Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο τελευταίο ερώτημα, ναι θα μπορείς μια χαρά να κάνεις κλήση μέσω wifi απο την στιγμή που έχεις κινητό ίδιας εταιρίας!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Στο τελευταίο ερώτημα, ναι θα μπορείς μια χαρά να κάνεις κλήση μέσω wifi απο την στιγμή που έχεις κινητό ίδιας εταιρίας!

 Τελεια,σε ευχαριστώ. Αν ξερει κανεις για τα υπολοιπα ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dubio said:

Παιδιά επανερχομαι στο  θεμα με τις esim.ξαναπηγα στη Vodafone σημερα κ μου ειπαν οτι 1. Δε μπορω να εχω 2 σιμ με ιδιο νουμερο κ η 2η να ειναι esim

2.οτι η esim  τους δεν δουλεύει στα ρολογια.ο ενας μαλιστα ειχε apple watch cellular αλλα δε του δουλεύει.

Η ερώτηση ειναι εχει δουλεψει κανεις το ρολοι με esim της vodaphone?

Εστω κ με ενα νουμερο ξεχωριστο(οχι dual κλπ)

Και κατι ακομα παιδια που με εχει μπερδεψει.παρήγγειλα το 4. Classic ,μαλλον το lte (λεω μαλλον γιατι το public στα χαρακτηριστικά ελεγε οτι παιρνει sim αλλα δεν ξερω κατα ποσο οντος  έχει ή ηταν λαθος η περιγραφη-θα δουμε οταν ερθει). 

Αν ειναι lte κ εγω δεν εχω esim καρτα περασμενη κ δεν εχω μαζι μου το κινητο,δε θα μπορω να κανω κληση αν ειμαι σε χωρο με wifi? (Εχω κινητο samsung)

Ευχαριστω κ σορρυ για τις πολλες αποριες

Στο ερώτημα για την esim, έχω esim vodafone cu στο galaxy 4 classic lte. 

Επίσης, δες και εδώ https://www.vodafone.gr/kiniti/esim-mobile/

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, staurosm said:

Στο ερώτημα για την esim, έχω esim vodafone cu στο galaxy 4 classic lte. 

Επίσης, δες και εδώ https://www.vodafone.gr/kiniti/esim-mobile/

Σε ευχαριστώ.το cu σκεφτόμουν κι εγω.Κ βαζεις καρτα καθε τοσο ε?

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας το Google Maps στο ρολόι για να βρει στίγμα είναι απαραίτητη η σύνδεση με το κινητό;
Δε θα έπρεπε κανονικά να βρίσκει μόνο του στίγμα αφού έχει built-in GPS;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dubio said:

Σε ευχαριστώ.το cu σκεφτόμουν κι εγω.Κ βαζεις καρτα καθε τοσο ε?

Βάζω κάρτα μέσω του cu app. Όμως δεν είναι το κύριο μου νούμερο στο ρολόι. Μόνο σε περιόδους που το χρειάζομαι βάζω κάρτα και ενεργοποιώ κάποιο πακέτο. Ας πούμε το καλοκαίρι. Δεν παίρνω κινητό μαζί μου και έχω το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

επειδη ειμαι ετοιμος να το αγορασω, γνωριζει κανεις αν λαμβανω ειδοποιησεις που εχει πχ το κινητο? πχ αν λειτουργουν ειδοποιησεις σε mail, αν λειτουργει ειδοποιηση σε αγωνες μουντιαλ flashscore app, κλπ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TheSmiths said:

καλημερα

 

επειδη ειμαι ετοιμος να το αγορασω, γνωριζει κανεις αν λαμβανω ειδοποιησεις που εχει πχ το κινητο? πχ αν λειτουργουν ειδοποιησεις σε mail, αν λειτουργει ειδοποιηση σε αγωνες μουντιαλ flashscore app, κλπ?

Με κινητό samsung είναι εννοείται απολύτως συμβατό με όλα και εννοείται λαμβάνεις όλες τις ειδοποιησεις η οποίες θέλεις εσύ. 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα
 
επειδη ειμαι ετοιμος να το αγορασω, γνωριζει κανεις αν λαμβανω ειδοποιησεις που εχει πχ το κινητο? πχ αν λειτουργουν ειδοποιησεις σε mail, αν λειτουργει ειδοποιηση σε αγωνες μουντιαλ flashscore app, κλπ?
Εσύ ρυθμίζεις ποια εφαρμογή θα σου στέλνει ειδοποιήσεις από την εφαρμογή του (Samsung wearable).
Με το καλό η αγορά του

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, theopanatha said:

Με κινητό samsung είναι εννοείται απολύτως συμβατό με όλα και εννοείται λαμβάνεις όλες τις ειδοποιησεις η οποίες θέλεις εσύ. 

εχω κινητο samsung, και αυτος ειναι ενας λογος που εχω καταληξει σε αυτο το smartwatch, παροτι κραταει 1 - 2 μερες max μου αρεσε παρα πολυ που το ειδα απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες. Προχώρησα και εγώ στην αγορά του classic 46mm Πολύ ωραίο !!! Μόλις ήρθε , το ρύθμισα και το έχω βάλει για φόρτιση, ήρθε με 47%. Ακριβώς και εγώ λόγω του S20+ το επέλεξα , παρόλο τις 1,2 μέρες σε σχέση με κάποιο άλλο. Έχω και το amazfit pace και η αλήθεια είναι ότι θα μου κακοφανεί η διάρκεια της μπαταρίας, αλλά απο την άλλη δεν συγκρίνονται. 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλημερα
 
επειδη ειμαι ετοιμος να το αγορασω, γνωριζει κανεις αν λαμβανω ειδοποιησεις που εχει πχ το κινητο? πχ αν λειτουργουν ειδοποιησεις σε mail, αν λειτουργει ειδοποιηση σε αγωνες μουντιαλ flashscore app, κλπ?
Και χωρίς συσκευή της εταιρίας γίνεται αυτό.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες, που μπορω να βαλω στις ρυθμισεις μου να εχω ειδοποιησεις σε mail? γινεται να συνδεθει?
Καλημέρα.
Τηλέφωνο, galaxy wearable, ρυθμίσεις ρολογιού, ειδοποιήσεις, ειδοποιήσεις εφαρμογής και διαλέγεις όποια εφαρμογή θες να σε ενημερώνει στο ρολόι

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, coulis said:

Καλημέρα.
Τηλέφωνο, galaxy wearable, ρυθμίσεις ρολογιού, ειδοποιήσεις, ειδοποιήσεις εφαρμογής και διαλέγεις όποια εφαρμογή θες να σε ενημερώνει στο ρολόι

Tapa
 

Ευχαριστώ!!!! ειχα ψαξει τα παντα εκτος απο αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω για λουράκι/α και προσπαθώ να δω τι υπάρχει. Κοιτώντας πίσω στα μηνύματα πρόσεξα ότι αναφέρθηκαν τα Ritche. Απλά δεν ξέρω από πού έρχονται. Μπήκα στο site  αλλά δεν γράφει. Κοιτάω να δω αν έχει τελωνείο η όχι. Επίσης καμία άλλη γνώμη για λουρακια. Δερμάτινο και τα κλασσικά πλαστικά, σιλικόνης. Πάντως πράγματι αυτό που δίνει η samsung δεν είναι και τόσο καλό. Δεν εφαρμόζει πολύ καλά. 

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

  Έκανα μια βλακείας και έκανα uninstall το wallet από το ρολόι. Στο κινητό το έχω κανιβιξα και στο play store μου δείχνει πως είναι εγκατεστημένο και στο ρολόι αλλά δεν υπάρχει εκεί και δεν βρίσκω τρόπο να το ξαναβάλω. Καμιά ιδέα; έχω κολλήσει.. 

6 minutes ago, vastegial_74 said:

  Έκανα μια βλακείας και έκανα uninstall το wallet από το ρολόι. Στο κινητό το έχω κανιβιξα και στο play store μου δείχνει πως είναι εγκατεστημένο και στο ρολόι αλλά δεν υπάρχει εκεί και δεν βρίσκω τρόπο να το ξαναβάλω. Καμιά ιδέα; έχω κολλήσει.. 

Άκυρο... 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει έρθει ενημέρωση για το ρολόι 448mb γράφει σταθερότητα και αξιοπιστία και προστέθηκε σχεδιασμένο καντράν ρολογιού μπάλα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει μείνει πάνω από μία ώρα στο αντιγραφή λογισμικού στο ρολόι. Είναι φυσιολογικό ή κόλλησε ; Τι μου προτείνετε να κάνω μην το μπρικάρω;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: όταν έχω συνδεδεμένα στο τηλέφωνο (που είναι στην τσέπη) , το ρολόι και ακουστικά bluetooth, υπάρχει τρόπος να αποδέχομαι την κλήση από το ρολόι κ η συνομιλία να γίνεται μέσω των ακουστικών bluetooth?
Γιατί κ που φοράω τα ακουστικά, αν αποδεχτω την κλήση από το ρολόι, πρέπει να μιλήσω από αυτό.
Στο Galaxy watch που είχα, έδινε προτεραιότητα σε ακουστικά bluetooth.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: όταν έχω συνδεδεμένα στο τηλέφωνο (που είναι στην τσέπη) , το ρολόι και ακουστικά bluetooth, υπάρχει τρόπος να αποδέχομαι την κλήση από το ρολόι κ η συνομιλία να γίνεται μέσω των ακουστικών bluetooth?
Γιατί κ που φοράω τα ακουστικά, αν αποδεχτω την κλήση από το ρολόι, πρέπει να μιλήσω από αυτό.
Στο Galaxy watch που είχα, έδινε προτεραιότητα σε ακουστικά bluetooth.


Tapa


Ακριβώς αυτό κάνει! Όταν φοράς τα ακουστικά δεχτείς κλήση και απαντήσεις από το τηλέφωνο ή το ρολόι η κλήση πάντα μεταφέρεται στα ακουστικά. Τουλάχιστον με αυτά που έχω εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό γίνεται, η κλήση πάει by default στα ακουστικά όταν είναι ενεργοποιημένα.
Vivo x80 pro - galaxy watch 5 - liberty air 2 pro.

Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Θα το ξαναδώ αύριο κ θα ενημερώσω.

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...