Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα σωστό update σε πανάκριβα μηχανήματα δεν μπορεί να γίνει χωρίς ταλαιπωρία?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LELELO said:

https://techmaniacs.gr/provlima-sto-quot-raise-to-wake-quot-ton-samsung-galaxy-watch-4-kai-5-meta-apo-update/

Πρόβλημα στo “raise to wake” των Samsung Galaxy Watch 4 και 5, μετά από update

Δεν έχω τέτοιο θέμα,εγώ το μόνο που έχω είναι ότι αν είναι το heart rate στο always  όταν κάνω ecg σβήνει η οθόνη και κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, wolfgr said:

Δεν έχω τέτοιο θέμα,εγώ το μόνο που έχω είναι ότι αν είναι το heart rate στο always  όταν κάνω ecg σβήνει η οθόνη και κλειδώνει.

Μήπως εννοεί σε επόμενο update που δεν έχουμε πάρει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/provlima-sto-quot-raise-to-wake-quot-ton-samsung-galaxy-watch-4-kai-5-meta-apo-update/
Πρόβλημα στo “raise to wake” των Samsung Galaxy Watch 4 και 5, μετά από update
+1 και από 'μένα. Έχω το πρόβλημα που λένε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, efbill said:

+1 και από 'μένα. Έχω το πρόβλημα που λένε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πότε έκανες την τελευταία αναβάθμιση; Εγώ από 13/12(ασφάλεια Νοεμβρίου) και δεν μου έχει νέα χωρίς να έχω αυτό το προβλημα..

 

 

Screenshot_20230206_195749_Galaxy Watch4 Manager.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση να αναφέρω και εγώ ότι οι ανέπαφες συναλλαγές που έκανα με την πιστωτική μου με το ρολόι της Πειραιώς (Μastercard) δεν δουλεύουν πλέον. Οι συναλλαγές με κάρτες Visa δουλεύουν μια χαρά χωρίς πρόβλημα. Πάνε να φτιάξουν κάτι χαλάνε άλλο πολύ πρόχειρη η δουλειά στο θέμα Software στα ρολόγια της η  Samsung δυστυχώς.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vwbestakos said:

Με την τελευταία αναβάθμιση να αναφέρω και εγώ ότι οι ανέπαφες συναλλαγές που έκανα με την πιστωτική μου με το ρολόι της Πειραιώς (Μastercard) δεν δουλεύουν πλέον. Οι συναλλαγές με κάρτες Visa δουλεύουν μια χαρά χωρίς πρόβλημα. Πάνε να φτιάξουν κάτι χαλάνε άλλο πολύ πρόχειρη η δουλειά στο θέμα Software στα ρολόγια της η  Samsung δυστυχώς.

Πότε την έκανες την τελευταία αναβάθμιση φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vwbestakos said:

Με την τελευταία αναβάθμιση να αναφέρω και εγώ ότι οι ανέπαφες συναλλαγές που έκανα με την πιστωτική μου με το ρολόι της Πειραιώς (Μastercard) δεν δουλεύουν πλέον. Οι συναλλαγές με κάρτες Visa δουλεύουν μια χαρά χωρίς πρόβλημα. Πάνε να φτιάξουν κάτι χαλάνε άλλο πολύ πρόχειρη η δουλειά στο θέμα Software στα ρολόγια της η  Samsung δυστυχώς.

εμενα η mastercard της Πειραιως λειτουργει μια χαρα με την GVK7

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wolfgr said:

εμενα η mastercard της Πειραιως λειτουργει μια χαρα με την GVK7

Εμένα η τελευταία που πήρε πριν μία βδομάδα είναι αυτή R875FXXU1GWA3

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vwbestakos said:

Εμένα η τελευταία που πήρε πριν μία βδομάδα είναι αυτή R875FXXU1GWA3

προφανως εχεις παρει την καινουργια...μπορεις να τσεκαρεις αν εφτιαξαν το θεμα με το ecg? 

 

5 ώρες πριν, wolfgr said:

ότι αν είναι το heart rate στο always  όταν κάνω ecg σβήνει η οθόνη και κλειδώνει.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, wolfgr said:

εμενα η mastercard της Πειραιως λειτουργει μια χαρα με την GVK7

 

3 minutes ago, wolfgr said:

προφανως εχεις παρει την καινουργια...μπορεις να τσεκαρεις αν εφτιαξαν το θεμα με το ecg? 

 

 

θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή αύριο και θα αναφέρω.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έχει το πρόβλημα που λέτε και είμαι με την αναβάθμιση του Δεκεμβρίου. Και έλεγα ότι κάτι έχω πατήσει, καλά που το γράψατε εδώ...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι την πηρα και εγω ,φαινεται οτι εχουν λυθει τα bugs που ειχα.....να δουμε τι αλλο θα βγαλει αυτο το update 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει το bug με το κάτω πλήκτρο (back). Αναγκάστηκα να βάλω την προστασία νερού και να την βγάλω για να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LELELO said:

Μόλις την έβαλα και εγώ αλλά δεν βλέπω να γίνεται το ζουμ στην κάμερα όπως περιγράφει

εχεις ενα απο τα τηλεφωνα που περιγραφει?δεν λειτουργει σε ολα....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wolfgr said:

εχεις ενα απο τα τηλεφωνα που περιγραφει?δεν λειτουργει σε ολα....

Έχω s21ultra αλλά το ui είναι ακόμα με έκδοση 5.0 και όχι 5.1 που ζητάει οπότε πρέπει να περιμενω!!!

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2023 at 8:43 ΠΜ, coolnetgr said:

Ήρθε πρωί πρωί ενημέρωση. GWB1. 328mb.

Το ίδιο και σε εμένα αλλά όσες φορές δοκίμασα και από το κινητό και απευθείας από το ρολόι, ενώ προχωράει κανονικά στη λήψη της ενημέρωσης και στην αντιγραφή της στο ρολόι, στο τέλος μου βγάζει το παρακάτω:

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του λογισμικού

Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή της ενημέρωσης λογισμικού στο ρολόι.

Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

Λέτε να την πήραν πίσω κι αυτή, ή δεν είναι για όλους! Τέλος πάντων θα δοκιμάσω αργότερα, το Μάιο ή τον Αύγουστο.

 

Edited by smpetros

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα αλλά όσες φορές δοκίμασα και από το κινητό και απευθείας από το ρολόι, ενώ προχωράει κανονικά στη λήψη της ενημέρωσης και στην αντιγραφή της στο ρολόι, στο τέλος μου βγάζει το παρακάτω:
Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του λογισμικού
Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή της ενημέρωσης λογισμικού στο ρολόι.
Δοκιμάστε ξανά αργότερα.
Λέτε να την πήραν πίσω κι αυτή, ή δεν είναι για όλους! Τέλος πάντων θα δοκιμάσω αργότερα, το Μάιο ή τον Αύγουστο.
 
Και μένα στην αντιγραφή με το που ξεκίνησε κόλλησε τουλάχιστον 20 λεπτά και εκεί που είχα απογοητευτεί τσουπ! ξεκίνησε...
Κάτι έχει πάει πολύ στραβά με τα update

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και εμένα.
Εκανα την ενημέρωση οταν επέστρεψα γραφείο.
Κινητό και ρολοι στο ιδιο wifi και συνδεδεμένα με bluetooth και διπλα διπλα
Εκανε κατευθειαν την αναβάθμιση.
Το μονο που εκανε ώρα ήταν η εγκατάσταση. Το επι τις εκατο ανέβαινε σταθερα κ χωρις κόλλημα


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites




(... Κινητό και ρολοι στο ιδιο wifi και συνδεδεμένα με bluetooth και διπλα δίπλα...)


Έτσι ακριβώς έκανα και εγώ αλλά δεν ήθελε, γιαυτό ενεργοποίησα και το GPS! Τώρα δεν ξέρω αν ήθελε και την τοποθεσία ή που χάρηκε που κατέβασα το Tapatalk ή απλά έτσι του ήρθε, η ουσία είναι πως την κατέβασε, την πέρασε στο ρολόι στο φτερό και αφού μου έβγαλε και ένα μήνυμα πως η αναβάθμιση αναβλήθηκε, έκανε επανεκκίνηση και μετά από αρκετά λεπτά πέρασε κανονικά τη νέα έκδοση!
Τι να πω, δε λέω τίποτα.

Στάλθηκε από το motorola razr 2022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά λόγο αγοράς κινητού κατασταλαξα στο 4 classic που κάνει τα πάντα όλα καλά πλην αυτονομίας που μαξ 2 μέρες βγάζει οπότε οκ συμβιβάστηκα και βλέπουμε. Όταν βγει το 6 Pro και ανάλογα πως θα είναι κλπ το ξανά σκέφτομαι για αλλαγή. Υγ μου είχε λείψει και η στεφάνη!! Όλα καλά. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...