Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία και καμία.

Τι παίζει τελικά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καθε ποτε θα τα παιζει στην αμερικη ???

καθε μερα? ενα με δυο επισοδια την βδομαδα?

ενα τη βδομαδα?

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καθε ποτε θα τα παιζει στην αμερικη ???

καθε μερα? ενα με δυο επισοδια την βδομαδα?

ενα τη βδομαδα?

 

ena tin evdomada...min ta 8es ola dika sou!!paidia egw lew na to dw live apo fox..den gam... xwris ipotitlous!!!6 wres emeinan...

Link to comment
Share on other sites

το επεισόδιο ήδη έχει κατέβει :D εν αναμονή των παιδιών για την μετάφραση!

 

άντε! καλή σεζόν αγαπητοί/ες :D

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κατεβασω και την HD εκδοση και την απλη. Να τα εχω ολα:D

 

Το επεισοδιο 2 ποτε βγαινει ειπαμε? Αυριο?:p:p

Link to comment
Share on other sites

ok, για να μη λέτε ότι γκρινιάζω, κατ'αρχήν μπράβο στους XOR που έχουν έτοιμο το release σχεδόν άμεσα.

Αλλά ...απο τεχνικής άποψης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε βγάζουν μια έκδοση με x264 codec (χωρίς να είναι High Res -πήγα να κατεβάσω μια και ήταν πάνω απο 1GB για όνομα του Θεού δηλαδή).

Στην ίδια ποιότητα με την xvid, θα είχε το μισό περίπου μέγεθος!!! (άρα πιο σύντομο download)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτελους!:)

 

Ελπιζω αυτη η season να ειναι το ιδιο καλη και ακομα καλυτερη!

Αλλα τωρα ποιος περιμενει καθε δευτερα καινουριο επεισοδιο...?:cry:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ok, για να μη λέτε ότι γκρινιάζω, κατ'αρχήν μπράβο στους XOR που έχουν έτοιμο το release σχεδόν άμεσα.

Αλλά ...απο τεχνικής άποψης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε βγάζουν μια έκδοση με x264 codec (χωρίς να είναι High Res -πήγα να κατεβάσω μια και ήταν πάνω απο 1GB για όνομα του Θεού δηλαδή).

Στην ίδια ποιότητα με την xvid, θα είχε το μισό περίπου μέγεθος!!! (άρα πιο σύντομο download)

 

 

Μισό και ακόμα λιγότερο.

Οι κανόνες της "scene" με το μισό CD και το ολόκληρο CD κλπ είναι εντελώς ξεπερασμένοι. Από την άλλη, κάποιοι με παλιό hardware (ιδίως laptops) θα είχαν πρόβλημα να παίξουν σωστά το x.264 ενώ για standalone DVD players ούτε λόγος. Καλό θα ήταν λοιπόν να βγαίνει και x.264 έκδοση. Προσωπικά καθώς ανεβαίνει το bandwidth των περισσοτέρων από μας θα μου άρεσε να βγαίνει μια έκδοση x.264 στα 350 MB ώστε να δίνει ποιότητα HR σε λίγα ΜΒ. Ούτως ή άλλως πολλά standalones όπως το δικό μου δεν παίζουν καν την xvid HR έκδοση, η δε 720p είναι τεράστια όπως λες και εσύ.

Αλλά ακόμα και το xvid δε χρειάζεται πια 350ΜΒ για 42 λεπτά, είναι προφανές αυτό από τις σειρές που διαρκούν 50-55 λεπτά (Dexter, Deadwood κλπ.) και βγαίνουν επίσης στα 350 ΜΒ, αλλα και κάτι proper των SAINTS στα 290 ΜΒ.

 

Σήμερα δίνω τελευταία ευκαιρία στο ΡΒ μετά το περσινό ξενέρωμα. Αν δεν είναι καλό το παρατάω (άντε άλλο ένα το πολύ :p)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το Xvid Xor,αλλα θελει κωδικο..

εχει κανενας;ποιο κατεβασατε;

 

κατεβαζω ενα αλλο xor απλο avi αυτη τη φορα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δίνω τελευταία ευκαιρία στο ΡΒ μετά το περσινό ξενέρωμα. Αν δεν είναι καλό το παρατάω (άντε άλλο ένα το πολύ :p)

 

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Βλέποντας το πρώτο επισόδειο, νομίζω πως η νέα σεζόν είναι πολλά υποσχόμενη και φαίνεται πως θα κινηθεί στην πλαίσια της 1ης σεζόν, αλλά και με αρκετές "εξωτερικές" σκηνές αλά σεζόν 2! :)

Είδε κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψιλομάπα (σε ποιότητα εικόνας εννοώ) η έκδοση της XOR ... το πρόσεξε και κανένας άλλος , ή έτυχε η έκδοση που "αγόρασα"... Εννοώ πάντα με την ποιότητα των προηγούμενων! Σαν να μου φαίνεται θα προτιμήσω την HD φέτος , αν συνεχίσουν έτσι!
Link to comment
Share on other sites

καλο επεισοδιο,δεν ενθουσιαστηκα ομως!περιμενα πιο εντυπωσιακο opening!

κατα τα αλλα κλασικη τακτικη Prison Break,Lost οπου στο τελος ανεβαζει στροφες και αφηνει υποσχεσεις για μετα...

επισης η ποιοτητα της εικονας ηταν για πεταμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Νέα season, νέο σκηνικό. Αρκετά καλή δουλειά στο στήσιμο του σκηνικού (προσεκτικά επιλεγμένα χρώματα στο φιλμ/άγριες διαθέσεις κρατουμένων/αναρχία/ατομα που δρουν στο παρασκηνιο εκτός φυλακής).

 

 

Επίσης πολύ αισθητά απέφευγαν να δείξουν τη Sarah (δε ξέρω αν μπορούσαν να το κάνουν καλύτερα, αλλά όπως έγινε δεν μου άρεσε).

 

Τώρα έχω μπερδευτεί και λίγο με το καθεστώς μέσα στη Sona, αλλά αυτές οι γυναίκες που έβλεπες να πηγαινοέρχονται στο background λες και βρισκόταν στο παζάρι για να αγοράσουν ρίγανη, τι σκατά γυρεύαν εκεί; Είναι μικτές οι φυλακές;

 

Scoff, Malone, T-Bag και ο νέος και καλά τσάτσος της φυλακής φαίνεται ότι θα είναι στη ραχοκοκκαλιά της season. Σε καλά επίπεδα κινήθηκε η αλληλεπίδραση τους. Ο χαροκαμμένος μπάτσος ασχολιάστος. Η νέα παρουσία (Jodi Lyn O’Keefe) δείχνει ενδιαφέρουσα (δε ξέρω γιατί αλλά συνέχεια σκεφτόμουν τη ενθουσιώδη φράση (και πιθανή επερχόμενη φάση) "CAT FIGHT!" όσο την έβλεπα)...

 

Τον Linc τον είδα στα ίδια χάλια, και πλέον νομίζω ότι και ο ρόλος του γίνεται περιθωριακός. Δε θα με χαλούσε να τον ξεπαστρέψουν σε κάποια φάση με συνοπτικές διαδικασίες (φυσικά αυτό θα καθιστούσε αυτόματα μάταια όλη τη σειρά -lol- αλλά εδώ που τη φτάσανε τη σειρά και την τραβήξανε δε νομίζω να τους πολυνοιάξει αυτό). Και ο γιος του νομίζω ότι τα έφαγε τα ψωμιά του.

 

 

 

Γενικά -όπως θα γνωρίζουν πολλοί- η άποψη μου για το PB είναι ότι ως σειρά την κάψανε στη 2η season (και λίγο την τσουρουφλήσανε στο τέλευταίο επεισόδιο της 1ης). Όσο δεν υπάρχει κάτι καλύτερο (κι όσο βαριέμαι που ζω) θα κοιτάω που και που κανένα επεισόδιο. Και δεν ξέρεις ποτε... μπορεί ως σειρά (σύνολο) να μην σώζεται πια, αλλά ως μεμονομένη season στα βήματα της 1ης (ως γνήσιο Prison Break) μπορεί και να αποδειχθεί καλη!

 

Btw, αν και η ποιότητα της εικόνας ήταν κακή (και στην αρχή υπάρχει μια σύντομη σκηνή off-sync με τον ήχο) δεν με ενόχλησε πολύ αυτό. Bέβαια σε μεγάλο μέρος του επεισοδίου έκανα παράλληλα και μια άλλη δουλειά -lol. Πάντως χαίρομαι που συμφωνεί κάποιος μαζί μου. Οντως πρέπει να περάσουν στο νέο format x264 (ακόμα και αν συνεχίσουν να έχουν το ίδιο μέγεθος τα releases = πολύ καλύτερη ποιότητα). Θεωρώ πως είναι ζήτημα χρόνου, γιατί λογικά ποτέ δεν έμενε πίσω το ripping community επειδή την περιόριζε το διαθέσιμο hardware (πχ laptops/desktop dvd/divx players). Πιο συχνά κάνει ένα βήμα μπροστά η community και μετά την "φθάνει" το hardware.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το επισοδιο..ενταξει αρκετα καλο..

 

Να ρωτησω κατι, εγω ειδα την XOR (355mb)..

Οι αλλες 2, η HR και η x264 ειναι καλυτερες σε ποιοτητα?

Ποιες οι διαφορες? (τι ειναι δλδ το x264) και ποια ειναι η καλυτερη?

Thanx!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το επισοδιο..ενταξει αρκετα καλο..

 

Να ρωτησω κατι, εγω ειδα την XOR (355mb)..

Οι αλλες 2, η HR και η x264 ειναι καλυτερες σε ποιοτητα?

Ποιες οι διαφορες? (τι ειναι δλδ το x264) και ποια ειναι η καλυτερη?

Thanx!

 

Κατά κανόνα, όσο μεγαλύτερο είναι το αρχείο σε μέγεθος, τόσο καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου θα έχει.

Η 350mb είναι η "κανονική". Με τον γνωστό xvid codec και ήχο mp3, stereo βέβαια. Ποιότητα χειρότερη από DVD αλλά αξιοπρεπής.

 

Η HR (700ΜΒ) είναι καλύτερη, ο codec είναι και πάλι xvid, η ανάλυση ανεβαίνει στα 960x540 (το μισό του 1920x1080 Hi-def broadcast). Η εικόνα είναι μάλλον καλύτερη από DVD και ο ήχος είναι 5.1 Αξιζει να την κατεβάσει κανείς αν πρόκειται να το δει σε μεσαία/μεγάλη HD ready τηλεόραση και surround ηχοσύστημα, αν και η 720p είναι αισθητά καλύτερη.

 

Η 720p (1.1 GB) είναι η έκδοση Hi-def, κωδικοποιημένη με το νεότερο και αποτελεσματικότερο codec x.264. Η εικόνα διατηρεί σχεδόν όλη την ποιότητα του HD Broadcast, ο ήχος είναι και πάλι 5.1. Αξίζει και με το παραπάνω να την κατεβάσει όποιος βλέπει σε προβολέα ή μεγάλη ως πολύ μεγάλη HD ready τηλεόραση, αλλιώς είναι waste of bandwidth.

 

Η πρώτη έκδοση παίζει σε όλα τα DVD players που παίζουν DivX, η δεύτερη στο δικό μου δεν παίζει (αλλά δεν το έχω ψάξει, σε άλλα μπορεί να παίζει) ενώ η τρίτη μόνο σε PC και όχι πάνω από 2-3 ετών θα έλεγα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...