Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Από μπαταρία πως πάτε? Μετά το τελευταίο update μου φαίνεται πολύ χάλια. Παρόλο που το έκανα και επαναφορά. 30 ώρες με το ζόρι πριν φτάσει στο 15%. Ενώ κρατούσε 2 μέρες. Όλα ανοιχτά εκτός gps. Watch 4 Classic.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εαν σου κρατούσε 2 μέρες κ με όλα ανοιχτά , εισαι πολύ καλά.
Εμένα στη μια μέρα παει στο 60 κ το φορτίζω γιατί το χρησιμοποιώ συνέχεια.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Απλά έπεσε πολύ ξαφνικά η απόδοση της μπαταρίας και το μυαλό μου πάει στο τελευταίο update. Πριν αυτού ήταν πολύ καλύτερα.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο μετά το update.
Απο την αρχη ήταν ετσι (το δικό μου τουλάχιστον)


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εαν σου κρατούσε 2 μέρες κ με όλα ανοιχτά , εισαι πολύ καλά.
Εμένα στη μια μέρα παει στο 60 κ το φορτίζω γιατί το χρησιμοποιώ συνέχεια.


Tapa

Εαν στην μια μέρα πάει 60 τότε και εσένα η μπαταρία κρατάει 2 μέρες. Δες εδώ


Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


c5e70d8a37daa41da3db0b4f2a855be2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κρατάει 2 μέρες, αλλά παντα το φορτίζω στη μια μέρα γιατί το χρησιμοποιώ συνέχεια (κλήσεις, μνμτα, μαιλ, ειδοποιήσεις, πληρωμές ) κ δεν θέλω να με κρεμάσει.


Tapa





Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά το τελευταίο update δραματική μείωση της μπαταρίας σε σημείο που σε πολύ απαιτητικές μέρες στις 21:00 ξεμενω. Ενώ πριν στις ίδιες μέρες ειχα 30% τουλάχιστον υπόλοιπο. Έχει γίνει και επαναφορά κτλ αλλά δυστυχώς τα ίδια.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bromonano2 said:

Και εγώ μετά το τελευταίο update δραματική μείωση της μπαταρίας σε σημείο που σε πολύ απαιτητικές μέρες στις 21:00 ξεμενω. Ενώ πριν στις ίδιες μέρες ειχα 30% τουλάχιστον υπόλοιπο. Έχει γίνει και επαναφορά κτλ αλλά δυστυχώς τα ίδια.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ποιο εννοείς τελευταίο update; Εμένα με τη χρήση που του κάνω δηλαδή 10:00 το πρωί μέχρι τα 10 το βράδυ ανοιχτό μου βγάζει περίπου δύο μέρες..

Το τελευταίο update που έκανα είναι το παρακάτω

 

Screenshot_20230611_133753_Galaxy Watch4 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εννοείς τελευταίο update; Εμένα με τη χρήση που του κάνω δηλαδή 10:00 το πρωί μέχρι τα 10 το βράδυ ανοιχτό μου βγάζει περίπου δύο μέρες..
Το τελευταίο update που έκανα είναι το παρακάτω
 
831371829_Screenshot_20230611_133753_GalaxyWatch4Manager.thumb.jpg.1c84a205f650480ae19e166838a7b5b7.jpg
Ναι, για την ίδια έκδοση μιλάω.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, bromonano2 said:

Και εγώ μετά το τελευταίο update δραματική μείωση της μπαταρίας σε σημείο που σε πολύ απαιτητικές μέρες στις 21:00 ξεμενω. Ενώ πριν στις ίδιες μέρες ειχα 30% τουλάχιστον υπόλοιπο. Έχει γίνει και επαναφορά κτλ αλλά δυστυχώς τα ίδια.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Καλημέρα. 

Λογικά δεν ευθύνεται το update αλλά οι έντονα ηλιόλουστες μέρες που αναγκάζουν την φωτεινότητα να ανέβει στο φουλ!  Κάντε νεα ρύθμιση στη φωτεινότητα κατεβάζοντας την λίγο (στο αυτόματο) και θα δειτε διαφορά! Επίσης η απάντηση κλίσης και ομιλία από το ρολόι τρώει παρα πολυ μπαταρία... 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κάποιος που κατάφερε να έχει lte version με φωνή και data παιδιά;

Εγώ έχω απογοητευτεί εντελώς από την τραγική κατάσταση με τις esims και προσανατολίζομαι να παραγγείλω από το εξωτερικό ρολόι που δέχεται κανονική sim.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι με cosmote. Από εξωτερικό είναι όλα έτσι κι αλλιώς τα 4αρια LTE μιας και η Samsung δεν το εισήγαγε στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενάμιση χρόνο κατοχής του watch4, το προστατευτικό τζαμάκι με έσωσε από έξοδα αντικαταστασης του.
Το προστατευτικό το εχω από την πρώτη μέρα, γιατί το μπουφαν μηχανής, έχει κουμπί ακριβως στο σημείο της οθόνης.
Και να πως εγινε το σκηνικό :
Το πρωί οπως ντυνόμουν, φεύγει η αγκράφα της ζώνης κ σκάει με την μύτη στην άκρη της οθόνης.
Φεύγει κομμάτι απο την άκρη , κ λεω ωραια ξεκινήσαμε.
Το έβλεπα ολη μέρα κ δεν το άντεχα.
Επιστρεφοντας, λέω, "λες να με έσωσε το πλαστικό προστατευτικο?. Το ξεκολλάω κ η οθονη ηταν άθικτη.
Εννοείται πως μπήκε καινούργιο Tempered glass.

....
Τapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 14/6/2023 at 11:59 ΠΜ, skiabox said:

Τελικά υπάρχει κάποιος που κατάφερε να έχει lte version με φωνή και data παιδιά;

Εγώ έχω απογοητευτεί εντελώς από την τραγική κατάσταση με τις esims και προσανατολίζομαι να παραγγείλω από το εξωτερικό ρολόι που δέχεται κανονική sim.

Σε μένα συμβαίνει το εξής. Έπαιζε με vodafone cu αλλά τώρα πια δεν παίζει. Μηνύματα, δεδομένα κανονικά. Κλήσεις δεν μπορώ πλέον ούτε να δεχτώ ούτε να πραγματοποιήσω. Και έχω δώσει όλα τα permissions κανονικά στο ρολόι. Μίλησα με το chat της vodafone αλλά κανένα αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αλλαξα τηλεφωνο και αναγκαστικά εκανε επαναφορα και το ρολοι...

Θυμίστε μου παρακαλώ,τα παλια καντραν αγορασμενα και μη ,πως τα επαναφερω? εχω κολλησει και δε τα βρισκω. 🤨🧐

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να είναι και χαζομάρα;αν έχω άλλη μάρκα κινητό μπορώ να κατεβάσω στο ρολόι εφαρμογές παιχνίδια κτλ;η υπάρχει κάποιος περιορισμός η μη συνεργασία μεταξύ των συσκευών;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση! Έχει κανείς άλλος/η πρόβλημα με την Vodafone στο watch 4 classic LTE; Δεδομένα και sms λειτουργούν κανονικά αλλά κλήσεις δεν μπορώ να κάνω ούτε να δεχτώ. Πήγα και σε κατάστημα vodafone και δεν φαίνεται κάποιο πρόβλημα στα συστήματά τους. Μου έδωσαν και καινούργια esim μήπως υπήρχε θέμα με την παλιά. Μου είπαν ότι δεν υποστηρίζουν οι esims της vodafone το ρολόι αυτό, κάτι που δεν ισχύει γιατί συνάδελφος έχει ακριβώς το ίδιο ρολόι με vodafone και δεν έχει θέμα. Όπως και γω ο ίδιος αφού το νούμερο το έχω βάλει από τον Σεπτέμβρη και τότε πραγματοποιούσα κλήσεις. 

• one UI 4.5

• R895FXXU1GWDA

• WEAR OS 3.5

Επίσης ξέρετε αν αυτό το ρολόι λειτουργεί απροβλημάτιστα με την cosmote ή την nova; 

Link to comment
Share on other sites

Με την cosmote είναι τζόγος για τον αν θα σου λειτουργήσει σωστά. Με vodafone μου κάνει εντύπωση που λες ότι έχεις θέμα μιας και όσους έχω ακούσει να έχουν βάλει esim Voda έπαιξε κανονικά. Η nova δεν νομίζω να δίνει esim αλλά δεν είμαι σίγουρος.




Link to comment
Share on other sites

από τότε που έβαλα Vodafone eSim δουλεύουν απροβλημάτιστα οι κλήσεις και τα δεδομένα. Με Cosmote δεν δούλεψαν ποτέ οι κλήσεις όσο και να προσπάθησα με την εξυπηρέτηση πελατών. 

Το μόνο αρνητικό με τις κλήσεις είναι ότι σε υψηλές θερμοκρασίες πετάει μήνυμα υπερθέρμανσης του ρολογιού όταν μιλάς γύρω στα 5 με 10 λεπτά περίπου και τερματίζει την κλήση.

Αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό σε πολύ μεγάλη μάζα ατόμων και στο Samsung Watch 4 αλλα και στο 5. 

Η Samsung δεν έχει δώσει καμιά απάντηση στο πρόβλημα αλλά ούτε λύση με κάποια αναβάθμιση λογισμικού που σημαίνει ότι είναι θέμα Hardware μάλλον και λάθος σχεδίασης του ρολογιού να δουλεύει σαν τηλέφωνο. 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vwbestakos said:

από τότε που έβαλα Vodafone eSim δουλεύουν απροβλημάτιστα οι κλήσεις και τα δεδομένα. Με Cosmote δεν δούλεψαν ποτέ οι κλήσεις όσο και να προσπάθησα με την εξυπηρέτηση πελατών. 

Το μόνο αρνητικό με τις κλήσεις είναι ότι σε υψηλές θερμοκρασίες πετάει μήνυμα υπερθέρμανσης του ρολογιού όταν μιλάς γύρω στα 5 με 10 λεπτά περίπου και τερματίζει την κλήση.

Αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό σε πολύ μεγάλη μάζα ατόμων και στο Samsung Watch 4 αλλα και στο 5. 

Η Samsung δεν έχει δώσει καμιά απάντηση στο πρόβλημα αλλά ούτε λύση με κάποια αναβάθμιση λογισμικού που σημαίνει ότι είναι θέμα Hardware μάλλον και λάθος σχεδίασης του ρολογιού να δουλεύει σαν τηλέφωνο. 

Καλά ναι! Αυτό με τη υπερθέρμανση είναι αδιανόητο! Και σε μένα συμβαίνει αυτό. 

Στο θέμα της esim τώρα... Οι κλήσεις δούλευαν και σε μένα. Και ξαφνικά σταμάτησαν και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Έχουν γίνει κάποιες αναβαθμίσεις από τον χειμώνα και μετά και υποψιάζομαι ότι κάτι άλλαξε. θα μπορούσες να μας γράφεις ποια αναβάθμιση τρέχει το δικό σου; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, staurosmar said:

Καλά ναι! Αυτό με τη υπερθέρμανση είναι αδιανόητο! Και σε μένα συμβαίνει αυτό. 

Στο θέμα της esim τώρα... Οι κλήσεις δούλευαν και σε μένα. Και ξαφνικά σταμάτησαν και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Έχουν γίνει κάποιες αναβαθμίσεις από τον χειμώνα και μετά και υποψιάζομαι ότι κάτι άλλαξε. θα μπορούσες να μας γράφεις ποια αναβάθμιση τρέχει το δικό σου; 

Είχα και εγώ πρόβλημα με την αναβάθμιση του δικτύου της Vodafone είχαν κοπεί οι κλήσεις. 

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου το έφτιαξαν. 

Αυτήν τρέχω εγώ:

20230723_105410.jpg

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vwbestakos said:

Είχα και εγώ πρόβλημα με την αναβάθμιση του δικτύου της Vodafone είχαν κοπεί οι κλήσεις. 

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου το έφτιαξαν. 

Αυτήν τρέχω εγώ:

20230723_105410.jpg

Έχω μιλήσει και γω με την εξυπηρέτηση πελατών, έχω πάει και σε κατάστημα vodafone οι οποίοι έχουν μιλήσει με την σειρά τους με τεχνικούς της vodafone αλλά δεν έχει βγει άκρη. Και esim καινούργια δωρεάν μου έδωσαν σε περίπτωση που είχε πρόβλημα η προηγούμενη αλλά τίποτα. Με ξεσήκωσες τώρα και μάλλον πως θα το προσπαθήσω ξανά με την εξυπηρέτηση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Είμαι κάτοχος του 4 classic bluetooth και σκέφτομαι την μετάβαση στο 6 classic lte.

Έχω συμβόλαιο στην vodafone, ήθελα να ρωτήσω αν δουλεύει κανονικά η esim στο ρολόι καθώς και τι γίνεται με τις χρεώσεις,  είναι πρόσθετη η χρέωση με τον μήνα και πόσο κοστίζει? Γενικά όσοι έχετε  lte αξίζει τον κόπο ή θα έχω προβλήματα με τις κλήσεις κτλ?

Το τηλέφωνό μου είναι το note 20 ultra κι από ότι είδα υποστηρίζει τις 2 sim ( sim στο τηλέφωνο & esim στο ρολόι), με τον ίδιο αριθμό,  σωστά? 

 

Edit: πήρα τηλέφωνο στην vodafone και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζουν multisim και γίνεται μόνο με νέο αριθμό στην esim και μάλλον θα πρέπει να κάνω προώθηση ή εκτροπή κτλ. Μόνο έτσι δουλεύει? 

Edited by gtaz
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς στα είπαν. Δεν υπάρχει multi με τη χρήση esim (σε καμία εταιρία). Αν θέλεις τον ίδιο αριθμό σε δύο διαφορετικές συσκευές ξέχασε την esim, πας σε κλασική sim.
Αυτή την πληροφόρηση έχω εγώ, αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας το αναφέρει.

Στάλθηκε από το motorola razr 2022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση αν θέλεις να έχεις το ίδιο νούμερο στο ρολόι αλλά δουλεύει μόνο για εισερχόμενες κλήσεις κάνοντας εκτροπή.

Όταν σε καλούν στο νούμερο του κινητού και κάνεις εκτροπή στο νούμερο του ρολογιού χτυπάει αλλά έχει εδώ και μία βδομάδα σταμάτησε να δουλεύει η εκτροπή στο νουμερο eSim του ρολογιού.

Δεν ξέρω τι έγινε προσπάθησα να βγάλω ακρη με την εξυπηρέτηση Cosmote αλλά τπτ.

Πάει να χτυπήσει και κάνει τουτ τουτ οτι μιλάει και καλά.....

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς στα είπαν. Δεν υπάρχει multi με τη χρήση esim (σε καμία εταιρία). Αν θέλεις τον ίδιο αριθμό σε δύο διαφορετικές συσκευές ξέχασε την esim, πας σε κλασική sim.
Αυτή την πληροφόρηση έχω εγώ, αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας το αναφέρει.

Στάλθηκε από το motorola razr 2022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε cosmote multisim με esim μου λειτούργησε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...