Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει στο app στην σταθερή γραμμή που έχω στη vodafone. Μπορώ στο ίδιο app να προσθέσω κινητο ΤΡΙΤΟΥ (άλλο αφμ), η μόνο δικό μου κινητό (που δεν εχω) ?

 

Εγώ πρόσθεσα κανονικά σταθερή που είναι σε άλλο αφμ και είναι οκ. Βλέπω τα δυο κινητά και το σταθερό στο ίδιο account.

:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδιά έβαλα πριν έναν μηνα την προσφορά με 20,44€ και μου ήρθε σήμερα λογαριασμός 27€... στην τιμή που έδωσαν τότε ηταν χωρίς φόρους χωρίς τίποτα; το πάθατε και εσείς;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα πριν έναν μηνα την προσφορά με 20,44€ και μου ήρθε σήμερα λογαριασμός 27€... στην τιμή που έδωσαν τότε ηταν χωρίς φόρους χωρίς τίποτα; το πάθατε και εσείς;

 

Μήπως σε έχουν χρεώσει για παραπάνω από 30 μέρες υπηρεσία;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σε έχουν χρεώσει για παραπάνω από 30 μέρες υπηρεσία;

 

Τους ρώτησα στο live chat και μου είπαν τελικά οτι είναι μονο για τον πρώτο λογαριασμό και απο τον επόμενο θα είναι η τιμή που συμφωνήσαμε! Σευχαριστω για την απάντηση φίλε μου. Καλο σκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επανέρχομαι στο θέμα...Σήμερα ενεργοποιηθηκε η γραμμή χωρίς το ρουτερ που θα μας το φέρουν μια άλλη μέρα αλλά με ένα τεράστιο λάθος.Μας έδωσαν άλλο αριθμό και πήραμε τηλέφωνο στο κατάστημα να τους πούμε ότι ήταν φορητότητα και αφού το είδαν μας είπαν ότι έγινε ένα λάθος που συμβαίνει σπάνια ότι οι τεχνικοί κουμπωσαν τα καλώδια σε λάθος γραμμές.Ταλαιπωρια μου μυρίζει από δω και πέρα....

 

Εμπλεξες...ελπιζω να το διορθωσουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα για να μεταφερθώ πλήρως από τη cyta σε Vodafone. Υπάρχει κάποιο ρούτερ να προτιμήσω, προκειμένου να το ζητήσω;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξανε σε κανένα από εσάς τη γραμμή σε ευρυζωνική με ταυτόχρονη αύξηση 12-18€ ;

Αυτό μου είπε γνωστός μου ότι κάνανε στην Πάτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξανε σε κανένα από εσάς τη γραμμή σε ευρυζωνική με ταυτόχρονη αύξηση 12-18€ ;

Αυτό μου είπε γνωστός μου ότι κάνανε στην Πάτρα.

Να σου στείλει ο γνωστός σου μια φωτογραφία τον λογαριασμό, να δεις τι πακέτο είχε, τι πακέτο έχει και αν έχει λήξη το συμβόλαιο του και έχει πάει η τιμή στην κανονική τιμή τιμοκαταλόγου. Εμένα που από adsl έχω πάει σε vDSL, παλιά πλήρωνα 23-24 το μήνα και τώρα 26-27 ευρώ. Άρα να τσεκάρει ο γνωστός σου τα παραπάνω. Μη και τον άλλαξαν πακέτο ή μη και του έληξε το συμβόλαιο. Κάτι τελευταίο που το θεωρώ τραβηγμένο. Μήπως του χρέωσαν καινούριο ρούτερ και το πλήρωσε;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως απλώς του ανέφεραν για αναβάθμιση σε vdsl χωρίς να του πούνε τα υπόλοιπα (για αύξηση τιμής, ανανέωση συμβολαίου κλπ) και αποδέχτηκε χωρίς να το καταλάβει; Από την εποχή της hol γυρνούσαν τέτοιοι πόρτα-πόρτα!
:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξανε σε κανένα από εσάς τη γραμμή σε ευρυζωνική με ταυτόχρονη αύξηση 12-18€ ;

Αυτό μου είπε γνωστός μου ότι κάνανε στην Πάτρα.

 

Εμένα με πήραν πριν λίγες μέρες, για να μου προσφέρουν την "ασύγκριτη αξιοπιστία της οπτικής ίνας, με εγγυημένη ταχύτητα και χωρίς αποσυγχρονισμούς". Βεβαίως τους είπα ότι κάνουν λάθος, γιατί στην περιοχή μου δεν έχει ούτε οπτική ίνα, ούτε αναβαθμισμένες καμπίνες.

Αφού με διαβεβαίωσαν ότι αποκλείεται να κάνουν λάθος, μου πρότειναν VDSL 30 από ΑΚ μαζί με πακέτα ομιλίας, σε τελική τιμή ~27€ :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις άλλος εδώ και κανένα μισάωρο πρόβλημα με σελίδες εξωτερικού; Δεν μου ανοίγουν ούτε με Vodafone vdsl, ούτε με 4g. Τόσο στον υπολογιστή όσο και σε κινητό και tablet.
:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα μέσω chat, είναι γενικό πρόβλημα αλλά περιμένουν επίλυση μέσα στα επόμενα λεπτά λένε...
:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αναβάθμιση σε vdsl γιατί του είπαν τηλεφωνικά 18€ αύξηση αρχικά και του το κάναν με παζάρι 12.

Ούτε έληξε το συμβόλαιό του. Τέσπα. Δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε περαιτέρω. Αφού αυτός είναι άσχετος με τηλεφωνία και δε κατάλαβε δεν θα κάτσουμε να κάνουμε τον ντετέκτιβ.

Ας λάβει τον 1ο λογαριασμό και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξανε σε κανένα από εσάς τη γραμμή σε ευρυζωνική με ταυτόχρονη αύξηση 12-18€ ;

Αυτό μου είπε γνωστός μου ότι κάνανε στην Πάτρα.

 

Αν δεν εχετε συγκεκριμενες πληροφοριες για κατι που γραφετε ειναι καλυτερα να μην το γραφετε γιατι δημιουργειται συγχηση και παρερμηνιες ,και απο την στιγμη που ουτε και εσυ ξερεις τι εγινε ουτε ο γνωστος σου γνωριζει γιατι οπως λες ειναι ασχετος ειναι προτιμοτερο να ρωτησεις (εσυ η αυτος) την εταιρια πρωτα και μετα να μεταφερεις την πληροφορια εδω παρα να γραψεις κατι το οποιο ειναι εντελως ακυρο!!Ευρυζωνικη συνδεση δεν σημαινει παντα VDSL....

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχετε συγκεκριμενες πληροφοριες για κατι που γραφετε ειναι καλυτερα να μην το γραφετε γιατι δημιουργειται συγχηση και παρερμηνιες ,και απο την στιγμη που ουτε και εσυ ξερεις τι εγινε ουτε ο γνωστος σου γνωριζει γιατι οπως λες ειναι ασχετος ειναι προτιμοτερο να ρωτησεις (εσυ η αυτος) την εταιρια πρωτα και μετα να μεταφερεις την πληροφορια εδω παρα να γραψεις κατι το οποιο ειναι εντελως ακυρο!!Ευρυζωνικη συνδεση δεν σημαινει παντα VDSL....

 

Δεν έγραψα κάτι σαν γεγονός.

Ερώτηση συγκεκριμένη είναι , με ερωτηματικό στο τέλος.

Αν αυτό σου δημιουργεί "σύγχυση και παρερμηνεία" δεν νομίζω ότι φταίω εγώ . Μάλλον το μάθημα της γλώσσας δεν ήταν το αγαπημένο σου.

Τέσπα. Η μη απάντηση από κανένα μου έδειξε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και γι αυτό πρώτος δήλωσα αυτό που λες και εσύ . Δηλαδή να σταματήσει η συγκεκριμένη κουβέντα έως ότου έχουμε πληροφόρηση από την Vod

Link to comment
Share on other sites

Μετεφερες κατι σαν γεγονος,οτι το κανανε σε γνωστο σου στην Πατρα,ο οποιος παρεπιπτοντως κατα τα λεγομενα σου ειναι ασχετος(το οποιο το εγραψες αργοτερα) και λογικα οπως γραφεις δεν θα εχει ιδεα τι σημαινει ευρυζωνικη συνδεση.Το αν το μαθημα της γλωσσας ηταν το αγαπημενο μου η οχι δεν ειναι θεμα της συζητησης μας....Το αν δημιουργειται συγχηση η παρερμηνια σε εμενα προσωπικα οχι αλλα σε αλλους που δεν γνωριζουν μπορει ναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η αύξηση της τιμής για την ευρυζωνική, όμως συνηθίζουν να σε καλούν για προσφορές VDSL ίσως και τηλεόρασης, και με την ανανέωση και την αποστολή του εξοπλισμού σου κάνουν την τηλεφωνία ευρυζωνική. Η αύξηση στο πάγιο είναι διαφορετική ανά πελάτη ανάλογα με το τι εκπτωσεις είχε και την νέα τιμή που του προτεινανε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει η αύξηση της τιμής για την ευρυζωνική, όμως συνηθίζουν να σε καλούν για προσφορές VDSL ίσως και τηλεόρασης, και με την ανανέωση και την αποστολή του εξοπλισμού σου κάνουν την τηλεφωνία ευρυζωνική. Η αύξηση στο πάγιο είναι διαφορετική ανά πελάτη ανάλογα με το τι εκπτωσεις είχε και την νέα τιμή που του προτεινανε.

Ναι θα συνφωνησω πως αυτο γινεται,με την ανανεωση συνβολαιου μπορει να σου αλλαξουν την τηλεφωνια,αλλα στην περιπτωση του @balkos δεν συνεβει κατι τετοιο συνφωνα με τα λεγομενα του.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Είμαι περίπου στα 3 χρόνια στη vodafone και γενικά είμαι ευχαριστημένος.

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε πληρώνω 28,5 ευρώ,αστικά,υπεραστικά,tv και αθλητικά. Ίντερνετ σταθερά με ταχύτητα 5!.

Στην περιοχή μου έδωσαν επιτέλους τις νέες καμπίνες και σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν 42 ευρώ για ίντερνετ 50αρι!

Ερώτηση:

1)Πιστεύετε ότι μπορεί να πετύχω καλύτερη τιμή?Στην ίδια εταιρεία πάντα.

2)Μπορώ να ζητήσω να έχω "καλύτερο¨dsl ή αυτή είναι η πολιτική τους?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ναι!Ότι έχω τώρα απλά ταχύτητα 50!

Ξέχασα να γράψω ότι πληρώνω τόσα λόγω δηλωμένου αριθμού vodafone + έκπτωση λόγω ηλεκτρονικής πληρωμής!

42 ευρώ με την τηλεόραση;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι καλά 42€, αν και έχει ακουστεί κατά καιρούς και χαμηλότερη τιμή, γύρω στα 39€.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Νομίζω ότι είναι καλά 42€, αν και έχει ακουστεί κατά καιρούς και χαμηλότερη τιμή, γύρω στα 39€.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι η "ποινή" αν κάνεις φορητότητα πριν τη λήξη;

Α και τι συνέπειες υπάρχουν αν δεν την πληρώσεις.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...