Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί τη χειρότερη στιγμή?

Λόγω γιορτών?

 

Μάλλον θα φύγω από την εταιρεία...

 

Γιατί όταν μπαίνεις σε πιλοτική λειτουργία δεν έχεις τηλέφωνο ή ίντερνετ (συμβαίνει συχνά) και τό μόνο που πρέπει να κάνεις είναι υπομονή (δύσκολο χωρίς τηλ τέτοιες μέρες)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά από ατελείωτες ώρες αναμονής μπορεί και 10 συνολικά (θεέ μου πόσα θα πληρώσω από το κινητό...), ανακαλύψαμε ότι ο λογαριασμός μου είναι ανενεργός!!!!!!

 

Να κανετε αυτο που εκανα εγω, περνω στο 13844 παταω το 1 και ξανα 1 για να συνδεθω με το τμημα πωλησεων (που συνδεετε αμεσα το πολυ 5 λεπτα) και τους ζητουσα να με καλεσουν στο κινητο επειδη δεν ειχα ''υπολυπο'' στο καρτοτηλεφωνο , και οταν με καλουσαν τους ελεγα το προβλημα μου ...(π.χ δεν εχω σταθερο) και με συνδεαν στο τεχνικο τμημα

χωρις να χρεώνομαι πανω απο 5 λεπτα ! ;):D

Link to comment
Share on other sites

και αν ειχε καλές τιμες ο οτε ΔΕΝ θα υπήρχε η εταιρία(HOL) ΕΔΩ και χρονια λογω μονοπωλίου τα πληρώναμε και τοτε ειχαμε προβληματα (12 μηνες για μια νεα τηλεφωνική συνδεση) παντα στης καινούριες υπηρεσίες δεν ειναι ολα τελεια !

 

ΕΦΑΠΑΞ ΤΕΛOΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΟΤΕ € 52,38

ADSL Πρόσβαση Τέλος Ενεργοποίησης € 41,64

ασύρματο modem ISDN SAGEM FAST 1540WG +65€

Παγιο isdn € 18,921

αριθμος msn € 0,87

conn-x 24576/ 1024 Kbps με OnDSL Home Αορίστου 29,9€/μηνα

ADSL 24576/1024 προσβαση € 18,12

Μηνιαίο τέλος συντήρησης τηλεφωνικής συσκευής 1,19 €

φραγη κλησεων € 3,69

Τριμερη επικοινωνια € 1,39

Aπεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις € 16

+αναλυτικός λογαριασμος

--------------------------------------------------------

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ 159€ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗΝΑ 90,17 € + βαλε

 

γι'αυτο όποιος θελει δίνει 100€ το μηνα για να ειναι ολα τέλεια και ρόδινα , εγω προτιμώ να δωσω 65% λιγοτερα και ας ταλαιπωρηθώ λιγο !

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !

 

 

 

Γνωριζεις βεβαια οτι τα νουμερα αυτα ειναι τελειως ακυρα ετσι????

 

Επισης σχεδον ολοι εχουμε ηδη ΟΤΕ, οποτε το τελος ενεργοποιησης μαλλον εφαρμοζεται σε πολυ λιγες περιπτωσεις.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις βεβαια οτι τα νουμερα αυτα ειναι τελειως ακυρα ετσι????

 

Επισης σχεδον ολοι εχουμε ηδη ΟΤΕ, οποτε το τελος ενεργοποιησης μαλλον εφαρμοζεται σε πολυ λιγες περιπτωσεις.

 

για πες ποια ειναι τα ακυρα (εκτος το ADSL 24576/1024 προσβαση € 18,12 ) που δεν ξερω αν οντος το πληρωνεις και εκτος της προσφορας που δωρεαν μοντεμ.

 

περιμενω τα ΑΚΥΡΑ (για νε μην λεμε οτι μας κατέβει) , ακου ειναι ακυρα !:mad::X

Δεν θα λες ενα "ολα ειναι ακυρα'' αλλα χωρις να πεις ποια !

ΑΛΛΑ μαλλον ,απλα θες να γραφεις ποστ οτι δεν ισχυει ,(ασχετα με το τι όντως ισχυει) !

Link to comment
Share on other sites

για πες ποια ειναι τα ακυρα (εκτος το ADSL 24576/1024 προσβαση € 18,12 ) που δεν ξερω αν οντος το πληρωνεις και εκτος της προσφορας που δωρεαν μοντεμ.

 

Aυτό πάντως είναι όντως λίγο "άκυρο". Και έχω την εντύπωση πως σε όλα τα conn-x είτε πάρεις modem είτε όχι δεν υπάρχει "τέλος πρόσβασης".:O

 

Επίσης το "μηνιαίο τέλος συντήρησης τηλ. συσκευής" είναι προαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

όντως το "μηνιαίο τέλος συντήρησης τηλ. συσκευής" είναι προαιρετικό αλλα στο χρεωνουν χωρις ενημέρωση και χωρις να ειναι κατι έστω χρήσιμο-λειτουργικο.

 

EΓΩ παντως δεν εχω(ουτε ειχα) προβλημα εκτος της πρωτες 2 μερες με την σταθερη τηλεφωνια (ειχα isdn με msn) 3 αριθμους οπου υπολειτουργουσε !

 

αλλα μια γνωστή (χωρις να παρει κανένα τηλέφωνο για να το συντομεύσουν ) ενω εκανε αίτηση σε ανενεργό βροχο της το ενεργοποίησαν σε περίπου ενα μηνα αλλα ΔΕΝ της κανανε "μεικτονομιση" και εστειλε το παρακάτω εμαιλ σημερα:

Να κλείσει το Ticket γιατι εχουν περάσει 21 μερες ,απο της 13-12-07 ,για να μην βαλω απο της 10/12/07 που παραδόθηκε πιλοτικά και παμε στης 24 μέρες (ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ)

για μια αποστολή τεχνικού (τοσο δύσκολο πραγμα) 20 ολόκληρες μερες για μια σύνδεση 10 ολοκλήρων λεπτων !

 

ΕΙΣΤΕ απαράδεχτη !!!!!!!!!

ΔΕΝ ενδιαφέρεστε για τους πελάτες !

ΔΕΝ υπαρχή ΚΑΝΕΝΑΣ υπεύθυνος για να ολοκληρώνει τα προβλήματα

ΔΕΝ υπαρχή ενα τμημα ΜΟΝΟ για τα προβληματα της σταθερης τηλεφωνίας , παρα μονο το γενικο τεχνικο τμημα που πρεπει να τηλεφωνείς απο το κινητό με αναμονή ΠΑΝΩ απο 30 ΛΕΠΤΑ

ΔΕΝ υπαρχή οργάνωση ακόμα και να αφήσουμε ηχητικό μήνυμα (μετα απο 13 μερες ) θα καλέσετε [ΑΚΟΥ 13 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ -ΚΛΗΣΗ]

ΔΕΝ θα λάβεις ΠΟΤΕ μια επίσημη απάντηση παρα μονο "φταίνε τα καλωδια" ο οτε και ....οι εξωγήινοι (το μονο που δεν λετε) και θα δοθεί στο αρμόδιο τμημα και βλέπουμε...

ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΒΙΤΡΙΝΑ , όντως οικονομικά με πολλα mb (24)

αλλα και πισω απο dslam (οτε) να μένεις δεν προκεται να τα πιασεις !!!! [αν εισαι μακρια φταιει ο οτε και τα καλωδια][αν εισαι απο πισω στείλε ενα τεστ για να δουμε, τι μπορει να φταιει...ο καιρος..η κινηση στους δρομους...τα εργα μετρο....ή η θεια απέναντι που βαζει το βραδυ πλυντηριο....$%#% ?? ] (αν πιστευετε οτι τα πιάνεις οταν εισαι πισω απο dslam ΠΑΡΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ στο 6945ΧΧΧΧΧ)

 

αν υπαρχει καθυστέρηση απενεργοποιήσεις η κοστος θα γινει και ανάλογη αναφορα στην ΕΕΤΤ , συνήγορο ,ΙΝΚΑ , νεο ΙΝΚΑ κ.τ.λ

 

ευχαριστώ και λυπαμε για των χρόνο που εχασα !

 

Υ.Γ. οπως αν εχω γράψει εστω και ενα ψεμα-λαθος παρτε μου να με πειτε ποιο ειναι στο 6945ΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα από τα γραφεία τους και έκανα αίτηση διακοπής (μετά από 5 έτη συνδρομητής μέσω ΑΡΥΣ στα 2Μbit),αφού δεν υπήρχε περίπτωση τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι να με βάλουν στο δίκτυο τους.:ninja:

 

Οπως το έψαξα από τον ΟΤΕ ,δεν υπάρχουν αλλοι πελάτες στην περιοχή να τους συμφέρει (τοσο την HOL όσο και τον ΟΤΕ για την υποστήριξη) να κατασκευαστεί βρογχος shared LLU (άσχετα αν επισημα καλύπτομαι από το δίκτυο της HOL)... και φυσικά αυτό δεν μου το έλεγαν από την HOL,απλά ισχυριζόντουσαν ότι ο ΟΤΕ τους ακύρωνε την αίτηση με διάφορες δικαιολογίες:X.....

 

Αυριο πάω για conxx για 6 μήνες ώσπου να σκεφτώ τι θα κάνω .....και λογικά θα με συνδέσουν αμέσως,γιατί αν δεν κάνει διακοπή η HOL,τους μπλοκαρει ο ΟΤΕ απο το AΡΥΣ με το χαρτί της διακοπής που έχω (πόσο μάλλον που παω και Οtenet):O

 

Η κατάσταση που επικρατεί στη ΗΟL,είναι για κλάματα.Τα συστήματά τους είναι ανημέρωτα,και ενημερώνονται ακόμα και για λογ/μούς κάθε 40 μέρες.-Για να βρω αν χρωστώ τίποτε,έγινε ολόκληρη φασαρία,έψαξα ο ίδιος από στίβες εγραφων αλλά ευτυχώς λόγω σπανιου ονόματος μου και 2 μηνών απορίες,ήταν σχετικά λίγη η ταλαιπωρία .

 

Οι περισσότεροι υπάλληλοι που μ'εξυπηρέτησαν εκτός από εμφανεί σημάδια ασχετοσύνης περί των γνωστών προβλημάτων,παρά το φιλότιμό τους να βρεθεί λύση ,δεν μπορούν να βοηθήσουν σημαντικά ούτε απο κοντά....χώρια ότι οι περισσότεροι που μιλάμε,παραιτούνται στο 6μηνο ,δεν ξέρει κανείς ποιός έχει υπογράψει την αποδοχή της καθε αίτησης,χώρια ότι πολλοί από τους υπαλλήλους τους παίρνουν με συμβάσεις ευκαιριακές κλπ .:X

 

Επίσης προιστάμενο δεν σ'αφήνουν εύκολα να δείς ,και κρίμα τα συστήματα ασφαλείας και εμφάνιση οργάνωσης που δείχνουν ότι έχουν (και επιβεβαιώνουν "ότι λάμπει δεν είναι χρυσός" :cry:)

Link to comment
Share on other sites

για πες ποια ειναι τα ακυρα (εκτος το ADSL 24576/1024 προσβαση € 18,12 ) που δεν ξερω αν οντος το πληρωνεις και εκτος της προσφορας που δωρεαν μοντεμ.

 

περιμενω τα ΑΚΥΡΑ (για νε μην λεμε οτι μας κατέβει) , ακου ειναι ακυρα !:mad::X

Δεν θα λες ενα "ολα ειναι ακυρα'' αλλα χωρις να πεις ποια !

ΑΛΛΑ μαλλον ,απλα θες να γραφεις ποστ οτι δεν ισχυει ,(ασχετα με το τι όντως ισχυει) !

 

Με προλαβαν αλλοι λιγο πιο πανω :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ok αντι 90,17 € - 18,12 € = 72,05 € και γιατι να δωσω 70 € ενω μπορω να το εχω πολυ ποιο οικονομικά!

Πάντα καθε νεο προϊόν η υπηρεσία εχει και της δυσλειτουργίες !

Εδω , εμενα ο ιδιος ο οτε έκανε 2 μηνες (πριν ενα χρόνο)για να ολοκλήρωση την ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ φορητοτητα (λογω μετακομίσεις) σε διαφορετικό κέντρο (απο Νεαπολη στην Σταυρουπολη) !

ΚΑΙ μετα απο πολλα τηλεφωνά και καταγγελία μου αφαίρεσαν ενα παγιο πριν 2-3 μηνες (για ιστορία που εχει ενα χρόνο) !!

ΚΑΙ η forthnet (ιδιωτική) εκτος οτι ''πάγωσε'' προπληρωμένο ετήσιο συμβόλαιο, ουτε με χρέωσε μεταφορά και μου ''χάρισε'' και 4 μηνες δωρεαν! με λιγα τηλεφωνα !!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι έχετε πρόβλημα καλύτερα να πάτε εκεί.

 

Τα παιδιά που δεν είναι στο τηλέφωνο αλλά τους βρίσκεις εκεί στο γραφείο είναι εξυπηρετικά και με γνώσεις!

 

Από το να περιμένετε ατελείωτες ώρες στο τηλέφωνο είναι καλύτερα. Που δεν φεύγεις αν δε στο φτιάξουν!:D

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Το κάναμε ολόκληρο θέμα για τα 100€ και αν είναι λιγότερα ή περισσότερα.Το μόνο σίγουρο είναι πως ο ΟΤΕ στοιχίζει σαφώς περισσότερα από ΟΛΟΥΣ και προσφέρει σαφώς λιγότερα από ΟΛΟΥΣ (εκτός της υποστήριξης πελατών που αλίμονο αν δεν είχε και αυτή με τόσους δημ.υπαλλήλους που έχει).Και σαφώς έναν καταναλωτή ενδιαφέρει πρωτίστως η τσέπη του.Όχι το που θα το βρει φτηνότερα (καθώς υπάρχουν και φτηνότεροι από την HOL) αλλά το πως θα πάρει το μέγιστο δυνατό σε υπηρεσίες με την ελάχιστη δυνατή τιμή.Σε αυτό το θέμα ο ΟΤΕ απλά μας κοροϊδεύει τόσα χρόνια.Δεν με ενδιαφέρει το γιατί.Το αποτέλεσμα με ενδιαφέρει.Και φυσικά θα τιμήσω κάθε εναλλακτικό που προσπαθεί να αλλάξει τα πράγματα μέσω του ανταγωνισμού ακόμα και αν χρειαστεί να ταλαιπωρηθώ.Και φαντάζομαι δεν πρέπει να υπάρχουν πολλοί που έχουν ταλαιπωρηθεί περισσότερο από μένα..μόλις χτες φτιάχτηκε εξ΄ολοκλήρου το πρόβλημα που είχα από τότε που και καλά ενεργοποιήθηκε το double play.Η ποιότητα φωνής είναι εφάμιλλη του ΟΤΕ,το internet πετάει (όπως και όταν ήμουν μέσω ΑΡΥΣ,γι αυτό και συνέχισα με την HOL γιατί είχα μάθει ότι το dslam της περιοχής είναι στο 50% μόλις).Άρα λοιπόν για ποιον λόγο να προτείνω σε κάποιον να γυρίσει στον ΟΤΕ όταν αποδεδειγμένα ο ίδιος μου βάζει εμπόδια για να με αναγκάσει να γυρίσω σε αυτόν με το έτσι θέλω;

 

Υ.Γ. +1 σε αυτό που λέει η ntinouli όπως επίσης και η καταγγελία στην ΕΕΤΤ ασχέτως ποιος φταίει βοηθάει τα μέγιστα στην πιο γρήγορη διεκπεραίωση του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εισαστε ευχαριστημενοι απο την εταιρια αυτη???

Σκεφτομαι να φυγω απο τον οτε....

Κοίτα...

Πιστεύω ότι για τους περισσότερους είναι μια ταλαιπωρία να φύγουν από τον ΟΤΕ όπως ήταν και για μένα. Με διαφορετικούς, χαζούς ή μη λόγους.

 

Η ΗΟL συνδέει κάπως το ίντερνετ με την τηλεφωνία που δεν ξέρω να στο εξηγήσω ακριβώς εγώ, άλλοι ξέρουν καλύτερα εδώ μέσα. Που σημαίνει ότι αν δεν έχεις ιντερνετ δεν έχεις και τηλέφωνο, κάπως έτσι. Το οποίο άλλες εταιρείες δεν το έχουν.

 

Για μένα καλύτερα να βρεις μια εταιρεία που έχει πιο κοντινό σημείο σε σένα και να οπλιστείς με υπομονή και να μην κάνεις την αλλαγή 1 μήνα πριν τις γιορτές όπως βλακωδώς έκανα εγώ.

 

Σκέψου και ψάξε! :)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παω για τρεις μηνες με doubleplay μπορω να πω πως ειμαι υπερευχαριστημενος απο τηλεφωνια με πολυ μικρα προβληματακια μονο στο internet τα οποια μου τα διορθωσαν αμεσως Το θεμα βεβαια ειναι το αν θα δουμε κι εμεις καμια βελτιωση ακομα στις τιμες γιατι ο οτε με τα 29,90 τα 24mb το μηνα φυσικα και τους χτυπαει ολους και ποιος ξερει τι θα γινει οταν θα ανακοινωσει και επησιμα τα νεα του προγραμματα all in one Εκει ισως ολοι να πουμε ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ με ολους τους ενναλακτικους provider
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παω για τρεις μηνες με doubleplay μπορω να πω πως ειμαι υπερευχαριστημενος απο τηλεφωνια με πολυ μικρα προβληματακια μονο στο internet τα οποια μου τα διορθωσαν αμεσως Το θεμα βεβαια ειναι το αν θα δουμε κι εμεις καμια βελτιωση ακομα στις τιμες γιατι ο οτε με τα 29,90 τα 24mb το μηνα φυσικα και τους χτυπαει ολους και ποιος ξερει τι θα γινει οταν θα ανακοινωσει και επησιμα τα νεα του προγραμματα all in one Εκει ισως ολοι να πουμε ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ με ολους τους ενναλακτικους provider

 

Μην ανησυχείς!

Δε πρόκειται να μείνουν εκτός συναγωνισμού...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παω για τρεις μηνες με doubleplay μπορω να πω πως ειμαι υπερευχαριστημενος απο τηλεφωνια με πολυ μικρα προβληματακια μονο στο internet τα οποια μου τα διορθωσαν αμεσως Το θεμα βεβαια ειναι το αν θα δουμε κι εμεις καμια βελτιωση ακομα στις τιμες γιατι ο οτε με τα 29,90 τα 24mb το μηνα φυσικα και τους χτυπαει ολους και ποιος ξερει τι θα γινει οταν θα ανακοινωσει και επησιμα τα νεα του προγραμματα all in one Εκει ισως ολοι να πουμε ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ με ολους τους ενναλακτικους provider

 

Στις τιμές να είσαι σίγουρος πως θα ξεπερνάνε κάθε προσφορά του ΟΤΕ,για την ποιότητα των υπηρεσιών δεν ξέρω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...ας πω και εγω την...εμπειρια μου...

 

αιτηση για ΗΟl DOUBLE PLAY UNLIMITED στις 11/12

 

χθες 7/1 αφου δεν ειχα ακουσει τιποτα απο αυτους πηρα τηλεφωνο να δω τι συμβαινει....

 

μου λενε οτι ο οτε απεριψε την αιτηση μεταφορας γιατι υπηρχαν λανθασμενα στοιχεια και η αιτηση εχει παγωσει...τους κανω"γιατι δε με ενημερωσατε για αυτο"μου απανταει ο υπευθηνος"ΑΑΑ δεν σας ηρθε email??"του κανω "οχι"μου απανταει"μα ειστε σιγουρος???τσεκαρατε τα spam email σας κλπ κλπ??"του κανω "καθημερινα και δεν ειδα τιποτα"...."αααα"μου κανει"τοτε καποιο προβλημα θα υπηρξε με το mail server μας και δε θα το πηρατε..."και του κανω"μα καλα...τηλεφωνο δεν εχετε???"μου κανει"σας ζηταμε συγνωμη...θα κανουμε μια επαναληψη της αιτησης μα τα σωστα στοιχεια και ολα οκ"

 

ε καπου εκει την ακυρωσα την αιτηση

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους μετα απο πολυ κοπο το double play επαιξε...ολη η ταλαιπωρια απο τις 14 του προηγουμενου μηνα-χωρις τηλεφωνο και internet- ηταν γιατι μου ειχαν λαθος μοντεμ,δηλαδη αντι για isdn ειχαν στειλει pstn (παρα τις συνεχεις ερωτησεις μου για το αν ειναι σωστο το μοντεμ) ....Τελος παντων προς το παρον ολα καλα...

Αυτο που ψαχνω τωρα,ειναι πως γινεται οταν μιλαω στη 210χχχχχχ γραμμη μου,και καποιος με παιρνει σε αυτη ,να μην χτυπαει η 213χχχχχ γραμμη μου αλλα να δειχνει κατειλημενη.

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ψαχνω τωρα,ειναι πως γινεται οταν μιλαω στη 210χχχχχχ γραμμη μου,και καποιος με παιρνει σε αυτη ,να μην χτυπαει η 213χχχχχ γραμμη μου αλλα να δειχνει κατειλημενη.

 

Λογικό δεν είναι αν σε παίρνει κάποιος και μιλάς σε αυτή τη γραμμή να δείχνει κατηλειμμένη?:confused:

 

Αν σε καλούσε στη 213 μάλλον θα χτυπούσε...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι αν σε παίρνει κάποιος και μιλάς σε αυτή τη γραμμή να δείχνει κατηλειμμένη?:confused:

 

Αν σε καλούσε στη 213 μάλλον θα χτυπούσε...

 

ναι λογικο ειναι μαλλον δεν καταλαβες τι γραφω.

Μιλαω με εσενα πχ στη 210χχχχ και καποιος αλλος με καλει στο210χχχχ,αντι να δειχνει οτι μιλαει χτυπαει στο 213χχχχ.

Επισης ακουτε να δειτε να κουλο που συνεβει σημερα.Εχω internet, εισερχομενες (σχεδον),και με το ζορι εξερχομενες παιρνω 20 φορες για να βγαλω ενα νουμερο.Κανοντας τα πειραματα μου απο το κινητο μου καλωντας το σταθερο μου,οταν καλεσε 2 φορες εκλεισα την κληση.Το σταθερο ομως συνεχισε να χτυπαει και μου βγηκε μαγνητοφωνημενο μηνυμα (απο panasonic μαλλον)για να αφησω fax.Το ιδιο μου ειχε γινει και χτες το βραδυ.Να αρχισω να ανησυχω?

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ναι λογικο ειναι μαλλον δεν καταλαβες τι γραφω.

Μιλαω με εσενα πχ στη 210χχχχ και καποιος αλλος με καλει στο210χχχχ,αντι να δειχνει οτι μιλαει χτυπαει στο 213χχχχ.

Επισης ακουτε να δειτε να κουλο που συνεβει σημερα.Εχω internet, εισερχομενες (σχεδον),και με το ζορι εξερχομενες παιρνω 20 φορες για να βγαλω ενα νουμερο.Κανοντας τα πειραματα μου απο το κινητο μου καλωντας το σταθερο μου,οταν καλεσε 2 φορες εκλεισα την κληση.Το σταθερο ομως συνεχισε να χτυπαει και μου βγηκε μαγνητοφωνημενο μηνυμα (απο panasonic μαλλον)για να αφησω fax.Το ιδιο μου ειχε γινει και χτες το βραδυ.Να αρχισω να ανησυχω?

 

Ναι. Τώρα κατάλαβα τι λες.

Αυτό, όμως, πιστεύω είναι διευκόλυνση. Μόνο σε εταιρεία με δίκτυο θα δημιουργούσε προβλήματα...

 

Όσο για το σημερινό, καλύτερα να τους ενημερώσεις στη τεχνική υποστήριξη (και να εύχεσαι μετά από 45΄αναμονής να μη βγει άσχετος).

Link to comment
Share on other sites

το ψαχνω,ενημερωσα, πάραυτα,το προβλημα παραμενει,με παιρνουν τηλ.,σηκωνω το ακουστικο δεν ακουω τιποτα,στο αλλον εξακολουθει να καλει,και οι εξερχομενες στις 15 φορες πιανω μια....

καλα κρασια...

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα router. και σε μενα που δεν εχει ακομα ενεργοποιηθει το double-play μερικεσ φορες κολαει και πρεπει να καλεσω αρκετες φορες μεχρι να περασει στο fixed line (που ειναι μεσω οτε προς το παρων). παντως την δευτερα κλεινω 100 μερες αναμονης (λεω να κανω και ενα παρτακι προς τιμη του) και εχω ακουσει απειρες δικαιολογιες...

ειμαι περιοχη τερψιθεας και λενε ακομα οτι δεν εχουν πορτες. (φαγαμε πορτα σου λεω!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

σημερα εμαθα οτι εχει προβλημα το dslam της περιοχης........

Αλλωστε το ρουτερ προοληπτικα το αλλαξα..

oxi θα σου πω το αλλο...ΝΙΚΟΣ ΚΟΡΟΜΠΟΣ ερχομαι απο εκει σε λιγο....

 

*SugarTown*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...