Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει κοπεί το τηλέφωνο λόγω μη πληρωμής.

Γνωρίζετε αν θα με χρεώνει η εταιρεία με πάγιο για όσο θα είναι κομμένο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου έχει κοπεί το τηλέφωνο λόγω μη πληρωμής.

Γνωρίζετε αν θα με χρεώνει η εταιρεία με πάγιο για όσο θα είναι κομμένο?

 

Και βέβαια σε χρεωνει

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κοπεί το τηλέφωνο λόγω μη πληρωμής.

Γνωρίζετε αν θα με χρεώνει η εταιρεία με πάγιο για όσο θα είναι κομμένο?

 

καλά θα ήταν να μην, αλλά ναι σε χρεώνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σιγά που δεν θα σε χρέωνε.. Τι την πέρασες την HOL; Φιλανθρωπικό ίδρυμα; Λεφτά θέλει να βγάλει.

 

Όχι ότι αυτό δικαιολογεί τα πάντα βέβαια. Για να μην παρεξηγούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταρχάς συγνώμη αν το θέμα είναι σε λάθος μέρος αλλά δεν βρήκα καλύτερο.

 

Πήραν από την Vodafone για μια προσφορά που μαρεσει.

Τώρα είμαι σε wind και έχω απογοητευτεί και λέω να αλλάξω.

Η ταχύτητα είναι 24ρα κλασικά. Το θέμα είναι, πόσο download θα πιάνω κανονικά;

Γιατί με την wind στο speedtest το καλύτερο που έχω πιάσει είναι 5mbps.

Και έχει και το πιο τραγικό router που έχω συναντήσει πότε!

 

Η hol είναι αξιόπιστη σε αυτόν τον τομέα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκεφτομαι να φυγω απο ΟΤΕ για HOL ή καπου αλλου.

Αν αυτη τη στιγμη εκανα καποιο προγραμμα DP στη HOL τι τηλεφωνια θα μου παρειχε,

voip ή pots;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να φυγω απο ΟΤΕ για HOL ή καπου αλλου.

Αν αυτη τη στιγμη εκανα καποιο προγραμμα DP στη HOL τι τηλεφωνια θα μου παρειχε,

voip ή pots;

Ευχαριστω.

 

Είναι ανάλογα την περιοχή αλλά συνήθως δίνουν pots. Και για προγράμματα με παραπάνω γραμμές τηλεφώνου, η πρώτη pots και οι υπόλοιπες voip.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αιφνιδιαστικό outsourcing ΟΛΟΥ του customer care της HOL ανακοινώθηκε στα μέσα σήμερα (πως και δεν το διαβάζουμε εδώ....)

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1928524

http://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1166863/hol-se-exoteriko-synergath-oi-drasthriothtes-cust.html

http://www.newmoney.gr/article/33460/outsourcing-se-300-ergazomenoys-apo-tin-hol

 

και η άποψη των εκπροσώπων των εργαζομένων (...ή, το γιατί δεν το διαβάσαμε εδώ...)

http://protovoulia-genova-intracom.blogspot.gr/2013/12/hol.html

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Μαύρο στην HOL. Παράλογα ακριβή εταιρεία με πλήρη αδιαφορία για εργαζόμενους και πελάτες. Μοναδικό ενδιαφέρον της το αλόγιστο κέρδος εις βάρος όσων συναλλάσονται μαζί της.
Link to comment
Share on other sites

αιφνιδιαστικό outsourcing ΟΛΟΥ του customer care της HOL ανακοινώθηκε στα μέσα σήμερα (πως και δεν το διαβάζουμε εδώ....)

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1928524

http://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/1166863/hol-se-exoteriko-synergath-oi-drasthriothtes-cust.html

http://www.newmoney.gr/article/33460/outsourcing-se-300-ergazomenoys-apo-tin-hol

 

και η άποψη των εκπροσώπων των εργαζομένων (...ή, το γιατί δεν το διαβάσαμε εδώ...)

http://protovoulia-genova-intracom.blogspot.gr/2013/12/hol.html

 

Έχει βρωμίσει η αγορά με αυτό το νέο, πραγματικά απαράδεκτο ρε σεις, τόσος κόσμος να τραβιέται με outsourcing! Και καταστάσεις δουλείας εντελώς... :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρωμίσει η αγορά με αυτό το νέο, πραγματικά απαράδεκτο ρε σεις, τόσος κόσμος να τραβιέται με outsourcing! Και καταστάσεις δουλείας εντελώς... :(

 

κρίμα στους εργαζόμενους της hol . πλέον θα είναι μπαλάκι του τέννις όλοι οι εργαζόμενοι . αν όμως μείνει με τους μισούς συνδρομητές η hol τότε μπορεί αλλάξουν τα δεδομένα .

Link to comment
Share on other sites

η hol αντί να κάνει βήματα εμπρός με την κίνηση να απολύει και να ξαναπροσλμβάνει τους υπαλλήλους της πάει πίσω σαν εταιρεία . Μάλλον τους νοιάζει το βραχυπρόθεσμο κέρδος και όχι το μακροπρόθεσμο κέρδος στη hol
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Ξερει κανεις ποσο παιρνει η μεταφορα γραμμης με μετακομιση;

 

Εχει περασει ενας μηνας και μου λενε συνεχεια οτι δεν εχουν απαντηση απο τον ΟΤΕ!!!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Ξερει κανεις ποσο παιρνει η μεταφορα γραμμης με μετακομιση;

 

Εχει περασει ενας μηνας και μου λενε συνεχεια οτι δεν εχουν απαντηση απο τον ΟΤΕ!!!

 

η μεταφορα γραμμης ειναι σαν να περνας καινουργια γραμμη οποτε περιπου 30 ημερες. Για να σου λενε οτι δεν εχουν απαντηση σημαινει πως ο ΟΤΕ δεν εχει δωσει θυρα και ειναι λογω περιοχης. Περιμενεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια την Παρασκευη εκανα αιτηση για vdsl κ σημερα πηρα απο acs τον εξοπλισμο

Γυρνωντας στο σπιτι ειδα στο αυτοκολητο της acs οτι εχει ενδειξη επιστροφη παλαιου εξοπλισμου

Να ασχοληθω ή οχι ; Λετε να με χρεωσει η hol σε μελλοντικο λογαριασμο αν δεν το δωσω πισω;

Το παλαιο εξοπλισμο παντως τον εχω κ δεν τον εχω αγγιξει κιολας αλλα αμα ειναι να με χρεωσει η acs για να το επιστρεψω τοτε δεν λεει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την Παρασκευη εκανα αιτηση για vdsl κ σημερα πηρα απο acs τον εξοπλισμο

Γυρνωντας στο σπιτι ειδα στο αυτοκολητο της acs οτι εχει ενδειξη επιστροφη παλαιου εξοπλισμου

Να ασχοληθω ή οχι ; Λετε να με χρεωσει η hol σε μελλοντικο λογαριασμο αν δεν το δωσω πισω;

Το παλαιο εξοπλισμο παντως τον εχω κ δεν τον εχω αγγιξει κιολας αλλα αμα ειναι να με χρεωσει η acs για να το επιστρεψω τοτε δεν λεει....

 

Βέβαια και να ασχοληθείς γτ αν δεν το δώσεις πίσω θα το πληρώσεις κανα 80αρι ευρώ αυτό το άθλιο ρούτερ και η πραγματική του αξία του ρούτερ της hol δεν κάνει ούτε 5 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έφερα τεχνικό στο σπίτι να ελέγξει την ταχύτητα του ρούτερ γιατί είναι σαφώς χαμηλότερη από τη συμφωνημένη. Για 24mbps πιάνω γύρω στα 10-11. Ο λόγος, είπε ο τεχνικός, είναι γιατί απέχω 1,6χλμ από το κτίριο του ΟΤΕ, το οποίο είναι και το κέντρο. Σε ερώτησή μου αν έφευγα από τη χολ και πήγαινα ΟΤΕ πόση ταχύτητα θα έπιανα, μου απάντησε ακριβώς την ίδια. Παρακείμενο σπίτι όμως με σύνδεση ΟΤΕ πιάνει 15mbps. Επίσης μια μέρα που η χολ είχε γενικό μπλακ αουτ στην περιοχή, έβαλα ένα στικάκι cosmote και το ίντερνετ φυσούσε...και υποτίθεται ότι το στικάκι πιάνει ως 7,2mbps ενώ με adsl πιάνω 10-11 και σέρνεται! Αν και ανανεώσαμε το συμβόλαιο στη χολ αρχές του περασμένου μήνα και πήραμε και μια ικανοποιητική έκπτωση, σκέφτομαι να μεταφέρουμε τη γραμμή στον ΟΤΕ μόνο και μόνο για την ταχύτητα (δεν συζητώ ότι από θέμα τιμής πακέτου με συμφέρει να παραμείνω στη χολ) αλλά με προβληματίζει και η απάντηση του τεχνικού ότι θα πιάνω την ίδια ακριβώς ταχύτητα γιατί για όλους το κέντρο είναι ένα, το κτίριο του ΟΤΕ. Ισχύει όμως;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτό που σου ειπε ισχυει. Η adsl εξαρταται άμεσα απο την αποσταση απο το κεντρο πο εχει καθε χρηστης και απο την ποιοτητα του χαλκου της γραμμης. Γενικα οπου και να πας οι διαφορες που μπορεις να δεις ειναι της ταξεως του ~1Mbps.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτό που σου ειπε ισχυει. Η adsl εξαρταται άμεσα απο την αποσταση απο το κεντρο πο εχει καθε χρηστης και απο την ποιοτητα του χαλκου της γραμμης. Γενικα οπου και να πας οι διαφορες που μπορεις να δεις ειναι της ταξεως του ~1Mbps.

 

Και πως εξηγούνται τα 15mbps;

Link to comment
Share on other sites

Και πως εξηγούνται τα 15mbps;

 

 

Αφου φιλε μενει σε αλλο σπιτι, προφανως και η ποιοτητα χαλκου στο δικο του σπιτι ειναι πολυ καλυτερη απο τη δικη σου γι αυτο κλειδωνει στα 15mbit. Και πιστευεις μια διαφορα 300-400kb στα torrents αξιζει να πληρωνεις κανενα 15€ το μηνα παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έφερα τεχνικό στο σπίτι να ελέγξει την ταχύτητα του ρούτερ γιατί είναι σαφώς χαμηλότερη από τη συμφωνημένη. Για 24mbps πιάνω γύρω στα 10-11. Ο λόγος, είπε ο τεχνικός, είναι γιατί απέχω 1,6χλμ από το κτίριο του ΟΤΕ, το οποίο είναι και το κέντρο. Σε ερώτησή μου αν έφευγα από τη χολ και πήγαινα ΟΤΕ πόση ταχύτητα θα έπιανα, μου απάντησε ακριβώς την ίδια. Παρακείμενο σπίτι όμως με σύνδεση ΟΤΕ πιάνει 15mbps. Επίσης μια μέρα που η χολ είχε γενικό μπλακ αουτ στην περιοχή, έβαλα ένα στικάκι cosmote και το ίντερνετ φυσούσε...και υποτίθεται ότι το στικάκι πιάνει ως 7,2mbps ενώ με adsl πιάνω 10-11 και σέρνεται! Αν και ανανεώσαμε το συμβόλαιο στη χολ αρχές του περασμένου μήνα και πήραμε και μια ικανοποιητική έκπτωση, σκέφτομαι να μεταφέρουμε τη γραμμή στον ΟΤΕ μόνο και μόνο για την ταχύτητα (δεν συζητώ ότι από θέμα τιμής πακέτου με συμφέρει να παραμείνω στη χολ) αλλά με προβληματίζει και η απάντηση του τεχνικού ότι θα πιάνω την ίδια ακριβώς ταχύτητα γιατί για όλους το κέντρο είναι ένα, το κτίριο του ΟΤΕ. Ισχύει όμως;

 

Δοκίμασε κι ένα άλλο ρούτερ ειδικά αν σε παίρνει (αν δεν έχεις κανένα voip δηλαδή) αλλά και αλλιώς έτσι για να δεις αν σου κάνει διαφορά στο ίντερνετ που σέρνεται. Εγώ πάντως που έχω μόνιμα "κίνηση" στο δίκτυο, ακόμη κι αν έριχνα τις συνδέσεις στις 80 ταυτόχρονες, το σερφάρισμά μου σερνόταν και όλα αυτά με Netfaster IAD 2. Τώρα το έκανα γέφυρα με ενα fritz και χρησιμοποιώ έτσι το Netfaster σαν modem αλλά το routing γίνεται όλο στο fritz και το δίκτυο απλά πετάει. Πρακτικά με αυτό το IAD 2 δεν είχα πρόσβαση σε web surfing εδώ και μήνες αφού ήταν τόσο εκνευριστικό που στο τέλος το παρατούσες. Τελευταία έκανε τα ίδια ακόμη και αφού έκοβα την κίνηση εντελώς. Το σερφάρισμα συνέχιζε να είναι απλά αφόρρητο. Το πρόβλημα δε διορθώθηκε ούτε μετά από επαναφορά στο ρούτερ. Δε ξέρω αν έχω ελαττωματικό IAD 2 αλλά μόνο με αυτό που περιγράφω παραπάνω έστρωσαν όλα. Μέχρι και οι περιστασιακές αποσυνδέσεις μειώθηκαν. Αυτή τη στιγμή είμαι συνδεμένος από 12/01 σερί ενώ είχα 4 αποσυνδέσεις τη μέρα. Τόσο πολύ καλύτερα δουλεύει το IAD 2 χωρίς το routing φορτωμένο πάνω του. Μετά από αυτά το θεωρώ πολύ κακό ρούτερ κι ας πίνουν κάποιοι νερό στο όνομά του.

Link to comment
Share on other sites

Μενω Ηγουμενιτσα,εχω 24αρα γραμμη,βεβαια εχω περιπου 11-12,ξερω οτι οφειλεται σε πολλους λογους.Η ερωτηση μου ειναι αν με αλλαγη μοντεμ θα δω βελτιωση.
Link to comment
Share on other sites

Μενω Ηγουμενιτσα,εχω 24αρα γραμμη,βεβαια εχω περιπου 11-12,ξερω οτι οφειλεται σε πολλους λογους.Η ερωτηση μου ειναι αν με αλλαγη μοντεμ θα δω βελτιωση.

 

 

Σε αυτο που μπορεις να δεις αν αλλαξεις μοντεμ ειναι να εχεις πιο σταθερη γραμμη, λιγοτερες αποσυνδεσεις αν ειχες γενικα. Ενα μοντεμ δεν μπορει να αλλαξει την ποιοτητα της γραμμης σου μιας και αυτη εξαρταται απο το αστικο κεντρο της περιοχης σου, το καφαο αλλα και την ποιοτητα χαλκου που φθανει στο σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...