Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι hol 2 χρόνια τώρα...

μάλιστα σήμερα πήγα να κάνω φορητότητα σε ΟΤΕ (2 νούμερα, isdn)

τελικά με πήραν και μου κάναν ίδια τιμή και έμεινα!

 

μακάρι ...

1) Να κάναν κάποια καλή προσφορά και σε κινητά (VODAFONE) και

2) Μακάρι να ήταν τόσο απλά και στις προσφορές κινητής γενικά

 

 

 

το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι ότι στην hol αν έχεις εταιρικο πακέτο (που υποχρεωτικά πάω λόγο 2 αριθμών) ... δεν μπορείς να βάλεις HOL TV!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτο τελος ανανεωσης συμβολαιου ειναι νεα μοδα???

Βλεπω στον λογαριασμο στις χρεωσεις 2.83€ τελος χρεωσης ανανεωσης συμβολαιου...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο τελος ανανεωσης συμβολαιου ειναι νεα μοδα???

Βλεπω στον λογαριασμο στις χρεωσεις 2.83€ τελος χρεωσης ανανεωσης συμβολαιου...

 

Ω ναι...είναι από τα καινούργια κόλπα... είχαν αναρτήσει και δελτίο τύπου που ανάφερε όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο στην HOL για double play και λόγω του ότι μετακόμισα σε περιοχή όπου η HOL δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο έκανα φορητοτητα στην VF .

Το ερώτημα μου είναι ,πρέπει να πληρώσω penaldy για την διακοπή του συμβολαίου η όχι ,από την στιγμή που η διακοπή γίνεται επειδή δεν με καλύπτει πλέον η HOL?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πάρε ένα τηλέφωνο να σου πουν βέβαια καλού κακού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο στην HOL για double play και λόγω του ότι μετακόμισα σε περιοχή όπου η HOL δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο έκανα φορητοτητα στην VF .

Το ερώτημα μου είναι ,πρέπει να πληρώσω penaldy για την διακοπή του συμβολαίου η όχι ,από την στιγμή που η διακοπή γίνεται επειδή δεν με καλύπτει πλέον η HOL?

Το ιδιο ειχε συμβει και με εμενα πριν λιγο καιρο μετα απο μετακομιση και ειχα κανει φορητοτητα σε ΟΤΕ. Δεν πληρωνεις τελη διακοπης σε αυτη την περιπτωση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο στην HOL για double play και λόγω του ότι μετακόμισα σε περιοχή όπου η HOL δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο έκανα φορητοτητα στην VF .

Το ερώτημα μου είναι ,πρέπει να πληρώσω penaldy για την διακοπή του συμβολαίου η όχι ,από την στιγμή που η διακοπή γίνεται επειδή δεν με καλύπτει πλέον η HOL?

 

VF=Vodafone? Στη σταθερη τηλεφωνια+Internet η Vodafone και η Hol δεν ειναι ιδια εταιρεια; :worry: ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το συμβολαιο μου ληγει σε 2 ημερες. Αν δεν κανω ανανεωση θα εξακολουθησει να τιμολογειται με τη. Υπαρχουσα κατασταση (εκπτωση 45%) ;
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το συμβολαιο μου ληγει σε 2 ημερες. Αν δεν κανω ανανεωση θα εξακολουθησει να τιμολογειται με τη. Υπαρχουσα κατασταση (εκπτωση 45%) ;

Όχι. Όλες αυτές οι προσφορές, μετά το πέρας τους, επιστρέφουν στις τιμές τιμοκαταλόγου.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όλες αυτές οι προσφορές, μετά το πέρας τους, επιστρέφουν στις τιμές τιμοκαταλόγου.

Σωστά η έκπτωση χάνεται!Αν είσαι ικανοποιημένος από αυτούς πάρε τηλέφωνο για ανανέωση της προσφοράς.Αν όχι κάνε αίτηση αλλού.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά η έκπτωση χάνεται!Αν είσαι ικανοποιημένος από αυτούς πάρε τηλέφωνο για ανανέωση της προσφοράς.Αν όχι κάνε αίτηση αλλού.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ανανεωση μου κανουν με μικροτερη εκπτωση από αυτή που ειχα.

 

 

 

Σημερα εκανα φορητοτητα στον οτε και θα περιμενω αντιπροσφορά.

 

 

 

υπαρχει ακαποιο άλλο τηλεφωνο για να επικοινωνήσω εγω αν χρειαστεί εκτος 2130013844 ;

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ανανεωση μου κανουν με μικροτερη εκπτωση από αυτή που ειχα.

 

 

 

Σημερα εκανα φορητοτητα στον οτε και θα περιμενω αντιπροσφορά.

 

 

 

υπαρχει ακαποιο άλλο τηλεφωνο για να επικοινωνήσω εγω αν χρειαστεί εκτος 2130013844 ;

13844 για HOL 13888 για ΟΤΕ.Αλήθεια τι πρόγραμμα πήρες και τι είχες??(αν επιτρέπεται)

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ιδανική ευκαιρία για ανα διαπραγματεύσεις σε όσους έχουν συμβόλαιο στην HOL ή γενικά θέλουν να φύγουν

https://www.hol.gr/company-news/218922/timologiakes-allages-apo-1672015

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ανανεωση πριν μια εβδομαδα παλι με -45%

 

 

Σε τι προγραμμα ;

Εγω εχω 2 γραμμες στο ευελικτο 300 με -45% και δεν μου ανανεωνουν με τιποτα. Στη μια με -40% και στην αλλη με -30%.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε τι προγραμμα ;

Εγω εχω 2 γραμμες στο ευελικτο 300 με -45% και δεν μου ανανεωνουν με τιποτα. Στη μια με -40% και στην αλλη με -30%.

 

Κι εγω ειχα το ευελικτο 300 με 40% εκπτωση. Πληρωνα 16,50 αν 8υμαμαι καλα. Τους πηρα και ζητησα ανανεωση συμβολαιου με εκπτωση, και μου το δειναν στα 21 αλλα με δυο χρονια συμβολαιο, όταν άλλες εταιριες εχουν το full πακετο σε αυτή την τιμη. Για νεους συνδρομητες παντα.

Αφου μετα από πολλες πιεσεις ειδα ότι δεν εδειναν καλυτερη τιμη και οσο το συμβολαιο μου εμενε ανοιχτο πληρωνα 27 ευρω, μιας και ειχε ληξη η εκπτωση, εκανα αιτημα φορητοτητας στη wind.

Μετα από λιγο με πηραν από τη hol και μου εδωσαν προσφορα το ευελικτο 300 στα 17,50 για ένα χρονο. Ειπα όχι. Την επομενη μερα με πηραν παλι και μου το εδειναν 16,50.

Μιας και ειχα εκνευριστεί μαζι τους (ημουν 15 χρονια στη hol) και χρειαστηκε να κανω φορητοτητα για να μου δωσουν καλυτερη τιμη, ειπα παλι όχι και εμεινα στη wind με το full πακετο συν 120' στο f2g κινητο μου κάθε μηνα, και 1gb στo mobile broadband, με 20 ευρω το μηνα για 2 χρονια. Στην ουσια θα μου βγαινει 21 ευρω το μηνα με τα 35 ευρω που πληρωσα τελη ενεργοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

τελικα αποτελέσματα αγωνα ....

 

 

 

η μια γραμμη 14,55 (-35%) και λογω συνδυαστικης και η άλλη 15,28 (-40%) λογω διαφορας φπα νησιου.

 

 

 

Επισης με ενημερωσαν πως αν φυγω νωρίτερα από τον χρονο πλεον υπαρχει ρητρα 75 για κάθε γραμμη.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

πολλα χρονια στην hol πελατης,ειχα τον τελευταιο χρονο συμβολαιο με απεριοριστες αστικες υπεραστικες και 180 λεπτα προς κινητο με 18,70.πηρα τηλ στην hol και το ιδιο πακετο μου το εδιναν στα 23 για δυο χρονια συμβολαιο!τους ειπα πως αν κανω φορητοτητα δεν την ακυρωνω μετα!

την τελευταια μερα πριν αποφασισω να κανω φορητοτητα τους κανω αλλο ενα τηλ και ζηταω την κυρια που εκανα πριν ενα χρονο την ανανεωση(ειχα κρατησει το ονομα της στο 13844).μου λενε πως ερχεται στην δουλεια σε μια ωρα και θα με παρει τοτε!ακομη περιμενω!

εκανα προχθες φορητοτητα στην wind απο εδω http://foxprice.gr/paketo/double-play/ με δωρο το κινητο αλκατελ και αντι για 35 ευρω η μεταφορα στα 15(και ολα τα αλλα κανονικα που δινει το πακετο).χθες υπεγραψα στο κουριερ τα χαρτια και περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

πολλα χρονια στην hol πελατης,ειχα τον τελευταιο χρονο συμβολαιο με απεριοριστες αστικες υπεραστικες και 180 λεπτα προς κινητο με 18,70.πηρα τηλ στην hol και το ιδιο πακετο μου το εδιναν στα 23 για δυο χρονια συμβολαιο!τους ειπα πως αν κανω φορητοτητα δεν την ακυρωνω μετα!

την τελευταια μερα πριν αποφασισω να κανω φορητοτητα τους κανω αλλο ενα τηλ και ζηταω την κυρια που εκανα πριν ενα χρονο την ανανεωση(ειχα κρατησει το ονομα της στο 13844).μου λενε πως ερχεται στην δουλεια σε μια ωρα και θα με παρει τοτε!ακομη περιμενω!

εκανα προχθες φορητοτητα στην wind απο εδω http://foxprice.gr/paketo/double-play/ με δωρο το κινητο αλκατελ και αντι για 35 ευρω η μεταφορα στα 15(και ολα τα αλλα κανονικα που δινει το πακετο).χθες υπεγραψα στο κουριερ τα χαρτια και περιμενω...

 

Φιλε τα τελοι φορητοτητας απο τα 35ε στα 15ε πως το καταφερες? Τους το ζητησες η στο κανανε απο μονοι τους?Ενημερωσε για την πορεια εξελιξης της αιτησης σου να δουμε τι εγινε. Eπισης το συμβολαιο ειναι για 1 η 2 χρονια γιατι μου φενεται οτι ειναι για 2 χρονια και τον δευτερο χρονο ειναι 25ε απο 20ε ο μηνας.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Το συμβολαιο στην wind είναι για 2 χρονια και το δευτερο χρονο παει στα 25. Επισης σου δεινει η 120'στο κινητο f2g ή 1gb Internet σε ξεχωριστη καρτα. όχι και τα δυο.

Αν όμως εχεις συμβολαιο κινητου στη wind τοτε το παγιο είναι 20 ευρω και για τα δυο χρονια και εχεις και εκπτωση εως 20% στο μηνιαιο παγιο του κινητου.

Τα πραγματα αλλαζουν αν καποιος κανει συμβολαιο μεσο ψηφιακης αλληλεγγύης. Σε αυτή την περιπτωση είναι 20 ευρω και για τα 2 χρονια και περνεις και 120' στο f2gκαι το 1gb σε ξεχωριστη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα πως ειναι 20 ευρω τον δευτερο χρονο,παει οντως στα 25.

τα 15 τα δινουν σε ολους,οποιος ενδιαφερεται ας τους παρει τηλεφωνο(την fox price οχι την wind)

δινουν τα 120 λεπτα και το 1gb μαζι οχι το ενα απο τα δυο(Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα)

επειδη εχω ενα νουμερο f2g τους το εδωσα να μου βαζουν εκει καθε μηνα τα 120 λεπτα και μαζι με τα συμβολαια μου εστειλαν μια καρτα sim για το 1gb το μηνα.

 

 

μολις με πηραν τηλεφωνο απο την hol,μετα απο εντονο διαλογο παραπονα για την συμπεριφορα και την προσφορα σε 10 ετων πελατη.μου εκαναν προσφορα απεριοριστα σταθερα +240 προς κινητα με 17,4 ευρω.ειπα της κοπελας πως οταν μιλουαμε πριν μερες τους ειπα πως αν κανω φορητοτητα δεν την ακυρωνω με τιποτα και αυτο θα κανω ακομη και 10 ευρω προσφορα να μου κανουν,εκει κλεισαμε.

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Επισης σου δεινει η 120'στο κινητο f2g ή 1gb Internet σε ξεχωριστη καρτα. όχι και τα δυο.

 

δινουν τα 120 λεπτα και το 1gb μαζι οχι το ενα απο τα δυο(Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 1GB Mobile Broadband κάθε μήνα)

επειδη εχω ενα νουμερο f2g τους το εδωσα να μου βαζουν εκει καθε μηνα τα 120 λεπτα και μαζι με τα συμβολαια μου εστειλαν μια καρτα sim για το 1gb το μηνα.

 

Λοιπόν, είναι πολύ σημαντικό να ξεκαθαριστεί αυτό γιατί είμαι έτοιμος να κάνω επίσημη καταγγελία στη wind με κοινοποίηση στην εεττ. Τι ισχύει; Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της wind (ή συνεργαζόμενης εταιρίας) και με ενημέρωσαν πως είναι Ή το ένα Ή το άλλο, ενώ στην ιστοσελίδα τους γράφει ξεκάθαρα ΚΑΙ τα 2. Περιμένω τηλέφωνο αυτή τη στιγμή από τη wind και θα σας ενημέρωσω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είναι πολύ σημαντικό να ξεκαθαριστεί αυτό γιατί είμαι έτοιμος να κάνω επίσημη καταγγελία στη wind με κοινοποίηση στην εεττ. Τι ισχύει; Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της wind (ή συνεργαζόμενης εταιρίας) και με ενημέρωσαν πως είναι Ή το ένα Ή το άλλο, ενώ στην ιστοσελίδα τους γράφει ξεκάθαρα ΚΑΙ τα 2. Περιμένω τηλέφωνο αυτή τη στιγμή από τη wind και θα σας ενημέρωσω.

 

Στη σελιδα τους , αν εισαι λιγο προσεχτικος και διαβασεις τα ψηλα γραμματα εκει που λεει διευκρινισεις θα δεις ότι λεει 'Η . Δεν τα δεινει και τα δυο μαζι.

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/statheri-internet-me-f2g/

 

Εγω όταν εκανα τη συνδεση στα PUBLIC, ειχα διαβασει αυτά που γραφει, και ειχα διαβασει και το πεδιο "Ψηφιακές Υπηρεσίες Αλληλεγγύης " μιας και δικαιούμουν ψηφιακη αλληλεγγυη, και μονο σε αυτή την περιπτωση ελεγε ότι τα δεινει και τα δυο μαζι.

Όταν ειπα στην κοπελα στα PUBLIC , ποτε θα παρω την καρτα με τα mb , μου λεει "δεν μπορεις να τα παρεις και τα δυο, ένα από τα δυο θα παρεις".

Ευτυχως ειχα τυπωσει τη σελιδα και την εβγαλα και της την εδειξα. και μου λεει "δικιο εχεις , τα δεινει και τα δυο. Απλα , μιας και στα κανονικα συμβολαια δεινει ένα απο τα δυο, νομιζα ότι το ιδιο γινετε και στην ψηφιακη".

 

Τωρα αν σε καποιες περιπτώσεις, όπως σε αυτή του dim74 , τα δεινουν και τα δυο, είναι άλλο θεμα, μιας και εκει εμπλέκετε εξωτερικος συνεργάτης, και σε αυτή την περιπτωση μπορει να τα δεινουν και τα δυο, ως προσφορα στο συγκεκριμενο συνεργατη.

Επισης πριν κανω το συμβολαιο στα PUBLIC, ειχα ρωτησει και σε κατάστημα wind και μου ειχαν πει ότι ένα από τα δυο περνεις.

Αυτά από μενα.

Edited by orestis28
Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα τους , αν εισαι λιγο προσεχτικος και διαβασεις τα ψηλα γραμματα εκει που λεει διευκρινισεις θα δεις ότι λεει 'Η . Δεν τα δεινει και τα δυο μαζι.

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/statheri-internet-me-f2g/

 

Εγω όταν εκανα τη συνδεση στα PUBLIC, ειχα διαβασει αυτά που γραφει, και ειχα διαβασει και το πεδιο "Ψηφιακές Υπηρεσίες Αλληλεγγύης " μιας και δικαιούμουν ψηφιακη αλληλεγγυη, και μονο σε αυτή την περιπτωση ελεγε ότι τα δεινει και τα δυο μαζι.

Όταν ειπα στην κοπελα στα PUBLIC , ποτε θα παρω την καρτα με τα mb , μου λεει "δεν μπορεις να τα παρεις και τα δυο, ένα από τα δυο θα παρεις".

Ευτυχως ειχα τυπωσει τη σελιδα και την εβγαλα και της την εδειξα. και μου λεει "δικιο εχεις , τα δεινει και τα δυο. Απλα , μιας και στα κανονικα συμβολαια δεινει ένα απο τα δυο, νομιζα ότι το ιδιο γινετε και στην ψηφιακη".

 

Τωρα αν σε καποιες περιπτώσεις, όπως σε αυτή του dim74 , τα δεινουν και τα δυο, είναι άλλο θεμα, μιας και εκει εμπλέκετε εξωτερικος συνεργάτης, και σε αυτή την περιπτωση μπορει να τα δεινουν και τα δυο, ως προσφορα στο συγκεκριμενο συνεργατη.

Επισης πριν κανω το συμβολαιο στα PUBLIC, ειχα ρωτησει και σε κατάστημα wind και μου ειχαν πει ότι ένα από τα δυο περνεις.

Αυτά από μενα.

 

Στην αρχική σελίδα του double play (http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/) λέει ΚΑΙ ξεκάθαρα, ούτε ψιλά γράμματα ούτε τίποτα. Μόλις μίλησα με εκπρόσωπο της wind και μου είπε πως ισχύει το ΚΑΙ. Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου όπως και να χει. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...