Jump to content

Πόσο καλά ξέρουν οι Έλληνες το 5G; Έρευνα της MRB για τη WIND


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας βάλουν τότε την πραγματική κάλυψη νέο ξε νέο όπως είχαν κάνει στην Αγγλία. Οι χάρτες ήταν λεπτομερέστατοι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξαναλεω!!!

Τις ιδιες βλακειες ακουγαμε για το 4G οτι ηρθε για να αλλαξει τον κοσμο με αυτο και εκεινο και παπαντζες ατελειωτες!!!

Στην τελικη τι εγινε??? ΟΛΟΙ τελικα το εχουν για τα social και οχι για αυτα που μας παραμυθιαζανε! Ε....το ιδιο θα ειναι για το 5G ιδιως για την ΜΕΓΑΛΗ και ΤΕΡΑΣΤΙΑ ******* οτι θα γινοντε εγχειρίσεις απο αποσταση!!! ΠΟΙΟΣ ******* γιατρος θα εμπιστευθει δικτυο κινητης τηλεφωνιας αντι σταθερου VDSL να κανει εγχειριση ιδιως καρδιας οπως λενε:wacko: Ειναι ποτε δυνατον?

Συναυλιες λεει σαν να ειναι εκει? ΠΟΥ???? λες και τωρα δεν γινεται .... επισης ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ να κατσεις να δεις συναυλια στο κινητο σου?

 

Παραμυθια στον κοσμακη.

Το 5G ειναι απλα 5G χωρις τις ******** που πλασαρουν. Αλλα εννοειται και οχι για τις γελοιότητες για covid οτι ειναι εξ' αιτιας των κεραιων.

Εδω καλα καλα δεν υπαρχει σημα 4G εσεις περιμενετε το 5G?? που? στην αθηνα και θεσσαλονικη ισως γιατι απο επαρχια θα κλαψουν και παλι μανουλες.... μας βλεπω παλι με ενα κινητο στο χερι ψηλα στον αερα μπας και πιασει σημα!!!!!

Φτιαξτε πρωτα το σημα να μιλησουμε σωστα και μετα το σημα 4G μπας και ανοιξει καμια σελιδα ή δουμε τις καμερες ασφαλειας!!

Link to comment
Share on other sites

Η ανεκδιήγητη διαφήμιση της κόκκινης ότι τώρα οι τυφλοί θα κάνουν ποδήλατο μόνοι τους στον δρόμο με ένα κινητό τηλέφωνο στο κεφάλι, ήταν η κορυφαία μ@λχχχχα του 2020 και απαξίωσε την προπαγάνδα της. Ποιός βλάκας το σκέφτηκε και παίρνει ακόμα μισθό?:lol::lol:

Η Ελλάδα έχει χωριστεί σε 3 στρατόπεδα του 5. Τους ψεκασμενους κοβιντάκηδες του 5, τους σπιντεστάκηδες που γυρνάνε και ψάχνουν για σήμα και τους υπόλοιπους που δεν ξέρουν τι είναι αυτό και απλώς τσατάρουν στο φβ και ανεβάζουν βιντεάκια στο τικτοκ. Και η ζωή θα συνεχίζεται με φωτογραφίες από τα πόδια τους στην παραλία με φόντο την θάλασσα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια σε κουράζει. Αφού είσαι τόσο σίγουρος για το 5 γιατί αγχώνεσαι? Άσε αυτούς που έχουν επιφυλάξεις να πάρουν τις απαντήσεις τους εάν και όταν έλθει το 5 στην Ελλάδα. Μέχρι τότε μπορείς να ασχολείσαι με τον πλούσιο απατεώνα και να τον θαυμάζεις. Χρησιμοποιώ λάμπες λεντ από τότε που βγήκαν και στο αυτοκίνητο, και σε βεβαιώνω ότι δεν έχουν σχέση με το 5.:lol:
Ποιος αγχώνεται; εσύ αγχώνεσαι και κάνεις παράλληλες μεταξύ WAP και 5g και μου λες ότι εγώ αγχώνομαι;

Εγώ απλά σου επισημαίνω ότι σου επισημαίνουν και άλλοι. Ότι και το 3G ήρθε και το 4G και άλλα πολλά θα έρθουν όταν εσύ είσαι η τραγική φιγούρα που μιλάς με λογικές 640 kb should be enough for everyone.

Can't stop technology.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ποιος αγχώνεται; εσύ αγχώνεσαι και κάνεις παράλληλες μεταξύ WAP και 5g και μου λες ότι εγώ αγχώνομαι;

Εγώ απλά σου επισημαίνω ότι σου επισημαίνουν και άλλοι. Ότι και το 3G ήρθε και το 4G και άλλα πολλά θα έρθουν όταν εσύ είσαι η τραγική φιγούρα που μιλάς με λογικές 640 kb should be enough for everyone.

Can't stop technology.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δεν μιλάμε για την τεχνολογία. Μιλάμε για το 5. Κάθε καινούργιο πρωτόκολλο λέγανε ότι θα αλλάξει την ζωή μας, όπως και το wap για να πάρουμε καινούρια τηλέφωνα. Αλλάζει η ζωή αλλά όχι από τα ασύρματα πρωτόκολλα. Υπερβολική, αφελής και γραφική η θέση ότι η ζωή αλλάζει λόγω νεώτερου πρωτοκόλλου ασύρματης επικοινωνίας.:lol::lol: (όπως λέει η διαφήμιση για τους αφελείς)

Για την ώρα πιο σημαντική είναι η τεχνολογία των εμβολίων για να αλλάξει η ζωή και όχι η αυτόνομη οδήγηση του λαμογιου.

Από τραγικές φιγούρες αντιλαμβάνεται κάποιος την πραγματικότητα. Οι άλλες φιγούρες απλώς είναι αυτοί που χάνουν την ζωή τους ακολουθώντας τις διαφημίσεις.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Θέλω ελάχιστη 100mbps σε όλα τα δίκτυα τόσο σε κινητή όσο και σε σταθερή. :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχεις και τώρα.:lol: Για upload δεν νομίζω.

 

Να τα έχω παντού είναι ο λόγος και upload αλλιώς μισές δουλειές κάνουμε :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Να τα έχω παντού είναι ο λόγος και upload αλλιώς μισές δουλειές κάνουμε :lol:
Ε καλά με μισθωμένη γραμμή είχα κι εγώ από χρόνια στο ξενοδοχείο που δούλευα. Λέμε για τον απλό χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι για τον χρήστη που θέλει γρήγορο upload τα 4G/5G δίκτυα στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι μονόδρομος.

Αν βάλεις 200αρα γραμμή σταθερή που σε ελάχιστους είναι διαθέσιμη έχεις 20mbps upload,με 100αρα έχεις 10 όταν ακόμα και με 4G εύκολα φτάνεις 40-50 upload.

 

Οι μισθωμένες γραμμές είναι μια λύση αλλά με κόστος υπερβολικό αν δεν είσαι μεγάλη επιχείρηση

Edited by pan24
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με ιναλαν εχω 100/100 με 28 ευρω το μηνα. απο εκει κατεβαζω οτι θελω και κανω streaming( και εχω τη δυνατοτητα να παω σε 200/200 με την ιδια χρεωση αλλα δε μου χρειαζετε)

στο κινητο εχω 4g+ και με καλυπτει απολυτα. Οταν ερθει η ωρα αλλαγης κινητου θα ειναι με δυνατοτητα 5G. Αλλα αν μου τρωει 1 γιγα σε μια μερα φυσικα και θα το κλεισω και θα μεινω με το "απλο 4G+"

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με ιναλαν εχω 100/100 με 28 ευρω το μηνα. απο εκει κατεβαζω οτι θελω και κανω streaming( και εχω τη δυνατοτητα να παω σε 200/200 με την ιδια χρεωση αλλα δε μου χρειαζετε)

 

στο κινητο εχω 4g+ και με καλυπτει απολυτα. Οταν ερθει η ωρα αλλαγης κινητου θα ειναι με δυνατοτητα 5G. Αλλα αν μου τρωει 1 γιγα σε μια μερα φυσικα και θα το κλεισω και θα μεινω με το "απλο 4G+"

Για πιο λόγο το 5G να σε χρεώνει παραπάνω δεδομένα από το 4G?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με ιναλαν εχω 100/100 με 28 ευρω το μηνα. απο εκει κατεβαζω οτι θελω και κανω streaming( και εχω τη δυνατοτητα να παω σε 200/200 με την ιδια χρεωση αλλα δε μου χρειαζετε)

στο κινητο εχω 4g+ και με καλυπτει απολυτα. Οταν ερθει η ωρα αλλαγης κινητου θα ειναι με δυνατοτητα 5G. Αλλα αν μου τρωει 1 γιγα σε μια μερα φυσικα και θα το κλεισω και θα μεινω με το "απλο 4G+"

Φίλε μου, το 1 gb είτε το κατεβάσεις με 5g, είτε με 4g, είτε με 3g πάλι 1gb είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το 1 gb είτε το κατεβάσεις με 5g, είτε με 4g, είτε με 3g πάλι 1gb είναι.
Είδες που υπάρχουν άνθρωποι ακόμα που δεν ξέρουν και μπερδεύονται ακόμα και στα βασικά?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο το 5G να σε χρεώνει παραπάνω δεδομένα από το 4G?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δε το εγραψα κατι για χρεωση.

εννοουσα για ταχυτητα καταναλωσης!

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

δε το εγραψα κατι για χρεωση.

εννοουσα για ταχυτητα καταναλωσης!

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Δεν βγάζει νόημα ότι και να εννοείς.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει νόημα ότι και να εννοείς.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

αυτο που εννοω ειναι αν με τη ιδια χρηση στο ιδιο χρονο καταναλωνωνται περισοτερα data λογω μεγαλυτερης ταχυτητας.

Δε ξερψ αν ισιει κατι τετοιο γιαυτο εγραψα αυτο που εγραψα στο πρωτο ποστ,

καποιος που δε εχει αγνοια οπως εγω σιγουρα θα μας πει αν ειναι σωστο η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σχετικό και ισχύει εν μέρη και εξηγω. Αν δεις με πιο αργή ταχύτητα πχ ένα βίντεο στο yt 10 λεπτά ξεκινώντας το με αργή ταχύτητα, θα κάνει πιο πολύ ώρα να φορτώσει/κάνει buffering το επόμενο κομμάτι απο αυτο που βλέπεις ώστε να μην έχεις διακοπές. Με πιο γρήγορη σύνδεση θα κάνει πιο γρήγορα την απαραίτητη προφόρτωση οπότε θα σου καταναλώσει κάπως περισσότερα mb στον ίδιο χρόνο. Αυτό φυσικά δεν έχει αντίκτυπο αν σκοπεύεις να δεις όλο το βίντεο. Αν τα βλέπεις όμως αποσπασματικά τότε ναι η πιο γρήγορη σύνδεση, μπορεί να σου φάει μερικά παραπάνω mb
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εννοω ειναι αν με τη ιδια χρηση στο ιδιο χρονο καταναλωνωνται περισοτερα data λογω μεγαλυτερης ταχυτητας.

 

 

Ένα αυτοκίνητο τρέχει με 100 χιλιόμετρα την ώρα και διανύει 10 χιλιόμετρα με αυτή την ταχύτητα.

Ένα άλλο αυτοκίνητο τρέχει με 50 χιλιόμετρα την ώρα και διανύει 10 χιλιόμετρα με αυτή την ταχύτητα.

Ερώτηση : Ποιο αυτοκίνητο διένυσε την μεγαλύτερη απόσταση?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα αυτοκίνητο τρέχει με 100 χιλιόμετρα την ώρα και διανύει 10 χιλιόμετρα με αυτή την ταχύτητα.

Ένα άλλο αυτοκίνητο τρέχει με 50 χιλιόμετρα την ώρα και διανύει 10 χιλιόμετρα με αυτή την ταχύτητα.

Ερώτηση : Ποιο αυτοκίνητο διένυσε την μεγαλύτερη απόσταση?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι ωραίο τώρα αυτό που κάνεις...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι σχετικό και ισχύει εν μέρη και εξηγω. Αν δεις με πιο αργή ταχύτητα πχ ένα βίντεο στο yt 10 λεπτά ξεκινώντας το με αργή ταχύτητα, θα κάνει πιο πολύ ώρα να φορτώσει/κάνει buffering το επόμενο κομμάτι απο αυτο που βλέπεις ώστε να μην έχεις διακοπές. Με πιο γρήγορη σύνδεση θα κάνει πιο γρήγορα την απαραίτητη προφόρτωση οπότε θα σου καταναλώσει κάπως περισσότερα mb στον ίδιο χρόνο. Αυτό φυσικά δεν έχει αντίκτυπο αν σκοπεύεις να δεις όλο το βίντεο. Αν τα βλέπεις όμως αποσπασματικά τότε ναι η πιο γρήγορη σύνδεση, μπορεί να σου φάει μερικά παραπάνω mb

 

Ακριβως το ίδιο παράδειγμα κυκλοφορούσε και επι 4G.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορη καταχώρηση.

Αστείο να συζητάμε για 5g, τη στιγμή, που μετά από τόσα χρόνια, δεν υπάρχει ούτε καν αξιοπρεπής κάλυψη 4g.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορη καταχώρηση.

Αστείο να συζητάμε για 5g, τη στιγμή, που μετά από τόσα χρόνια, δεν υπάρχει ούτε καν αξιοπρεπής κάλυψη 4g.

 

Κάθε φορά που διαβάζω αυτό το μήνυμα λέω ότι πάω σε άλλη Ελλάδα διακοπές. Δηλαδή που δεν υπάρχει 4g¿

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που διαβάζω αυτό το μήνυμα λέω ότι πάω σε άλλη Ελλάδα διακοπές. Δηλαδή που δεν υπάρχει 4g¿

Αυτό ακριβώς αναρωτιόμουν κι εγώ πριν, Μιχάλη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...