Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρα τηλέφωνο για να διακόψω την tv (εδω και πανω απο ενα χρόνο δεν την εχω χρησιμοποιήσει) και να μου κανουν προσφορα για ενδεχόμενη ανανέωση.

 

Οι τιμές που εδωσαν (χωρις tv) είναι 24,26€ για το προγραμμα μου και 30,40€ για 50αρα γραμμή

Επιπλέον 12€ για να διακόψω την τιβι (αλλαγη προγράμματος) και 20€ αν αναβαθμιστώ σε 50αρα.

αυτο που δε καταλαβαινω ειναι τα τελη διακοπης. Βλεπω για την TV κατι 40/65/135 ευρω :blink:

πότε ισχύουν αυτα;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

40€ για το πακέτο Vodafone tv (χωρίς παιδικά και αθλητικά, 65€ για αυτό με τα παιδικά και 135 για το full.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν κάνεις φορητότητα τότε σου τηλεφωνούν και κάνουν αντιπρόταση. Αν όχι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Σε VDSL όλες πάνω κάτω το ίδιο αποδίδουν οπότε όπου βρεις φθηνότερα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν σου τηλεφωνήσουν είναι ήδη αργά. Έχουν περάσει οι 14 μέρες και απλά γίνεσαι μπαλάκι.

Έτσι είχα μπλέξει πριν 2 χρόνια.

Φέτος θα κάνω το εξής. Θα πάρω προσφορά από οτε και forthnet (με wind δεν ξαναμπλέκω).

Μετά θα πάρω τηλ τη voda και θα ζητήσω να μου κρατήσουν την τιμή σταθερή αλλιώς θα κάνω φορητότητα.

Αν το δεχτούν πάει καλώς, αν δε το δεχτούν θα κάνω αίτηση φορητότητας και θα ενημερώσω τη vodafone για αυτήν.

Αν επανέλθουν μέσα στο 14ήμερο με αντιπρόταση το βλέπω. Αν πάρουν τηλ μετά το 14ήμερο δεν θα ασχοληθώ καθόλου και θα φύγω.

Link to comment
Share on other sites

ο bebes λεει οτι του ζητανε μονο 12.

 

Επειδή λήγει το συμβόλαιο, είναι 12€ το κόστος αλλαγής προγράμματος. Το πληρώνεις όταν αλλάζεις πρόγραμμα (από 2play σε 3play και αντίστροφα).

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου τηλεφωνήσουν είναι ήδη αργά. Έχουν περάσει οι 14 μέρες και απλά γίνεσαι μπαλάκι.

Έτσι είχα μπλέξει πριν 2 χρόνια.

Φέτος θα κάνω το εξής. Θα πάρω προσφορά από οτε και forthnet (με wind δεν ξαναμπλέκω).

Μετά θα πάρω τηλ τη voda και θα ζητήσω να μου κρατήσουν την τιμή σταθερή αλλιώς θα κάνω φορητότητα.

Αν το δεχτούν πάει καλώς, αν δε το δεχτούν θα κάνω αίτηση φορητότητας και θα ενημερώσω τη vodafone για αυτήν.

Αν επανέλθουν μέσα στο 14ήμερο με αντιπρόταση το βλέπω. Αν πάρουν τηλ μετά το 14ήμερο δεν θα ασχοληθώ καθόλου και θα φύγω.

 

Ποντάρω στο οτι δεν θα ασχοληθουν με την απειλή της φορητότητας. Με την φορητότητα οταν την δουν αργά/ξεραγά θα τρέχουν.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ αν δουν αίτηση φορητότητας κάνουν κίνηση.

Όσο και να λες προφορικά ότι θα πας σε άλλη εταιρεία δεν ιδρώνει το αυτί τους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποντάρω στο οτι δεν θα ασχοληθουν με την απειλή της φορητότητας. Με την φορητότητα οταν την δουν αργά/ξεραγά θα τρέχουν.

 

Τι σκέφτηκα τώρα... να τους πάρεις τηλ και να τους ζητήσεις ένα email του υπαλλήλου να δει live το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει στην άλλη εταιρία και να του πεις... ή μου κάνετε ανθρώπινη προσφορά ή δεν ακυρώνω τιποτα και πάω στην Χ εταιρεία. Αυτά θα ήταν μια καλή κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Τι σκέφτηκα τώρα... να τους πάρεις τηλ και να τους ζητήσεις ένα email του υπαλλήλου να δει live το συμβόλαιο που έχεις υπογράψει στην άλλη εταιρία και να του πεις... ή μου κάνετε ανθρώπινη προσφορά ή δεν ακυρώνω τιποτα και πάω στην Χ εταιρεία. Αυτά θα ήταν μια καλή κίνηση.

 

Αν ζητήσεις email επικοινωνίας δινουν αυτό DocUpload_Family01.gr@vodafone.com Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει σε καταγγελία (όπου ανάφερα οτι δεν υπάρχει μέσα στην σελίδα εμφανώς email επικοινωνίας σε συνδυασμό με το γεγονός οτι δεν έχουν δώσει αριθμό αναφοράς όπως τους υποχρεώνει η ΕΕΤΤ για τα γραπτά αιτήματα) και το έχει χρησιμοποιήσει και άλλο μέλος από εδώ μεσα @riki(αν το δεις πες μας και τι έγινε με την δική σου, προσωπικά έχουν μεχρι 15 Μαΐου).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λήγει το συμβόλαιο, είναι 12€ το κόστος αλλαγής προγράμματος. Το πληρώνεις όταν αλλάζεις πρόγραμμα (από 2play σε 3play και αντίστροφα).

Ακριβως αυτό

Τα 12€ τα πληρωνω αν διακοψω την τιβι ΑΦΟΥ λήξουν οι 24 μηνες του συμβολαίου.

 

Ουσιαστικα τα φερνουν ετσι, ωστε να κρατησεις την τιβι αφου δεν κοστιζει κατι παραπανω.

Και τα 20€ της αναβάθμισης δεν τα χρεωνουν αν κρατησω την τιβι (που ειναι ουσιαστικα 1€ στον μηνιαιο λογαριασμο)

Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσεις email επικοινωνίας δινουν αυτό DocUpload_Family01.gr@vodafone.com Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει σε καταγγελία (όπου ανάφερα οτι δεν υπάρχει μέσα στην σελίδα εμφανώς email επικοινωνίας σε συνδυασμό με το γεγονός οτι δεν έχουν δώσει αριθμό αναφοράς όπως τους υποχρεώνει η ΕΕΤΤ για τα γραπτά αιτήματα) και το έχει χρησιμοποιήσει και άλλο μέλος από εδώ μεσα @riki(αν το δεις πες μας και τι έγινε με την δική σου, προσωπικά έχουν μεχρι 15 Μαΐου).

 

Η απάντηση της vodafone ήταν αρνητική. Η ΕΕΤΤ δεν ανταπάντησε ποτέ και δεν γνωρίζω αν υπάρχει δικαιοδοσία.

Προσωπικά έκανα αναβάθμιση σε vdsl και τελείωσε η υπόθεση. Δεν ασχολούμαι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της vodafone ήταν αρνητική. Η ΕΕΤΤ δεν ανταπάντησε ποτέ και δεν γνωρίζω αν υπάρχει δικαιοδοσία.

Προσωπικά έκανα αναβάθμιση σε vdsl και τελείωσε η υπόθεση. Δεν ασχολούμαι άλλο.

 

Με ποσα χρήματα έγινε η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έγινε στην εμπορική τιμή. 28.75 με ηλεκτρονικό λογαριασμό.

Έχεις βάλει πάγια πληρωμή για να εξοικονομείς 1€;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτάτε στο chat τι ποσό θα πληρώσετε για πρόωρη αποσύνδεση, ώστε να στέλνουν από εκεί μήνυμα στο αρμόδιο τμήμα. Όταν σας καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα στη συνέχεια, θα σας ρωτήσουν γιατί θέλετε να αποσυνδεθείτε. Τους εξηγείτε και θα σας δώσουν καλύτερη προσφορά. Μην μπλέκετε με φορητότητες.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτάτε στο chat τι ποσό θα πληρώσετε για πρόωρη αποσύνδεση, ώστε να στέλνουν από εκεί μήνυμα στο αρμόδιο τμήμα. Όταν σας καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα στη συνέχεια, θα σας ρωτήσουν γιατί θέλετε να αποσυνδεθείτε. Τους εξηγείτε και θα σας δώσουν καλύτερη προσφορά. Μην μπλέκετε με φορητότητες.

 

Δουλεύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου οτι το συμβολαιο μου λήγει στις 11/5 ποτε μπορω ενδεχομένως να αλλάξω πάροχο χωρις επιβάρυνση ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αυτό?

 

Εξαρτάται από το πρόγραμμα που βρίσκεσαι. Αν ήδη έχεις μια πολύ καλή προσφορά δεν μπορούν να στο δώσουν κάτω του κόστους. Έχω δει πχ VDSL 100 με χρόνο προς κινητά και απεριόριστα σταθερά στα 29 ευρώ. Το λες και ευκαιρία;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πρόγραμμα που βρίσκεσαι. Αν ήδη έχεις μια πολύ καλή προσφορά δεν μπορούν να στο δώσουν κάτω του κόστους. Έχω δει πχ VDSL 100 με χρόνο προς κινητά και απεριόριστα σταθερά στα 29 ευρώ. Το λες και ευκαιρία;)

 

Μπα... σε εμάς τα δίνουν όλα τιμές Αφρικής ενώ στην Βουλγαρία και Ρουμανία δίνουν το ίντερνετ στο 1/3 της τιμής εδώ.

Μία Ζωή είμαστε οι πλούσιοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να έχουμε μισθό Γερμανίας και τιμές Βουλγαρίας. Αλλά δεν γίνετα.

Ούτε είναι πιθανόν να έχουμε μισθούς Ελλάδος με τιμές Βουλγαρίας.

Το κόστος στην Ελλάδα είναι μεγαλύτερο από την Βουλγαρία διότι σε αυτό περιλαμβάνονται και οι μισθοί των εργαζομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να έχουμε μισθό Γερμανίας και τιμές Βουλγαρίας. Αλλά δεν γίνετα.

Ούτε είναι πιθανόν να έχουμε μισθούς Ελλάδος με τιμές Βουλγαρίας.

Το κόστος στην Ελλάδα είναι μεγαλύτερο από την Βουλγαρία διότι σε αυτό περιλαμβάνονται και οι μισθοί των εργαζομένων.

 

Ναι πλάκα κανείς τα παιδιά παίρνουν 400€ και ανεβάζουν το κόστος του vdsl στα ύψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι πλάκα κανείς τα παιδιά παίρνουν 400€ και ανεβάζουν το κόστος του vdsl στα ύψη

 

Σε ένα με ενάμιση χρόνο η τιμή στο 50αρι μαζί με αστικά/υπεραστικά/κινητά θα πέσει στα 25 ευρώ. Πόσο πιο κάτω να πάει, δηλαδή;

Οκ τιμή είναι, ας μην έχουμε ψευδαισθήσεις.

Ξεχάστε τις τιμές 17 ευρώ για δύο χρόνια, επειδή κάνεις αίτηση φορητότητας. Προφανώς οι πάροχοι στα σενάρια αυτά ή είχαν ουδέτερο οικονομικό αντίκτυπο ή έμπαιναν οριακά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...