Jump to content

Google pixel: Γενική συζήτηση


kai50000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, alnter said:

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέος κάτοχος του pixel 7a, αλλα και νέος χρήστης στο myphone.gr. Επομένως θα ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη αν είτε η απορία μου βρίσκεται σε λάθος thread, ή έχει απαντηθεί παλαιότερα στο forum και δεν την εντόπισα. Προμηθεύτηκα προχθές το 7a μετά απο χρόνια σκέψης να μεταβώ σε pixel, αλλα τα ζητήματα με το 5G/VoLTE/VoWiFi με αποθαρρύναν. Τελικά αποφάσισα οτι για εμένα δεν έπαιζαν τόσο σημαντικό ρόλο και βλέποντας οτι πλέον είναι 2καρτα (SIM/eSIM) προχώρησα στην αγορά χωρίς να το ερευνήσω πολύ σε βάθος. Έτσι λοιπόν κάτοχος μιας προσωπικής sim Vodafone και μια εταιρικής sim Cosmote, αφότου ενεργοποίησα χθες την συσκευή πήγα σε ένα κατάστημα vodafone σήμερα (καθως η εφαρμογή τους δεν στο επιτρέπει να το κάνεις απο εκει πλέον, και επίσης θεώρησα οτι η διαδικασία για την εταιρική cosmote θα ηταν πολύ πιο σύνθετη) για να μετατρέψω την sim μου σε esim. Εκει έφαγα πανηγυρικό  άκυρο, μιας και ο υπάλληλος μου εξήγησε οτι δεν υποστηρίζει η εταιρεία την συσκευή, και για του λόγου το αληθές το δοκιμάσαμε και δεν την διάβασε. Παρατήρησα όμως εδώ μεσα, απο διάφορες αναζητήσεις, οτι αρκετοί χρήστες έχουν σε pixel 2η καρτα esim και μάλιστα vodafone. Βέβαια δεν βρήκα κάποια διευκρίνηση αν πρόκειται για sim του εξωτερικού...

'Έτσι λοιπόν αποφάσισα να απευθυνθώ στο forum  για  τα παρακάτω:

εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με κάποια έμμεση λύση ή διαδικασία ενεργοποίησης της esim,

ή αν υπάρχει κάποιος οδηγός που θα μπορούσα να ακολουθήσω!

ή αν υπάρχει άλλο thread που ασχολήθηκε με το ζήτημα, δεν το βρήκα και άδικα σας κουράζω!

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα μου σαν πρωτάρης, και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Εγώ παλιότερα τουλάχιστον, σε Pixel 5 είχα κανονικά E SIM από Cosmote εκείνη την εποχή. Απλά δεν τους είπα καν ποια συσκευή έχω και μου την έβγαλαν κανονικά. Εσένα εφόσον σε ρώτησαν, θα μπορούσες να τους πεις ότι έχεις κάποιο iPhone αντί για Google Pixel. Δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι. 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις esim την vodafone γιατί μπορείς να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις σε άλλη συσκευή. Η cosmote χάνετε και θέλει επανέκδοση. 

Εγώ έχω pixel 7 Pro και το δουλεύω με φυσική sim cosmote και esim vodafone. Ο λόγος που το επέλεξα είναι ξαθαρα ότι την esim της vodafone μπορώ να την κάνω διαγραφή και να την προσθέσω αλλού, ενώ την cosmote μου είπαν ότι δε γίνεται. 

Τώρα για το αν θα σου παίζουν σωστά; Ένας θεός ξέρει. Η cosmote θα έχει μαμά volte αλλά με ενεργό volte δε θα δέχεσαι κλήσεις από παλιά forthnet. Η vodafone με το Shizuku θα σου παίζει volte αλλά κάθε φορά που θα πέφτει το σήμα για να ξαναλειτουργησει θα πρέπει να βάζεις λειτουργία πτήσης. Χωρίς volte ίσως έχεις χαμένες κλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, baiosss said:

Εγώ παλιότερα τουλάχιστον, σε Pixel 5 είχα κανονικά E SIM από Cosmote εκείνη την εποχή. Απλά δεν τους είπα καν ποια συσκευή έχω και μου την έβγαλαν κανονικά. Εσένα εφόσον σε ρώτησαν, θα μπορούσες να τους πεις ότι έχεις κάποιο iPhone αντί για Google Pixel. Δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι. 

 

10 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Θα σου πρότεινα να κάνεις esim την vodafone γιατί μπορείς να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις σε άλλη συσκευή. Η cosmote χάνετε και θέλει επανέκδοση. 

Εγώ έχω pixel 7 Pro και το δουλεύω με φυσική sim cosmote και esim vodafone. Ο λόγος που το επέλεξα είναι ξαθαρα ότι την esim της vodafone μπορώ να την κάνω διαγραφή και να την προσθέσω αλλού, ενώ την cosmote μου είπαν ότι δε γίνεται. 

Τώρα για το αν θα σου παίζουν σωστά; Ένας θεός ξέρει. Η cosmote θα έχει μαμά volte αλλά με ενεργό volte δε θα δέχεσαι κλήσεις από παλιά forthnet. Η vodafone με το Shizuku θα σου παίζει volte αλλά κάθε φορά που θα πέφτει το σήμα για να ξαναλειτουργησει θα πρέπει να βάζεις λειτουργία πτήσης. Χωρίς volte ίσως έχεις χαμένες κλήσεις. 

Καλησπέρα παιδιά!

Ευχαριστω πολύ για την βοήθεια σας! Αλλα μαλλον δεν το εξηγησα σωστα το σκηνικό στην vodafone! Οταν ειπα πως εφαγα άκυρο, δεν ειναι οτι αρνήθηκαν να μου την δώσουν! Παρόλο που μου είπαν δεν την υποστηρίζουν, ζήτησα να δοκιμάσω να διαβάσω το QR, μου το έδωσε, το δοκίμασα και το pixel μου εβγαλε σφαλμα! Έτσι με έπεισε ότι μάλλον δεν ηταν συμβατη η συσκευή. Έκτος αν το έκανα με λάθος τρόπο τι να πω! Η βλακεία μου ειναι οτι τελικα εφυγα χωρίς να την αγοράσω καθως ο πωλητης που επε οτι αδικα θα χαλασεις το 10ευρο. Βλέποντας λοιπον αυτα που μου απαντησατε αντιλαμβανομαι ότι, έιτε όντως έκανα λάθος στην διαδικάσια, είτε εσείς το κανατε με καποιον τροπο που δεν γνωρίζω!! Για παραδείγμα, οπως θα ηταν να το μεταφέρω σε αλλη συσκευή πρωτα και μετα στο pixel? Ή να πρεπει να κανω root στη συσκευή? Θα σας ηταν εύκολο να μου περιγραψετε την δικια σας διδικασία?

@_NikitaS_ Και εγώ την vodafone θα προτιμούσα, και μετα απο αυτα που μου έγραψες το θεωρώ ακόμη πιο σημαντικο να επιμεινω στο να βρω λύση αντι να ψαξω για λύση στην Cosmote (η οποια ειναι εταιρικη στην τελική θα με ζορίσει περισσοτερο η διαδικασία!). Για τα υπόλοιπα που αναφέρεις, μακαρι να καταφερω να περασω την καρτα για αρχη, ώστε να αρχίσω να έχω και εγώ τα ίδια προβλήματα! 😛

Σας ευχαριστώ πολύ για τον κοπο σας!

Edited by alnter
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2023 at 8:20 ΜΜ, alnter said:

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέος κάτοχος του pixel 7a, αλλα και νέος χρήστης στο myphone.gr. Επομένως θα ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη αν είτε η απορία μου βρίσκεται σε λάθος thread, ή έχει απαντηθεί παλαιότερα στο forum και δεν την εντόπισα. Προμηθεύτηκα προχθές το 7a μετά απο χρόνια σκέψης να μεταβώ σε pixel, αλλα τα ζητήματα με το 5G/VoLTE/VoWiFi με αποθαρρύναν. Τελικά αποφάσισα οτι για εμένα δεν έπαιζαν τόσο σημαντικό ρόλο και βλέποντας οτι πλέον είναι 2καρτα (SIM/eSIM) προχώρησα στην αγορά χωρίς να το ερευνήσω πολύ σε βάθος. Έτσι λοιπόν κάτοχος μιας προσωπικής sim Vodafone και μια εταιρικής sim Cosmote, αφότου ενεργοποίησα χθες την συσκευή πήγα σε ένα κατάστημα vodafone σήμερα (καθως η εφαρμογή τους δεν στο επιτρέπει να το κάνεις απο εκει πλέον, και επίσης θεώρησα οτι η διαδικασία για την εταιρική cosmote θα ηταν πολύ πιο σύνθετη) για να μετατρέψω την sim μου σε esim. Εκει έφαγα πανηγυρικό  άκυρο, μιας και ο υπάλληλος μου εξήγησε οτι δεν υποστηρίζει η εταιρεία την συσκευή, και για του λόγου το αληθές το δοκιμάσαμε και δεν την διάβασε. Παρατήρησα όμως εδώ μεσα, απο διάφορες αναζητήσεις, οτι αρκετοί χρήστες έχουν σε pixel 2η καρτα esim και μάλιστα vodafone. Βέβαια δεν βρήκα κάποια διευκρίνηση αν πρόκειται για sim του εξωτερικού...

'Έτσι λοιπόν αποφάσισα να απευθυνθώ στο forum  για  τα παρακάτω:

εάν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με κάποια έμμεση λύση ή διαδικασία ενεργοποίησης της esim,

ή αν υπάρχει κάποιος οδηγός που θα μπορούσα να ακολουθήσω!

ή αν υπάρχει άλλο thread που ασχολήθηκε με το ζήτημα, δεν το βρήκα και άδικα σας κουράζω!

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα μου σαν πρωτάρης, και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Λοιπόν αν πήγες σε κατάστημα κ έφαγες άκυρο για την εταιρική κακώς πήγες .

Μέσω του λογαριασμού που έχει η εταιρία σου θα πάρεις αυτόν που χειρίζεται τον εταιρικό λογαριαμό κ θα στο κάνει σε 1 λεπτό όπως το έκανε σε μένα με eSim  και μάλιστα τηλεφωνικά . Δε χρειάζεται να του πεις ούτε τι συσκευή έχεις ούτε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zaras27 said:

Λοιπόν αν πήγες σε κατάστημα κ έφαγες άκυρο για την εταιρική κακώς πήγες .

Μέσω του λογαριασμού που έχει η εταιρία σου θα πάρεις αυτόν που χειρίζεται τον εταιρικό λογαριαμό κ θα στο κάνει σε 1 λεπτό όπως το έκανε σε μένα με eSim  και μάλιστα τηλεφωνικά . Δε χρειάζεται να του πεις ούτε τι συσκευή έχεις ούτε τίποτα 

Καλημέρα!!

Δεν είναι οτι έφαγα άκυρο απο την vodafone αλλα οτι δεν δούλεψε το scan με το QR και έτσι τους πίστεψα ότι όντως δεν την υποστηρίζουν!  Τωρα απο την άλλη η εταιρική sim είναι cosmote! Εσυ σε ποιον πάροχο έχεις την esim, και πως την ενεργοποίησες στο κινητό? Κανονικά με το QR?

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρική μου ειναι Voda σε esim κ η φυσική cosmote . Μίλα με αυτόν που χειριζετε τον εταιρικό σας λογαριασμό .Ξερει αυτός 

Link to comment
Share on other sites

Feature drop Ιουνίου. Πιο πολύ με ενδιαφέρει το Home Panel μια που χρησιμοποιώ το Google Home app και η αλλαγή στο Adaptive Charging που συζητούσαμε πρόσφατα.

Quote

Adaptive Charging now uses Google AI to help extend the lifespan of your Pixel battery. When you plug in your phone, it can predict a long charging session based on your previous charging habits, and slowly charge to 100% one hour before it’s expected to be unplugged.

 

pixel-june-2023-feature-drop.jpg?quality

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς σε Pixel 6a/6/6 Pro/7a/7/7 Pro να χρησιμοποιήσει το USB tethering σε υπολογιστή με Windows 7;

Ψάχνοντας διάβασα ότι έχουν αλλάξει το πρωτόκολλο του USB από RNDIS σε NCM και τα Windows 7 δεν έχουν αντίστοιχο driver.

Σημ.: Σε Windows 10/11 λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τους τελευταίους μήνες είχε αρχίσει να εμφανίζεται πρόβλεψη το πρωί όταν ξυπνάς, πρώτη φορά είδα και αυτό στην οθόνη κλειδώματος (έπεσε και μέσα).

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με rma συσκευής; Το pixel watch μου δεν ανταποκρίνεται καθόλου και λέω να το στείλω πίσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

https://twitter.com/EZ8622647227573/status/1690071782214991874

Audio magic eraser. Να δούμε αν θα δουλεύει τόσο καλά, όσο και αυτό για τις φωτογραφίες.

Ωραίο χρωματάκι το γαλάζιο για το 8 (σχεδίαση παρόμοια με το 7)

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το Android 14 πάει σύμφωνα με τις τελευταία leaks για πιο αργά γιατί ανακάλυψαν κάτι. Λένε ότι θα συμπέσει με την ημέρα παρουσίασης του Pixel 8.

Το οποίο Pixel 8 τους ξέφυγε:

https://twitter.com/MishaalRahman/status/1699240384885325952

(αυτό το μπλεδάκι πολύ ωραίο)

Επίσης κυκλοφόρησαν κάτι φήμες με ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ τιμές για Ευρωπη, ελπίζουμε να μην ισχύουν.

Το θερμόμετρο μου φαίνεται εξαιρετικά άχρηστο, εκτός αν έρθει κανένα νέο κύμα COVID.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω για κινητό κοντά στα 500 (θα κοπεί τιμολόγιο) και από ότι έχω δει στην αγορά το Pixel 7 μου κινεί περισσότερο το ενδιαφέρον. Έχω διαβάσει για τα θέματα αλλά θα ήθελα να ακούσω συνοπτικά τους λόγους να μην το αγοράσει κάποιος που ζει στην Ελλάδα. Το 5G δεν με πολυενδιαφέρει. Αν κάποια στιγμή υποστηριχθεί, καλώς. Αν μείνω στο 4G θα έχω κάποιο θέμα; Αν τελικά αποφασίσω να προχωρήσω να περιμένω να βγει το 8 μπας και πέσει η τιμή του 7 η δεν πάει έτσι στην Ελλάδα;

Υπάρχει κάτι άλλο στην αγορά που να το συναγωνίζεται σε αυτή τη τιμή σε κάμερα, οθόνη, ποιότητα υλικών, μπαταρία, λογισμικό; Κοιτούσα και το Nothing phone 2 αλλά στα 700 ευρώ δεν μπορώ να δικαιολογήσω την διαφορά, και σε αυτά τα λεφτά αρχίζει να κοιτάς και S23. 

Edited by ouzododeka
Link to comment
Share on other sites

Θα το δουλέψεις με cosmote η με άλλη εταιρεία?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις καί volte κανονικά .
Κοίτα σίγουρα υπάρχουν συσκευές εκεί έξω που μπορεί να έχουν λίγο καλύτερη οθόνη ή καλύτερα υλικά κατασκευής, κάμερα για μένα είναι μέσα στο top 3 με 4 .
Η selfie του για παράδειγμα θέλει βελτίωση όταν η πίσω κάμερες κάνουν παπαδες.
Λογισμικό καθαρό google.
Το θέμα είναι το value for money.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, guy_fawkes said:

Θα έχεις καί volte κανονικά .
Κοίτα σίγουρα υπάρχουν συσκευές εκεί έξω που μπορεί να έχουν λίγο καλύτερη οθόνη ή καλύτερα υλικά κατασκευής, κάμερα για μένα είναι μέσα στο top 3 με 4 .
Η selfie του για παράδειγμα θέλει βελτίωση όταν η πίσω κάμερες κάνουν παπαδες.
Λογισμικό καθαρό google.
Το θέμα είναι το value for money.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Έχεις κάτι στα υπ'όψην που να είναι πιο vfm; Να αναφέρω ότι πρόσφατα αγόρασα ρολόι garmin το οποίο δεν είναι συμβατό με Honmor/Huawei/Xiaomi (το έμαθα μετά την αγορά) οπότε αποκλείονται αυτές οι εταιρείες. Αυτά που κοιτάζω περισσότερο είναι το Nothing (2) και το Motorola Edge Pro. Γενικά δεν αλλάζω συχνά συσκευή (το Honor View 20 που χρησιμοποιώ τώρα το έχω 4+ χρόνια) οπότε θέλω κάτι καλό που θα κρατήσει.

Edited by ouzododeka
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για vfm αυτή τη στιγμή θέλω το pixel είναι. Το μόνο πρόβλημα είναι το service στην Ελλάδα μόνο αυτό με φοβίζει

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες τελευταίες προσθήκες στο Android 14 QPR1

https://9to5google.com/2023/09/20/heres-everything-new-in-android-14-qpr1-beta-1-gallery/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έγινε leaked το promo για τα νέα Pixel με μεγάλη έμφαση στην κάμερα:

https://www.91mobiles.com/hub/google-pixel-8-pro-camera-features-promo-video/

Τα σημαντικότερα: Video Boost, κάτι σαν Night Sight στα βίντεο, Αudio Eraser, έχει και κάτι άλλο που σου αλλάζει το πρόσωπο (!!) αλλά μου φάνηκε κάπως too much και δεν ξέρω πώς θα δουλεύει στην πράξη και Magic Editor που αν δουλεύει όπως στο promo θα έχει ενδιαφέρον.

Και για τους λάτρεις, φαίνεται επιτέλους να μπαίνουν manual controls. Τα λέει Pro controls και φαίνεται να έχουν ταχύτητα κλείστρου, manual focus και ISO.

Aπό όσα καταλαβαίνω μάλλον αυτή τη φορά το Pro θα έχει αρκετά αποκλειστικά σε σχέση με το απλό (π.χ. auto-focus στην μπροστινή κάμερα). Προσωπικά, μετά και το μικρό μέγεθος του Pixel 8 σε σχέση με το Pixel 6 που έχω, σκέφτομαι για πρώτη φορά το Pro, αν η τιμή είναι φυσιολογική.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε leaked το promo για τα νέα Pixel με μεγάλη έμφαση στην κάμερα:
https://www.91mobiles.com/hub/google-pixel-8-pro-camera-features-promo-video/
Τα σημαντικότερα: Video Boost, κάτι σαν Night Sight στα βίντεο, Αudio Eraser, έχει και κάτι άλλο που σου αλλάζει το πρόσωπο (!!) αλλά μου φάνηκε κάπως too much και δεν ξέρω πώς θα δουλεύει στην πράξη και Magic Editor που αν δουλεύει όπως στο promo θα έχει ενδιαφέρον.
Και για τους λάτρεις, φαίνεται επιτέλους να μπαίνουν manual controls. Τα λέει Pro controls και φαίνεται να έχουν ταχύτητα κλείστρου, manual focus και ISO.
Aπό όσα καταλαβαίνω μάλλον αυτή τη φορά το Pro θα έχει αρκετά αποκλειστικά σε σχέση με το απλό (π.χ. auto-focus στην μπροστινή κάμερα). Προσωπικά, μετά και το μικρό μέγεθος του Pixel 8 σε σχέση με το Pixel 6 που έχω, σκέφτομαι για πρώτη φορά το Pro, αν η τιμή είναι φυσιολογική.
Πάλι παπάδες θα κάνει στην κάμερα η Google.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με άλλo leak, η τιμή του 8 Pro θα είναι ίδια, αλλά το 8 θα έχει αύξηση $100 δυστυχώς.

Ειδικά σε μια χρονιά που το Pro θα έχει πιο πολλές διαφορές από άλλες χρονιές (τι κρίμα να συμβαίνει αυτό, όταν είχαν αρχίσει τα Pixel οι διαφορές τους ήταν μικρές) νομίζω ότι δεν είναι καλή κίνηση. Κάπου έχουν χάσει την μπάλα ανάμεσα στο non-Pro μοντέλο και τη σειρά a. Είχε φτάσει στο σημείο το 7 και το 7a να είναι στα ίδια χρήματα. Το να αυξήσουν τόσο το μικρότερο μοντέλο για να μη συμβαίνει αυτό μου φαίνεται ανοησία. Θα δούμε τελικά αν ισχύει.

Επίσης στο update του Δεκεμβρίου (ή ίσως και νωρίτερα) θα προστεθούν κι άλλες χώρες μάλλον σε "συνδεσιμότητα". Διάβασα για VoWiFi σε πολωνικούς παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

7 χρόνια updates;;;;

https://9to5google.com/2023/09/25/pixel-8-android-updates/

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, baiosss said:

7 χρόνια updates;;;;

https://9to5google.com/2023/09/25/pixel-8-android-updates/

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Νομίζω ότι είναι συνολικό πάντως.

 

Δυστυχώς όλο και πληθαίνουν οι διαρροές για αύξηση της τιμής και στα δύο μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...