Jump to content

Sony Xperia 1 III


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Με την 12αρα και το χθεσινό update, όταν τραβώ βίντεο σε 4κ και HDR , μετά δεν το ανοίγει στο Gallery .. κολλάει! 

Καμία ιδέα κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Την 12 άρα την είχα βάλει κανένα μήνα πρίν και προχθές έβαλα το νέο update.
Δεν έχω κανένα bug αλλά την 12 άρα την έβαλα με factory reset.

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

καλά ενταξει...τράβηξα HDR σε 4K. o default player δεν μπορεί να το αναπαράγει ομάλα.

Δοκιμασα με MXplayer και το δείχνει νεράκι.

Μόνο αν τραβήξεις FullHD και HDR σε βίντεο το δείχνει καλά.

Γενικώς η 12 έχει ακόμη θέματα...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ξέρω αλλά έχω κολλήσει να αλλάξω το p40 pro... ο Κοτσωβολος έβγαλε τη δωροεπιταγη που είχε, κι έβαλε άτοκα το πλάνο δόσεων... 

επειδή δεν υπάρχει η δυνατότητα αγοράς με μετρητά ή με πιστωτική το σκέφτομαι.. 

Να προχωρήσω; 

Link to comment
Share on other sites

Ε τι περιμένεις να σου πούμε σε αυτό το τοπικ?


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Πρώτη φορά σε Sony για μια δοκιμή με το Xperia 1iii. 🙂 

Έχετε να προτείνετε κάποιο tempered glass χωρίς μαύρο πλαίσιο? 

Έχω αυτό της spigen αλλά νομίζω πως κόβει κάποια δέκατα από την οθόνη και εκτός από αυτό ότι έχει μαύρα πλαίσια περιμετρικά η πάνω κάτω δε μ αρέσει. 

Έστω από Amazon ebay κτλ γιατί στην Ελλάδα δεν υπάρχει ποικιλία βλέπω.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα update, λύνει και το θέμα που έχουν κάποιοι με το video και την αναπαραγωγή αυτού από τό Google photos.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να αντισταθώ και το έκλεισα , σε λίγες ώρες λογικά θα αλλάξω στρατόπεδο , από το φοβερό Ρ40 pro 

Ερωτήσεις 😂

Να πάρω μεμβράνη προστασίας ; 

Περιλαμβάνει θήκη έτσι δεν είναι ; προτείνετε κάποια άλλη ; 

Ευχαριστώ 

Για όσους διαβάζουν το παρόν νήμα και πιθανόν ενδιαφέρονται , ο κοτσοβωλος τρέχει "προσφορά" με δωροεπιταγή 325€ για επόμενη αγορά , οπότε ενα μπορέσετε και αποφορολογίσετε την αγορά θα σας βγει πολύ φθηνά , δυστυχώς εγώ δεν έχω κάποιον  😒

Edit κι απαντάω ότι παρήγγειλα 

Spigen® Rugged Armor ACS02841 Sony Xperia 1 III Case

+

Spigen® GLAS.tR ALIGNmaster Full Cover AGL02893 Sony Xperia 1 III
Premium Tempered Glass 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!
Όχι θήκη δεν συμπεριλαμβάνεται
Φορτιστής όμως ναι!
Θήκη έχω τής Sony μιας και θέλω λεπτές θήκες, μεμβράνες δεν βάζω, πάντα το προσέχω και θέλω να το ευχαριστιεμαι!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Καλορίζικο!
Όχι θήκη δεν συμπεριλαμβάνεται
Φορτιστής όμως ναι!
Θήκη έχω τής Sony μιας και θέλω λεπτές θήκες, μεμβράνες δεν βάζω, πάντα το προσέχω και θέλω να το ευχαριστιεμαι!

Ευχαριστώ πολύ 

Για μεμβράνη να εμπιστευτώ το victus για γρατζουνιές κυρίως ;; είδα ότι είναι πολύ ανθεκτικό σε χτυπήματα και σε διαμάντι ...αλλά λέω να βάλω το tempered glass ... 

Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ !! 

Ταχύτατο , καθαρό android , μου έβγαλε 2 ενημερώσεις , μια για αλλαγή στη 12 και μια μικρότερη μετά τις έκανα παράλληλη με το στήσιμο , κατέβασμα εφαρμογών από playstore, ζεστάθηκε λίγο, προσπαθώ να το συνηθίσω στο χέρι , γλιστράει χωρίς θήκη, εχω συνηθίσει το δαχτυλικό on screen του p40pro και το δάχτυλο πάει εκεί ... φοβερός ήχος , φοβερή οθόνη , 

Link to comment
Share on other sites



Ευχαριστώ πολύ 
Για μεμβράνη να εμπιστευτώ το victus για γρατζουνιές κυρίως ;; είδα ότι είναι πολύ ανθεκτικό σε χτυπήματα και σε διαμάντι ...αλλά λέω να βάλω το tempered glass ... 
Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ !! 
Ταχύτατο , καθαρό android , μου έβγαλε 2 ενημερώσεις , μια για αλλαγή στη 12 και μια μικρότερη μετά τις έκανα παράλληλη με το στήσιμο , κατέβασμα εφαρμογών από playstore, ζεστάθηκε λίγο, προσπαθώ να το συνηθίσω στο χέρι , γλιστράει χωρίς θήκη, εχω συνηθίσει το δαχτυλικό on screen του p40pro και το δάχτυλο πάει εκεί ... φοβερός ήχος , φοβερή οθόνη , 


Εύχομαι να το χαρείς και ότι μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε.
Για μεμβράνες δεν γνωρίζω μιας και δεν χρησιμοποιώ αλλά αν λειτουργείς Reddit θα βρεις πολλές πληροφορίες αν κάνεις μια ερώτηση.
Ναι γλιστράει πάρα πολύ και θέλει προσοχή.


Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι σημαίνει ο αριθμός που αναγράφεται αριστερά από το wifi στη σειρά επάνω ; 4 και 5 βλέπω 

Επίσης διαπίστωσα ότι έχει χαμηλότερο σήμα κινητής τηλεφωνίας σε σχέση με τα huawei 😔

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στις ζώνες συχνοτήτων? 

2,4GHz & 5 GHz?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Αναφέρεσαι στις ζώνες συχνοτήτων? 

2,4GHz & 5 GHz?

Δεν ξέρω τι είναι... τώρα έχει 5 πχ

Screenshot_20220411-172405~2.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, terry39 said:

Δεν ξέρω τι είναι... τώρα έχει 5 πχ

Screenshot_20220411-172405~2.png

Αυτό που σου έγραψα είναι.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι το είδος του WiFi από 1 μέχρι 6.


Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τουλάχιστον σε ότι αναγράφει η cosmote.

To προηγούμενο μοντέλο είναι , αλλά 5G πιάνει και δεν είναι απλά το σηματάκι, πιάνει ταχύτητες 5G κανονικά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, guy_fawkes said:

Όχι, τουλάχιστον σε ότι αναγράφει η cosmote.

To προηγούμενο μοντέλο είναι , αλλά 5G πιάνει και δεν είναι απλά το σηματάκι, πιάνει ταχύτητες 5G κανονικά!

Ευχαριστώ για την απάντηση, το σηματάκι είναι στο 4G+, γιατί δεν δείχνει 5G?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...