προσέξει πόσο ακριβώς κρατάει.



Κοίτα, Facebook και Instagram ρουφάνε την μπαταρία για πλάκα. Τα έχω εγκαταστήσει και τα δύο, αλλά δεν τα αφήνω ως έχουν. Τα πειράζω όσο μπορώ για να μειώσω την κατανάλωση. Πχ, τους έχω αποκλείσει την πρόσβαση στην τοποθεσία, τα δεδομένα παρασκηνίου, τα έχω έχω βάλει στην βελτιστοποίηση μπαταρίας, τους έχω κόψει εντελώς τις ειδοποιήσεις που δεν με ενδιαφέρουν έτσι κι αλλιώς, και έχω κόψει την αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο. Και παλεύεται. Φυσικά έχω αφήσει χωρίς περιορισμούς messenger, Viber κλπ γιατί εκεί δεν θέλω να ρισκάρω να χάσω μηνύματα.

Να ρωτήσω, ραδιόφωνο είχε πριν το update; Γιατί τώρα δεν το βλέπω πουθενά...

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

Την g cam 8.1 έχω. Ανχδεν κάνω λάθος.οχι νομίζω δεν έχει ράδιο.αλλα το παράξενο είναι στο gsmarena νομίζω γράφει ότι έχει.η g cam 8.1 είναι καλή για το tcl 20?

8 minutes ago, chios said:

Δε χρειάζεται φλας σε νυχτερινή φωτογραφία μόνο ζημιά κάνει.

Για περίμενε σε μια πχ νυχτερινή φωτογραφία όταν δεν έχει καθόλου φως.δεν θα τραβήξει καθόλου καλά.εχω άδικο ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mark_K said:

 

 

 


Κοίτα, Facebook και Instagram ρουφάνε την μπαταρία για πλάκα. Τα έχω εγκαταστήσει και τα δύο, αλλά δεν τα αφήνω ως έχουν. Τα πειράζω όσο μπορώ για να μειώσω την κατανάλωση. Πχ, τους έχω αποκλείσει την πρόσβαση στην τοποθεσία, τα δεδομένα παρασκηνίου, τα έχω έχω βάλει στην βελτιστοποίηση μπαταρίας, τους έχω κόψει εντελώς τις ειδοποιήσεις που δεν με ενδιαφέρουν έτσι κι αλλιώς, και έχω κόψει την αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο. Και παλεύεται. Φυσικά έχω αφήσει χωρίς περιορισμούς messenger, Viber κλπ γιατί εκεί δεν θέλω να ρισκάρω να χάσω μηνύματα.

Να ρωτήσω, ραδιόφωνο είχε πριν το update; Γιατί τώρα δεν το βλέπω πουθενά...

Sent from my TCL 20 5G


 

 

 

Όχι ράδιο δεν είχε από την αρχή 

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι πίσσα σκοτάδι τι φωτογραφία να βγάλεις; Νυχτερινές εννοούσα να υπάρχει κάποιο φως.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο της εφαρμογής. Μέσα στο συρτάρι σου βγάζει μόνο ένα i μέσα σε κυκλάκι. Αν το κάνεις από συντόμευση που έχει στην αρχική οθόνη σου λέει πληροφορίες εφαρμογής. Εκεί έχει διάφορες επιλογές. Στην ενότητα μπαταρία, άδειες, ειδοποιήσεις.

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα πως βάζουν στις φωτογραφίες κάποιοι το όνομα τους από κάτω.εγω πήγα στο υδατογράφημα.αλλα δεν έγινε κάτι.ειναι καποια αλλη ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει μια εφαρμογή πριν κάνα δυο χρόνια,μέσα από το play store που έγραφες ότι ήθελες πάνω στην φωτό.δεν θυμάμαι τώρα ποια ήταν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων δεν πειράζει μικρό το κακό.εγω το μόνο που ήθελα ήταν να βρω να βάλω μια καλή g cam.ειχα την 7.4 και πριν λίγες μέρες έβαλα την 8.1 τώρα βέβαια δεν ξέρω αν έχει διαφορά θα δω. 

Link to comment
Share on other sites

3,5 ώρες οθόνη, 1 ώρα κλήσεων 19 ώρες μετά τη φόρτιση και είναι στο 55% η μπαταρία. Νομίζω δεν γινόταν με τίποτα αυτό πριν το update. Απόλυτα ευχαριστημένος από τη συσκευή έτσι όπως έγινε. Μπορώ να πω πως πλέον το απολαμβάνω ίσως και λίγο περισσότερο από τις καλύτερες προσδοκίες που είχα όταν το αγόραζα.36266859255ca4999be44d9584976fad.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται, και τα 2. Αν είμαι σπίτι και δεν το χρειάζομαι με ανοιχτό. Αν πρέπει να βγω έξω και πάρω το άλλο τηλέφωνο που έχω, αυτό που φορτίζει θα μπει σε flight mode ή θα σβήσει. Δεν έχει να κάνει. Επίσης, μην μετράς πόσο σου κρατάει εσένα και να το συγκρίνεις με τα δικά μου νούμερα, είναι ανούσιο. Δεν είναι ίδια η χρήση, οπότε σύγκριση δεν μπορεί να γίνει. Μόνο ώρες οθόνης και ομιλίας. Αν σου κρατάει 13 ώρες μέχρι να πάει 30% αλλά δεν το αφήνεις από το χέρι σου, και έχει γράψει 5,5-6 ώρες οθόνη ανοιχτή, τότε μια χαρά είσαι.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω .καλή η εφαρμογή που έχεις που σου δείχνει πόσο καταναλώνει η μπαταρία.αλλα να ξέρεις η ίδια η εφαρμογή αυτή σε ρουφάει την μπαταρία 🔋 και χαμπάρι δεν παίρνεις.καποτε είχα αλλά την έσβησα . παρατήρησα στο δικό μου κινητο τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης κάνουν μεγάλη ζημιά στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Στη g cam στη σελφι κάμερα βγάζει αντανάκλαση και με δείχνει σε άλλη θέση μήπως ξέρετε ποια ρύθμιση είναι να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 9:24 ΜΜ, chios said:

Δε χρειάζεται φλας σε νυχτερινή φωτογραφία μόνο ζημιά κάνει.

Στη σελφι πως βγάζω τον αντικατοπτρισμό.? Μιλάω πάντα για τη  g cam.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω .καλή η εφαρμογή που έχεις που σου δείχνει πόσο καταναλώνει η μπαταρία.αλλα να ξέρεις η ίδια η εφαρμογή αυτή σε ρουφάει την μπαταρία και χαμπάρι δεν παίρνεις.καποτε είχα αλλά την έσβησα . παρατήρησα στο δικό μου κινητο τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης κάνουν μεγάλη ζημιά στη μπαταρία.
Μπα, δεν καταλαβαίνω τίποτα. Την έχω χρόνια τώρα αγορασμενη σε ένα σωρό κινητά και δεν τρώει τόσο. Υπερβολή θα έλεγα η λέξη ρουφάει....
Στη σελφι πως βγάζω τον αντικατοπτρισμό.? Μιλάω πάντα για τη  g cam.
Μέσα στις ρυθμίσεις στο γρανάζι.
c1b0f9980d9c875399e4d6c68e550dad.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pantelis pa said:

Στη g cam στη σελφι κάμερα βγάζει αντανάκλαση και με δείχνει σε άλλη θέση μήπως ξέρετε ποια ρύθμιση είναι να το διορθώσω?

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις της GCam και ψάχνεις να βρεις μια ρύθμιση που ονομάζεται "save selfie as previewed"...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν μας έρχεται ειδοποίηση και ανάβει η οθόνη να μην μαυρίζει όλη.καμια ρύθμιση? Σε μένα λες και είναι ένα wallpaper και όλη η οθόνη γίνεται μαύρη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια ανοίγω τα megabyte τα δεδομένα και δεν μου δειχνει καθόλου ότι έχει δικτυο.οπου και να είμαι. Ούτε ,4g  πουθενά .είναι καμία ρύθμιση?, Κάτι πείραξα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...