Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

--------------------------------------------------------------------------------

 

Καλησπέρα σε όλους.

Φαντάζομαι πως δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα, διάβασα και από άλλους χρήστες παρόμοια θέματα, αλλά σαν το δικό μου δεν έχω δει.

Έχω 2 θέματα.

1. Πριν μιση ώρα από άλλον υπολογιστή προσπάθησα να ξαναγράψω, αλλά με το που έκανα post δε με άφηνε να ξαναμπώ στην σελίδα και όποτε προσπαθούσα να μπω με έβαζε στο site της HOL . Και μιλάω πολύ σοβαρά. Εχεις κανείς κάτι υπ΄όψιν?

2.΄Ήμουν στον ΟΤΕ και έκανα Ηοl Double play.

Αυτή τη στιγμή κλείνω σχεδον μήνα χωρίς τηλέφωνο.

Η Hol μου βάζει να πάρω τον ΟΤΕ . Ο ΟΤΕ λέει ντροπή στη HOL που βάζει τον πελάτη να

πάρει ενώ πρέπει να έχει ειδικό τμημά γι αυτό το θέμα. Η Hol μου λέει, οτι ο ΟΤΕ εχει ξεκρε

μασει το καλωδιο από το dslam και το εχει παρατησει. ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΑΛΑΚΙ...

 

Τελικά καταλήγω να πάρω την επιτροπή τηλεποικινωνιών η οποία υποτίθεται πως ελέγχει αυτά τα χρονικά που μένει ξεκρέμαστος ο πελάτης, μου πε κάνω κάποιες κινήσεις και τώρα περιμένω.

Ελλάδα το ΜΕΓΑΛΕΊΟ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Simera mou irthe SMS apo tin HOL pou elege:"HOL: To kikloma sas exei oloklirothei.

Perimenete tilefono apo tin HOL gia peretero rithmisei apo ton texniko."

Kapos etsi diladi, den to'xo mprosta to kinito mou.

Ti simenei "To kikloma sas exei oloklirothei"?

Apo tin stigmi autin argoun akoma poli?

 

Προσωπικά δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς αυτό το sms σε μένα δεν ήρθε ποτέ.Να έχεις τον εξοπλισμό συνδεδεμένο σύμφωνα με τις οδηγίες και να περιμένεις πότε θα ανάψουν τα λαμπάκια τα έρημα.. :O

 

Καλησπέρα σε όλους.

Φαντάζομαι πως δεν είμαι ο μόνος που έχει πρόβλημα, διάβασα και από άλλους χρήστες παρόμοια θέματα, αλλά σαν το δικό μου δεν έχω δει.

Έχω 2 θέματα.

1. Πριν μιση ώρα από άλλον υπολογιστή προσπάθησα να ξαναγράψω, αλλά με το που έκανα post δε με άφηνε να ξαναμπώ στην σελίδα και όποτε προσπαθούσα να μπω με έβαζε στο site της HOL . Και μιλάω πολύ σοβαρά. Εχεις κανείς κάτι υπ΄όψιν?

2.΄Ήμουν στον ΟΤΕ και έκανα Ηοl Double play.

Αυτή τη στιγμή κλείνω σχεδον μήνα χωρίς τηλέφωνο.

Η Hol μου βάζει να πάρω τον ΟΤΕ . Ο ΟΤΕ λέει ντροπή στη HOL που βάζει τον πελάτη να

πάρει ενώ πρέπει να έχει ειδικό τμημά γι αυτό το θέμα. Η Hol μου λέει, οτι ο ΟΤΕ εχει ξεκρε

μασει το καλωδιο από το dslam και το εχει παρατησει. ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΑΛΑΚΙ...

 

Τελικά καταλήγω να πάρω την επιτροπή τηλεποικινωνιών η οποία υποτίθεται πως ελέγχει αυτά τα χρονικά που μένει ξεκρέμαστος ο πελάτης, μου πε κάνω κάποιες κινήσεις και τώρα περιμένω.

Ελλάδα το ΜΕΓΑΛΕΊΟ ΣΟΥ!!!

 

Πολύ πιθανόν να φταίει ο ΟΤΕ πολύ πιθανόν να φταίει η HOL.Και επειδή εσύ και ο κάθε καταναλωτής δεν μπορεί να κάνει τον ντετέκτιβ για να βρει ποιος φταίει,κατευθείαν καταγγελία στην ΕΕΤΤ με όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες και τότε μόνο θα βρεθεί άκρη.Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Parakseno, ola ta lampakia anpsan sto router!

Me energopioisan?????

kai to tilefono kalei!!!

internet omos den exo :(

 

Simera mou irthe SMS apo tin HOL pou elege:"HOL: To kikloma sas exei oloklirothei.

Perimenete tilefono apo tin HOL gia peretero rithmisei apo ton texniko."

Kapos etsi diladi, den to'xo mprosta to kinito mou.

Ti simenei "To kikloma sas exei oloklirothei"?

Apo tin stigmi autin argoun akoma poli?

 

AN οντως αναψαν τα λαμπακια και εχεις τηλεφωνο αλλα οχι ιντερνετ , τοτε ΔΕΝ περιμένεις τεχνικο της HOL ,

αλλα ΠΟΙΟ πανω ειπες οτι ΔΕΝ ειχες οτε οταν εκανες αιτηση

ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ να ερθει τεχνικος για μεικτονομιση !

 

τελικά (απάντησε) για να σε πουμε!

-ειχες οτε οταν εκανες την αιτηση?

-αναψαν τα λαμπάκια ? αν ναι ποια?

-δουλεύει το τηλέφωνο? (η εκανε μονο τον ηχο τουτ-τουτ)

 

ΑΛΛΑ αν δεν ειχες οτε τοτε περιμένεις τηλέφωνο απο τεχνικό (μπορει μεχρι και ΑΛΛΟΥΣ 2 μηνες για θεσσαλονικη)!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια,ειμαι στην Hol dp full εδω και 2-3 μερες.Ενω ανοιγουν ολες σχεδον οι σελιδες-λεω σχεδον,απ'οσες εχω δοκιμασει-και η σελιδα της Wind(http://www.wind.com.gr)δεν μου ανοιγει,ουτε με firefox,ουτε με internet!!Πηρα τη Wind και μου ειπε ο υπαλληλος,οτι του ανοιγει κανονικα!Τι φταιει και δεν ανοιγει σε μενα?(οχι οτι καιγομαι κι ολας!)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ειμαι στην Hol dp full εδω και 2-3 μερες.Ενω ανοιγουν ολες σχεδον οι σελιδες-λεω σχεδον,απ'οσες εχω δοκιμασει-και η σελιδα της Wind(http://www.wind.com.gr)δεν μου ανοιγει,ουτε με firefox,ουτε με internet!!Πηρα τη Wind και μου ειπε ο υπαλληλος,οτι του ανοιγει κανονικα!Τι φταιει και δεν ανοιγει σε μενα?(οχι οτι καιγομαι κι ολας!)

 

δοκιμασε http://www.tim.gr !

και εμενα τωρα που το δοκιμασα ΔΕΝ μπαινει αρα κατι με την wind

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει διαφορα για ταλειπωρημενους συνδρομητες και βλεπω οτι η HOL απο το κακο στο χειροτερο

 

Εγω ΟΤΕ δεν είχα ποτε. (καινουριο σπίτι)

Αρχες Φλεβαρη εκανα αιτηση για doubleaplay. Σε 6 μερες μου χαν πει θα σας παρουν απο την Γεν Ταχυδρομικη και σε 25 θα χετε Internet !!

Δεν με πήραν ποτε! 15 μερες μερες μετα τους πήρα εγω και μουπαν να παω να παρω μονος μου τον εξοπλισμο. Ετσι και εγινε

 

25 μερες μετα παιρνω τηλ στην HOL να μαθω αν θα συνδεθω. Τα γνωστα "ειναι θεμα 2-3 ημερών"

Θεωρητική ημερομηνία ενεργοποιησης 11 Μαρτη.

Εκτοτε παιρων στην HOl καθε 2 μερα. Καθε φορα τα ιδια.

Ακομη τιποτα...

 

Μπορω να κανω ακυρωση της αιτησης?

Πως επιστρεφω τον εξοπλισμο?

Υπαρχει καποια χρεωση για την ακυρωση ή για καποιο άλλο λόγο??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει διαφορα για ταλειπωρημενους συνδρομητες και βλεπω οτι η HOL απο το κακο στο χειροτερο

 

Εγω ΟΤΕ δεν είχα ποτε. (καινουριο σπίτι)

Αρχες Φλεβαρη εκανα αιτηση για doubleaplay. Σε 6 μερες μου χαν πει θα σας παρουν απο την Γεν Ταχυδρομικη και σε 25 θα χετε Internet !!

Δεν με πήραν ποτε! 15 μερες μερες μετα τους πήρα εγω και μουπαν να παω να παρω μονος μου τον εξοπλισμο. Ετσι και εγινε

 

25 μερες μετα παιρνω τηλ στην HOL να μαθω αν θα συνδεθω. Τα γνωστα "ειναι θεμα 2-3 ημερών"

Θεωρητική ημερομηνία ενεργοποιησης 11 Μαρτη.

Εκτοτε παιρων στην HOl καθε 2 μερα. Καθε φορα τα ιδια.

Ακομη τιποτα...

 

Μπορω να κανω ακυρωση της αιτησης?

Πως επιστρεφω τον εξοπλισμο?

Υπαρχει καποια χρεωση για την ακυρωση ή για καποιο άλλο λόγο??

 

Το θεμα ειναι οτι,αν εκρεμει αιτηση σου στην ΗΟΛ,λογικα θα εισαι μετεωρος!Δηλ.δεν μπορεις να πας σε αλλο παροχο!Αρα,η περιμενεις,η τους περνεις τηλ.και τους ζητας ΕΠΙΜΟΝΑ να σου την ακυρωσουν!Τον εξοπλισμο τον επιστρεφεις με Γενικη ταχυδρομικη,κατοπιν συνεννοησης μαζι τους.Παντως,ειναι και λιγο στην τυχη το θεμα ενεργοποιησης.Αλλα εσενα που δεν ειχες ποτε τηλ.ΟΤΕ,λογικα θα σε καθυστερησουν αρκετα και αυτο γιατι πρεπει πρωτα να ερθει τεχνικος τους να σου κανει μεικτοτομηση στη γραμμη σου(απ'οσο ξερω).Οπως και να χει,ΠΙΕΣΕ ΤΟΥΣ ειτε στο ενα ειτε στο αλλο:!:;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορά στο τηλεφωνο μου λενε τα ιδια.

Σημερα μου παν ότι "εχετε δικο εχει καθυστερησει, θα προωθήσω την αιτηση σας στο τμημα καθυστερήσεων"

 

ελεος 2 μηνες μετα , τωρα λογιζεται καθυστερημενη ??

 

Τελικα ρωταω για την διαδικασια ακυρωσης- "ναι μισο λεπτο να σας συνδεσω με το τμημα διακοπών"

 

ακομα καλεί ...λετε να χουν παει διακοπές? !!!

 

Θα περιμένω λιγες μερες ακομα..ελπιζοντας

αλλα η υπομονη εχει ορια

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Χτες (15 Απριλίου) αποφάσισα να γίνω πελάτης τους.

Στο τηλέφωνο η κοπέλα που με εξυπηρέτησε, μου είπε πως ο κούριερ θα μου ζητήσει 12€ για το "νταραβέρι" της υπογραφής μου στην αίτηση.

 

Μετά μου είπε αν θέλει να το κάνουμε 6 € γιατί πολλοί πελάτες γκρινιάζουν.

Της είπα επί λέξη πως "αν δεν σας στερώ κάποιο ποσό από την πιθανή προμήθεια... τότε ΝΑΙ. Κάν'τε το 6 ευρώ.

 

'Ηρθε σήμερα ο κούριερ και μου ζήτησε 12 ευρώ.

 

Δεν ξεκίνησε καλά η συνεργασία μας.

 

'Ασε που χτες ο τεχνικός που γνώριζε κάποια πράγματα (και δεν πρέπει να αναφέρω επίθετο... ήταν μπαστουνόβλαχος).

Μου λέει "θα συνδεθείτε με 12 μεγαμπάητ" Τον διορθώνω και του είπα "Μεγαμπιτ". Ο τύπος ούτε καν το πήρε είδηση. 'Οσες φορές και αν μου έλεγε για ταχύτητα... μου την έλεγε "μεγαμπάητ". ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ; Λες στην HOL να έχουν άλλο τρόπο μέτρησης ταχύτητας.

Μετά... του έβαλα ένα πολύ "δύσκολο ερώτημα". Τον ρώτησα τι μάρκα είναι το ρούτερ... αφού ο ένας υπάλληλος μου είπε πως είναι της Microcom και ο άλλος της 'Ιντρακομ.

Τελικά τη λύση μου την έδωσε ο "μπαστουνόβλαχος". Μου είπε ένα μοντέλο που (χάρη στα αγγλικά του) ήταν αδύνατο να καταλάβω ποιό... και η μάρκα του μόντεμ που επίσης μου ήταν άγνωστη.

 

Μόλις πάω σπίτι, θα κάνω "τροποποίηση" στο ποστ και θα σας πω ακριβώς τις ονομασίες που ο καλός κύριος μου είπε πως θα μου δώσουν.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ... Αν κάποιος είναι ανίδεος... γιατί πρέπει να δουλεύει στην Τεχνική Υποστήριξη; 'Αραγε η HOL δεν καταλαβαίνει πως αυτό είναι εις βάρος τους;

Link to comment
Share on other sites

Χτες (15 Απριλίου) αποφάσισα να γίνω πελάτης τους.

Στο τηλέφωνο η κοπέλα που με εξυπηρέτησε, μου είπε πως ο κούριερ θα μου ζητήσει 12€ για το "νταραβέρι" της υπογραφής μου στην αίτηση.

 

Μετά μου είπε αν θέλει να το κάνουμε 6 € γιατί πολλοί πελάτες γκρινιάζουν.

Της είπα επί λέξη πως "αν δεν σας στερώ κάποιο ποσό από την πιθανή προμήθεια... τότε ΝΑΙ. Κάν'τε το 6 ευρώ.

 

'Ηρθε σήμερα ο κούριερ και μου ζήτησε 12 ευρώ.

ΕΣΥ πηρες η σε πηραν αυτοι (την πρώτη φορα που εκανες αιτηση) !

 

μηπως δεν πηραν αυτοι και ηταν απο αλλη εταιρια ,και γιαυτο σε χρεωσαν !

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν με χρεωσε κανεις τιποτα...

Ηρθε ο τυπος, αφησε ρουτερ, υπεγραψα την αιτηση και πηγε στην ευχη της Παναγιας!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΣΥ πηρες η σε πηραν αυτοι (την πρώτη φορα που εκανες αιτηση) !

 

μηπως δεν πηραν αυτοι και ηταν απο αλλη εταιρια ,και γιαυτο σε χρεωσαν !

 

Φίλε μου πρέπει να με πήραν χτες συνολικά κάπου 10 τηλέφωνα οι τύποι.

Βέβαια... το απόγευμα... θα φάει καλά η κοπελίτσα που μου έκανε την ενημέρωση.

Πλέον ζητάω πάντα όνομα (όπως και αυτοί με ζήτησαν με το επώνυμό μου) και θα τα ακούσει ένα χεράκι.

 

Εμενα παντως δεν με χρεωσε κανεις τιποτα...

Ηρθε ο τυπος, αφησε ρουτερ, υπεγραψα την αιτηση και πηγε στην ευχη της Παναγιας!!

 

Εγώ πάλι, πρώτα τους υπόγραψα και μετά από 2-3 εβδομάδες (είπαν) θα μου στείλουν το ρούτερ. 'Οπως είπα και πριν όμως... σήμερα θα τους ζητήσω εξηγήσεις.

 

Δεν κολλάω στα 6 ή 12 ευρώ... αλλά μου την σπάει το δούλεμα.

 

Σόρι που δεν χρησιμοποίησα την πολλαπλή παράθεση... αλλά δεν έχω κάνει ποτέ admin σε φόρουμ. (το λέω γιατί σε άλλο section μου βάζουν χέρι όταν γράφω 2 μηνύματα αντί για 1 με πολλές παραθέσεις)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η τεχνική υποστήριξη μου είπε με απλοϊκά ελληνικά πως το ρούτερ είναι το Νετ άσπερτ της εταιρίας 'Ητα-Φρόιντ.

 

Μάλλον ο τύπος από λάθος εργάζεται εκεί.

 

NetFaster και Intracom είναι τα σωστά ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη να σου απαντησω εγω μιας και εισαι και γνωστος απο αλλο φορουμ.Λοιπον εγω στην θεση σου δεν θα τους πληρωνα ουτε μισο ευρω Οχι για τα λεφτα αλλα θεωρω απαραδεκτο και δεν μπορω να το πιστεψω πως ζητανε και λεφτα για να σου φερουν το router Tουλαχιστον εμενα προσωπικα δυο φορες που ηρθαν δεν με χρεωσαν καθολου.Τωρα βεβαια θα αρχισει ο γολγοθας σου οσον αφορα το ποτε θα σε συνδεσουν Παντως εγω προσωπικα παντα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με αλλους provider οσον αφορα και την τηλεφωνια και το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη να σου απαντησω εγω μιας και εισαι και γνωστος απο αλλο φορουμ.Λοιπον εγω στην θεση σου δεν θα τους πληρωνα ουτε μισο ευρω Οχι για τα λεφτα αλλα θεωρω απαραδεκτο και δεν μπορω να το πιστεψω πως ζητανε και λεφτα για να σου φερουν το router Tουλαχιστον εμενα προσωπικα δυο φορες που ηρθαν δεν με χρεωσαν καθολου.Τωρα βεβαια θα αρχισει ο γολγοθας σου οσον αφορα το ποτε θα σε συνδεσουν Παντως εγω προσωπικα παντα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε σχεση με αλλους provider οσον αφορα και την τηλεφωνια και το ιντερνετ

 

Τελικά μεσολαβεί κάποια εταιρία. Το κατάβα γιατί όταν πήρα για παράπονα της λέω "στη οδό Λιοσίων 100 δεν είστε;". Κόλλωσε λίγο και μου απάντησε "ναι". Της λέω λοιπόν "δεσποινίς περνάω 2 φορές τη μέρα από εκεί και μπορούσα να γλυτώσω τον κούριερ". Τώρα που το σκέφτομαι... στο Λιοσίων 100... δεν έχει κανένα υποκατάστημα της forthnet. Η περιοχή της οδού Λιοσίων φημίζεται κυρίως για άλλες επιχειρήσεις άλλοστε :X :wacko: :cry: ;) (βλέπε περιοχή Τρούμπα στα 60's)!

Πήγα στο Πλαίσιο και είδα το πολυπόθητο ρούτερ (που το είχαν σε ένα πλαστικό διαφημιστικό κουτί). Το ρούτερ επάνω του είχε 2 εξόδους (pots) αναλογικές για τηλέφωνα.

Υποθέτω πως πλέον... συνδέω από εκεί τις 2 συσκευές μου και ΔΕΝ χρησιμοποιώ τα κλασσικά φίλτρα της PSTN (επάνω στο καλώδιο που έρχεται από το κέντρο του ΟΤΕ). Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη ετσι οπως τα λες ειναι Απο το router θα παρεις τις γραμμες σου και το φιλτρο εαν θες το βαζεις στην εισοδο της adsl Αυτο που δεν καταλαβα καλα ειναι εκανες hol συνδεση ??? η forthnet ????
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Βασιλη ετσι οπως τα λες ειναι Απο το router θα παρεις τις γραμμες σου και το φιλτρο εαν θες το βαζεις στην εισοδο της adsl Αυτο που δεν καταλαβα καλα ειναι εκανες hol συνδεση ??? η forthnet ????

 

HOL! Απλά απάντησα από τη δουλειά μου. Είχα τόσο πολύ τρέξιμο που από κεκτημένη ταχύτητα...έγραψα Forthnet αντί για HOL.

Υπάρχουν και χειρότερα (να έγραφα Cytanet που έχουν στην Κύπρο). χεχε

Link to comment
Share on other sites

οργανωση hol

ΑΠΟ 16-12-2007 που ειμαι πελατης της Hol και παρα τα 3-4 τηλεφωνα που εκανα για το που ειναι οι λογαριασμοι,

XΘΕΣ (4 μηνες μετα) με πηραν απο το τμημα ληξηπροθεσμων λογαριασμων για να με ρωτησουν γιατι δεν πληρωνω και οτι φαινονται 2 λογαριασμοι απληρωτοι

 

ακου ρε μετα απο 4 μηνες !!! Μπραβο τους

το αφησα και εγω , για να δω ποτε θα με ''ψαξουν'' !

Link to comment
Share on other sites

οργανωση hol

ΑΠΟ 16-12-2007 που ειμαι πελατης της Hol και παρα τα 3-4 τηλεφωνα που εκανα για το που ειναι οι λογαριασμοι,

XΘΕΣ (4 μηνες μετα) με πηραν απο το τμημα ληξηπροθεσμων λογαριασμων για να με ρωτησουν γιατι δεν πληρωνω και οτι φαινονται 2 λογαριασμοι απληρωτοι

 

ακου ρε μετα απο 4 μηνες !!! Μπραβο τους

το αφησα και εγω , για να δω ποτε θα με ''ψαξουν'' !

 

Για το που είναι οι λογαριασμοί, ίσως φταίνε τα ΕΛΤΑ. Και εγώ έχανα λογαριασμούς Vodafone για μια περίοδο. Επίσης το ότι δεν σου το έχουν κόψει ακόμα υπερ τους είναι (αν και στις περιπτώσεις αυτές θεωρώ καλύτερο να το κόβουν αμέσως και να αναγκάζεσαι να το πληρώσεις παρά να μαζευτεί μετά κανένα τεράστιο ποσό...). Και το θέμα δεν είναι να σε "ψάξουν" αλλά μη μείνεις χωρίς τηλέφωνο.:O

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το ότι δεν σου το έχουν κόψει ακόμα υπερ τους είναι (αν και στις περιπτώσεις αυτές θεωρώ καλύτερο να το κόβουν αμέσως και να αναγκάζεσαι να το πληρώσεις παρά να μαζευτεί μετά κανένα τεράστιο ποσό...). Και το θέμα δεν είναι να σε "ψάξουν" αλλά μη μείνεις χωρίς τηλέφωνο.:O

Στη δουλειά μου, έχουμε τη HOL μόνο όσο αφορά ίντερνετ provider. Χτυπάω το κεφάλι μου που έχουμε την Vivodi σαν προεπιλογή για τις τηλεφωνικές κλήσεις γιατί συνέβη.. ακριβώς ότι περιγράφει παραπάνω ο φίλος.

Χάθηκε ο λογαριασμός της Vivodi από τα ΕΛΤΑ (που έπρεπε να πληρώσουμε) και μετά από 2 μέρες μας το έκοψαν χωρίς προειδοποίηση!

Τους πήρα, τους είπα πως είμαστε εταιρία και ότι δεν έχουμε λάβει λογαριασμό... αλλά οι τύποι ήταν ανένδοτοι.

Αισιοδοξώ πως με την HOL που μόλις ξεκίνησα δεν θα έχω πρόβλημα.

Επίσης χάρη στην Vivodi δεν έπαιζε η αναγνώριση κλήσης ούτε όταν καλούσα (έβλεπαν απόκρυψη) αλλά και όταν δεχόμουν κλήση. 'Εδειχνε πάντα απόκρυψη!

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τους λογαριασμους της hol στον τελευταιο οντως υπηρχε ενα εντυπο μεσα που ελεγε οτι ειχαν καποιο προβλημα οσων αφορα τους λογαριασμους και ζητουν συγνωμη Εμενα μου ηρθε μετα απο τρεις μηνες Βεβαια δεν με εκοψαν προς τιμην τους αλλα βεβαια εφταιγαν οποτε πως θα με εκοβαν χαχαχααχ
Link to comment
Share on other sites

Αντε μας δωσανε και απεριοριστα τωρα σε 26 χωρες + 1 ωρα κινητα καλο Βεβαια μου ζητησαν 5 ευρω εφαπαξ για να τα εχω επειδη ειμαι συνδρομητης παλιος και εκει με ξενερωσαν Δεν ειναι φυσικα για τα 5 ευρω αλλα αφου τα δινεις στο νεο προγραμμα doubleplay επρεπε αυτοματως και χωρις καμια επιβαρυνση να μας βαζει στο καινουργιο προγραμμα της και οχι μονο αμα το ζητησουμε ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςς
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το ειπε αυτο?!?!

Ειναι μια καινουρια υπηρεσια, διαφορετικη απο το προηγουμενο προγραμμα, με περισσοτερες παροχες και το προβλημα μας ειναι τα 5€ (που δεν ειναι καν 5!)??

Οταν υπογραψαμε το συμβολαιο μας ηταν συγκεκριμενες οι παροχες και συγκεκριμενη η τιμη... Τωρα προσθεσαν κι αλλες παροχες και ανεβασαν λιγο την τιμη!!

Σκεψου οτι με 3ευρω παραπανω (ακομα λιγοτερα αν εισαι παλιος συνδρομητης) εχεις και τις διεθνεις αλλα και 1 ωρα με κινητα! Συμφερει με καθε τροπο...

Τα 3 ευρω τα θεωρω αστεια εγω προσωπικα!!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη παραμενει η ιδια 39,50 δεν πληρωνεις τιποτα παραπανω απλα τα 5€ τα πληρωνεις για να σου κανουν την αλλαγη του παγιου ωστε να εχεις και εσυ τα προνομοια των νεων συνδεσεων.Παντως πληροφοριακα χτες μιλαγα μια ωρα Αγγλια με αψογη ακουστικοτητα και η χρεωση ηταν ΜΗΔΕΝ Οποτε οπως καταλαβαινετε εχει να γινει χαμος.Καιρος ειναι να αρχισει και λιγο ο ανταγωνισμος ωστε να βλεπουμε συχνα τετοια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...