Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ ότι βλεπω σημερα εχω πολύ καλυτερο Internet, τουλάχιστον δεν αργουν να ανοιξουν οι σελιδες. Για να δουμε ποσο θα κρατησει. Από ταχυτητα βεβαια δεν παει πανω από 6.9

Οποτε τωρα , δεν μπορω να ζητησω και άλλο router.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν επιμένεις θα στο δώσουν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για μεταφορά από wind σε Hol και στην αίτηση ζήτησα διαφορετικό modem αοπ το zte. Πιστεύω να μου στείλουν κανένα άλλο:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν έχουν netfaster wlan3 για να σας δώσουν μπορείτε να βρείτε σε αγγελίες με 10 ευρώ περίπου, μένει και σε σας αν διακόψετε :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για μεταφορά από wind σε Hol και στην αίτηση ζήτησα διαφορετικό modem αοπ το zte. Πιστεύω να μου στείλουν κανένα άλλο:)

 

Μάλλον όχι όπως έκαναν και σε μένα. Αλλά αν πάρεις ένα τηλέφωνο και παραπονεθείς ευγενικά θα σου δώσουν αυτό που θες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν παντα να απαντησουν οτι δεν υπαρχει αποθεμα στις αποθηκες και απλα τελειωσει εκει για αυτους το ζητημα. Αυτοι γενικα σου προσφερουν τον εξοπλισμο που υπαρχει διαθεσιμος στην αποθηκη. Ειναι λιγο θεμα αυτος που σε εξυπηρετει να εχει τη διαθεση και να υπαρχει ταυτοχρονα και η δυνατοτητα να σε εξυπηρετησει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ρωτήσει, έχουν κομμάτια απλά δεν τα δίνουν εύκολα και τα κρατάνε για όσους έχουν voip τηλεφωνία. Οπότε λογικά θα στο δώσουν. Εγώ με το netfaster iad 2 κέρδισα 2 mbps συγχρονισμό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ρωτήσει, έχουν κομμάτια απλά δεν τα δίνουν εύκολα και τα κρατάνε για όσους έχουν voip τηλεφωνία. Οπότε λογικά θα στο δώσουν. Εγώ με το netfaster iad 2 κέρδισα 2 mbps συγχρονισμό.

 

Βαζεις και μια συσκευη επανω και εχεις και voip αν θες

Ειναι super το συγκεκριμενο, με τορρεντ να τρεχει τερμα, hol tv να παιζει,σελιδες να ανοιγουν και μιλας καμπανα σε εξωτερικο κιολας voip ουτε καν στο ενσωματωμενο.

To qos στο συγκεκριμενο αν το ρυθμισεις δουλευει τ ε λ ε ι α!!

Link to comment
Share on other sites

Για το 2 λες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά την περιπέτειά μου με την wind έκανα αίτηση στην HOL και μου έδωσαν ημερομηνία ενεργοποίησης στις 15/7. Κάπου στις 10.30 το πρωί χάθηκε το δίκτυο και το τηλέφωνο. Απο προηγούμενες εμπειρίες ήξερα πως έκαναν λίγο χρόνο για την νέα ενεργοποίηση. Όταν γύρισα το απόγευμα σπίτι δεν είχα λάβει ακόμα το μήνυμα οτι ενεργοποιήθηκα και βρήκα το τηλέφωνο νεκρό και το internet να συγχρονίζει στα 8Mbps χάλια δηλαδή. Εκεί με ζώσαν τα φίδια. Κατά τις 18.00 λαμβάνω το μήνυμα πως ενεργοποιήθηκα και να συνδέσω τον εξοπλισμό. Το τηλέφωνο συνέχισε να είναι νεκρό δεν είχε ήχο κλήσης ούτε μπορούσα να πάρω ή να με πάρουν και το internet απαράδεκτα αργό.

Την επόμενη μέρα κατα τις 10.30 πέρασα απο τα κεντρικά τους στην Κηφισίας, το σπίτι μου απέχει 200 μέτρα πιό πολύ ώρα θα μου έπερνε να πάρω απο το κινητό την τεχνική υπηρεσία, κι ένας υπάλληλος μου ζήτησε το νούμερο του τηλεφώνου και είδε πράγματι πως είχα ενεργοποιηθεί μου είπε κι ο ίδιος πως είναι χάλια η ταχύτητα μου κι έδωσε βλάβη. Με ρώτησε πότε θα είμαι στο σπίτι να με πάρει ένας τεχνικός τους του είπα σε μισή ώρα θα είμαι εκεί και μου είπε θα με πάρει. Γύρισα σπίτι και πράγματι σε μισή ώρα με πήρε τηλέφωνο με ρώτησε τα τυπικά και είπε πως θα το δώσουν βλάβη στον ΟΤΕ καθώς μάλλον κάτι έγινε κατα την μεταφορά. Σίγουρα του λέω κάτι έγινε στην μεταφορά καθώς πρίν όλα δουλεύαν ρολόι. Έμεινα στο σπίτι καθώς είχα μια δουλειά να τελειώσω στο internet. Κατα τις 11.30 κόπηκε η σύνδεση και κοίταξα στον ρούτερ είχαν σβήσει τα πράσινα λαμπάκια του internet και της dsl συνεπώς κάποιος είχε ξαναβγάλει τα καλώδια απο τον ΟΤΕ. Σε περίπου μισή ώρα άναψαν ξανά τα λαμπάκια. Δοκίμασα το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά και το internet συγχρόνιζε στις 15000 όπως συνήθως. Όλα ΟΚ λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν. Ποιο πρόγραμμα επέλεξες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λοιπόν. Ποιο πρόγραμμα επέλεξες;

 

Επέλεξα το ευέλικτο 300 για ένα χρόνο γιατί δεν χρησιμοποιώ πολύ το σταθερό.

Edited by amoust
Link to comment
Share on other sites

Πόσα πληρώνεις το μήνα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λέω να κάνω συμβόλαιο με τη Hol και να βάλω και το myTV. Αξίζει τα λεφτά του; Είστε ευχαριστημένοι γενικά με τη Hol;
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω συμβόλαιο με τη Hol και να βάλω και το myTV. Αξίζει τα λεφτά του; Είστε ευχαριστημένοι γενικά με τη Hol;

 

Σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονα από τη HOL, περιοχή Πειραιάς κέντρο. Δεν τερματίζει η γραμμή λόγω του cap που βάζει η HOL αλλά συνάμα δεν έχω καμία αποσύνδεση κλπ, με συνδεδεμένες 4 συσκευές σε wifi. Το HolTV αξίζει τα χρηματα του χωρίς να προσφέρει κάτι το φοβερό και αποκλειστικό, όμως σίγουρα έχει μπόλικο υλικό να δεις. Μην πας να το συγκρίνεις με nova ή Otetv γιατί η τιμή δεν είναι ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονα από τη HOL, περιοχή Πειραιάς κέντρο. Δεν τερματίζει η γραμμή λόγω του cap που βάζει η HOL αλλά συνάμα δεν έχω καμία αποσύνδεση κλπ, με συνδεδεμένες 4 συσκευές σε wifi. Το HolTV αξίζει τα χρηματα του χωρίς να προσφέρει κάτι το φοβερό και αποκλειστικό, όμως σίγουρα έχει μπόλικο υλικό να δεις. Μην πας να το συγκρίνεις με nova ή Otetv γιατί η τιμή δεν είναι ίδια.

 

το hol tv έχει καλό περιεχόμενο αρκεί να έχεις χρόνο να βλέπεις όλα αυτά που δείχνει αρκεί να έχεις καλή σύνδεση .

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω συμβόλαιο με τη Hol και να βάλω και το myTV. Αξίζει τα λεφτά του; Είστε ευχαριστημένοι γενικά με τη Hol;

 

Πλήρως ευχαριστημένος. Ένας γνωστός μου στην περιοχή βάζει και την τηλεόραση. Πλέον που έχει 4€ το μήνα αξίζει αρκετά πιστεύω.

 

Σε γενικές γραμμές δεν έχω παράπονα από τη HOL, περιοχή Πειραιάς κέντρο. Δεν τερματίζει η γραμμή λόγω του cap που βάζει η HOL αλλά συνάμα δεν έχω καμία αποσύνδεση κλπ, με συνδεδεμένες 4 συσκευές σε wifi. Το HolTV αξίζει τα χρηματα του χωρίς να προσφέρει κάτι το φοβερό και αποκλειστικό, όμως σίγουρα έχει μπόλικο υλικό να δεις. Μην πας να το συγκρίνεις με nova ή Otetv γιατί η τιμή δεν είναι ίδια.

 

Σε ποιο cap αναφέρεσαι; Ποιο ρούτερ έχεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το ZTE έχω αλλά δεν είναι θέμα ρουτερ. Η hol για λόγους σταθερότητας κλειδώνει τα μόντεμ σε συγκεκριμένα τιμές οπότε δύσκολα θα δεις ταχύτητες πάνω από 15mbit
Link to comment
Share on other sites

Το ZTE έχω αλλά δεν είναι θέμα ρουτερ. Η hol για λόγους σταθερότητας κλειδώνει τα μόντεμ σε συγκεκριμένα τιμές οπότε δύσκολα θα δεις ταχύτητες πάνω από 15mbit

 

Εγώ έχω το netfaster iad 2 και με Snr στο 6 μετά από αίτημα κλειδώνω στα 19604kbps. Με το zte κλείδωνα 2mbps χαμηλότερα οπότε σε πρώτη φάση άλλαξε ρούτερ.

 

 

Η hol κανει συνδιαστικη προσφορα με vodafone κινητη?

Οπως η wind πχ που δινει εκπτωση καθε μηνα

 

Στο πρόγραμμα που σου είπα στο άλλο θέμα κόβει 5 ευρώ το μήνα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις τελικά; Περιμένω τις εντυπώσεις σου για την TV.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις τελικά; Περιμένω τις εντυπώσεις σου για την TV.

 

Έκανα αίτηση περιμένω να συνδεθώ με τη hol και θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα προς το τέλος της άλλης εβδομάδας θα ενεργοποιηθεί η τηλεόραση στον γνωστό μου. Για το κομμωτήριό του θα είναι οκ με 2-3 fashion κανάλια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...