Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το λινκ που βάζεις , δεν έχω καταλάβει παραπέμπει?!

στο ίδιο thread!??!

 

..μάλλον κάτι άλλο θα ήθελες να γράψεις..:confused:

 

Αναφερόμουν στον Filippos ο οποίος πληρώνει 19,68 ευρώ και ψάχνει για φτηνώτερη προσφορά.

Η γνώμη μου είναι ότι έχει πολύ καλή προσφορά και ας μην ψάχνει για αλλού.

Ο καθένας όμως εκφράζει την δική του γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναφερόμουν στον Filippos ο οποίος πληρώνει 19,68 ευρώ και ψάχνει για φτηνώτερη προσφορά.

Η γνώμη μου είναι ότι έχει πολύ καλή προσφορά και ας μην ψάχνει για αλλού.

Ο καθένας όμως εκφράζει την δική του γνώμη.

 

αααααααα, τώρα μάλιστα!

είσαι ξεκάθαρος!

 

Ναι , συμφωνώ κι εγώ, είναι πολύ καλή τιμή!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τελικά μαλλον θα συμφωνισω μαζι σας.

Δεν υπάρχουν μεγάλα περιθώρια για περεταίρω μείωση και με αυτά που διαβάζω online για την Wind σταθερής δεν εχω σχηματίσει την καλύτερη εντύπωση.

Ίσως τελικά να παραμεινω συνδυάζοντας με alpha bonus και pockee.

 

Με alpha bonus είναι 7€ οι 1500 πόντοι.

Τράπεζα και Vodafone λενε διαφορετικά εαν ρωτήσεις.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου λήγει στις 29 Δεκ 2018, πριν απο μέρες επικοινώνησα με την vodafone κ ζήτησα να μου κάνουν προσφορά.

Μου ειπαν πως δεν έχουν να μου κάνουν προσφορά κ πως εαν το αποφασίσω να ανανεώσω για άλλα 2 χρονια θα παραμεινω στις ίδιες παροχές και στο ίδιο πάγιο:

 

γραμμη 24 Mbps (πραγματική 8Mbps)

απεριόριστα σταθερά

120 κινητά

έκπτωση 24μηνου συμβολαίου

--- Σύνολο: 23,69€

 

υπάρχει επιπλέον έκπτωση λογω συμβολαίου κινητής vodafone 4,01€ οπότε το σύνολο πέφτει στα 19,68€

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να πιέσω ωστε να εχω πιο συμφέρουσα προσφορά;

 

 

 

Εγώ ήμουν βονταφον κ έδινα 28 για adsl 24 και 6 ωρες προς ολους, εκανα αίτηση στη wind και μόλις υπέγραψα συμβόλαιο με πήραν τηλ από τη βοντα για αντιπροσφορά και μου έδωσαν 23 ευρώ Vdsl 50 από καμπίνα απεριόριστα αστικά και 6 ώρες προς κινητά. Χωρίς κανένα τέλος.

Το μόνο αρνητικό το VOIP.

 

ΑΛΛΑ είναι τεράστιο το ρίσκο γιατί αν δε σε καλέσει η βοντα σε 14 μέρες για αντιπροσφορά τη μαμησες.

Εγώ ήμουν τυχερός και γλύτωσα ευτυχώς.

 

Πάντως επειδή το έψαξα καλή προσφορά θα πάρεις μόνο αν σε καλέσουν από το τμήμα "saving", είναι το τμήμα που κάνει ακριβώς αυτό που λέει, δηλαδή "σώζει" τους πελάτες που κάνουν αίτηση φορητότητας κάνοντας τους αντιπροσφορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν βονταφον κ έδινα 28 για adsl 24 και 6 ωρες προς ολους, εκανα αίτηση στη wind και μόλις υπέγραψα συμβόλαιο με πήραν τηλ από τη βοντα για αντιπροσφορά και μου έδωσαν 23 ευρώ Vdsl 50 από καμπίνα απεριόριστα αστικά και 6 ώρες προς κινητά. Χωρίς κανένα τέλος.

Το μόνο αρνητικό το VOIP.

 

ΑΛΛΑ είναι τεράστιο το ρίσκο γιατί αν δε σε καλέσει η βοντα σε 14 μέρες για αντιπροσφορά τη μαμησες.

Εγώ ήμουν τυχερός και γλύτωσα ευτυχώς.

 

Πάντως επειδή το έψαξα καλή προσφορά θα πάρεις μόνο αν σε καλέσουν από το τμήμα "saving", είναι το τμήμα που κάνει ακριβώς αυτό που λέει, δηλαδή "σώζει" τους πελάτες που κάνουν αίτηση φορητότητας κάνοντας τους αντιπροσφορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Πολύ σωστά τα λες, αν και με τον νέο νόμο της ΕΕΤΤ απαγορεύεται να παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορα, εγώ πάλι έχω 100mbps με πραγματική 9999/99999. Προς κινητά και διεθνή 360 λεπτά και απεριόριστα σταθερά Ελλάδος στα 24€ αλλά έδωσα μεγάλη μάχη για αυτή την τιμή στην Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βλέπω ότι στον κάθε έναν χρεώνουν ότι θέλουν ανάλογα με την πίεση που θα τους κάνει ο πελάτης. Εγώ τους είχα πάρει 5 φορές τηλέφωνο και πήγα άλλες δύο φορές σε μαγαζί και τους είπα να στείλουν στην εταιρική φόρμα επικοινωνίας ότι θέλω vDSL κάτω των 30 ευρώ και μου έδωσαν την 50αρα με 27 ευρώ (μείον 1 ευρώ η πληρωμή με ebill) 26 ευρώ. Βάζω και το cash back, μου πάει κανα 25αρι το μήνα. Φίλος που έκανε τα ίδια ακριβώς με μένα (δε ξέρω πώς το χειρίστηκε όμως) δε του κατεβάζουν κάτω από 33 ευρώ την 50αρα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες, αν και με τον νέο νόμο της ΕΕΤΤ απαγορεύεται να παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορα, εγώ πάλι έχω 100mbps με πραγματική 9999/99999. Προς κινητά και διεθνή 360 λεπτά και απεριόριστα σταθερά Ελλάδος στα 24€ αλλά έδωσα μεγάλη μάχη για αυτή την τιμή στην Vodafone.

 

Δεν απαγορεύεται, απλά δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς τις 14 μέρες υπαναχώρησης, δεδομένου ότι η φορητότητα διεκπεραιώνεται μετά την λήξη τους. Δηλαδή έχες περιθώριο να δεχτείς προσφορά και να διακόψεις την φορητότητα εντός μίας ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες, αν και με τον νέο νόμο της ΕΕΤΤ απαγορεύεται να παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορα, εγώ πάλι έχω 100mbps με πραγματική 9999/99999. Προς κινητά και διεθνή 360 λεπτά και απεριόριστα σταθερά Ελλάδος στα 24€ αλλά έδωσα μεγάλη μάχη για αυτή την τιμή στην Vodafone.

 

μπορείς να πεις και σε έμας πως το κατόρθωσες να έχεις τέτοια τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες, αν και με τον νέο νόμο της ΕΕΤΤ απαγορεύεται να παίρνουν τηλέφωνο για αντιπροσφορα, εγώ πάλι έχω 100mbps με πραγματική 9999/99999. Προς κινητά και διεθνή 360 λεπτά και απεριόριστα σταθερά Ελλάδος στα 24€ αλλά έδωσα μεγάλη μάχη για αυτή την τιμή στην Vodafone.

 

Δε νομίζω ότι απαγορεύεται. Στο συμβόλαιο που έστειλα πρόσφατα στη Vodafone, έχει επιλογή για ΆΜΕΣΗ φορητότητα (που δε δικαιούσαι υπαναχώρηση) ή για μετά ΑΠΟ 14 ΜΕΡΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Στην δεύτερη περίπτωση στέλνουν την αίτηση μετά από 14 ημέρες, οπότε και δεν έχεις αντιπροσφορα όπως παλαιότερα

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διαβάζω ότι έχετε βάλει πολλοί Vdsl 50. Θα ήθελα να μου πείτε αν γίνεται στα ποσό συνδέεστε;

 

Έχω βάλει Vdsl 50 (με εγγύηση ταχύτητας τα 45) συνδέομαι στα 36 και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, το ρίχνουν στον ΟΤΕ. 120 μέτρα από το καφαο στην ευθεία.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διαβάζω ότι έχετε βάλει πολλοί Vdsl 50. Θα ήθελα να μου πείτε αν γίνεται στα ποσό συνδέεστε;

 

Έχω βάλει Vdsl 50 (με εγγύηση ταχύτητας τα 45) συνδέομαι στα 36 και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, το ρίχνουν στον ΟΤΕ. 120 μέτρα από το καφαο στην ευθεία.

 

:lol: Το ήξερα ότι η "εγγύηση" ταχύτητας είναι μούφα... Σιγά μη σου δώσουν έκπτωση...

Link to comment
Share on other sites

:lol: Το ήξερα ότι η "εγγύηση" ταχύτητας είναι μούφα... Σιγά μη σου δώσουν έκπτωση...

 

Μου δώσανε 2€ αλλά δεν με ενδιαφέρει. Την ταχύτητα θέλω 45 - 50 που μου εγγυήθηκαν.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Μου δώσανε 2€ αλλά δεν με ενδιαφέρει. Την ταχύτητα θέλω 45 - 50 που μου εγγυήθηκαν.

 

Η καλωδίωση σου είναι σωστή; είσαι σίγουρος; δώσε στατιστικά γραμμής λίγο να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση είναι μια χαρά, αλλά το καφαο ειναι απέναντι 15-20 μέτρα!

2f412e3681bd994dd71403ac93b6a5c7.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλωδίωση σου είναι σωστή; είσαι σίγουρος; δώσε στατιστικά γραμμής λίγο να δούμε

 

Ήρθε τεχνικός από την Vodafone, μέτρησε επανω και κάτω και με βρήκε κομπλέ (καινούργια η πολυκατοικία) και είπε ότι θα δηλώσει βλάβη στον ΟΤΕ να ελέγξει το καφαο του. Μετά από τρεις ημέρες με πήραν από το τεχνικό τμήμα και μου ανέφεραν ότι ο ΟΤΕ, βάσει συμφωνιας που εχουν, αναγνωρίζει βλάβη κάτω από τα 35 και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι, πέρα από έκπτωση από τη στιγμή που ο ΟΤΕ βλέπει ότι συνδέομαι στα 36.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Μου δώσανε 2€ αλλά δεν με ενδιαφέρει. Την ταχύτητα θέλω 45 - 50 που μου εγγυήθηκαν.

 

Πάλι καλά. Όπως το έγραψες (ότι τα ρίχνουν στον ΟΤΕ), νόμισα ότι έκαναν το κορόιδο. :p

 

Πάντως, καλό θα ήταν να έβαζες μια εικόνα από τα στατιστικά της γραμμής σου, μέσα από το μενού του ρούτερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε τεχνικός από την Vodafone, μέτρησε επανω και κάτω και με βρήκε κομπλέ (καινούργια η πολυκατοικία) και είπε ότι θα δηλώσει βλάβη στον ΟΤΕ να ελέγξει το καφαο του. Μετά από τρεις ημέρες με πήραν από το τεχνικό τμήμα και μου ανέφεραν ότι ο ΟΤΕ, βάσει συμφωνιας που εχουν, αναγνωρίζει βλάβη κάτω από τα 35 και ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι, πέρα από έκπτωση από τη στιγμή που ο ΟΤΕ βλέπει ότι συνδέομαι στα 36.

 

Α, τώρα είδα την επόμενη σελίδα. Sorry.

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση είναι μια χαρά, αλλά το καφαο ειναι απέναντι 15-20 μέτρα!

2f412e3681bd994dd71403ac93b6a5c7.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θεωρώ ότι τα 120 μέτρα στην ευθεία είναι μεγάλη αποσταση. Και σε αυτό συμφώνησε και το τεχνικό τμήμα.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αισίως κλείνω εβδομάδα χωρις τιποτα! Ούτε internet ούτε σταθερό λόγο voip! Βάλε και τέσσερις εβδομάδες με αποσυνδέσεις κάθε 15 με 1 ώρα και ταχύτητες απο 49,999 έπεφτε με κάθε αποδυνεση στα 35 κόλλαγε και ξανά απο την αρχή! Δεύτερος μήνας που πληρώνω χωρις υπηρεσίες και βεβαια δεύτερος μήνας χαμένος στο Netflix!!! Ήρθε ο ΟΤΕ λόγο δίκης του βλάβης και τα αποτελείωσε όλα! :lol: Ελλάς το μεγαλείο σου! Και έκανε ανάμεσα σε αυτό ανανέωση και αλλαγή απο 50αρι σε 100αρι! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αισίως κλείνω εβδομάδα χωρις τιποτα! Ούτε internet ούτε σταθερό λόγο voip! Βάλε και τέσσερις εβδομάδες με αποσυνδέσεις κάθε 15 με 1 ώρα και ταχύτητες απο 49,999 έπεφτε με κάθε αποδυνεση στα 35 κόλλαγε και ξανά απο την αρχή! Δεύτερος μήνας που πληρώνω χωρις υπηρεσίες και βεβαια δεύτερος μήνας χαμένος στο Netflix!!! Ήρθε ο ΟΤΕ λόγο δίκης του βλάβης και τα αποτελείωσε όλα! :lol: Ελλάς το μεγαλείο σου! Και έκανε ανάμεσα σε αυτό ανανέωση και αλλαγή απο 50αρι σε 100αρι! :!:

 

χαρά στο κουραγιο σου που γελας κι'ολας..... ας ελπισουμε ο αι-βασιλης να σου φερει για δωρο ιντερνετ....

Link to comment
Share on other sites

χαρά στο κουραγιο σου που γελας κι'ολας..... ας ελπισουμε ο αι-βασιλης να σου φερει για δωρο ιντερνετ....

 

Μακαρι αλλιως βλεπω την γυναικα μου να με κρεμαει!! το καλο της υποθεσης ειναι οτι οταν δεν εχω internet δεν λειτουργει το full sima με αποτελεσμα αν μην εχω καν κινητο!! εκτος και ενα αφηνωτο κινητο στο μπαλκονι! Αρα δυο συνδεσεις RED 1 στα σκουπιδια και αυτα!! Υπομονη μαλλον λογο των ημερων αν και ειναι τραγικοι η κατασταση το λιγοτερο!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από την αίτηση για το VDSL 30 και ακόμα τίποτα!

 

Κάθε 3 μέρες ρωτούσα στο chat αν υπάρχει πρόβλημα, μου λένε "όχι, όλα καλά. Αυτή την εβδομάδα θα έχετε ημερομηνία ενεργοποίησης". Ρωτάω ξανά στο chat πριν λίγο και μου λένε ότι "υπάρχει πρόβλημα, η αίτηση ακυρώθηκε (χωρίς να έχω ενημερωθεί) και ότι θα λάβω απάντηση στις 2/1!!!"

 

Μιλάμε για εξυπηρετησαρα, όχι αστεία... :down:

 

Κρίμα, γιατί όσο η εταιρεία λεγόταν HOL, δεν ήταν τέτοιο μπάχαλο...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 3 εβδομάδες από την αίτηση για το VDSL 30 και ακόμα τίποτα!

 

Κάθε 3 μέρες ρωτούσα στο chat αν υπάρχει πρόβλημα, μου λένε "όχι, όλα καλά. Αυτή την εβδομάδα θα έχετε ημερομηνία ενεργοποίησης". Ρωτάω ξανά στο chat πριν λίγο και μου λένε ότι "υπάρχει πρόβλημα, η αίτηση ακυρώθηκε (χωρίς να έχω ενημερωθεί) και ότι θα λάβω απάντηση στις 2/1!!!"

 

Μιλάμε για εξυπηρετησαρα, όχι αστεία... :down:

 

Κρίμα, γιατί όσο η εταιρεία λεγόταν HOL, δεν ήταν τέτοιο μπάχαλο...

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ξανα-σμίξαμε!

χαχαχα

……

Εγώ πλέον είμαι πάλι Vodafone...

Edited by Vasileios
άλλο δίκτυο.
paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ξανα-σμίξαμε!

χαχαχα

 

Εγώ πλέον είμαι πάλι Vodafone...

 

H συγκεκριμένη γραμμή που θέλω να πάω στη Vodafone, είναι Cyta.

 

Με πήραν πριν λίγο τελικά από το 13830 και μου λένε ότι υπάρχει συστημικο πρόβλημα και ότι η αίτηση δεν έχει ακυρωθεί, απλά θα χρειαστούν μερικές μέρες ακόμα για να διορθωθεί το πρόβλημα και να προχωρήσει η φορητότητα... :wacko:

 

Υ.Γ. Χρόνια Πολλά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...