Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μένω Πανόραμα Θεσσαλονίκης, περιοχή Ν.751 (Δραγούμη)

Έχω ADSL με Attenuation 43,5 και Noise Margin 3.6 και πιάνω maximum 5.500Mbps

Ρώτησα για VDSL και μου δώσαν μια προσφορά, μόνο 7 ευρώ παραπάνω απόσο πληρώνω τώρα (+15ευρώ εφάπαξ για την μετατροπή)

 

Υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε VDSL και να πιάνω την ίδια ταχύτητα;

Υπάρχει κανείς άλλος από την περιοχή που να έχει βάλει VDSL?

 

AΝ δεν εχουν βαλει καμπινα κοντά στο σπίτι σου ή γενικά στην γειτονιά σου, την ιδια και χειρότερη ταχύτητα θα πιανεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν με το "καμπίνα" εννοείς κάτι τέτοιο, έχω 150 μέτρα από το σπίτι μου. Σώζομαι;

http://i.imgur.com/iuIbG.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απαντήσει κάποιος πιο σχετικός με το VDSL από Vodafone, προσωπικά εγώ δεν ξέρω περιπτώσεις που να δίνουν από καμπίνα του ΟΤΕ, αλλά από ΑΚ (δηλαδή από όπου παίρνεις και τώρα ADSL). Βεβαίως με τέτοια εξασθένιση δεν θα μπορούσες να βάλεις VDSL, επομένως μάλλον σώζεσαι :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει γνωστός μου πριν από 1,5 χρόνο(μπορεί και παραπάνω), που ήταν ακόμη HOL, κανονικά από καμπίνα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

ειχα24 αρι νετ. απεριοριστα σταθερα αστικα/υπεραστικα. απεριοριστα προς εξωτερικο. 300λεπτα προς κινητα.

ολα αυτα με 24€ τελικη τιμη.

εληξε το συμβόλαιο και η τιμη ανεβηκε στα 42+€

τρεχει καποια προσφορα αυτη τη στιγμή?

 

αν κανω φορητοτητα υπαρχει περιπτωση να κανουν πολυ καλη αντιπροσφορα?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχα24 αρι νετ. απεριοριστα σταθερα αστικα/υπεραστικα. απεριοριστα προς εξωτερικο. 300λεπτα προς κινητα.

ολα αυτα με 24€ τελικη τιμη.

εληξε το συμβόλαιο και η τιμη ανεβηκε στα 42+€

τρεχει καποια προσφορα αυτη τη στιγμή?

 

αν κανω φορητοτητα υπαρχει περιπτωση να κανουν πολυ καλη αντιπροσφορα?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

Παρε τους τηλεφωνο (θα επρεπε να το ειχες κανει ηδη πριν ληξει το συμβολαιο σου) και ρωτησε τι τιμη σου δινουν για να ανανεωσεις το συμβολαιο σου. Αν δεν σε ικανοποιησει η τιμη, προχωρας σε φορητοτητα.

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα στη HOL 300' προς ολους (σταθερα, κινητα) και 24αρι ιντερνετ στα 18€ τελικη τιμη με συνδεδεμενο και ενα συμβολαιο vodafone (αφαιρουσε 5€ καθε μηνα, αλλιως θα πηγαινε στα 23€).

Το συμβολαιο το εκανα πιο μετα cosmocarta.

Λιγο πριν ληξει το 24μηνο τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι καλυτερο μπορουν να κανουν και μου ειπαν οτι θα διατηρησουν την τιμη στα 18€ και ας μην ειχα πλεον κινητο vodafone.

 

Ευχαριστω πολυ, λεω, και κανω αμεσως αιτηση στη Wind.

 

Μετα απο 2-3 μερες χτυπαει τηλεφωνο απο vodafone και μου προσφερει 540' προς ολους (σταθερα, κινητα), 24αρι ιντερνετ και 2 αριθμους CU με 120' το μηνα προς ολους για 1 χρονο.

Και ολα αυτα στα 14,10€ τελικη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στη HOL 300' προς ολους (σταθερα, κινητα) και 24αρι ιντερνετ στα 18€ τελικη τιμη με συνδεδεμενο και ενα συμβολαιο vodafone (αφαιρουσε 5€ καθε μηνα, αλλιως θα πηγαινε στα 23€).

Το συμβολαιο το εκανα πιο μετα cosmocarta.

Λιγο πριν ληξει το 24μηνο τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι καλυτερο μπορουν να κανουν και μου ειπαν οτι θα διατηρησουν την τιμη στα 18€ και ας μην ειχα πλεον κινητο vodafone.

 

Ευχαριστω πολυ, λεω, και κανω αμεσως αιτηση στη Wind.

 

Μετα απο 2-3 μερες χτυπαει τηλεφωνο απο vodafone και μου προσφερει 540' προς ολους (σταθερα, κινητα), 24αρι ιντερνετ και 2 αριθμους CU με 120' το μηνα προς ολους για 1 χρονο.

Και ολα αυτα στα 14,10€ τελικη τιμη.

 

Φίλε πολύ χαμηλή μου φαίνεται η τιμή φίλος με τα παζάρια του αιώνα το έριξε στα 18€

ck
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πολύ χαμηλή μου φαίνεται η τιμή φίλος με τα παζάρια του αιώνα το έριξε στα 18€

 

Με παζαρια δεν εβγαζα ακρη, μου ελεγαν συνεχεια οτι θα το αφησουν στα 18€. Για αυτο και εκανα αιτηση στη WIND.

Απο οτι φαινεται το πηραν πιο σοβαρα το θεμα και μου προτειναν αυτο το προγραμμα που περιεγραψα.

 

Μολις ακυρωσα την αιτηση στη WIND, με πηραν και αυτοι τηλεφωνο να με ρωτησουν τι εγινε, αλλα δεν μου εκαναν καποια καλυτερη προταση, οποτε εμεινα στη HOL.

Link to comment
Share on other sites

Με παζαρια δεν εβγαζα ακρη, μου ελεγαν συνεχεια οτι θα το αφησουν στα 18€. Για αυτο και εκανα αιτηση στη WIND.

Απο οτι φαινεται το πηραν πιο σοβαρα το θεμα και μου προτειναν αυτο το προγραμμα που περιεγραψα.

 

Μολις ακυρωσα την αιτηση στη WIND, με πηραν και αυτοι τηλεφωνο να με ρωτησουν τι εγινε, αλλα δεν μου εκαναν καποια καλυτερη προταση, οποτε εμεινα στη HOL.

 

Με παζάρια από την εμπειρία που έχω δεν καταφέρνεις κάτι...Βασικά δεν καταφέρνεις ουτε το αυτοννόητο αρκετές φορές...Αλλά μόλις δουν την φορητότητα εκεί οτι δεν μπορούσαν να κάνουν γίνεται στην στιγμή όμορφα και ωραία. Δεν είναι να σπαταλάς τον χρόνο σου σε παζάρια. Ένα τηλέφωνο σου λένε τα δικά τους και μετά φορητότητα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη Φοιτητική προσφορά Double Play, που έχει στο site της η Vodafone. Λέει ότι έχει δωρεάν Τέλη Ενεργοποίησης. Αυτό είναι για υπάρχουσα γραμμή, έτσι; Να φανταστώ ότι αν χρειαζόμαστε νέο αριθμό, θα τον πληρώσουμε κανονικά; Πόσο στοιχίζει περίπου; Ρούτερ δε δίνουν τζάμπα;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τη Φοιτητική προσφορά Double Play, που έχει στο site της η Vodafone. Λέει ότι έχει δωρεάν Τέλη Ενεργοποίησης. Αυτό είναι για υπάρχουσα γραμμή, έτσι; Να φανταστώ ότι αν χρειαζόμαστε νέο αριθμό, θα τον πληρώσουμε κανονικά; Πόσο στοιχίζει περίπου; Ρούτερ δε δίνουν τζάμπα;

 

Σε νεα γραμμη πληρωνεις 50€ τελη ενεργοποιησης και 20€ το ρουτερ

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σε νεα γραμμη πληρωνεις 50€ τελη ενεργοποιησης και 20€ το ρουτερ

 

Ρούτερ της HOL έχω πολλά στην Αθήνα, θα δώσω ένα του αδερφού μου που θα πάει Μυτιλήνη να σπουδάσει. Αν κάνουμε αίτηση για νέο αριθμό και αυτό το Double Play σε κατάστημα Vodafone, σε πόσες μέρες θα έρθει τεχνικός του ΟΤΕ να ανοίξει τη γραμμή; Ξέρουμε; Δεν πιστεύω να τους πάρει μήνες, επειδή δε θα είμαστε πελάτες τους... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3,5 χρόνια που είχα κάνει νέα γραμμή HOL στην Τήνο, σε περίπου 2 βδομάδες είχε γίνει αν θυμάμαι καλά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση αν ξερει καποιος να μου απαντησει

Με πήραν τηλ. χθες το απογευμα απο την ΗΟL για μια προσφορα η οποια λεει

Συμβολαιο για 2 χρονια με 19 € τον μηνα και σου επιστρεφουμε 20 € πισω με απεριόριστα αστικα/υπεραστικα και 5 ωρες προς κινητα

+ κατι κουπονια για το μαρκετ δεν θυμαμαι αξία + ενα ταμπλετ + αν ειχα καρτα Vodafone καποιες ωρες δωρεαν ομιλιας

Θα μου φερει το κουριερ σημερα το μεσημερι στης 12 το χαρτι

Ξερει κανεις τι παγιδα ειναι αυτη; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προϊόντα της unilever και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι για εξαργύρωση σε οποιοδήποτε σουπερμάρκετ.

 

Ειτε 10 είτε 20 ευρώ τον μήνα του είπαν, πάλι δεν θυμάμαι καλά

 

Να προσθέσω μονάχα πως είναι πελάτης κινητής (red 1) και ήταν φορθνετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τα ειπε καλα στο τηλεφωνο και σημερα που με πηραν για επιβεβαίωση τα 20 € πισω ειναι τα κουπονια.

Edit: Μου φαίνεται ότι ειναι πολυ κολοτουμπες

Με πηρε πριν λιγο και μου λεει 18 € τωρα αλλα με 1 ωρα προς κινητα

Αμα θες μου λεει με 5 ωρες προς κινητα παει στα 22....

Edited by Loup_Garou
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες τελειώνει το συμβόλαιό μου.

Είχα επικοινωνήσει μαζί τους με δική μου πρωτοβουλία την προηγούμενη εβδομάδα για να μου κάνουν προσφορά.

Η προσφορά που μου έκαναν δεν με ικανοποίησε. Ήταν 2 ευρώ ακριβότερη από το πακέτο που δίνουν στους "νέους πελάτες" και 2,20 ευρώ ακριβότερα από το πακέτο που μου προσέφερε η Wind.

 

Δεν με ξαναπήραν τηλέφωνο.

 

Σήμερα πήρα την Wind και ζήτησα αλλαγή παρόχου. Μου είπαν

-"Σε 2 μέρες θα σας στείλουμε με Courier τα συμβόλαια, να τα υπογράψετε και να τα δώσετε πίσω στον courrier".

-Ρωτάω "δεν θα πρέπει να περιμένω πρώτα να με τηλεφωνήσει η Vodafone για να της πω ότι σταματάω;"

-Μου λέει "Αυτό γίνεται στην κινητή, όχι στην σταθερή"

 

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση ρε παιδιά να μη με πάρουν για αντι-προσφορά από την Vodafone, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες; :confused:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει, αλλα συνηθως καλουν για να μη χάσουν πελατες.

γω θα κανω αιτηση στη wind. και αν δε με καλεσουν, δε θα χασω κάτι.

24€ ηταν η προσφορα τους για το συμβολαιο που εχω. στη wind ειναι 22€ (χωρις δωρεαν κλησεις προς εξωτερικο ομως) αλλα θα πληρωσω 35€ τελη ενεργοποιησης. η χασουρα θα είναι ~10€ στα 2 χρονια. αμελητεο ποσο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα με πηραν απο την Forthnet και σε 3 ωρες υπογραφω

Μαλλον δεν εχουν τοσο φτηνα πακετα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα σας παρουν τηλεφωνο, δεν θελουν να χασουν πελατες με τιποτα.

 

Μολις επικοινωνησουν να δειτε τι προσφορες θα σας κανουν! Θα νιωσετε χαζοι τοσο καιρο που πληρωνατε περισσοτερα για λιγοτερες παροχες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...