Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα.

Και σύμφωνα με τις αρχές της λωποδυσίας το νόμιμον είναι και ηθικόν .

 

Κάνεις συμβόλαιο (χαχαχα) 24μηνο με καθορισμένη τιμή πακέτου για όλο το διάστημα και σε δυο μήνες σου ανακοινώνουν αύξηση μονομερώς και αυθαιρέτως και για τους υφιστάμενους συνδρομητές του πακέτου.

Και τότε τι σκατά τα υπογράφουμε τα συμβόλαια;Κι αν ο συνδρομητής αποφασίσει από μόνος του να μειώσει το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο ;ΑΑΑΑ αυτό απαγορεύεται και επισύρει ποινές.

Βέβαια την όλη λωποδυσία την ντύνουν με νομιμοφάνεια.

Μπορείς ,λένε, σε ένα μήνα να διακόψεις αν θέλεις χωρίς ποινές.

Πολύ ωραία.Ψάχνεις κανένα μήνα για πάροχο και πρόγραμμα και μετά σου λένε άμα θες φύγε και ξαναμπές στη βάσανο της αναζήτησης .Με άλλα λόγια , πας το Σεπτέμβρη , βρίσκεις φροντιστήριο για το παιδί σου ,συμφωνείς τα μηνιαία δίδακτρα για τη νέα χρονιά και κατά τα Χριστούγεννα σου ανακοινώνουν αύξηση αυθαίρετη και σου κάνουν τη χάρη να πας,αν θέλεις,το παιδί σου σε άλλο φροντιστήριο στη μέση της χρονιάς.Αυτά είναι κόλπα.

Πέραν τούτων , σου φορτώνουν και το κερατιάτικο από τον προηγούμενο μηνιαίο λογαριασμό της ανακοίνωσης του κερατιάτικου.

 

Έτσι τιμούν οι πάροχοι τους πελάτες τους και τα συμβόλαιά τους.

Και πας σε ένα κατάστημά τους για διαμαρτυρία και σου λένε πως σε χ μέρες θα επικοινωνήσουν τηλεφωνικά μαζί σου και θα σου εξηγήσουν (χαχαχα) .

Λες και δεν ξέρουμε τι θα μας πουν.

Το "νόμιμον" και ηθικόν.

 

ΥΓ. Μια χαρά πρόφαση να σου πάρουν πίσω τη μηνιαία έκπτωση του e-bill λογαριασμού σου.

 

Καληνύχτα μας

 

Ακριβώς όπως τα έγραψες είναι.

 

Το επόμενο βήμα είναι να πάψουν την έκπτωση του e-bill. Αυτή είναι παροχή και δε θα χρειαστούν καμια απολύτως δικαιολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα το συμβόλαιο μου στην hol λήγει στις 15/06,πότε μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο;Μετά τις 15 Ιουνίου η μόλις μπω στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το συμβόλαιο μου στην hol λήγει στις 15/06,πότε μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο;Μετά τις 15 Ιουνίου η μόλις μπω στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου;

 

Απ' όσο ξέρω 16/6 θα πρέπει να ζητήσεις από το νέο δίκτυο να κάνει την ενεργοποίηση.

Την αίτηση φορητότητας κάντην περίπου στις 5-6/6 καθώς απαιτεί περίπου 5-6 εργάσιμες ημέρες η ολοκλήρωση μεταφοράς από την ημέρα παραλαβής της αίτησης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει κάνει κανενας πρόσφατα ανανεωση συμβολαίου και του έδωσαν τίποτα εξτραδάκια; Για να ξέρουμε πως να κινηθούμε και τι να περιμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανενας πρόσφατα ανανεωση συμβολαίου και του έδωσαν τίποτα εξτραδάκια; Για να ξέρουμε πως να κινηθούμε και τι να περιμένουμε...

 

Μην περιμενης τπτ απο αυτους. Μολης ληξη το συμβολαιο σου κανε αιτημα φορητοτητας και να δεις μετα πως θα σε παρακαλανε και τι θα σου προσφερουνε.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ληγει 15/06 το συμβολαιο μου,τωρα με κατι αυξησεις πληρωνω 20 σκαρτα ευρω για ιντερνετ εως 24 απεριοριστα σταθερα και 240 λεπτα προς κινητα.Τους πηρα τηλεφωνο και μου δινουν ιδια τιμη για ανανεωση και 28,6 για vdsl εως 30,επειδη εγω θελω vdsl ειπα οχι.

Φορητοτητα wind στο κλασικο πακετο και επειδη σιγουρα θα μεταφερθω εκει εστω και ακυρωση να ζητησω επειδη ειδικα η wind ετσι κανει παντα,θα το σκεφτω διπλα οτι προταση και να κανουν να γυρισω παλι πισω στην vodafone καθως μετα θα πρεπει να κανω αλλη αιτηση φορητοτητας στην vodafone.

 

υγ η πλακα ειναι πως πηγα μετα και στο καταστημα vodafone της πολης μου μηπως κανουν κατι καλυτερο,μιλησα με τον ιδιοκτητη μου ειπε ασε να το δω και θα σε παρω τηλεφωνο.Πανω στην κουβεντα του ειπα πως η κοσμοτε οταν παει να χασει πελατη με φορητοτητα σε σταθερο δινει περα απο καλυτερη τιμη απο πριν και 200 λεπτα σε δυο καρτοκινητα.Μολις το ακουσε ειπε πως ειναι αδυνατον!εγω επεμενα και μου ειπε πως αν παω εκει με ενα νουεμρο καρτοκινητου που εχει συμβει αυτο θα το τσεκαρει(ας εινα ισε αλλο δικτυο) κα ιαν ισχυει θα μου δωσει και μενα κατι τετοιο!τοσο σιγουρος πως δεν ισχυει ηταν!ελα μου ντε πως σημερα βρηκα νουμερο καρτοκινητου γνωστου που προσφατα ανανεωσε στην κοσμοτε και μετα απο φορητοτητα στην vodafone του εδωσαν για να μεινει 200 λεπτα σε δυο καρτες του και να δουμε αυριο τα ωραια...!

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

εμενα ληγει 15/06 το συμβολαιο μου,τωρα με κατι αυξησεις πληρωνω 20 σκαρτα ευρω για ιντερνετ εως 24 απεριοριστα σταθερα και 240 λεπτα προς κινητα.Τους πηρα τηλεφωνο και μου δινουν ιδια τιμη για ανανεωση και 28,6 για vdsl εως 30,επειδη εγω θελω vdsl ειπα οχι.

Φορητοτητα wind στο κλασικο πακετο και επειδη σιγουρα θα μεταφερθω εκει εστω και ακυρωση να ζητησω επειδη ειδικα η wind ετσι κανει παντα,θα το σκεφτω διπλα οτι προταση και να κανουν να γυρισω παλι πισω στην vodafone καθως μετα θα πρεπει να κανω αλλη αιτηση φορητοτητας στην vodafone.

 

υγ η πλακα ειναι πως πηγα μετα και στο καταστημα vodafone της πολης μου μηπως κανουν κατι καλυτερο,μιλησα με τον ιδιοκτητη μου ειπε ασε να το δω και θα σε παρω τηλεφωνο.Πανω στην κουβεντα του ειπα πως η κοσμοτε οταν παει να χασει πελατη με φορητοτητα σε σταθερο δινει περα απο καλυτερη τιμη απο πριν και 200 λεπτα σε δυο καρτοκινητα.Μολις το ακουσε ειπε πως ειναι αδυνατον!εγω επεμενα και μου ειπε πως αν παω εκει με ενα νουεμρο καρτοκινητου που εχει συμβει αυτο θα το τσεκαρει(ας εινα ισε αλλο δικτυο) κα ιαν ισχυει θα μου δωσει και μενα κατι τετοιο!τοσο σιγουρος πως δεν ισχυει ηταν!ελα μου ντε πως σημερα βρηκα νουμερο καρτοκινητου γνωστου που προσφατα ανανεωσε στην κοσμοτε και μετα απο φορητοτητα στην vodafone του εδωσαν για να μεινει 200 λεπτα σε δυο καρτες του και να δουμε αυριο τα ωραια...!

 

Καλημερα. Δεν εχει την δυνατοτητα ο αλλος παροχος να δει αυτο που λες. Το ελεγε λογικα για ευνοητους λογους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείς να πάρεις δωρεαν ρουτερ απο την vodafone,γιατι το δικο μου το εχω εδω και 7 χρόνια και αρχιζει και τα φτηνει:p

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ακριβώς στα ίδια με σένα. Τελείωνε η hol που έδινα 20€ τους πήρα εγώ και ζήτησα προσφορά για vdsl και μου είπαν κανένα 30αρι. Μετά από 2 μέρες με πήραν από wind, μου έδωσαν vdsl 50αρι μαζί με 2 sim μια με 2ωρες προς όλους και το άλλο με 1gb στα 25€. Δέχτηκα έκανα αίτηση φορητότητας και την επόμενη μέρα με πήραν από τη hol για να μου αντιπροτείνουν το ίδιο πρόγραμμα στα 25€ και χρόνο ομιλίας σε δύο καρτοκινητα βοντα και τους δύο πρώτους λογαριασμούς δώρο.

Αν μου κάνει καλύτερη πρόταση η wind θα ξαναπάω στη wind.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

δεχτηκες δηλαδη την προσφορα της vodafone και εκανες ακυρωση της φορητοτητας;

ποσο χρονο ομιλιας σου εδωσε η vodafone στα καρτοκινητα ;

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν μου αντιπροτείνει η wind κάτι καλύτερο θα το δεχτώ όμως.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ποσο χρονο ομιλιας στα καρτοκινητα;

 

Αν δεν κανω λαθος 200' ολους σε 2 καρτοκινητα vodafone. Εγω στην θεση σου θα ζητουσα ομιλια και ιντερνετ σε μια σιμ.

Link to comment
Share on other sites

120 λεπτά μου έδωσε, τα οποία μπήκαν στη μητέρα μου και το μικρό αδερφό μου που έχουν καρτοκινητά Voda στα ήδη υπάρχοντα νούμερα. Δε μου χρειαζόταν κάτι άλλο. Άσε που εν τέλη μου βγαίνει φθηνότερα γιατί μου κάνουν 2 πάγια δώρο άρα -50€ και δε πληρώνω και την ενεργοποίηση του vdsl - 20 άρα -70 συνολικά /24 = 2,9 άρα 50αρι vdsl με 22,10 το μήνα όχι άσχημα. Αν μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο η Wind ευπρόσδεκτο.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

αφου μπηκαν τα δωρεαν λεπτα εγινε ακυρωση της φορητοτητας στο συστημα της vodafone οποτε αν ηταν να σου κανει προταση η wind πιστευω θα στην ειχε κανει.

σημερα εκανα κι εγω αιτημα φορητοτητας στην wind,αλλα σε adsl γραμμη καθως αν και ο ελεγχος της γραμμης μου on line αλλα και βαση βρογχου δειχνει διαθεσιμοτητα vdsl οταν ο εξωτερικος συνεργατης της wind που εκανα την αιτηση πηγε να την περασει του εβγαλε πως δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα(συμβαινει μου ειπαν μερικες φορες).

επειδη και σε μενα μια απο τα ιδια θα μου δωσουν απο την βονταφονε για να μεινω φανταζομαι(η vodafone λεει πως εχει vdsl δυνατοτητα σε μενα) κι επειδη αυτη τη προταση δεν θα την δεχτω,πως τους ειδες;παρακατω στο παγιο δεν πηγαιναν;κατι αλλο στο κινητο δεν εκαναν;

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Ήταν η δεύτερη πρόταση που μου έκαναν τους είπα για λιγότερο πάγιο και μου έδωσε και το δεύτερο λογαριασμό δώρο. Αν με θέλει η wind εδώ είμαι χαχα

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ήταν η δεύτερη πρόταση που μου έκαναν τους είπα για λιγότερο πάγιο και μου έδωσε και το δεύτερο λογαριασμό δώρο. Αν με θέλει η wind εδώ είμαι χαχα

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τι συμβόλαιο; 12μηνο ή 24 μηνο;

Link to comment
Share on other sites

24μηνο, αλλά η κατάσταση κατάντησε κομηκοτραγική μου έστειλε η Voda σήμερα και το router πέρασε το χρόνο και στα καρτοκινητά. Ταυτόχρονα με πήραν από τη wind να μου πουν ότι η ενεργοποίηση θα γίνει στις 2/06 τους λέω ότι έχω κάνει ακύρωση για να πάρω την απάντηση ότι η Vodafone δεν έχει διακόψει τη φορητότητα. Μετά παίρνω τη Voda να τους ρωτήσω τι γίνεται για να πάρω την απάντηση ότι μου λέει ψέματα η wind για να με πάρουν και αν ολοκληρωθεί η φορητότητα να τους ξαναπάρω για να με φέρουν πίσω. Ξαναπαίρνω τη wind και μιλάω με μια που ήταν λες και είχε καταπιεί μαγνητοφωνάκι οι απαντήσεις της ήταν σίγουρα από λίστα. Της λέω έκανα αίτηση ακύρωσης και θα με ενεργοποιήσετε? Για να πάρω την απάντηση ότι για να γίνει ακύρωση πρέπει να έχω στείλει την αίτηση 3 μέρες πριν την ενεργοποίηση και επειδή έγινε οριακά η αίτηση μπορεί και να ενεργοποιηθώ. Όταν τη ρώτησα και πως μπορώ να ξέρω εγώ ποτέ θα γίνει η ενεργοποίηση για να το στείλω νωρίτερα μου ξαναεπαναλαμβανε τα ίδια. Δεν έβγαλα άκρη μαζί της και έστειλα μειλ παραπόνων και τους ξαναπήρα. Τη δεύτερη φορά μίλησα με μια άλλη η οποία μου είπε ότι δε θα γίνει ενεργοποίηση. Ότι να ναι αν με μεταφέρουν θα ξαναγυρισω στη Voda και θα τους κάνω και μια ωραία καταγγελία αλλά ταλαιπωρία για το τίποτα! Αδκαιολόγητη η Voda που από μόνη της δε κάνει κάποια προσφορά να κρατήσει τους πελάτες της και περιμένει να πας να φύγεις, τραγική και η wind που με το ζόρι θέλει να σε πάρει. Τουλάχιστον αν με θέλει τόσο ας μου κάνει κάποια ποιο συμφέρουσα προσφορά σε σχέση με τη Voda.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που περιγραφεις τα εζησα ετσι ακριβως κi εγω πριν 2 χρονια οταν παλι για καλυτερη προσφορα εκανα φορητοτητα απο hol σε wind.ενω αρχικα μου ειχαν δωσει ημερομηνια ενεργοποιησης απο την wind μολις ειδαν το αιτημα ακυρωσης φορητοτητας στο καπακι μου στελνουν νεα ημερομηνια πολυ πριν απο την αρχικη ετσι ωστε να εχουν δικαιολογια πως εγινε αργα η αιτηση ακυρωσης και δεν προλαβαινουν πλεον να κανουν την ακυρωση καθως εχει δρομολογηθει η διαδικασια!ετσι μεταφερθηκα στην wind και μολις μεταφερθηκα εκανα αιτημα να γυρισω παλι στην hol.

τοσο στην ακυρωση της φορητοτητας τοσο και στην αιτηση επιστροφης στην hol η wind δεν μου εκανε καμια αλλη προσφορα για να μεινω.

πιστευω πως το πιθανοτερο ειναι να πας wind και να πpeπει μετα να κανεις αιτημα επιστροφης στην vodafone,δυστυχως εγω πλεον ξερω ανα δυο χρονια πως θα πρπει να περναω αυτο,ειτε δηλαδη να αλλαζω εταιρεια,ειτε για κανα 20ημερο να παω και να ρχομαι!

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι πως εμένα δεν ήρθε ποτέ μήνυμα με ημερομηνία ενεργοποίησης μια κλήση δέχτηκα μόνο σήμερα αφού πρώτα τους είχε πάει το αίτημα ακύρωσης.

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

( forthnet ) nova δεν ανταποκρίθηκε με διαφάνεια και πιστότητα στην αποκατάσταση τελικής επίλυσης βλαβών της.

09/09/16 επίσκεψη τεχνικού χωρίς να εισέλθει εντός οικίας για να μην χρεωθούμε τα 30€, χωρίς επίλυση του προβλήματος

29/11/16 πάλι επίσκεψη τεχνικού εκτός οικίας και τη στιγμή αποχώρησης με δική μου αναρρίχηση στη σκάλα του τεχνικού ανέκτησα οξειδωμένο καλώδιο και έλυσα το πρόβλημα και στις δύο περιπτώσεις είχαμε κανονικό σήμα internet αλλά όχι φωνής.

πριν μια βδομάδα ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα, 26/05/17 το ανέφερα, "το θέμα είναι σύνηθες οφείλεται στον ΟΤΕ και σε τρεις εργάσιμες θα επιλυθεί" είπαν, (κάποτε ήταν άψογοι) σήμερα με ενημέρωσαν ότι πρέπει να έρθει τεχνικός για τις καλωδίωσης, αρνήθηκα και ξεκίνησα διαδικασία παύσης, πλήρωσα ότι υπολειπόταν.

προς έκπληξη μου ζήτησαν συνολικά 60€ για τις δύο επισκέψεις τεχνικού εκτός οικίας που πρέπει να καταγγείλω την περίπτωση ;

 

είμαι προς κατάληξη ( ώρες, λόγο αντιπρότασης ακυρωτικό vodafone η μη ) σε αντίστοιχο πρόγραμμα με αυτά που σχολιάζεται στα τελευταία post.

με ενδιαφέρει αν τα 24mbps της vodafone είναι ποιο αξιόπιστο από τη forthnet ;

 

ευχαριστώ !

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

( forthnet ) nova δεν ανταποκρίθηκε με διαφάνεια και πιστότητα στην αποκατάσταση τελικής επίλυσης βλαβών της.

09/09/16 επίσκεψη τεχνικού χωρίς να εισέλθει εντός οικίας για να μην χρεωθούμε τα 30€, χωρίς επίλυση του προβλήματος

29/11/16 πάλι επίσκεψη τεχνικού εκτός οικίας και τη στιγμή αποχώρησης με δική μου αναρρίχηση στη σκάλα του τεχνικού ανέκτησα οξειδωμένο καλώδιο και έλυσα το πρόβλημα και στις δύο περιπτώσεις είχαμε κανονικό σήμα internet αλλά όχι φωνής.

πριν μια βδομάδα ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα, 26/05/17 το ανέφερα, "το θέμα είναι σύνηθες οφείλεται στον ΟΤΕ και σε τρεις εργάσιμες θα επιλυθεί" είπαν, (κάποτε ήταν άψογοι) σήμερα με ενημέρωσαν ότι πρέπει να έρθει τεχνικός για τις καλωδίωσης, αρνήθηκα και ξεκίνησα διαδικασία παύσης, πλήρωσα ότι υπολειπόταν.

προς έκπληξη μου ζήτησαν συνολικά 60€ για τις δύο επισκέψεις τεχνικού εκτός οικίας που πρέπει να καταγγείλω την περίπτωση ;

 

είμαι προς κατάληξη ( ώρες, λόγο αντιπρότασης ακυρωτικό vodafone η μη ) σε αντίστοιχο πρόγραμμα με αυτά που σχολιάζεται στα τελευταία post.

με ενδιαφέρει αν τα 24mbps της vodafone είναι ποιο αξιόπιστο από τη forthnet ;

 

ευχαριστώ !

 

Να σου πω την ιστορία μου για να αποφασίσεις:

Το 2009-2010 είχα forthnet και ήταν ένα έτος πολύ ακριβό και με πολλές αποσυνδεσεις.

 

Μέχρι που το 2011-2017....

Έβαλα Hol και σώθηκα με ένα double play 24mbps που ακόμα και τωρα το ρουτερ που μου είχαν δώσει πάει κομπλε (μονο που τωρα παιζει να αλλάξω γιατι πάει σε πολύ χαμηλές ταχύτητες και δε φταει η hol).Και στα δυο κατέβαζα με 10-12 και στην hol ίσως και 14 αλλα ζω 1km μακριά από τον ότε εδώ στον Πειραιά

 

Για μένα η 24 πάει τελεια και σε κάνα χρόνο ίσως βάλω και 50,και η τηλεφωνία ειναι άψογη ισαξια του ότε

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Εδώ και καιρό το ρουτερ μου τα χαλάει (7 χρονια το εχω) αφού η γραμμή συχρονιζει στα 16000 down και 1000 up ,εγω γιατι παίρνω τοσο χάλια ταχύτητα.(speed test 4-7 mbps down , και 0,7-0,8 up).Αν αλλάξω ρουτερ αυτο θα φτιάξει;

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να περιγράψω την περιπέτεια μου με την vodafone για την ανανέωση της σύνδεση του σταθερού μου τηλεφώνου.

Στις 5/4 και αφού δεν δεσμεύομαι με συμβολαιο αποφασίζω να αλλάξω πάροχο , από Vodafone σε Cosmote, και αφού πρώτα έχω πάρει προσφορά από την πρώτη που δεν με ικανοποιούσε . Την επόμενη μέρα δέχομαι τηλεφώνημα από την Vodafone με καινούργια προσφορά ,

πολύ καλύτερης της πρώτης. Αφού άκουσα την προσφορά , για το πρόγραμμα DP+300 με πάγιο 16,4 και δύο μήνες δώρο, τους είπα ότι θέλω λίγο χρόνο να το σκεφτώ .Τότε η υπάλληλος που με είχε καλέσει άρχισε να μου λέει ότι η προσφορά ήταν μια κι έξω και πως έπρεπε να αποφασίσω εκείνη την στιγμή κτλ. Με τα πολλά , και επειδή ήταν αρκετά δελεαστική πρόταση , δέχομαι να ακυρώσω την αίτηση στην Cosmote και να ανανεώσω.

Πράγματι δύο μέρες μετά ερχεται μήνυμα αλλαγής πακέτου καθώς και ένας κωδικός για δωρεάν νέο εξοπλισμό.

16/4 Βγαίνει ο πρώτος λογαριασμός με πάγιο διαφορετικό από αυτό που έχω συμφωνήσει . Τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση το αναφέρω και μου απαντάνε πως από λάθος βγηκε ο λογαριασμός ο οποίος όμως αφορά και χρεοπιστώσεις με βάση του προηγούμενου πακέτου και πως από τον επόμενο μήνα θα έχω τα δύο πάγια δώρο.

Στις 16/5 εκδόθηκε και δεύτερος λογαριασμός με πάγιο αρκετά πιο πάνω από το συμφωνηθέν. Έκτοτε έχω καλέσει 5-6 φόρες έχω πάει άλλη μια φορά σε κατάστημα , έχω κάνει παράπονα κτλ η απάντηση που έπαιρνα πάντα ήταν θα το κοιτάξουμε και θα σας απαντήσουμε.

Τελικά το μόνο μήνυμα που έλαβα από αυτούς ήταν ότι έχω απλήρωτο λογαριασμό που πρέπει να εξοφλήσω άμεσα. Αυτό με έκανε να κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή , γιατί δεν μπορούν να τάζουν ό,τι θέλουν , να μην τα παρέχουν , να μην απαντάνε στα αλλεπάλληλα ερώτηματά μου "γιατί δεν μου δώσανε την προσφορά που ΑΥΤΟΙ προτείνατε και τελικά να με απειλούν και με φραγή !!!

Έπεται συνέχεια....

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Εδώ και καιρό το ρουτερ μου τα χαλάει (7 χρονια το εχω) αφού η γραμμή συχρονιζει στα 16000 down και 1000 up ,εγω γιατι παίρνω τοσο χάλια ταχύτητα.(speed test 4-7 mbps down , και 0,7-0,8 up).Αν αλλάξω ρουτερ αυτο θα φτιάξει;

Μπας και εχεις κανα τορρεντ ανοιχτο?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...